+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 68 ileti bulundu.

Konu: Boşanma davası ve tazminat ödemesi

Boşanma davası ve tazminat ödemesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı boşanma

[şu anda eşimle ayrıyız ve eşim dava açtı.bende ayrılmak istiyorum.bir daha yürütebileceğimizi sanmıyorum bu yüzden kararım kesin.mahkemeye verdiği dilekçeyi ve tenzip tutanağını aynen yazıyorum.benim ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
    dilekçe:
    1-davalı ile 3 senelik evliyiz.bu evliliğimizden olma bir çocuğumuz vardır.
    2-davalı eşim evlilik birliğinin kendisine yüklediği sorumluluklarından her zaman imtina etmiş iki hafta önce ise borçları nedeni ile konutuda terk ederek gitmiştir.davalı ile bundan sonra bir araya gelerek yaşamamız imkansızdır.aramızdaki tüm bağlarımızda kopmuştur.bu nedenle muhterem mahkemenize iş bu davayı ikame eylemekteyim.
    netice'i talep:yukarıda arz ve izahına çalıştığım vçhile davalı ile evlilik birliliğimizin yeniden kurulamayacak derecede temelinden sarsılması sebebi ile boşanmamıza çocuğumuzun velayetinin tarafıma verilmesine karar buyurulmasını saygı ile arz dilerim.
    tenzip tutanağı
    dava boşanma(çekişmeli)
    mahkememize tevzi edilen dava dilekçesi mahkememiz esasının yukarıda belirtilen sırasına kaydı yapıldı
    gereği düşünüldü
    ----------------
    1-davacıya tenzip tutanağı ve duruşma gününün tebliğine
    2-davalı tarafa tensip tutanağı,dava dilekçesi ve varsa eklerinin duruşma günü ile birlikte açıklamalı davetiye ile tebliğine,
    3-davalının dava dilekçesi ve duruşma gününün tebliğinden itibaren 10 gün içinde ilk itirazları ile birlikte esas hakkında cevabını mahkememize bildirmesini ,bir örneğini karşı tarafa tebliğ ettirmesine,
    4-boşanma davasına esas olmak üzere taraflara ait nüfus aile kayıt tablosunun alınmasına
    yargılanmanın 24,11,2009 günü 12:00 bırakılmasına tensiben karar verildi.
    bana gelen şeyler bunlar.
    benim çğrenmek istediğim şey benim bundan sonrası için ne yapmam gerekiyor.ayrıca dilekçede yazıldığı gibi evi terk etmişliğim falan yoktur.bunun için şahitlerim vardır.ayrıca çocuğumu eşim ve eşimin ailesi tarafından mahkemeye kadar göstermeyeceklerini belirtiyorlar.yardımcı olursanız sev

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma davası ve tazminat ödemesi konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma davası ve tazminat ödemesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    170
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: boşanma davası ve tazminat ödemesi

