+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 18 ileti bulundu.

Konu: Bunlar da kim?

Bunlar da kim? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Bunlar da kim?

Eylemde 'Hepsini asacağız' pankartı açan Türk Solu grubu aynı sloganı kapağa da taşıdı.

Daha önce 'Ordu Göreve' pankartı açarak, "Kürt sorunu yok Kürt istilası var' gibi söylemleriyle dikkat çeken Türk Solu dergisi 34 PKK 'lının dağdan inişine gösterdiği tepkiyle yine tartışma yarattı.

25 Ekim Pazar günü 34 PKK'lının 'eve dönüş'ünü protesto etmek için Galatasarya da yapılan eylemde 'Hepsini asacağız' pankartı açan Türk Solu grubu aynı sloganı dergisinin kapağına da taşıdı.

Türk Solu Dergisi, yeni sayısının kapağında 'kanlı urgan' kullandı. Kapakta, kanlı urganla beraber 'Dağa çıkanı da, dağa çıkartanı da dağdan indireni de, hepsini asacağız!' ifadesine yer verildi.

Milliyet

Kesip-biçip- asmaları da bi yana, neden "Amerika Türk İslam Ülkü Ocakları" ??? onu anlayamadım !!!

Hukuki NET Güncel Haber

Bunlar da kim? konulu yargıtay kararı ara
    Bunlar da kim? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Tanımlı Cevap: Bunlar da kim?

Eleştiri anayasal haktır. Ancak suç işlemek için örgüt oluşturmanın anlamı da yok. Kimse kimseyi asmayacak, asacaksa bu ancak TC.kanunuları emrederse yapılabilir. Hiç kimse gücünü Anayasa'dan almayan bir hakkı kullanamaz. Protestoya evet, yasal hakları kullanmaya evet ama asmaya kesmeye hayır diyorum. Ülkemiz hepsini aşacak güçtedir. İnfial yaratmak isteyen 34 kişinin amacına ulaşmasına, halkın kutuplaşmasına izin vermemeliyiz. Kanımca AKP yanlış yolda, ama yanlış hesap Bağdat'tan döner. Yapılan zaten özgür olan bir millete al bak özgürsün deme şovundan başka bir şey değildir.
    Amerika konusuna gelince; sanırım ya gücü pekiştirmek için ya da Amerika'dan icazet alma modasına uymak için!

Dış güçlerin bu halimize ellerini ovuşturarak, kıs kıs güldüklerine eminim.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

TÜRKSOLU dergisinin bir misyonun parçası olduğu konusunda zaten var olan şüphelerimin haklılığına örnek bir eylem olduğu ortadadır...

Sahi 1950 sonlarında ve 1960 başlarında

ülke

gençlik, özgürlük, demokrasi uğruna fikir hareketleri ile cıvıl cıvıl iken

daha bir kaç yıl önce Mustafa Kemal'in Anıtkabir'e taşınması esnasında mezarının başında hazır bulunmayı bir iftihar meselesi yapan Gençlik Kolları Başkanı zatın

ne iş yaptığını bileniniz var mı?

Geçenlerde bu zatın ne iş yaptığı ile ilgili çok ciddi bir iddia ortaya atıldı...

Bu öyle bir iddia idi ki şimdinin yandaş basının inciğini çıkarması gerekirdi...

Oysa hemmen sümen altı edildi...

Bence işini yapmaya devam eden birisidir bu zat...

VESSELAM!

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    58
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Feyz Pazarbaşı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Eleştiri anayasal haktır. Ancak suç işlemek için örgüt oluşturmanın anlamı da yok. Kimse kimseyi asmayacak, asacaksa bu ancak TC.kanunuları emrederse yapılabilir. Hiç kimse gücünü Anayasa'dan almayan bir hakkı kullanamaz. Protestoya evet, yasal hakları kullanmaya evet ama asmaya kesmeye hayır diyorum. Ülkemiz hepsini aşacak güçtedir. İnfial yaratmak isteyen 34 kişinin amacına ulaşmasına, halkın kutuplaşmasına izin vermemeliyiz.
    Sayın Feyz iletinizden alıntı yaptığım görüşlerinizin her harfine katılarak, müsadenizle birkaç ilave de biz yapalım:

