01/11/2009 tarihinde bir galericiye 7500 tl peşin,20000 tl 18/11/2009 ödemeli senetle aracımı teslim ettim.02/11/2009 tarihinden geçerli olmak üzere satış için vekalet verdim.(en büyük hatam)Senedin ödeme günü geldiğinde galerici tasını tarağını toplayıp ortadan kayboldu.Yaptığım araştırmalar sonunda aracımın 03/11/2009 tarihinde noter satışının yapılmış olduğunu öğrendim.Ama aracı alan kişi trafikten tescil işlemlerini yaptırmadan benim bir başkasına olan borcumdan dolayı aracımın üzerine 23/11/2009 tarihinde haciz kondu. Dolandırıldığımın farkına varmam biraz geç oldu. Galerici olan şahsın yanında ortağı olduğunu söylediği 2 kişi daha vardı.Anladığım kadarıyla bunlar bu yolla çalışan bir ekip.Aracı alan şahısla görüştüm "ben aracın parasını verdim noter satışını aldım" şeklinde cevap verdi. Tabi bu arada galerici şahsın tüm telefonları kapalı, dükkan bomboş, noterde verdiği adreste değil,ev boş. Nihayetinde galerici beni arayıp "benim bu işte suçum yok,senin paranı ortaklarım verecekti,onlar da ortadan kayboldu,ben de onları arıyorum" dedi. Ama bendeki senette galericinin adı ve imzası var ve vekaleti bu şahsın üzerine verdim ve de aramızda yapmış olduğumuz satış mukavelesinde bu şahsın ismi,imzası,aracın fiyatı,peşin verilen para ve kalan para miktarı gibi bilgiler var.
1- Bu durumda benim ne yapmam lazım?
2- Bu şahıs hakkında elimdeki senetten yola çıkarak ne yapabilirim?(galericinin üzerinde sadece 2 adet motosiklet görünüyor,2 veya 3000 tl yapar.)
3- Benim vekalet verdiğim galericiyle aramızda yaptığımız satış mukavelesinde araç bedeli 27500tl dir.Bizim galerici benden 27500 tl ye aldığı aracı 1 gün sonra 3. şahsa aynı fiyata yani 27500 tl ye satıyor(Noter satışıyla). Ve para elden verilmiş. Burdan yola çıkarak 3. şahsın galericiye para verdiğini düşünmüyorum.Ne yapabilirim ?

Kusura bakmayın biraz uzun oldu. Olayların gelişimi bu şekilde.Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz ? Teşekkürler