Alıntı atlantis1979 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sen davayı kazanmak için yalandan ağlayan ve çocuğunu kullanan erkek gördün mü? Sen üç kuruş para koparmak için bir sürü yalancı şahitle davaya çıkıp iftira üstüne iftira atan erkek gördün mü? Sen karısı için arkadaş çevresine "benim öküz" diyen erkek gördün mü? Sen karısının alınteriyle kazandığı yatırımları için "sırtındaki ceketi bile alıcam" diyen erkek gördün mü?
    Haklısınız ama Türk erkeğine müstehak bütün bunlar, çünkü kadınların bu kadar ağzının içine bakıp, bir dediğini iki etmeyen, başının tacı eden ve sonunda adam yerine konmayan erkek başka hiçbir yerde yoktur heralde...
    lütfen hep kadınlar kötü imajını bir kaldırsanız.bayanında kötüsü erkeğinde kötüsü var.evet gördüm yalancı şahidi getirip tanımadığımız halde ben gördüm işittim diyen yalacı şahitler gördüm.erkeğin yeni evlilik yapmak için karısını hamile haliyle dışarı atan erkekleri görmedinizmi.sonrada eşime hiçbirşey yapmadım kendi gitti diyen bir savunma gördünmü.sizin kadar bizde acı çekiyoruz.siz kötü kadınların eline düştüyseniz bizlerde kötü erkeklerden çekiyoruz.bak eş olacak adam sıcacık kendi evinde sokakta kalan, bir çocukla kadın bumu adalet.hani vicdan.ama bunun yanında bazı kadınlarda eşini evini malını mülkünü alıp dışarı atan kadın yokmu var ama fazla değil.ya kadın erkek kavgasını bırakalım bizlerde açılım yapalım bu aradaki setti kaldıralım.sizin kadar bizde çekiyoruz.o kadınların yüzünden bizi itham etmeyiniz.sadece çocuklarımıza oldu olanlar.bakınız asayiş ne kadar kötüye gidiyor işte bu bizim eserimiz.çocuklarımız için yaşayalım.kadın yada erkek için değil.bu savaşın galibi erkek yada bayan olmasın.çocuklarımız olsun.bunu yazan bir kadın değil sadece anne unutmayınız bunu.gelin elele verelim yanlışlarımızı düzeltmeye karar verelim.birbirimize barış emsali olan zeytin dalını kırmadan uzatalım.hadi hepimize kolay gelsin arkadaşlar
    Konu ümitkader tarafından (10-10-2009 Saat 06:56:49 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    94
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizasil rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bir kadıının boşanma davasını kazanmama gibi bir durum söz konusu olabilirmi sizce...!
    evet olabiliyormuş demekki benim davam bitti kadın kaybetti kadın olarak davayı kaybetmek çok kötü birşey eeee ne demişler hak yerini bulur.Fakat temyize gidecekler .Sizin durumunuz ne oldu çocuğu görebiliyormusunuz.Ben savcılığa şikayet etmiştim 2 duruşma görüld şimdi paşa paşa çocuğu gönderiyor sizde şikayet edin derim.

İletiler
    94
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sevcanakay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Valla deniz arkadaşım şöle bir düşün lütfen adliyelerde davayı açan kimler (KADIN) lar NEDEN ? Çünkü kadın hep ezilen taraf bunu ERKEK olarak bilmen lazım kalkıp burda ADALETİ çürütme ADALET haklıdan yana herzaman düşnüdünmü neden hep boşanma davalarını kadınlar kazanıyoR ?
    1) KOCASINI içiki içip döven KADIN gördünmü
    2) KOCASINı itip kakan küfür eden bir KADIN gördünmü
    3) KOCASINI ALDATAN KADINLAR VARDIR AMA ERKEKLER KADAR ALDATAN KADIN gördünmü.
    Daha sayıyımmı.
    evet ben gördüm hemde türbanlı olupta içki içen,küfür eden,eşine hakaretler eden çocuğuna beddua eden,aldatan hepsi bir arada gerisini siz düşünün.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    213
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı atlantis1979 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sen davayı kazanmak için yalandan ağlayan ve çocuğunu kullanan erkek gördün mü? Sen üç kuruş para koparmak için bir sürü yalancı şahitle davaya çıkıp iftira üstüne iftira atan erkek gördün mü? Sen karısı için arkadaş çevresine "benim öküz" diyen erkek gördün mü? Sen karısının alınteriyle kazandığı yatırımları için "sırtındaki ceketi bile alıcam" diyen erkek gördün mü?
    Haklısınız ama Türk erkeğine müstehak bütün bunlar, çünkü kadınların bu kadar ağzının içine bakıp, bir dediğini iki etmeyen, başının tacı eden ve sonunda adam yerine konmayan erkek başka hiçbir yerde yoktur heralde...
    Pardon ama bu yazdıklarınız şahsıma kişisel değil umarım üstüme alınmıyorum ama açıklarasanız memnun olurum, o dediğin KADINLARA bende karşıyım HAKLI KİM İSE ADALET ONU BULSUN Diyorum başkada bişiy demiyorum.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    31
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Pardon ama bu yazdıklarınız şahsıma kişisel değil umarım üstüme alınmıyorum ama açıklarasanız memnun olurum, o dediğin KADINLARA bende karşıyım HAKLI KİM İSE ADALET ONU BULSUN Diyorum başkada bişiy demiyorum.
    Ben sözlerimde kişileri hedef almıyorum. Siz istisna olabilirsiniz elbette ama istisnalar kaideyi bozmuyor...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

