Ben bir yapı kooperatifinde başkanım. Kooperatifimiz bir çok blokton oluşmakta ve blokların ruhsatları ayrı ayrı alınmış. çoğu blokta sorunumuz yok. ve çoğu bloğun yapı kullanımlarını aldık. Ama 2 blok için 1999 yılındaki yönetici arkadaşlar ruhsat başvurularını yapmışlar. Planlarını ve projelerini çizdirmişler. Sığınak için sivil savunmayla yazışmalar yapılmış onaylanmış. Projeler oda ve belediye tarafından onaylanmış. İnşaat ruhsat harcı yatırılmış. Ancak belediyeye gidilip inşaatın ruhsatı alınmamış. Bloklar bitti ve sakinleri içinde oturuyor. Yani şu anda 2 bloğun ruhsatları olmadığı için tapularını çıkartamıyoruz. Arsa tapumuz kooperatifin üzerine kayıtlı. Yapılar imar durumuna ve projelere uygun yapılmış durumda.
Bir kaç senedir tüm uğraşlarımıza rağmen ruhsatımızı alamadık. Dolayısıyla yapı kullanma izinlerinide alamadık. Ruhsatları yeni yönetmeliğe göre alabileceğimiz söyleniyor. Yani binaya güçlendirme yapmamız gerekiyor belediyenin istediğini yaparsak.
İmar kanununda okuduğum, anladığım kadarıyla ve kendi görüşüme göre 22. maddesinde gerekli evraklarla belediyeye başvuru yapılır diyor. Belediye de eksik varsa 30 gün içinde eksikleri gidermek için yazılı olarak inşaat sahibine bildirimde bulunur eksiklikler giderildikten sonra 15 gün içinde ruhsat verirlir diyor. Belediye bizim eksiğimiz olduğuna dair bir bildirimde buluınmadı. Mimar ve mühendislerin bazılarının ruhsat harcını yatırmış olmanız sizin ruhsatı hakettiğiniz anlamına gelir diyor. Ruhsatı haketmesek eksiğimiz olsa harçları yatırtmazlardı diyorlar. belediyenin avukatı ile görüştüm. Bana ruhsat harcını yatırdığınız zaman ruhsatı hakettiğiniz anlamaına gelen bir yasa istiyor yada bizimle aynı durumda olan bir mahkeme kararı bulabilirsek çözümün kolay olabileceğini aksi taktirde olamayacağını söyledi.
Bu konuda fikri olanlardan yardımistiyorum teşekkürler.