+ Konuyu Yanıtla
7 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567
61 den 68´e kadar toplam 68 ileti bulundu.

Konu: Boşanma davası ve tazminat ödemesi

Boşanma davası ve tazminat ödemesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul/Kadıköy
    İletiler
    37
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: boşanma davası ve tazminat ödemesi

Alıntı şükrüanıl rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    M.K. 166 maddesi gereğince 2007 yılında açtığım boşanma davam,davalı kadının başka bir erkekle yaşadığının tesbitiyle tetbir nafakasının karar tarihi itibarıyla kaydırılmasına,yoksulluk navakası talebinin reddine,15.000.tl.maddi 4.000.tl manevi tazinatın kararın kesinleştiği tarih itibariyle işleyecek yasal faizi ile davacıdan alınıp davalıya verilmesine karar verildi.
    1- ben devlet memuruyum maaşımdan başka hiçbir gelirim ve mal varlığım olmadığından bu tazminatı ödemem mümkün değil,
    2-tetbir nafakası karar tarihi itibariyle kaldırıldığından,karar kesinleşinceye kadar ödemeye devam edecekmiyim,yoksa ödemeyecekmiyim.
    teşekkür eder saygılar sunarım.

merhabalar
    anlamadıgım esınızın baska bır erkekle yasamasına ragmen mı tazmınat odemeye mahkım oldunuz ?

Bu arada tazmınat maasınız olsa da olamasa odemek zorunda oldugunuz bı seydır. Odemezsenız hacız yoluyla alacaklardır. daha da olmadı hapıs yatarsınız

Hukuki NET Güncel Haber

Boşanma davası ve tazminat ödemesi konulu yargıtay kararı ara
    Boşanma davası ve tazminat ödemesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

M.K. 166 maddesi gereğince 2007 yılında açtığım boşanma davam,davalı kadının başka bir erkekle yaşadığının tesbitiyle tetbir nafakasının karar tarihi itibarıyla kaydırılmasına,yoksulluk navakası talebinin reddine,15.000.tl.maddi 4.000.tl manevi tazinatın kararın kesinleştiği tarih itibariyle işleyecek yasal faizi ile davacıdan alınıp davalıya verilmesine karar verildi.
    1- ben devlet memuruyum maaşımdan başka hiçbir gelirim ve mal varlığım olmadığından bu tazminatı ödemem mümkün değil,
    2-tetbir nafakası karar tarihi itibariyle kaldırıldığından,karar kesinleşinceye kadar ödemeye devam edecekmiyim,yoksa ödemeyecekmiyim.
    teşekkür eder saygılar sunarım.
    Bu karar ne zaman verildi? Yeni bir kararsa 15 günlük temyiz itirazını yapabilirsiniz.

1-) Burada soru sormamışsınız.

2-) Evet boşanma kararı kesinleşinceye kadar ödersiniz.

Temyiz ederken boşanma kararına itiraz etmeyip maddi-manevi tazminat konusunda itiraz edebilir, eşinizin başka bir adamla yaşadığını ispat etmenize atıfta bulunup eşinizin sadakat yükümlülüklerini yerine getirmemesini muhakkak belirtmelisinir. Avukatınız bu konuda yargıtay kararı bulabilir.

Ama hakikaten çok tuhaf geldi bana. Yukarıda işaretlediğim kısımları karar metninden bire bir mi aldınız acaba?

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevabınız için teşekkür ederim,evet duruşma zaptının aynı,yanılz şunu belirteyim yanlış yorumlanmasın,davalı eşimden fiilen ayrıldıktan 2 yıl sonra ben başkasıyla birlikte yaşamaya başladım bu birliktelikten bir çocuğum var.Boşanma davam kesinleştikden sonra davalı eşimde başkasıyla birlikte yaşalaya başladı.Bunu mahkemede tanıklarla ve zabıta araştırmasıyla tesbit ettirdim.mahkemede hakim sadece davanın 3 yıl geçmişmi geçmemişmi üzerinde durdu diğer hususları araştırmadı hatta birlikteliğimden olan çocuğumun velayetini de davalıya vermeye kalktı, sonra dosyayı tam incelemediğinide söyledi.İnsanlar şeşer beşerdir ama bizim güvendiğimiz ADALET işte böyle kişilerin ellerine emanet edilmiş.Hiç bir kimse durup dururken yuvasını zevk için yıkmaz.Evllikte sr olması gereken ve paylaşılmayan şeyler vardır.Bunların göz ardı edilmemisi hakimlerinde yetkilerine dayanarak vijdanı dinlemesi gerekmezmi.Devlet bile emrinde 25 yıl çalışan memuruna şu anda 26.000. tl.tazminat verirken bu karar sizce doğrumu.kanun tazminat hakkını açıklamış uygun bir tazminat verilir derken birtarafız haksız yere zengin et birtarafıda fakirleştir dememiş.SAYGILARIMLA