Bunlar Kimse Onlar da Odur:
    1- "Vatan için kurşun sıkanla, kurşun yiyen birdir" diyenler.
    2- Bir ermeni veya sol görüşlü vatandaşımızın katiline kahraman muamelesi yapanlar.
    3- Atatürk'çü derneği adı altında, haklarında binlerce delil olup, yargılama aşamasında bulunan Ergenekon sanıklarını masum atfedip, TC'nin Savcı ve Hakimlerini güvensizlik çamuruna bulayarak, Atatürk'ün ismi ile görüşlerini örtüşme yapıp, Atatürk'ün şanını lekeleyenler!
    4- Dinlisini-dinsizini, kitaplısını-kitapsızını, Atatürk'çüsünü-Atatürkçü olmayanını, hukukta eşit tutmayanlar.
    5- Müslümanları Cumhuriyet düşmanı gibi gösterenler. (İslamiyet temelde dindir, teokrasiye dayalı bir yönetim şekli değildir. Kişisel özgürlükleri serbest bırakan meşru tüm yönetim şekilleri ile İslamiyet yaşanabilir. Fakat bu yönetim şekilleri içerisinde İslamın ruhuna en uygun olanı halkın iradesinin direk yönetime yansıdığı hakiki Cumhuriyet idaresidir. Hiç bir müslüman Cumhuriyetin düşmanı değildir!)
    6- "Ya sev ya terk et!" diyenler.
    7- Cumhuriyeti devrim ve cuntalarla sektelere uğratıp, oligarşi yönetimlerini Cumhuriyet bekçiliği gösterek, milleti Cumhuriyet düşmanlığına sevk edenler.
    8- Devletin varlığını ve birliğini ortadan kaldırmaya yönelik eylemlere yataklık yapıp, fiilende karıştığı iddiası olan muvazzaf veya emekli subayların, devlet şucu değilde ordu suçu işlemiş gibi sivil mahkemelere sevk edilmesine karşı olup, hukuka karşı gelerek Şanlı Ordumuzu zan altında bırakanlar.
    9- Hukukun ve dinin evrenselliğini takmayıp, burjuva demokratlığı yapıp millete ortaçağ baronluğu taslayanlar.
    10- Omuzları kalabalık, isimlerinin önleri uzun olanların yaptıkları suçları hata, vatandaşınkini felaket görenler.
    11- Milletin haber alma özgürlüğünü, istediğini satma özgürlüğü gören, yediden yetmişe herkesin mahremiyetini kendisine helal kabul edip, fitne ve tefrika tüccarlığı yapan tekel basıncılar.... vs...

Bunların isimleri, ha "Amerika Türk İslam Ülkü Ocakları" olmuş, ha başka bir şey hiç fark etmez.
    Asl olan; hukuka dayalı kanun, hukuki kanuna dayalı adalettir! Adalet mülkün temeli ise, kirasını veren (kimsenin hukukuna tecavüz etmeyen) her kiracı, bu mülkte oturabilir!

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Talking Cevap: Bunlar da kim?

MHP’nin 8 Kasım günü yapılacak kongresinde Genel Başkan adayı olan işadamı Ahmet Reyiz Yılmaz ‘’ Allah’a bir sözüm var. O da seçilirsem Öcalan’ı darağacına çıkarmaktır. Apo’yu Diyarbakır meydanında asacağız’’ dedi.

MHP’nin olağan kongresi Atatürk Spor Salonunda yapılacak.

Kongrede, Devlet Bahçeli’nin karşısına Genel Başkan adayı olarak Rize’li Ahmet Reyiz Yılmaz da çıkacak. 40 delegeden imza alabildiği taktirde adaylık başvurusu yapacak olan Yılmaz, Türkiye ve İsrail’de inşaat işleri yürütüyor ve iyi derecede İbranice biliyor.

Yılmaz kongre öncesi şunları söyledi:
    ‘’Sayın Bahçeli ülkücülerin beyinlerine ve vicdanlarına hükmetmeye çalışarak, iradelerine ipotek koymaktan vazgeçmek zorundadır. Ruhu İslam, omurgası Türklük olan bir davayı darmadağın ettiniz. Allaha bir sözümüz var oda; Öcalan’ı darağacına çıkarmaktır. Siz bu sözü yere düşürdünüz. Boynumuzu namerde karşı bükük bıraktınız. Ülkücüleri bekleyen bir tek görev var, 8 Kasımda İmralı ile aramdaki Bahçeli engelini kaldırmaktır. Hiç kimse vurduk, şehit ettik ama gelin unutalım diyemez. Binlerce şehit gözünü bu millete dikmiş beklerken hiç kimse İmralı’daki soysuza rahatlık sağlayamaz. Salonda tek bir slogan olacak, Başbuğ Türkeş ve Öcalan’a idam… Değişimden sonra hilalime hançer saplayanlar milletime hesap verecek.’’

http://www.gazeteport.com.tr/SIYASET/NEWS/GP_577107

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Doğan haber Ajansı Muhabiri´nin dün İzmir´de yaşananlarla ilgili sorularını yanıtlayan Ahmet Türk, partisine karşı belirli bir kesimin planlı bir saldırı yürüttüğünü önesürdü.

