+ Konuyu Yanıtla
12 / 21 Sayfa İlkİlk ... 23456789101112131415161718192021 SonSon
111 den 120´e kadar toplam 207 ileti bulundu.
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: sahibinden.com üzerinden dolandırıldım

Doğru demiş o yüzden hakem heyeti demedim ben icra dairesi dedim itiraz ederse dava açacaksınız başka yol yok.

Hukuki NET Güncel Haber

Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık,  ne yapmalı? konulu yargıtay kararı ara
    Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılık,  ne yapmalı? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    yalova
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

aytek önemli isimli şahıs 28 eylül pazar günü benide dolandırdı.ibrahim gündoğdu ismini kullanıyordu.30 ekimde elimdeki ptt ye yatırdığım paranın dekontuyla karakola gidip şikayetçi oldum.orada gerçek kimliğini öğrendim.3 ekim cuma gecesi yani bayram dan önceki gece bu şahıs başka isimle gene ilan vermeye başladı.bu seferde serkan turan ismiyle saat 23 te iki laptop ilanı verdi sonra gece 3 te bi cep telefonu ilanı ertesi günde ps4 ilanı verdi.iki laptop ilanında ben anlamıştım aynı kişi olduğunu gece 2 de polis karakoluna gittim.beni dolandıran kişinin gene ilan verdiğini söyledim onlarda bana bu kişiyle konuşup sesinden tanırsan işlem yapabilleceklerini söylediler.ertesi gün başkasının telefonundan aradım ve sesinden teşhis ettim aynı kişiydi.tekrar karakola gittim ve bu kişinin aynı kişi olduğunu söyledim.tekrar ifademi alıp deliller le dosyaya eklediler. bu gece yine aynı kişi olduğunu tahmin ettiğim şahıs iki laptop ilanı verdi.üstelik biri bana sattığı yani parasını verip üstüne su içtiğim laptop.tabiki isim gene başka.benim sormak istediğim hukuki olarak sadece ptt ye yatırmış olduğum dekonla ne ispat edebilirim ilanlarıda başka başka isimlerle açıp duruyo bu adama kim dur diyecek.

- - - Updated - - -

bir de sormak istediğim telefon kaydı yapsak bu suçmu.delil olarak geçerli olurmu.

- - - Updated - - -

icra takibi için nereye müracat edeceğiz?

Nerede
    adana
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ern65 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    aytek önemli adlı şahıstan dolandırılanlar varsa benimle iletişime geçsin savcı tanıdık onun için sizin dosyalarıda arada halletmiş olur.
    selam aeykÜm dyelİm samet adi altinda gene İlan aÇiyor benİ de bu gÜn İtİbarİ İle 870tl dolandirdi.50 kere yatirmamak İÇİn vaz geÇtİm ve borÇ para kaptirdim hemde.sadece ve sadece merak ettİĞİm evdekİ bebelerİn hakkini nasil boĞazindan geÇİrİyorsun onu sorarim aytek bunlari okuyorsun zaten allah yardimcin olsun İnancin varsa.yoksa da İnan Çok kİŞİyİ maĞdur edİyorsun bu yol deĞİl.bu memlekette yaŞayana vallahİ yakiŞmaz.genÇlİĞİne yakiŞmaz bİlİyorum boŞ yaziyorum ama İnŞalah bİr gÜn yeter tÖvbe dersİn.

Nerede
    yalova
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

aytek önemli isimli şahsın kullandığı sahte isimler,samet karakaya.serkan turan.ibrahim gündoğdu.bunları tespit edip sahibinden.com a bildirdiğim ve ilanlarını defalarca şikayet ettiğim halde sahibinden hiç bir şey yapmayıp bu dolandırıcılara çanak tutmuştur.belki bi faydam olur diye bunları takip edip polise ve sahibinden.coma şikayet ettim.bence bunlar kadar sahibindende suçlu eğer benim şikayetlerime kulak verselerdi insanları bu kadar rahat dolandıramıyacaklardı.

- - - Updated - - -

aytek önemli serkan turan ismiyle halen daha sitede ilan verebiliyor.bu sahibinden.com da ceza almalı bence.siz de şikayet edin bu şahısın ilanlarını.ilan no 182258799

- - - Updated - - -

eskobar 35 geçmiş olsun sizi dolandıran şahıs hangi ismi kullanıyordu

Nerede
    yalova
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Dolandırıldım - Sahibinden.com vasıtası ile !!

eskobar sizi dolandıran şahıs samet karakaya takma ismini kullanıyormuş.ben bu dolandırıcıların kayıtlarını tutuyorum ve ilanlarının fotolarını çekiyorum hepsini delil olarak sunacağım.

