+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 59 ileti bulundu.

Konu: Kredi borçları 100.000 'i geçti

Kredi borçları 100.000 'i geçti Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    bartın
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kredi borçları 100.000 'i geçti

evet katlılyorum size

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi borçları 100.000 'i geçti konulu yargıtay kararı ara
    Kredi borçları 100.000 'i geçti konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Thumbs up Cevap: Kredi borçları 100.000 'i geçti

Haklısınız.

Bu kredi kartlarını "Gemicik" almak için kullandık.

Aslında çok daha derin konulara değinmek gerek ama sizin gibi olaya bu kadar "sığ" bakan bir insana neyi anlatacaksınız.

Ben ve birçok banka borçlusu ödemelerini sorunsuz yapıyordu. Global Ekonomik kriz şirketlerin bahanesi olana kadar. Dev şirketler bile birer birer batarken maaşıyla geçinen insanların ayakta kalmasını bekliyordunuz herhalde.

Benim anlatmak istediğim şuydu: Sırf açgözlülük uğruna, vampir gibi insanların kanını emmeye çalışmak uğruna müşterinin kredibilitesini yükseltir ona altından kalkamayacağı limitler verirseniz bu risk birgün size "Tahsil edilemeyen alacak" olarak geri dönebilir.

Halis Toprak İş Bankasına 200 milyon TL takmış. Bu 103.000 kişinin borcunu toplasanız ancak o kadar eder herhalde. Yani büyük hırsızlar dururken bizim gibi kriz mağdurlarıyla uğraşmayın. Biz zaten ölüyüz.

Alıntı İsmail Ufuk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ''1.000 TL maaşı olana 15 milyar limit verip kanını emmeye çalışan bankaların''

Ne güzel söylemiş, 'benim 1.000 lira gelirim var, ben bu 15.000 i yersem sonra nasıl öderim?' diye düşünmeye ne gerek var? Adam yerine koyduysa banka suçludur, öyle ya 5 yaşında çocuğa verdi bu kartı bu limitle. Sen çoluğa çocuğa verirsen gelirinin 15 katı limiti, o da hem kendisini yakar, hemde zeytinyağı gibi üste çıkıp seni suçlar. Yoksa vatandaş melek gibi masum, ne diye zorla tutuşturdun ki eline paraları? Aynı vatandaş şirketinin bir tahsilatı olsa gidip bir yerden alsa 15.000 TL tahsilat, o parayı 'ama ne yapayım zorla beni yolladılar tahsilata saydılar paraları elime.. E maaşlarda malum yedik haliyle ama bütün suç beni tahsilata parasızlık çektiğimi bile bile yollayana müdürlerde' der mi? Demez, çünkü bilirki bu adi suçtur ve aynen hapse ve felakete gider sonu.

Aslında sistemin düzeltilmesi gereken kısmı bu bence. Madem insanlar hesabını yapacak kadar sorumlu değiller, kredi kartı afları mafları kapatılmalı, tam tersine banka soymuş gibi cezai müeyyideleri oluşturulmalı. Onun oğlu bunun amcası farklı muamele görmemeli, herkes eşit bir biiçimde bu cezalara çarptırılmalı, bakın ondan sonra 'nappıyım abbiii, banka suçluuu ne diye verdi bana o kadar limitiii haaa???' diye soran oluyor mu?

Benim gibi garibanlarda yani hesabını bilenler de kın kanaat yaşamaya çalışır ki aman borçlu kapıma gelmesin, ele güne rezil olmayayım diye her gün hesap yaparlar. SOnra uyanıklara af çıkar, hem o uyanıkların içinde gerçekten çaresiz borç batağına düşenler için seviniriz, hem de uyanıklar için de kendimize şunu sorarız? 'Ulen ben niye böyle bankaların paralarını yiyip kırallar gibi yaşamadım, al işte yine af çıktı..'

İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Tayfun Eyilik rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Elbette ama bunda bankanın günahı ne ?
    sayın hocam burda bankanın en büyük günahı,düzenli bir işi gücü olmayan,ssk sız,kaçpara kazandığı belli olamayan vatandaştan, sadece formaliteden bir maaş bordurosu alarak üstelik bu borduro isteğe göre düzenlendiği için yani 2000 yada 5000 tl maaş yazısı ve altınada maaşında herhangi bir haciz işlemi yada kesinti yoktur...ssk ya zaten bakan yok.bilgilerin doğruluğunu teyid amaçlı bankanın kılını bile kıpırdatmadığı varsayılırsa,bu bankanın bile bile lades demesinden başka hiçbirşey değildir hocam.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Almadığı miktarlarda ücreti almış gibi göstermek,altından kalkamayacağı ortada olan bir borç altına girmek ne demektir peki?
    Bütün bunlar ortadayken,bankaya tüm suçu atmaya çalışmak ne kadar doğru?
    Sorun cenaze ,hastalık nedeniyle kredi kartı kullanmak zorunda kalmak değil, olası bir zor durumda kullanırım diyerek limiti (kişiye göre) dudak uçuklatacak miktarlarda olan kart-lara sahip olmak değilmidir?
    Tamam tencerenin dibi kara, ya biz???

İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bu kavram göreceli hocam,dolayısıyla herkes kendine göre haklı konumda..
    tabiri caizse,Yeminine bakıp insana inanma; insana bakıp yeminine inan.
    Konu exper06 tarafından (19-11-2009 Saat 23:21:40 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    TRABZON
    İletiler
    148
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hiç bir zaman bankalar bu durumda tamamen suçlu değillerdir. Ancak benim asıl itirazım her borçlu görüne insana böcek muamelesi yapılmasıdır. istisnalar dışında kimsenin bilerek ve isteyerek bu canım dünyayı karanlık geçirmek isteyeceğine katılmıyorum. Hata yapılmıştır, sağlık sorunu olmuştur, altından çıklamayacak bir durumda kalınıp kullanılmış ve sonra ödenememiş de olabilir. O yüzden borç her zaman borç ve illa ki ödenecek ancak tuzu kuru insaların; başlarına kuş tüyü bile düşmemiş insanların ahkam kesmelerine tahammül edemiyorum.
    "Yani ne vardı canım 1000 liralık maaş varken 5000 lira kullandın" Adam olaydın da kullanmasaydın....şeklindeki cümleler bizim insani tarafımızı yansıtmıyor. Önemli olan delikanlı olup borca sahip çıkmaktır. Ben banka suçlu demiyorum. Eğer kişi keyfine kullanmışsa sonuna dek hatalıdır ancak başına kötü bir olay gelmiş olabileceği ihtimalini unutmamak gerekir.
    Tabi bu sadece başına herhangi bir olay gelmiş insaların hassas olabileceği bir durumdur.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı muzo240 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Hiç bir zaman bankalar bu durumda tamamen suçlu değillerdir. Ancak benim asıl itirazım her borçlu görüne insana böcek muamelesi yapılmasıdır. istisnalar dışında kimsenin bilerek ve isteyerek bu canım dünyayı karanlık geçirmek isteyeceğine katılmıyorum. Hata yapılmıştır, sağlık sorunu olmuştur, altından çıklamayacak bir durumda kalınıp kullanılmış ve sonra ödenememiş de olabilir. O yüzden borç her zaman borç ve illa ki ödenecek ancak tuzu kuru insaların; başlarına kuş tüyü bile düşmemiş insanların ahkam kesmelerine tahammül edemiyorum.
    "Yani ne vardı canım 1000 liralık maaş varken 5000 lira kullandın" Adam olaydın da kullanmasaydın....şeklindeki cümleler bizim insani tarafımızı yansıtmıyor. Önemli olan delikanlı olup borca sahip çıkmaktır. Ben banka suçlu demiyorum. Eğer kişi keyfine kullanmışsa sonuna dek hatalıdır ancak başına kötü bir olay gelmiş olabileceği ihtimalini unutmamak gerekir.
    Tabi bu sadece başına herhangi bir olay gelmiş insaların hassas olabileceği bir durumdur.
    https://www.hukuki.net/showpost.php?p...&postcount=373

İletiler
    265
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bankalar 'insaniyet kurumları' değildir. Bankalar ticari müesseselerdir, ve diğer tüm müesseseler gibi kar amaçlı kurumlardır. Müşterilerine göstermekle yükümlü oldukları güleryüz ancak müşterilerinin kendilerine düşen yükümlülükleri yerine getirdikleri durumlarda beklenebilir.
    Bankalar borcunu ödemeyen müşterilerine 'böcek' muamelesi yapmazlar, 'borcunu ödemeyen müşteri' muamelesi yaparlar.

Duygusal yaklaşımlarla ülkemizdeki 'kredi kartı bunalımı' olgusunun ardında yatan gerçeği ve soruna gelmesi gereken çözümü bulamayız.

'Hiç babanız öldü mü?' 'Hiç falancanız hastalandı mı?' gibi son derece duygusal,
    merhamet uyandırıcı ama bir o kadar da bu konunun çözümünden uzak görüşler sadece kişilerin ödememelerinin nedenlerini mazur göstermeye yönelik mazeretlerden ibarettir. İnsancıllık bu konu ile ilgisi olmayan bir kavramdır, bu insancıllık beklentisi de kredi kartı mağduriyetini ülkemizde arttıran nedenlerden biridir. Bilmeliyiz ki, bir para kurumundan ödeyemeyeceğimiz kadar bir kredi kullandığımızda bu kredinin hangi zaruri nedenlerle kullandığımızın bir önemi olmayacaktır ve bir insancıl yaklaşım beklememiz hayalden ibaret olacaktır.

Banka nezdinde, ödemediğiniz bir kredi kartı borcu ile karşılarına çıktığınızda, babanızın ameliyat parasını ödemiş olmanız ile, metresinize karınızdan gizli avrupa seyahatinde lüks otellerde para harcamış olmanız arasında bir fark yoktur, ve olmayacaktır da.