3) KOCASINI ALDATAN KADINLAR VARDIR AMA ERKEKLER KADAR ALDATAN KADIN gördünmü.
    Matematiksel bir hesap yapalımmı ?

Türkiyede 60 milyon kişi yaşadığını varsayalım
    10 milyonu birbiri ile evli olsun yarısı kadın yarısı erkek..
    5 milyon erkekten sadece 250 bini eşini aldatmış olsun..
    sizce bu 250 bin erkekten kaç tanesi eşini birden fazla kadınla aldatmıştır..
    100 bin, 150 bin..
    hadi düz hesap 200 bin erkek eşini en az 2 kadınla aldatmış olursa 200 bin X 2 = 400 bin kadın etmezmi..
    3 kadın olsa 600 bin.. 4 kadın 800 bin..ortalamada bile aldatan kadın sayısı aldatan erkek sayısını 2 ye katlıyor..
    Yoksa bu toplum neden bu kadar dejenere oldu....
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    Bursa-Yıldırım
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Ben bir Detlet memuruyum, görevim süresince hep ezilenkadın diye sızlanan bayanların yaşayışları ve sızlanmalarıyla ilgili Mehkemelerce verilen araştırma görev yazılarını falan yaptım. Kadını kocam beni aldatıyor diyor, buna şahit olarak kocasının çok yakkın arkadaşını gösteriyor. Boşanma davası ihanet sebebiyle kanul ediliyor. Bize Mahkemeden yazı geliyor, Şahısların Maddi ve sosyal yaşantıları hakkında araştırma yapılsın sonuc bildirilsin diye.
    Arkadaşımla gidiyoruz, bizim girdiğin sokakda yangın var. Bakıyorum gideceğimiz adres. İtfaiye bnina ya girmek müdahalede bulunak istiyor.Ama kadın kabul etmiyor. Biz devreye giriyoruz ve kapıyı açtırıyoruz, çocukaları içerden almak için girdiğimizde kadının tanığı, olayları çok yakinen bilme sebebi olan yatak odasın da ve ihanetin nasıl olduğunu ve nasıl bildiğini uygulama geçmiş.
    Şimdi soruyorum,, bu kadına evlene ne kadar nafkayı verecek kaç kadın olur erkeklerin yerinde olsa.
    Ama Kanun erkeğe karın seni aldattsada vereceksin yoksullluk nafakasını diyor. Erkeğin yokluğunu başkasıyla namussuzluk ederek dolduran kadına, o namussuzluğunu Medeni ilişki, para karşılığı değil, gizli aşk, sosyal ilişki adı altında yapan adilere neden ceza vermiyor, ve bu olayda neden suçsuz kalıyorlar.Kadını ayaltan, erkeği ayaltan bir başkası neden bu yuvanın dağılmasına, çocukların anasız veya babasız kalmasına, yoksulluk çekmesine, sağlık, eğitim gibi konulardan geri kalmasına hatta ölümlerinde sebeb olmasına rağmen neden birde şahitliklerine itimat ediliyor. Namuslu ne derse desin, o yuvayı yıkana daha itibar ediliyor. Bu nasıl bir adelet sistemi. Bu kanun koyucular bunları yaşasa eğer bu kanunları değiştirmeye ne zaman meylederler. Ne kadar kayıtsız ve duyarsız kalırlar.