Nerede
    adana
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı iboarmutlu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    eskobar sizi dolandıran şahıs samet karakaya takma ismini kullanıyormuş.ben bu dolandırıcıların kayıtlarını tutuyorum ve ilanlarının fotolarını çekiyorum hepsini delil olarak sunacağım.

samet karakaya biraz önce sahibinden i aradım arkadaşlar ince hassas bir nokta var sahibinden.com tel tablet laptop gibi ürünlerde kredi kartı doğrulaması başlatmış.yani kredi kartı olmadan ilan veremiyor.bu nedemek* bu itin dölü ve çıkardığı başkasının kartını kullanmıyorsa aytek önemli ismiyle ilanlama yapıyor ve sahibinden bu ismi kendisine gelen şikayetlerden çok iyi bildiğini bana dün gece söyledi ve savcılıkla size gereken bilgileri verirz dedile.madem bu şahsı iyi tanıyorlar kendi kartı ile listeleme yapıyorsa nick ne olursa olsun güvenlik birimine bu ismin takılması lazım.yani sahibinden direk zan altında kalıyor.bunu savcı beni dinleyecekse kendisine aynen diyeceğim.sahibnden sonra kurulan sanalpazar bile sıfır riskle çalışırken sahibindende böyle bir rehavetin olması akıl alır gibi değil.adam sahibindeni nitelikli dolandırıcılık için kullanıyor ve sahibinden bunu görmüyor.tuhaf...

- - - Updated - - -

hocam eskobar35 ben sahibinden de de gg de de nickim aynı mailim de mynet. bana sayfa fotolarını acil yollar mısın mailime yarın savcıda lazım olacak.saygılar.

Nerede
    yalova
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sahibindende 182490625 nolu ilandan beni bulabilirsen orda detaylı konuşuruz.kusra bakma geç gördüm.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

aytek önemli isimli şahıs 28 eylül pazar günü benide dolandırdı.ibrahim gündoğdu ismini kullanıyordu.30 ekimde elimdeki ptt ye yatırdığım paranın dekontuyla karakola gidip şikayetçi oldum.orada gerçek kimliğini öğrendim.3 ekim cuma gecesi yani bayram dan önceki gece bu şahıs başka isimle gene ilan vermeye başladı.bu seferde serkan turan ismiyle saat 23 te iki laptop ilanı verdi sonra gece 3 te bi cep telefonu ilanı ertesi günde ps4 ilanı verdi.iki laptop ilanında ben anlamıştım aynı kişi olduğunu gece 2 de polis karakoluna gittim.beni dolandıran kişinin gene ilan verdiğini söyledim onlarda bana bu kişiyle konuşup sesinden tanırsan işlem yapabilleceklerini söylediler.ertesi gün başkasının telefonundan aradım ve sesinden teşhis ettim aynı kişiydi.tekrar karakola gittim ve bu kişinin aynı kişi olduğunu söyledim.tekrar ifademi alıp deliller le dosyaya eklediler. bu gece yine aynı kişi olduğunu tahmin ettiğim şahıs iki laptop ilanı verdi.üstelik biri bana sattığı yani parasını verip üstüne su içtiğim laptop.tabiki isim gene başka.benim sormak istediğim hukuki olarak sadece ptt ye yatırmış olduğum dekonla ne ispat edebilirim ilanlarıda başka başka isimlerle açıp duruyo bu adama kim dur diyecek.

- - - Updated - - -

bir de sormak istediğim telefon kaydı yapsak bu suçmu.delil olarak geçerli olurmu.

- - - Updated - - -

icra takibi için nereye müracat edeceğiz?
    dostum ben de 21 eylül benzer bir şekilde discovery elite alıcam derken dolandırıldım aynı kişiye. 22 ve 23 eylül ilgili kargo gelmemesi üzerine sahibinden.com'da ibrahim gündoğdu adını kullanan kişiyle ilgili şikayette bulundum ve başka birilerinin de başı yanmadan duyuruların kaldırılması gerektiğini söyledim. 23 eylül veya 24 eylülde istanbul siber suçlara mail attım bakın böyle böyle birisi var, daha fazla kişinin kanına girmeden durdurulması gerekiyor diye. Siber suçlar bürosu bana en yakın adli mahkemeye başvurup şikayetçi olmam gerektiğini söyledi ve ben de öyle yaptım galiba 25 eylül idi.

Sonuç olarak sahibinde.com'a yaklaşık 4 tane ürün şikayetinde bulundum o kişi ile ilgili, siber suçlara ilgili şahıs hakkında internetten şikayet formu doldurup gönderdim ve hatta sonra 25 eylülde (yanlış hatırlamıyorsam) ilgili şahsı mahkemeye şikayet ettim. Tüm bu yaptıklarım yetmemiş olacak ki 28 eylülde siz de aynı kişi tarafından dolandırılmışsınız. Yukarıdaki şikayetlerimin çoğunu başkası da benim gibi zarar görmesin diye yapmıştım ama görünen o ki ya önlemler yetersiz ya da bu alanda bir açık var ki adamlar elini kolunu sallaya sallaya dolandırıyorlar.

