Değerli Hukukseverler,

Hepsiburada.com internet sitesinden 10 ekim 2009 tarihinde bir alışveriş yaptım. 12 Ekim 2009 tarihinde bana aynen şu mesajı gönderdiler:

12.10.2009 Siparişiniz kargoya verildi
Sn Erdem Levent,

75413924 numaralı siparişinizin paketlemesi tarafımızdan tamamlanmıştır.

Kargo firması tarafından kayıt altına alınacak ve “taşıma irsaliyesi” kesilecektir. Kargo Firmasının bünyemizde çalışan personeli bulunmakta olup sırası ile en kısa sürede işlemi tamamlamaya çalışmaktadırlar. Kendi merkezi kargo takip sistemlerine bu bilgileri aktarmalarından sonra siparişinizi kargo firmasından takip eder durumda olabileceksiniz.

Siparişinizin online takibi ortalama 1 saat içinde sipariş takip sayfanıza aktarılacaktır.

Siparişinizin kargodaki durumu takip etmek için tıklayınız: Aras Kargo (Takip Linki Var)
Not: Online kargo takibi ertesi iş gününden itibaren yapılabilir.

2 iş günü geçmesine rağmen kargo takibini yapamayınca bugün aradım ve durumu sorduğumda henüz ürünün kargolanmadığını belirttiler. Telefonda konuştuğum kişi önce ürünün boyutunun büyük olduğunu söyledi, daha önce büyük boyutlu ürünlerin normal zamanlarında ulaştığını söylediğimde de "yoğunluk" bahanesini üretti telefondaki zat.

Bu noktada öğrenmek istediğim, bu kişilere karşı yalan/yanıltıcı beyandan dolayı dava açabilir miyim ve bu konunun muhattabı hangi mercidir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.