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

.......davalı eşimden fiilen ayrıldıktan 2 yıl sonra ben başkasıyla birlikte yaşamaya başladım bu birliktelikten bir çocuğum var.Boşanma davam kesinleştikden sonra davalı eşimde başkasıyla birlikte yaşalaya başladı.Bunu mahkemede tanıklarla ve zabıta araştırmasıyla tesbit ettirdim......
    Sayın üye yazdıklarınızdan anlaşılan şu; siz boşanma davanız kesinleşmeden bir başka kişi ile yaşamaya başladınız. Bu birliktelikten de boşanma davanız yine kesinleşmeden bir çocuğunuz oldu. Doğrumudur ? Aynı zamanda eski eşinizde boşanma davanız kesinleştikten sonra bir başkası ile yaşamaya başladı. Sizde eşinizin bu birlikteliğini tanıklar ve zabıta araştırmasıyla tespit ettirdiniz..
    Anlaşılmayan konu şu.. Eşiniz boşanma davanız kesinleştikten sonra, yani boşandıktan sonra bir başkası ile birlikte olmaya başlamış. Bu durumdan nasıl bir hak ve menfaat bekliyorsunuz.
    Yasaya göre sadakat yükümlülüğünü ihlal eden taraf sizsiniz. Boşanma gerçekleşmeden bir başkası ile yaşamaya başlamış hatta birde bu birliktelikten çocuk sahibi olmuşsunuz.
    Olay bu yorum dahilinde ise kusurlu olan sizsiniz. Adalet den ne bekliyorsunuz?
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın üye yazdıklarınızdan anlaşılan şu;siz boşanma davanız kesinleşmeden bir başka kişi ile yaşamaya başladınız. Bu birliktelikten de boşanma davanız yine kesinleşmeden bir çocuğunuz oldu. Doğrumudur ?
    Sorunuz doğru ama,gene yanlış anlama var,her iki tarafta kusurlu.dava kesinleşti derken ilk açılan davada her ikimizde boşanmayı istememize rağmen,.çocuklarımızın okumasına engel olmamak için,3 yıllık süre içersinde cocuklar üniversiteyi bititir görev alır diye davanın reddine talep ettim.dava red oldu onandı.Nitekim çocuklarımızda görev aldılar evlendiler gittiler 3 yıllık zaman aşımı bitiminden sonra tekrar dava açtım,bu dava açıldıktan sonra,dava derdest iken eşimde başka bir erkekle birlikte yaşamaya başladı ben bundan bahsediyorum.burda tek taraflı düşünmemek gerekir,ayrıca dava 2002 den beri devam ediyor sizinkadar bende
    BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET... bu sözlere katılıyorum.
    Yanlış anlaşılmaszın Belki benim kadar boşanmaya karşı olan kimse olacağınıda sanmıyorum.AİLE İÇİNDE (SIROLAN ŞEYLER) HERŞEY AÇIĞA ÇIKACAK diye bir şey olmaz.Herkezin bir onuru ve şerefi vardır.
    Sorum Şu.
    1 - Tazminat olayı kişilerin ödeme gücüne göre heyaplanmazmı,
    2- Karar tarihi itibariyle kaldırılan tetbir nafakası ödemeye devam edilirmi,
    3 - Hakim tetbir nhafasının karar tarihi itib.ariyle ödememi söyledi,
    4 - Ödeme gücüme göre yeniden tazminat hükmedilirse taksitle ödeye bilirmiyim,
    Konu şükrüanıl tarafından (23-02-2010 Saat 16:37:21 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Boşanma davası ve tazminat ödemesi

İnanın . kadın,erkek eşitliğinden dem vururlar hep şiddetci ilan ederler özellikle, ezilen taraf hep onlardır. Fakat psikolojik baskıyı asimetrik yürütmeyi de çok iyi bilirler. bana senin ekmeğini elinden alıcam bile dediler. Ayrıca hayat müşterektir deniyor ya neden evliliklere erkek tarafının herzaman ezen şiddetci aldatan hep zenginmiş ve para hep ondaymış gözüyle bakarlar ki? Dışarıda okadar zor bir hayat ve geçim derdi varki erkek hayata öyle sanıldığı gibi boşandıktan sonra başlayamıyor.Tazminatlar, takılar, nafakalar dan sonra adam adamlığından oluyor kimi zaman kaybolup yok oluyor

