Öncelikle merhabalar;
Aracımdaki su kaynatma sorunu nedeni ile Fiat servisine gittim aracımdaki sorunun giderilmesi için bir kaç parça değiştirip 170 tl faturayı verdiler bende aracım düzeldiği için seve seve bu parayı verdim fakat servisten çıktıktan yarım saat sonra arabam gene su kaynattı . Herneyse tekrardan servise döndüm ve aracın su kaynattığını sorunun nerde olduğunu sordum araca bakıp sorunun silindir üst kapak contasında olduğunu söylediler ve benden 650 tl gibi bir rakam talep ettiler ben ise "daha önce vermiş olduğum 170 tl nin hesabını sorunca ise bana zaten eskimişler değiştirmek gerekti deyip geçiştirdiler ben paramın iadesini istedim aracımdan çıkan parçaları attıklarını yapabilecekleri hiçbir şeyin olmadığını söylediler ben ise onlara mahkemeye vereceğimi söyledim gülüştüler çok büyük bir firma oldukları onlara hiçbir şey yapamayacağımı söylediler bende oto sanayine götürüp 225 tl ye bir usta ile anlaşarak arabamı yaptırdım.
Şimdi ben sormak istiyorum bu servisi mahkemeye vermeliyimiyim verirsem eğer çok büyük firma olmaları hukuki açıdan bana zarar getirebilirmi(adliyede adamları olması gibi) veya paramı iade etmelerini nasıl dile getirebilirim çünkü bunları mahkemeye verirsem başıma derd açabilirim gibi geldide.