+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Kandırılmaktan Korkuyorum!

Kandırılmaktan Korkuyorum! Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kandırılmaktan Korkuyorum!

Yaklaşık olarak iki yıldır evliyim beş yıllık bir arkadaşlıgımız var,bende eşimde çalışıyoruz bundan 8 ay kadar önce saglık yönetimiyle ilgili özel bir kurs açılmıştı ve bende eşime kursun içerigini mail atıp gitmek istedigimi söyledim. Ancak onun işi daha sallantıda oldugu için onun gitmesine karar verdik ve herşey o kursla başladı hareketlerinde degişmeler evle benimle ilgilenmemeler pasif agresif tavırlar içine girmeye başladı; kursun bıtımıne 2 hafta kala bır pazar sabahı evden kursa dıyerek çıktı ve bende ögle molasında onu ziyaret edip ortamı gormek için arkasından çıktım,kursa gıttım ama o kursta yoktu sonra aradım tabı telefon acılmadı takı 2 saat sonrasına kadar actıgında ise tavrı cok cırkındı ve yaptıgına kılıf uydurmaya çalışıyordu,bende o sinirle dayanamayıp ailesine gidip durumu anlattım ve onu bu şekılde çemeyecegımı soyledım(evlenmeden once ve evlılıkte yaptıgı dıger orneklerle beraber)

Sonrasında ozur dıledı ve suslu cumlelerle benı bıdaha asla uzup kırmayacagına defalarca kez soz verdı bır hafta on gun hersey iyiydi sonra yavaş yavaş günden gune ruhsuz mutsuz bı adam halıne geldı sebeb olaraksa benım onu ailesinin onunde kucuk dusurmemı hazmedemedıgını soyledı sureklı evden işim var dıye cıkıp gıtmeler telefonlara cevap vermemeler evın sadece gıderlerıne katılıp onun dısında hıc bıseyle ılgılenmemeler benımle hıcbıyere gıtmek istememeler ,surekli yalan ustune yalanlar çileden çıkartıp zoraki artık ben boşanmak istiyorum etrafa karsıda bakın ben ıstemıyorum o istiyor dıyebılmek ıcın ugrastı durdu,ben hayatında bırının oldugunu anlıyor ama bı turlu kanıtlıyamıyordum son zamanlardada zaten artık ne halı varsa gorsun dıyordum!

15 gun yıllık ızınımı alıp annemlerın yanına ızne gıttım ve bu surecte belkı kafasını toplar dıye onu hıc arayıp sormadım o ıse benden haber alamayınca sureklı annemlerı arayıp durdu ve dondum oturup konustuk anlasamadıgımızı karsılıklı tegıt edıp bosanma kararını aldık o ailesi sehır dısında oldugu ıcın evden ayrılıp onlarda kalmak ıstedıgını soyledı bende sen bılırsın dedım ve evden ayrıldı.
    Aradan bır hafta gectı bır gun benım yakın bır arkadasım bıze geldı durumumuzu zaten bılıyodu gel bı gıdıp bakalım napıyo acaba dedı bunun uzerıne bız evın onune gıdıp arabada beklemeye basladık onun ısten donus saatıydı, sonra baktık ki gelmıyo ben kız kardesını aradım acaba onlara yemegemi gitti dıye sırket yemeklerı oldugunu soyledı bana; sonra bızde buraya gelmişken bıde eve bakalım dedik ailesi bana guvendıkleri için evin bi anahtarınıda bana vermişti zaten eve gırdık saga sola bakarken arkadasımın aklına çöplere bakmak geldi ve kendi el yazısıyla 8-9 sayfalık bır mektup çıktı çopten ve bız bu surecte ne yasadıysak hepsı ve o kadınla ılgılı hersey yazıyordu o mektupta kadınla nasıl tanıstı kım oldugu ne zamandır ve nasıl beraber oldukları hepsi allah bır kere daha ne kadar buyuk oldugunu gosterdı artık o kadar psıkolojım bozulmustukı bende kendımı sucluyordum cunkü.

Artık kaçacak sıgınacak bı yalanıda kalmamıstı ailesini ve ailemi durumdan haberdar ettim ve şimdi boşanıyoruz bana ne istersem verecegını soyluyor mahkeme acıp avukat tutacak parasının olmadıgını anlaşmalı bosanmak ıstedıgını dılekceye ne ıstıyosan yaz dıyor ama benımde suanda avukat tutup bana yol gosterecek param olmadıgı için nasıl bı yol izlemenın akılcı olacagını bılmıyorum neyı nasıl yaparsam nasıl bı sonuç alırım bilmıyorum?