Kredi kartı sorununun yegane çözümü hukuki yasal düzenlemeler getirilmesindedir. Bunun kendi görüşüme göre en önemli kısmı kullanıcıların bilinçlendirilmesinden (gerekirse cezai koşulların artırılarak caydırıcı tedbirlere ağırlık verilmesinden) geçmektedir. Ayrıca bankaların kart verirken süzmeleri gereken filtrelerinde arttırılması gerekmektedir.

Kredi kartınızı kullanırken, (bana kızanlar ve hak verenler) bu gerçekleri görerek kullanırsanız, sonra bu gibi forumlarda 'yanık' türküler çağırmazsınız.

Nerede
    TRABZON
    İletiler
    148
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bankalar 'insaniyet kurumları' değildir. Bankalar ticari müesseselerdir, ve diğer tüm müesseseler gibi kar amaçlı kurumlardır. Müşterilerine göstermekle yükümlü oldukları güleryüz ancak müşterilerinin kendilerine düşen yükümlülükleri yerine getirdikleri durumlarda beklenebilir.
    Bankalar borcunu ödemeyen müşterilerine 'böcek' muamelesi yapmazlar, 'borcunu ödemeyen müşteri' muamelesi yaparlar.

Duygusal yaklaşımlarla ülkemizdeki 'kredi kartı bunalımı' olgusunun ardında yatan gerçeği ve soruna gelmesi gereken çözümü bulamayız.

'Hiç babanız öldü mü?' 'Hiç falancanız hastalandı mı?' gibi son derece duygusal,
    merhamet uyandırıcı ama bir o kadar da bu konunun çözümünden uzak görüşler sadece kişilerin ödememelerinin nedenlerini mazur göstermeye yönelik mazeretlerden ibarettir. İnsancıllık bu konu ile ilgisi olmayan bir kavramdır, bu insancıllık beklentisi de kredi kartı mağduriyetini ülkemizde arttıran nedenlerden biridir. Bilmeliyiz ki, bir para kurumundan ödeyemeyeceğimiz kadar bir kredi kullandığımızda bu kredinin hangi zaruri nedenlerle kullandığımızın bir önemi olmayacaktır ve bir insancıl yaklaşım beklememiz hayalden ibaret olacaktır.

Banka nezdinde, ödemediğiniz bir kredi kartı borcu ile karşılarına çıktığınızda, babanızın ameliyat parasını ödemiş olmanız ile, metresinize karınızdan gizli avrupa seyahatinde lüks otellerde para harcamış olmanız arasında bir fark yoktur, ve olmayacaktır da.

Kredi kartı sorununun yegane çözümü hukuki yasal düzenlemeler getirilmesindedir. Bunun kendi görüşüme göre en önemli kısmı kullanıcıların bilinçlendirilmesinden (gerekirse cezai koşulların artırılarak caydırıcı tedbirlere ağırlık verilmesinden) geçmektedir. Ayrıca bankaların kart verirken süzmeleri gereken filtrelerinde arttırılması gerekmektedir.

Kredi kartınızı kullanırken, (bana kızanlar ve hak verenler) bu gerçekleri görerek kullanırsanız, sonra bu gibi forumlarda 'yanık' türküler çağırmazsınız.
    Böcek muamelesi yapan bankalar değil maalesef biz insanlarız öncelikle bunu anlayalım ben hiçbir zaman borçlu olmayı mazur görece bir tavır içinde olmadım benim yorumlarımı takip eden bilir. Burada üzerinde durulması gereken önemli konu evet babanın ölümüyle metrese harcanan para teknik olarak aynı: Sonuçta para. Benim demem odur ki zaruriyet vesilesiyle kullandıktan sonra insanların size başka gözlerle bakmasıdır. Yoksa bankanın bakış açısını hepimiz biliyoruz. Kimse de bankanın avukatı falan değil burda Ama çaresizliğin içine düşen insanlar mecburen de olsa kartlara saldırıyor. Elbette ki olmaması gerekn bir durum. Borclu olmayı mazur gösterecek bir tavır değil bu. İnsani hassasiyetlerimizi kaybettiysek o başka. Yoksa herkes babanın ilaç parasını bulamamanın ne demek olduğunu başına geldiğinde anlayacaktır. Bu ajitasyon değil altını kalın harflerle çiziyorum.

İletiler
    101
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ayrıca bankaların kart verirken süzmeleri gereken filtrelerinde arttırılması gerekmektedir.

Kredi kartınızı kullanırken, bu gerçekleri görerek kullanırsanız, sonra bu gibi forumlarda 'yanık' türküler çağırmazsınız.
    kışın buz gibi soğukta titreyerek yazın kavurucu sıcakta kavrularak,ellerinde şemsiye,defter,radyo,çanta vs vererek kart pazarlamaya çalışan banka görevlileri ve ilgili bankalar! sadece KİMLİK FOTOKOPİSİYLE 5 milyar limit veren parası bol aklı kıt bankalar..umarım bundan sonra yoğurdu üfleyerek yersiniz.

yanık türküyü kart mağduru insanlar değilde,bindiği dalı kesen bankalar çağırsın.
    niyemi? çünkü Rüzgar yoksa dalga da yoktur.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: