ben 2004 eylül ayında evlendim elenirken eşimin ailesi kızımızı şehir yerine veririz dediler bende %99 şehir yerinde yaşayacağımı ama işten çıkarılma çıkma iş bulamama gibi durumlarda köye dönebileceğimi söyledim onlarda bunu kabul ettiler evlendilte kısa bir süre sonra eşimle anlaşamamaya başladık 4ay sonra eşimin ailesi gelip götürdü bir süre sonra eş dost yardımıyla tekrar barıştık bu arada ben işten ayrılıp köye ailemin yanına döndümeşimi ailesinden almaya gidince iyi bir iş bulanakadar köyde yaşayacağımı söyledimkabul ettiler fakat annesi 24 saat gecmeden köyden gideceksinniz yoksa sizi ayıracağım demeye başladı ve 15 gün hergün böyle deavam etti ve yineayrıldık. eşim ailemin yamış olduğu altınları ğötürdü eşyalarınıda resmi bir şekilde aldı şimdide tedbir nafası actı hep kendi isteğiyle evden gitti. gecitgimiz günlerde 1. duruşma oldu 115/15/05 te 2. durşmamız var bende arcılar göndererek kendime ait köydeki müstakil evime dönmesini istedim kabul etedi bende ihtar cektim .
1)ailemin yaptığıve dostlarımın takmış olduğu altınları nasıl alabilirim?
2)nafaka alabilirmi?
3)terkini isbatlarsam yinede nafaka alabilirmi?
4)2. duşmaya kadarterk süresi doluyor terkten bosanma acarsam nafaka hemen başlarmı?
4)terkten boşarsam nafaka alabilirmi ?
calışmıtorum üzerime evlenmeden önce alınmış köyde ahşap bir ev bulunmaktadır
avukatlara hepsi değişik yorumlar yapıyor iyice kafam karıştı