+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 27 ileti bulundu.

Konu: Gezme Ceylan Bu Dağlarda Seni Avlarlar

Gezme Ceylan Bu Dağlarda Seni Avlarlar Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Gezme Ceylan Bu Dağlarda Seni Avlarlar

Bu konuyu ilk açtığımda, okuduğum gazetelerde Ceylan'ın ölümüne sebep olan patlamanın asker kaynaklı olduğu konusunda yoğun bir şüphe vardı. Açıkçası bend e aynı kanıdaydım. Ama bu kanaatime rağmen askeri doğrudan suçlamanın o aşamada doğru olmayabileceğini düşünerek suçlamamı doğrudan askere değil de soyut bir "hain avcı" figürüne yönelttim. Kimin suçlu olduğu bence henüz aydınlanmış değil. Resmi açıklama da beni tatmin etmiyor. zaten olay yerine gitmeyen savcılığın gizlilik kararı ve savcılığa dayalı açıklamalar hiç de tatmin edici değil. Hiç kimseyi peşin hükümle suçlamak istemiyorum.

Bu konuda toplum olarak hepimiz suçluyuz. Ceylan'nın resmini de buraya kopylamak istedim, ama bunu beceremedim. Korku dolu ve alabaildiğine açılmış gözleri beni çok etkiledi Bu resim bir çok yerde var. Kopyalabilecek arkadaş olursa minnettar kalcağım.

Hukuki NET Güncel Haber

Gezme Ceylan Bu Dağlarda Seni Avlarlar konulu yargıtay kararı ara
    Gezme Ceylan Bu Dağlarda Seni Avlarlar konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

En ufak yaprak kıpırdasa gözü dönmüş birşekilde TÜRK SİLAHLI KUVETLERİ'ni yıpratma kampayası moda oldu.
    Görende sançakki oralarda pkk lı katiler hiç yaşamadı bütün olayların sorumlusu Türk Silahlı Kuvetleri
    pkk lı katiller kendi insanlarına az kurşun sıkmadı tuzak kurmadı bunlar unutulduysa birazını hatırlatmak isterim.
    Niye pkk akla gelmiyor? Niye
    BU BİRAZI
    Ocak 1987
    Hakkari, Uludere ilçesi, Ortabağ köyü katliamı.

23 Ocak 1987
    Midyat, Bayburt köyleri, Efeler mezrası katliamı.
    26 Ocak 1987 Seri katliamlara dönüşen yeni PKK stratejisi.

7 Mart 1987
    Nusaybin ilçesi, Açıkyol köyü katliamı. (6 Çocuk, 2 Kadın, Toplam 8 kişi)

20 Haziran 1987
    Ömerli ilçesi, Pınarcık köyü katliamı. (16 Çocuk, 6 Kadın, 8 Erkek, Toplam 30 Kişi)

9 Temmuz 1987
    Hani ilçesi, Kırım köyü katliamı.
    11 Temmuz 1987 Yine baskın, yine 5 ölü.

22 Temmuz 1987
    Hakkari, Şemdilli İlçesi'na başlı Umur köyü katliamı.

20 Ağustos 1987
    Siirt, Kılıçkaya köyü katliamı. (14 Çocuk, 10 Erkek, Toplam 24 kişi)

20 Ağustos 1987
    Midyat ilçesi, Dargeçit Bahçebaşı mahallesi katliamı. (3 Çocuk, 1 Kadın, 1 Erkek Toplam 5 kişi)

8 Eylül 1987
    Pervari ilçesi, Sığırkaya köyünde öldürme olayı.

21 Eylül 1987
    Güneyce köyü katliamı.

21 Eylül 1987
    PKK'lı teröristler, Bingöl ve Siirt'in 2 köyüne düzenledikleri baskınlarda 12 kişiyi katletti.
    22 Eylül 1987 PKK'ya çifte operasyon

12 Ekim 1987
    Şırnak'ta kanlı baskın, 13 ölü.

12 Ekim 1987
    Rezzuk mezrasında saldırı ve öldürme (Toplam 13 kişi)

12 Kasım 1987
    Öğretmen'i telle boğdular.

28 Mart 1988
    Eruh ilçesi, Fındıkbucağı Yağızoymak köyü katliamı.

1 Nisan 1988
    Nusaybin, Bahmimi mezrası katliamı.

7 Mayıs 1988
    Dereler Köyü, Taraklı mezrası katliamı.

8 Mayıs 1988
    Siirt’in Şırnak ilçesine bağlı Taraklı ve Üçkardeşler mezralarını basan PKK’lı teröristler, 4’ü kadın 11 kişiyi katlettiler, 3 kişiyi ise kaçırdılar.

9 Mayıs 1988
    Mardin’in Nusaybin ilçesi Taşköyü’nün Behmenin mezrasını basan PKK’lı teröristler, bir aileden 8’i çocuk, 2’si kadın 11 kişiyi katlettiler, 2 çocuk ağır yaralandı. PKK’lı teröristlerin Şırnak baskınında kaçırdıkları 3 kişi de ölü bulundu.

5 Kasım 1988
    Mardin Dargeçit yazıörün köyü (3 Öğretmenin öldürülmesi)

25 Ocak 1989
    Kömür ocakları baskını

14 Ağustos 1989
    Yine PKK, yine kan: 6 ölü

21 Ağustos 1989
    Aktaş köyü öldürme olayı

14 Eylül 1989
    PKK, kaçırdığı öğretmenleri kurşuna dizdi.

16 Eylül 1989
    3 öğretmeni şehit eden 2 PKK'lı güvenlik görevlileri tarafından ölü olarak ele geçirildi.

2 Kasım 1989
    Pervari ilçesinde tahrib ve öldürme olayı.

9 Kasım 1989
    Lice ilçesi, Duru köyü Gomabekan mezrası katliamı.

24 Kasım 1989
    Hakkari, Yüksekova ilçesi, ikiyaka köyü katliamı

26 Kasım 1989
    Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı İkiyaka köyünde 21 kişinin öldürülmesi ile ilgili olarak Olağanüstü Hal Bölge Valiliği’nden yapılan açıklamada, 'Bir grup teröristin, saldırıyı düzenledikten sonra komşu bir ülkeye kaçtıkları, kaçarken 9 çoban ile 700 koyunu beraberlerinde götürdükleri' bildirildi.

Nerede
    izmir
    İletiler
    2.371
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Abbas Bilgili rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu konuyu ilk açtığımda, okuduğum gazetelerde Ceylan'ın ölümüne sebep olan patlamanın asker kaynaklı olduğu konusunda yoğun bir şüphe vardı. Açıkçası bend e aynı kanıdaydım. Ama bu kanaatime rağmen askeri doğrudan suçlamanın o aşamada doğru olmayabileceğini düşünerek suçlamamı doğrudan askere değil de soyut bir "hain avcı" figürüne yönelttim. Kimin suçlu olduğu bence henüz aydınlanmış değil. Resmi açıklama da beni tatmin etmiyor. zaten olay yerine gitmeyen savcılığın gizlilik kararı ve savcılığa dayalı açıklamalar hiç de tatmin edici değil. Hiç kimseyi peşin hükümle suçlamak istemiyorum.

Bu konuda toplum olarak hepimiz suçluyuz. Ceylan'nın resmini de buraya kopylamak istedim, ama bunu beceremedim. Korku dolu ve alabaildiğine açılmış gözleri beni çok etkiledi Bu resim bir çok yerde var. Kopyalabilecek arkadaş olursa minnettar kalcağım.

Küçük kızımız Ceylan Önkol'a Allahtan rahmetdilerim Yakınlarının Başı sagolsun.
    Sayın Av. Abbas Bilgili saygılarımla Resim Önceden cekilmiş bir resim

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ceylan'ın ölümüne çok üzüldüm, tek dileğim de suçluların, sorumluların bir an önce ortaya çıkarılması ve hak ettikleri cezayı almaları.

Öte yandan, bu olayın bazı kesimlerce, özellikle de bazı gazatelerin bazı yazarlarınca siyasi malzeme olarak kullanıldığını düşünmekteyim.

Sorarım kendilerine, bunu neden görmezden geldiler, neden sayfalarca yazılar yazmadılar, neden arkasından ağlamadılar, türküler adamadılar?.

ADMIN NOTU: İletideki resim kan ve ölüm içerdiğinden site politikası gereğince 20.2.2015 tarihinde tarafımdan yayından kaldırılmıştır.

Ne o, yüreğiniz dayanmıyor mu yoksa basındaki fotoğrafları görmeye?

Benimki de dayanmıyor ne Ceylan'a, ne yukarıdakilere ne de şehit olan, uzuvlarını kaybederek gazi olan gencecik evlatlarımıza. Kan üzerinden, can üzerinden siyaset yapmayı bırakın artık, çok çirkinleşiyorsunuz...

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Unhappy Cevap: Gezme Ceylan Bu Dağlarda Seni Avlarlar

Ben de Ceylan 'ım , hepimiz Ceylanız , yeter artık...

Bir anneniin yavrusunun parçalarını topladığı anda neler hissettiğini anlayabilmek için, anne olmak gerekmiyor.

Bin parçaya bölünmüş bir ceset üzerinden siyaset yapanlara , yapmaya çalışanlara binlerce YUH olsun.

Gez Ceylan! Sen ölmedin , ölemezsin... Kimseye malzeme olamazsın !