Nerede
    Bursa-Yıldırım
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Akay:
    Ben öcelikler şunu belirtmek ve sonrada yızınızda ki hepmi kadınlar? sorusuna cevap verelim. Kadın kim siz, erkek kim biz.İyide sizide bizi de doğruan kim kadın. Bu doğurma eyleminde ortak kim erkek. Ypmayın Allah aşkına, kadın isterse boşuna mı demişler. bir görev gereği araşrıma yapıyorum. Kadın kocasına annem çok hasta ben gidiyorum telefon geldi sen de hafta sonu gel diye bizim yanımızda telefona konuşuyor. bizde duyuyuruz. Aradan bir kaç saat geçiyor. Çok lüks bir kafenin bayan işletmecisinin boçanma dava tahkikatı vardı oradayız. anası hasta olan o kadıına sanırım çok yakın bir erkek arkadaşı dudaklarına dokunarak tesellli verip üzülmemesini sağlıyor. İŞe bakın 3 gün sonra eşi araştırmak için çalıştığı yer deki lerle irtibata geçiyoruz. Adam dün gece zehirlenmiş ve lavaj yapılmış raporluymuş diye öğreniyoruz. Kadının kredi kartı harcamasından fare zehiri alındığı kaydı çıkıyor.Mahkeme adamı suçlu buluyor.Suçu evin huzur ve düzenin sağlayamayacak kadar basiretsiz ve düşüncesiz, saf olması. ,Kadın aldığı tazminatla o aldattığı adamla evlilik masrafı yaparak evlendiler. Gayrı mülklerini elde etti ve adam televizyonun anten kablusuyla intihar etti? (mi) diye aklımda soru işaretleri var ma bunun araştırma yetkisini , ihaneti sosyal yaşantısını araştırma yetkisi veren Mahkeme vermiyor. Takdir sizin.Burada bir kadın iki erkek var. Bir ölümden dönüyor, yaşadığı için boşanıp tazminatla kurtuluyor, ötekisi ödüllü bir evlilik ama tadı damağında iken ölüm. Kalplerinizin sabihiinin sevgisi iiçin adil olun.

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma davası ve tazminat ödemesi

Evlilik tekliflerinin büyük bir çoğunluğunu yapan erkeklerdir.
    Kabul eden / etmeyense bayanlar.
    Yani bayanlar hep onay mekanizmasını veren taraftır.
    Ve bir bayan kabul etmedikçe,
    Erkek hiç birşey yapamaz.

Bir büyüğüm söylemişti;
    Ailede erkek başı temsil eder;gözler,kulaklar,burun tüm duyu organları ondadır.
    Ama kadın boyundur ve boyun ne tarafa döndürürse, baş o tarafa bakar.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bosanma tazminati nasil odenir

boşanma tazminatı nasıl ödenir

boşanmada tazminat nasıl alınır

boşanma davasında kazanılan tazminat nasıl alınır

boşanma davasında tazminat ne zaman ödenir

boşanmada tazminat ne zaman ödenir

bosanmada tazminat nasil alinirDavayi kazanmakicin neyapmaliboşandıktan sonra tazminat nasıl alınırboşanma davalarında tazminat nasıl alınırboşanma davasında tazminat nasıl alınırboşanmada tazminat nasıl ödenirboşanmada ne kadar tazminat ödenirboşanma sonrası tazminat nasıl alınırtazminat nasıl alınırboşanma tazminat ödeme süresiboşanma davasını kazanmak içinboşanma tazminat ne zaman ödenirboşanma tazminatı nasıl alınırbosnma davasini kazanmakbosanma davalarinda kadinlar kazaniyoKadın boşanmada tazminat nasıl alırboşanma davası kazanmabosanmada kazanilan tazminati nasil alabilirimboşanmada tazminat odemeye durumu yoksa
Forum