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın üye yazdıklarınızdan anlaşılan şu;siz boşanma davanız kesinleşmeden bir başka kişi ile yaşamaya başladınız. Bu birliktelikten de boşanma davanız yine kesinleşmeden bir çocuğunuz oldu. Doğrumudur ?
    Sorunuz doğru ama,gene yanlış anlama var,her iki tarafta kusurlu.dava kesinleşti derken ilk açılan davada her ikimizde boşanmayı istememize rağmen,.çocuklarımızın okumasına engel olmamak için,3 yıllık süre içersinde cocuklar üniversiteyi bititir görev alır diye davanın reddine talep ettim.dava red oldu onandı.Nitekim çocuklarımızda görev aldılar evlendiler gittiler 3 yıllık zaman aşımı bitiminden sonra tekrar dava açtım,bu dava açıldıktan sonra,dava derdest iken eşimde başka bir erkekle birlikte yaşamaya başladı ben bundan bahsediyorum.burda tek taraflı düşünmemek gerekir,ayrıca dava 2002 den beri devam ediyor sizinkadar bende
    BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET... bu sözlere katılıyorum.
    Yanlış anlaşılmaszın Belki benim kadar boşanmaya karşı olan kimse olacağınıda sanmıyorum.AİLE İÇİNDE (SIROLAN ŞEYLER) HERŞEY AÇIĞA ÇIKACAK diye bir şey olmaz.Herkezin bir onuru ve şerefi vardır.
    Sorum Şu.
    1 - Tazminat olayı kişilerin ödeme gücüne göre heyaplanmazmı,
    2- Karar tarihi itibariyle kaldırılan tetbir nafakası ödemeye devam edilirmi,
    3 - Hakim tetbir nhafasının karar tarihi itib.ariyle ödememi söyledi,
    4 - Ödeme gücüme göre yeniden tazminat hükmedilirse taksitle ödeye bilirmiyim,
    Sayın üye yorumlar sizin anlatımlarınızdan ve verdiğini bilgilerden yola çıkılarak yapılmaktadır. Dolayısı ile eksik yada yanlış bilgilendirmeler, doğru ve açık ifade edilmeyen tarih bilgileri yorumların içeriklerini değiştirmektedir.
    Diğer yandan hukuk da sır / saklılık vs durumlar olmaz. Sizin yada eşinizin haklılığını ispatlayacak ortaya koyacak her türlü bilgi kullanılabilir. Siz bildiklerinizi ve yaşadıklarınızı saklar ve sır haline getirirseniz. Davanın seyrini değiştirecek bilgileri sır olması nedeni ile saklarsanız davayı kaybetmeniz durumunda da şikayet etmemelisiniz.

sorularınıza gelince:
    1- Hakkınızda ekonomik ve sosyal durum araştırması yapılmış / yapılacaktır, hakim bu bilgileri değerlendirerek tazminata hükmedecektir.
    2- Karar kesinleşene kadar tedbir nafakasını ödemeye devam edeceksiniz.
    3- Ödeyeceksiniz.
    4- manevi tazminat bedelleri nakten ödenri taksitlendirilmez.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    Istanbul
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Malesef ben gördüm o saydıklarını, evliligimin ikinci ayında sırf yemeğimi kayinvalide ve kayinpederin iğneleyici sözlerine muhatap olmadan evimde huzur üzere yemek
    Istedigmi söylediğim için ,beni ailemden koparmaya çalışıyorsun diyerek döven herif gözümü açtığımda
    Bi hastane odasında elinde boş kağıt hicbirsey talep etmiyorum diyerek imza atmam için baskı yapıyordu
    Tabi dediğini yapmayınca mahkemede hiç tanımadığım görmediğim insanları şahit olarak getirdi tazminata kurtulmak icinne buyuculugum kaldı afedersin ne eve erkek almadığım bunları hangi vicdanla söyledi hala inanamiyorum, ne erkeğe bakıyor bu işler ne kadına insanın içinde vicdan merhamet. Allah korkusu yoksa herserri bekle ondan

+ Konuyu Yanıtla
7 / 7 Sayfa İlkİlk 1234567

Bu sayfada bulunan kavramlar:

bosanma tazminati nasil odenir

boşanma tazminatı nasıl ödenir

boşanmada tazminat nasıl alınır

boşanma davasında kazanılan tazminat nasıl alınır

boşanma davasında tazminat ne zaman ödenir

boşanmada tazminat ne zaman ödenir

bosanmada tazminat nasil alinirDavayi kazanmakicin neyapmaliboşandıktan sonra tazminat nasıl alınırboşanma davalarında tazminat nasıl alınırboşanma davasında tazminat nasıl alınırboşanmada tazminat nasıl ödenirboşanmada ne kadar tazminat ödenirboşanma sonrası tazminat nasıl alınırtazminat nasıl alınırboşanma tazminat ödeme süresiboşanma davasını kazanmak içinboşanma tazminat ne zaman ödenirboşanma tazminatı nasıl alınırbosnma davasini kazanmakbosanma davalarinda kadinlar kazaniyoKadın boşanmada tazminat nasıl alırboşanma davası kazanmabosanmada kazanilan tazminati nasil alabilirimboşanmada tazminat odemeye durumu yoksa
Forum