Yandı Yürek Yana Yana
    Savur Külüm Döne Döne
    Soğumadan Elde Kına
    Zülfün Telin Yere Sermem

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

PKK bir terör örgütüdür, PKK bu kadar masum insanı katlederken bir terör örgütünden bekleneni yapmıştır.

Genelkurmay gözbebeğimizdir, askerimizin, polisimizin, jandarmamızın bir masum insanımızı öldürmesi beklenmez, bu anormaldir. Böyle bir şey olduysa, bunun kaza mı, ihmal mi, kasıt mı olduğu açıklanmalıdır.

Havan olduğu iddiasında değilim, her nasıl olduysa bu konuda tatmin edici bir açıklama arayan birisiyim.

Elindeki bir tahrayla lançer mermisine vurarak patlatan birinin ellerinden zarar görmemesinin makul ve mantıklı bir açıklaması yapılmadıkça bu Türk Silahlı Kuvvetleri'nin itibarına daha çok zarar verecektir.

KAza sonucu el bombasının patlamasıyla öldüğü açıklanan dört askerin eline el bombasının bir işgüzar teğmen tarafından pimi çekilerek tutturulduğu açıklamadan günler sonra ortaya çıktı.

İlk açıklamada bu olay olduğu gibi anlatılsaydı, eminim kamu vicdanı çok daha rahatlar ve teğmenin münferit suçuna durumu örtbas edenler ortak olmamış olurdu.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlk duyumlara göre "Havan Topu" nedir? i araştırdığımda şöyle bir bilgiye ulaşmıştım:

"Ateşlenen havan topu mermisi yere çakıldıktan sonra patlamayabilir. Tapası çok hassas olduğundan dokunma ile ateş alabilir. Geçmişte bu hususla ilgili bir çok kazaya rastlanmıştır. 120 lık havanlar araç üzeri veya kendi şasesi üzerinde tekerlekli (çekili) olarak kullanılan bir silahtır." http://tr.wikipedia.org/wiki/Havan_topu

Patlamaya neden olanın havan topu olmadığı açıklaması da yapıldı. Kuşkusuz TSK böyle bir girişimde bulunmaz ancak o topun orada ne işi vardı ? sorusu ile boğuşup durmaktayım.

Ayrıca, savcı ve doktor neden gitmedi veya gitmek istemedi? Alan, "güvenli değildi" ise, neden İmam gönderildi ve neden sivil halkın girmesine izin veriliyor?

Bundan sonra "İmam Nikahını" hiç küçümseyip kınamayalım öyleyse !

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Küçük Ceylan'ın başına gelenler için çok ama çok üzüldüm. İlk duyup okuduğumda boğazıma bir şeyler saplandı. Tüm gümbürtünün kopmasından önce içimden ''saçma sapan terör örgütü yüzünden kontrolsüz mühimmat yada terk mühümmatı lanet olsun ..'diye geçirdim....

Bu foruma ilk forumu açanın yaklaşımından bile net belli olan siyasetin saçmalığının bulaşacağı belli olduğundan yazmaya asla niyetli değildim. Ama ''görülen lüzüm üzerine'' bir iki satır yazayım dedim... Kimseylede ölüm üzerinden polimiğe girecek değilim. Herkes yazdığı yazıyı okusun satır arasına iyi baksın en azından ''teferruatı '' görsün....

Bu ''acı'' ölüm haberinden ortaya çıkan ilk ''havan atışı'' yüzünden dendiğinde... şaşırmıştım. İlk şaşkınlığım atış sahasının çok önceden ''notamlanacağından'' olmuştu... yok teröriste karşı atış ise ne biçim işti bu ne terörist ne askerimize bir şey olmuş sadece ufacık bir can yitip gitmişti.... İkisi hakkında da bilgi bulamadım... Ne eğitim atışı vardı bölgede nede teröriste karşı atış.... Sonra kriminalden ilk bilgiler basına düştüğünde ''bu kesinlikle havan olamaz'' düşüncesi bende kesin ve net hakim oldu. Eğer rapor doğruysa bu ''havan tahribatı olamaz'' dedim. Zaten bir gün kadar sonrada genel kurmayın açıklaması geldi ''havan topu kullanılmaşı atış olmamıştır'' diye...

Ve geçen gün otopsi açıklandı gene ''çok bilenlerce''kıyamet koparıldı... Aslında otopsi raporu ilk aklıma geleni doğrulamıştı En küçük ''havan'ın ''60mm lik olduğunu ve genelde 81mm ve üstü havanların kullanıldığı bilindiğine göre. Bu havanların patlamasının parçalarının ve etkisinin tesirinin olmadığı zaten açıkça anlaşılıyordu. Benim anladığım Küçük ceylan ''katilini'' elinde tutmuştu belirli bir süre... Sonra her meraklı afacak gibi ''oynadı'' oynadığının ne olduğunu bilmeden... Muhtemel mermi kovan ayrımına alt hartuç çizgisinden ayırmak için vurdu... Büyük bir olasılıkla sadece bir gümbürtü duydu bakabildiyse hafif kızarmış ellerinde kalan boş kovana bakabildi... 40mm lik bir bomba atar ın kovanı Crylan ın elinden daha büyüktür... EE patlayan barut mermiyi itekleyen barut gazının geri tepmesi olduğuna göre elindeki kovan patlamıyor ki!! Kovan ın ucunda bulunan mermi barutun patlayarak oluşan barut gazının baskısıyla fırlıyor... Öldürücü olan mermisi kovanı değil .... Ceylanın elinde ki yanık izleride barut gazından oluşan ufak ''fem'' alevi olsa gerek... Zaten parçalanan bölgede bunu gösteriyor...

Aslında küçük ceylan ın ölümü daha doğrusu trajik ölümü herkesi düşündürmeli... Hemde çok düşündürmeli... Savcının ''can güvenliği yok'' diye gitmediği yerde yaşayan vatandaşlarımızın nasıl ''can güvenliği'' olduğunu düşünmeliyiz... Savcının hangi ''yetkiyle'' gitmediğini ve niçin bu konuda ''adli makamların'' sustuğunu düşünmeliyiz. O merada ''öldürücü bir silahın'' neden bulunduğunu düşünmeliyiz. Gerçekleri unutup elimizin altında ki yasal güce yüklenmekten utanmamız gerektiğini düşünmeliyiz. İmralı şerefsizine ''sayın''diyerek ''açılım'' derken ceylan ın yaşamını kapattığımızı düşünmeliyiz.

Düşünmeliyiz düşünmesne de düşünecek kişi nerede ?

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Mehtap Deniz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Kuşkusuz TSK böyle bir girişimde bulunmaz ancak o topun orada ne işi vardı ? sorusu ile boğuşup durmaktayım.
    Orada patlamış veya patlamamış bir havan mermisi yok, Mehtap Hanım. Resmi açıklamaya göre orada bulunan patlamamış bir bombaatar mermisi. Havanı incelemişsiniz, bir de bombaatarı araştırın. Ben ipucu vereyim, bombaatar mermisi çeşitli tüfeklere takılıp atılabilen bir mermidir. Mesela G3 piyade tüfeğinin etkili menzilinin 400 METRE olduğu düşünülürse (kendi mermisi için bile) , bombaatar gibi böyle bir merminin 10 KİLOMETRE uzaklıktan atılması bilimkurgu filmlerinde bile iddia edilemez.

Öyle ya da böyle; sonuçta 13 yaşında bir kız çocuğu hayatını kaybetti. Bu ölümden sorumlu olanlar (peşin hükümlerde bulunmadan) iyi düşünülmeli, belirlenmeli ve kesinlikle cezalandırılmalıdır. Tespit sonucuna göre arazide patlamamış bir bombaatar mermisi var ve bu o çocuğumuzun ölümüne neden olduysa, bölgede silahların gölgesinde bir yaşama neden gelindiği de objektif olarak değerlendirilmelidir.

Selamlar,
    Konu Harun Gür tarafından (14-10-2009 Saat 21:46:53 ) de değiştirilmiştir. Sebep: imla düzeltmeleri

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    4.403
    Blog yazıları
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Gür,

Ben ne anlarım toptan tüfekten... Havan topunu da ilk defa bu olayda duydum, daha doğrusu aklımda yer etti diyebilirim. Olay, haber konusu olduğu günden bu yana, "havan topu" da havan topu diye geçti hep, belki de o yüzden havanı bırakıp topta yoğunlaşmışımdır, bilemiyorum.

Düzeltme yapmak gerekirse en azından "mühimmat" demeliydim.

Teşekkür ederim.

Sayın commodore1tr' in açıklamalarında bazı sorularıma yanıt buldum, teşekkür ederim.

Sonuçta asker de o maddeye basabilirdi veya bir TSK mensubunun çocuğu da eline alabilrdi. ( ki pekala piknik yapılabilir ) İlla ki çobannın veya kurdun kuşun başına gelecek diye bir şey yok. Her an herkesin başına gelebilir; bölge güvenli değilse , değildir densin !

Ülkemizde hangi taş kaldıracak olsak altından bir sorumsuzluk olduğu görülüyor. Ceylan'ın durumu da o sorumsuzluklardan biridir diye düşünüyorum fakat bunun açığa çıkması için Ceylan'ların ölmesi gerekmiyor ki !

"Ailesinin acısını paylaşıyorum" demekten başka elimizden bir şeyin gelememesi ne acı !

Saygılarımla,

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

gezme ceylan bu dağlarda indir

1989 olaylari lice duru köyü

bu dağlarda gezoğul

coban ali gezme ceylan bu daglarda

daglarda olsak senle

Forum