Olayları önlemede polisin de yetersiz kaldığını iddia eden Türk, "Böyle bir süreçte adeta hazırlıklı bir saldırıyı maruz kalmamız, milliyetçi, ırkçı, sivil faşistlerin bu ülkedeki sorunların çözümünü engellemeye yönelik güçlü bir direniş ortaya koyduklarını gösteriyor. Böyle bir mantığın aslında Türkiye´nin ne barışa ne kardeşliğe ne de demokrasinin gelişmesine katkısı var. Bu ortam tamamen Türkiye´yi kaosa sürüklemektedir. Bin yıldır kardeş olarak yaşan Türk-Kültür halkını karşı karşıya getirmeye çalışan bir provakosyondur, eylemdir. Biz, barıştan demokrasiden rahatsız değiliz. Ama bunun böyle bilinmesi gerekiyor ki böyle bir yaklaşım bizi zorlamaz, biz yine dolaşıp düşüncelerimizi aktaracağız. Ama şimdi bunu yaptığınız zaman diğer yerlerde de farklı hassasiyetler olabileceğini, yani orada çalışma yapacak siyasi partilerin de bu sefer farklı durumlarla karşı karşıya kalabileceğini anlamamız gerekiyor. Bin yıldır birlikte yaşayan halkın kardeşliğini herkesin görmesi ona göre tedbirler alması gerekir. Ben bugün buraya geldim. Binlerce kişi beni karşıladı. Binlerce insan bizimle yürüyor. Sayın Baykal, sayın Bahçeli bir yerlere gittiği zaman o konvoyları da bulamayacaklar. Orada daha büyük kaos, gerginlik ortaya çıkacak. Bütün bunların hesaplanması gerekir'' dedi.

İzmir´de yaşanan olaylarda polisin seyirci kaldığını ileri süren Türk, ``Tahrikkar bir tutum sergilediler. Müdürlerinden talimat almadıkları için engel olmamışlar. DTP olduğu için mi bu vurdum duymazlık? Bunlar doğru değil. Gittiğim her yerlerde, gezdiğim her yerde `provokasyona gelmeyin. Biz meselemezi ikna ederek, anlatarak ortaya koyacağız' diyorum. Eğer bu şekilde devam ederse sadece İzmir´le kalmaz diğer kentlere de sıçrar. O zaman üzüntü verir ve zorlayıcı bir durum olur'' diye konuştu.
    Türk, yemeğin ardından DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ile birlikte partililerle buluşmak üzere Manisa´ya geçti.

Milliyet

Başbakan ise DTP 'yi suçladı...

Bir garip ülke olduk vesselam

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İstanbul'da günlerce vatandaşın arabalarını yakarlarken susanlar seyredenler kimlerdi!!

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    427
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Başbakan DTP'yi suçlamışmış...

Halbuki o kadar da özen göstermişti "suçlarken"...

Ama gelin görün ki bu özene rağmen

bizim "dağcılar" epey alınmış...

Yahu

"Sayın Başbakan ben size sofranızdan pirzolayı eksik etmeyin.

Yoksa bu çocuklar yine evden kaçar.

KURTa KUŞa yem olur."

demiyor muyum?

Ahanda işte yine küsüyorlar...

Ne olacak şimdi?

Bence "manevi" destek şart...

))))

Nerede
    Turkiye
    İletiler
    1.350
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Başbakan haklı olarak suçlamış bir kere...

Al birini vur ötekine ancak ilk habere bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız!

Ya da

DTP'nin tutumu ne kadar yanlışsa ülkücülerinki de onun iki katı kadar yanlıştır. MHP 'nin " Onlar bizden değil" inkarları da onların yaptığının üç katı kadar yanlıştır. Eee suç kolları oluşturma kültürmüz bayağı bir gelişmiş değil mi?!

Saygılarımla

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Onu AKP'ye sormak lazım. Bu ortamların oluşmasına kimin acılımı sebep olmuştur. toplumdan tepkiyi görünce farklı ortalık durulunca farklı konuşan biri nekadar inandırıcı olabalir.
    Vatan hainleri bir gün geleçek Aziz ŞEHİT'lerimizin kanlarında boğulacaktır.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: