Merhaba Hukuki.net adminleri ve çalışanlarıı ben sizlere bişe danışmak istiyorumm. Ben bi Özel hastanede Çalışıyorum ve yaklaşık 2 senedir çalışmaktayım. Son bir senedir çalıştıgımız fazla mesailer bizlere verilmiyor. bayram, resmi tati, yıllık izin sonrası izinde kullandıgım günlerin yerine çalışmalar vs. bunlar bize izin olarak verilicek diolar ama izin olarak verilmiyor izin verilse bile yerime başka biri nobet tutuyor ve ben izinden geldikten sonra onun yerıne tutuyorumm buda izin sayılmıyor. Ben bu mesai verilmemesi durumunda nasıl hakkımı ararımm.? ayrıca son 2 ayda bana 2 tutanak tutuldu 1. si işe yarım saat geç gelmemden dolayı ve ben bunu gece amirimize solemıstım gec gelicem die hastaneye gittiğim için. 2. ci gündüzde çalısan bir arkadaşımın ehliyet sınavı olduğu için onun yerıne biri calısması gerekıyordu ve yönetici de yerine birini bulabilirsen gidebilirsin demiş ve kımse yerıne gelmediği için bana soledi bende nobet çıkısı oldugun için zorda olsa kabul ettim ve o gece nobette biras gözlerimi dinlendirmek istedim ( sabah devam edeceğim için) gece amirimiz yakaladı. ve bunun için tutanak tuttu.. 3. cü tutanaktan sonra ne gibi tehlikeler beni bekler ve benim bunlara karsı nasıl bir savunmam olabilir.... Bana yardımcı olursanız Çok ama Çok teşekkür ederim...