Saygılarınla bir sıkıntımı dile getirmek istiyorum,zira bir cıkıs yolu aramaktayım.Askere gitmeden önce bir kamyon nakliyecilik yapmaktaydım ve vatani görevimi yapmaya giderken aracı abime bıraktım.Benim teskereme kısa bir sure kala kaza haberini aldım.1995-1996 yılları.Abim kaza yapmıs,kaza sırasında ev esyası tasımaktaymıs ve esyanın sahibi kasada gelmekteymiş.Kazada hayatını kaybetti.Ailesi bir sure sonra mahkemeye verdi ve 5milyon lira kan parası kazandı.Kaza raporuna göre haklıydık fakat trafik kanununa göre 8/2 kusurlu sayıldık ve mahkeme kararıyla kazandıkları mahkeme tutarının 1,3 milyonu bizden talep edildi.Fakat ödeyebilecek durum olmadıgından veremedim.Nakliyeciligi bırakmak istedim o arac yuzunden maliye kaydımı sildiremedim(naklyecilerin vergi kaydının silinmesi için üzerlerine kayıtlı ticari arac bulunmaması gerekmekteymiş).Vadeli baska arac aldım abimle devam ettik bir sure daha ve o kendine iyi bir iş bulunca bıraktı gitti arabada zaten yuruyecek hal kalmamıstı parcalandı gitti..Bunca yıl zoraki nakliyecilik yapmaktayım zira bir duze cıkamadım.Hurda kanunu cıkmıs dediler aracın bandrol borcunun 4de 3 unu silip trafikten siliyorlarmıs,fakat maliye hacizlerinin silindiğini söyleselerde böyle bir vaka ile konan hacizler konusunda kimse bir sey söyleyemedi,bende bir bilgi sahibi olmadan resmi kurumlara bas vurmaya cekindim acıkcası bunca sure uzerine konan bu haciz halen durmaktamıdır zaman asımı ile kalkmısmıdır eger yardımcı olur bir fikir verirseniz sukran kalırım.saygılarımla(birkac sene sonrası tekrar haciz tazelemişlerdi fakat uzun sure oldu,bu konuda zaman asımı suresi varmı)