Merhabalar, 27.09.2009 tarihinde Siemens bayiinden kredi kartı ile 12 taksitli değeri 2.190 TL olan kurutma makinesi aldım. Hafta içi en bana ürünün teslim edileceğine dair İleri Teslim Satış Sözleşmesi imzalattılar. (Kendi imzaları yok)
Sözleşmenin altında yazan ise şöyledir;

""" Yukarıda belirtilen 1 adet ürünün siparişini vermiş bulunmaktayım.Toplam kaporam 0 TL olup sipariş bedelim 2.195 TL'dir. Yalnızca muadil ürün değişimini almış olduğum mağazanın onayı ile değiştirebilir ve farkını alacak veya borç olarak cari hesabıma kaydettirebilirim. Fiyat değişikliklerinde yukarıdaki fiyatlar esas alıncaktır. """""
Sevk Tarihi : Hafta İçi
-------------------------------------------------------------------
Hafta içi teslim edilecek olan 03.10.2009 tarihine kadar teslim edilmemiş telefon görüşmelerimde sürekli farklı tarihler verilmiştir. 03.10.2009 tarihinde gene mağazaya giderek (İzmit'ten İstanbul'a) ürünü almaktan vazgeçtiğimi paramı kartıma iade etmelerini ilettim ama kabul etmediler bana haftaya ürünü yollayacaklarını ilettiler. Yaptığım araştırmada ise bana en ucuz ürünü kendilerinin sattığını söylemelerine rağmen 1.850 TL' ye bile bu üründen buldum Siemens gibi katolog üzerinden satış yapan firmada bile serbest fiyat sistemi varmış.
Cumartesi günü olduğundan dolayı sadece Siemens Müşteri Hizmeterine durumu anlattım.

Bu konu ile ilgili hukuki olarak yapabileceklerim nedir?. Ürün geldiğinde teslim almadan yollamayı düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sevgi ve saygı ile...