Benım ıstemım evın butun esyaları ve 20 mılyar tazmınat(oda ılk sene benım zıgnetlerımı bozdurup bı eve gırmıstık krızde odıyemıyınce cıkmak zorunda kaldık hala odedıgımız parayı alamadık ordan alacagı para cunku o kaptırdı bu parayıda ben ıstemedıgım halde gırmıstık cunkı)

Şimdı bu olaydan nasıl en temız çıkarım zaten cok zarara ugradım nasıl daha aza indırebılırım yapabıleceklerim konusunda bana yardımcı olursanız sevınırım...

Hukuki NET Güncel Haber

Kandırılmaktan Korkuyorum! konulu yargıtay kararı ara
    Kandırılmaktan Korkuyorum! konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kandırılmaktan Korkuyorum!

Alıntı HİS rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yaklaşık olarak iki yıldır evliyim beş yıllık bir arkadaşlıgımız var,bende eşimde çalışıyoruz bundan 8 ay kadar önce saglık yönetimiyle ilgili özel bir kurs açılmıştı ve bende eşime kursun içerigini mail atıp gitmek istedigimi söyledim. Ancak onun işi daha sallantıda oldugu için onun gitmesine karar verdik ve herşey o kursla başladı hareketlerinde degişmeler evle benimle ilgilenmemeler pasif agresif tavırlar içine girmeye başladı; kursun bıtımıne 2 hafta kala bır pazar sabahı evden kursa dıyerek çıktı ve bende ögle molasında onu ziyaret edip ortamı gormek için arkasından çıktım,kursa gıttım ama o kursta yoktu sonra aradım tabı telefon acılmadı takı 2 saat sonrasına kadar actıgında ise tavrı cok cırkındı ve yaptıgına kılıf uydurmaya çalışıyordu,bende o sinirle dayanamayıp ailesine gidip durumu anlattım ve onu bu şekılde çemeyecegımı soyledım(evlenmeden once ve evlılıkte yaptıgı dıger orneklerle beraber)

Sonrasında ozur dıledı ve suslu cumlelerle benı bıdaha asla uzup kırmayacagına defalarca kez soz verdı bır hafta on gun hersey iyiydi sonra yavaş yavaş günden gune ruhsuz mutsuz bı adam halıne geldı sebeb olaraksa benım onu ailesinin onunde kucuk dusurmemı hazmedemedıgını soyledı sureklı evden işim var dıye cıkıp gıtmeler telefonlara cevap vermemeler evın sadece gıderlerıne katılıp onun dısında hıc bıseyle ılgılenmemeler benımle hıcbıyere gıtmek istememeler ,surekli yalan ustune yalanlar çileden çıkartıp zoraki artık ben boşanmak istiyorum etrafa karsıda bakın ben ıstemıyorum o istiyor dıyebılmek ıcın ugrastı durdu,ben hayatında bırının oldugunu anlıyor ama bı turlu kanıtlıyamıyordum son zamanlardada zaten artık ne halı varsa gorsun dıyordum!

15 gun yıllık ızınımı alıp annemlerın yanına ızne gıttım ve bu surecte belkı kafasını toplar dıye onu hıc arayıp sormadım o ıse benden haber alamayınca sureklı annemlerı arayıp durdu ve dondum oturup konustuk anlasamadıgımızı karsılıklı tegıt edıp bosanma kararını aldık o ailesi sehır dısında oldugu ıcın evden ayrılıp onlarda kalmak ıstedıgını soyledı bende sen bılırsın dedım ve evden ayrıldı.
    Aradan bır hafta gectı bır gun benım yakın bır arkadasım bıze geldı durumumuzu zaten bılıyodu gel bı gıdıp bakalım napıyo acaba dedı bunun uzerıne bız evın onune gıdıp arabada beklemeye basladık onun ısten donus saatıydı, sonra baktık ki gelmıyo ben kız kardesını aradım acaba onlara yemegemi gitti dıye sırket yemeklerı oldugunu soyledı bana; sonra bızde buraya gelmişken bıde eve bakalım dedik ailesi bana guvendıkleri için evin bi anahtarınıda bana vermişti zaten eve gırdık saga sola bakarken arkadasımın aklına çöplere bakmak geldi ve kendi el yazısıyla 8-9 sayfalık bır mektup çıktı çopten ve bız bu surecte ne yasadıysak hepsı ve o kadınla ılgılı hersey yazıyordu o mektupta kadınla nasıl tanıstı kım oldugu ne zamandır ve nasıl beraber oldukları hepsi allah bır kere daha ne kadar buyuk oldugunu gosterdı artık o kadar psıkolojım bozulmustukı bende kendımı sucluyordum cunkü.

Artık kaçacak sıgınacak bı yalanıda kalmamıstı ailesini ve ailemi durumdan haberdar ettim ve şimdi boşanıyoruz bana ne istersem verecegını soyluyor mahkeme acıp avukat tutacak parasının olmadıgını anlaşmalı bosanmak ıstedıgını dılekceye ne ıstıyosan yaz dıyor ama benımde suanda avukat tutup bana yol gosterecek param olmadıgı için nasıl bı yol izlemenın akılcı olacagını bılmıyorum neyı nasıl yaparsam nasıl bı sonuç alırım bilmıyorum?