Bu arada ilgili şahıs gecenin 23 lerinde ilanları koyup gündüz öğleyin kaldırıyor. O arada ilanlarını inleleyip "tamam alacam" diyenlerin vay haline.

Muhtemelen bizden giden paranın üzerine soğuk bir su içeçeğiz gibi gözüküyor ama en azından ilgili şahıs adalet önünde hesap versin ona bile razıyım şuan.

neyse geçmiş olsun.

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

aytek önemli isimli şahsın kullandığı sahte isimler,samet karakaya.serkan turan.ibrahim gündoğdu.bunları tespit edip sahibinden.com a bildirdiğim ve ilanlarını defalarca şikayet ettiğim halde sahibinden hiç bir şey yapmayıp bu dolandırıcılara çanak tutmuştur.belki bi faydam olur diye bunları takip edip polise ve sahibinden.coma şikayet ettim.bence bunlar kadar sahibindende suçlu eğer benim şikayetlerime kulak verselerdi insanları bu kadar rahat dolandıramıyacaklardı.

- - - Updated - - -

aytek önemli serkan turan ismiyle halen daha sitede ilan verebiliyor.bu sahibinden.com da ceza almalı bence.siz de şikayet edin bu şahısın ilanlarını.ilan no 182258799

- - - Updated - - -

eskobar 35 geçmiş olsun sizi dolandıran şahıs hangi ismi kullanıyordu
    ben de aynı kişinin ilanlarına şikayette bulundum sahibinden.com'a fakat adam çatır çatır ilan vermeye devam etti. Anlaşılan sahibinden.com'daki "ürünü şikayet et" düğmesinin hiç bir işlevi yok, süs diye koymuşlar.

- - - Updated - - -

Alıntı eskobar35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    selam aeykÜm dyelİm samet adi altinda gene İlan aÇiyor benİ de bu gÜn İtİbarİ İle 870tl dolandirdi.50 kere yatirmamak İÇİn vaz geÇtİm ve borÇ para kaptirdim hemde.sadece ve sadece merak ettİĞİm evdekİ bebelerİn hakkini nasil boĞazindan geÇİrİyorsun onu sorarim aytek bunlari okuyorsun zaten allah yardimcin olsun İnancin varsa.yoksa da İnan Çok kİŞİyİ maĞdur edİyorsun bu yol deĞİl.bu memlekette yaŞayana vallahİ yakiŞmaz.genÇlİĞİne yakiŞmaz bİlİyorum boŞ yaziyorum ama İnŞalah bİr gÜn yeter tÖvbe dersİn.
    öncelikle geçmiş olsun. adam yaptığı işte çakal. Giresun diye ilan verip Giresun ya da İstanbul olmayan (muhtemelen İstanbul'da yaşıyor) alıcıları kendine hedef seçiyor. Böylece ürünün kargo ile gönderilmesi gündeme gelecek ve gerisi alevere-dalevere ile halledilecek.

- - - Updated - - -
    Konu erata61 tarafından (12-10-2014 Saat 03:36:50 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eğer resim dosyası upload (yükleme) ederken hata almasaydım sizlere ilgili şahsın 22 eylülden 28 eylüle değin ilanlarını gün be gün nasıl her gün kaldırıp ertesi gün aynı ilanları yeni ilanmış gibi koyduğunu resimlerle gösterecektim.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

ilgili şahıs hakkında uyarı var bu sitede. https://ibrahim.......sahibinden.wordpress.com
    ilgili şahsın ayrıca 0532 28265xx nolu telefon numarası da bulunmakta.
    Konu erata61 tarafından (12-10-2014 Saat 19:22:36 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
12 / 21 Sayfa İlkİlk ... 23456789101112131415161718192021 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aytek önemli

https:www.hukuki.netshowthread.php65195-Sahibinden-com-uzerinden-dolandiricilik-ne-yapmalipage21

sahibinden dolandiricilik

sahibinden.com dolandırıcılığı

sahibinden dolandirici

sahibindensahibinden.com dolandiricilarisahibinden.com sahtekarlıksahibinden.com dolandırıcılarsahibinden dolandırıcılığıaytek magdurlarisahibinden.com dolandiricilikengin suna dolandiricisahibinden kesim motoru dolandiricilarisahibinden.Com dolandırıcılık aytek onemli dolandırmasahibinden sahtekarlıksahibinden dolandırıcılarısahibinden dolandırıcılıksahibinden.com beni dolandirdi sahibinden.com dolandiriciligiengin sunasahibinden.com sahtekaraytek önemli sahibindenaytek önemli dolandırıcı
Forum