Benım ıstemım evın butun esyaları ve 20 mılyar tazmınat(oda ılk sene benım zıgnetlerımı bozdurup bı eve gırmıstık krızde odıyemıyınce cıkmak zorunda kaldık hala odedıgımız parayı alamadık ordan alacagı para cunku o kaptırdı bu parayıda ben ıstemedıgım halde gırmıstık cunkı)

Şimdı bu olaydan nasıl en temız çıkarım zaten cok zarara ugradım nasıl daha aza indırebılırım yapabıleceklerim konusunda bana yardımcı olursanız sevınırım...
    Öncelikle geçmiş olsun. Zor bir dönem geçiriyorsunuz. Anlaşılan çocuk yok. Birde onunla ilgili sorunlar yaşayacaktınız. he trikinizde çalışıyrosunuz. Sizin bir nafaka talebinizde yok görünüşte. Sadece tazminat istiyorsunuz.
    Anlaşmalı boşanma da taraflar nafaka / tazminat / velayet vs konularda anlaşırlar ve bunu bir protokole bağlayıp imzalayarak dava dilekçesi ekinde mahkemeye sunarlar. hakimde duruşma günü taraflara protokolde yazılı maddeler konusunda sözlü olarak sorup teyit eder. Sonrada boşar. Ancvak usulüne uygun bir protokol hazırlanması hususunda yinede bir avukat arkadaştan destek almanızda fayda var. Sizin için bir protokol ile dava dilekçesini hazırlar. Sizede mahkemeye çıkmak kalır.
    Elde ettiğiniz o mektup ve sair diğer tüm delilleri sakın ola kimseye vermeyin En güvendiğiniz kişiye bile. Saklayın. Boşlanma davaları enteresean gelişmelere gebedir. Beklemediğiniz bir tepki ile karşılaşıp çekişmeli bir duruma döndüğünde o belgeler sizin can kurtaranınız olacaktır.
    Tekrar geçmiş olsun..
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Geçimsizlik ve aldatma nedeniyle boşanma durumunuzun söz konusu olduğu anlaşılıyor. Kendinize has anlatımınızdan anladığım ikinizinde çalıştığı (aynı sektörde) üç senesi arkadaşlık olmak üzere toplam beş senelik bir birlikteliğinizin olduğu, siz kursa gidecekken onun kursa gitmesi sonucu hayatına bir başkasının girmesi ve evlilik kurumunun sarsılması.

Boşanmalarda aile mahkemelerinin hakimleri genelde kusurlu eş ve veya aile birlikteliğinin kesin sona erme durumuna bakar. Bu şu demektir kurtarılabilecek bir şey varsa kurtarma yoksa hakkaniyetli ayrılma.

Anlatımınızdan eşinizin aldatma yani zina yaptığı açık. Zina haklı boşanma nedeni ve karşı tarafın kusurlu olması durumunu yaratacaktır. Bunu çok iyi değerlendirmeniz ve hakkınızı almanız anlaşmalı boşanma protokolünü mutlaka bir profesyonel savunman ile yapmanızı öneririm. Eğer bu durumunuz kesinlikle yok ise protokolü çok ama çok dikkatli okumanızı mahkemeye sunulmadan önce anlaşılan protokölün bir nüshasını imzalı olarak almanızı öneririm. Ve asla bire bir bir araya gelmeyiniz.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İlginize çok teşekkür ederim söylediklerinizden anladığım şu mutlaka bir avukat tayin etmem gerektigi eğer kandırılmak istemiyorsam bunun başka bir yolu yok gibi görünüyor!

Nerede
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yanlış anlaşılmasın ille avukat ile temsil edilmeli demiyorum. Ancak boşanma çok teknik bir konudur. Sayın dardayım ın belirttiği gibi mahkeme aşamasında çok kırılgan durumlar yaşanabilir. Bir avukat nerede ne söyleyeceğini hukuk tekniği olarak çok iyi bilir . Çünkü bu bilgilerle donatılmıştır. Uzayan boşanmalarda olay genelde çirkinleşir. Bunun engellenme yoluda bir avukatla temsil edilmektir. Teknik konularda hislerden çok sözcükler önem kazanır. Onun için hisleriyle değil bilgisiyle size yardımcı olacak bir avukat ile temsil edilmenizi önerdim.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hayır kesinlikle yanlış anlamıyorum estagfurullah bılhakıs haklısınız zaten nerden ne gelıcegını hesaplıyamadıgım ıcın burdayım eşimse bana göre oldukca kurnaz bı yapıya sahıp o yuzden korkuyorum yıne ıyı nıyetlı davranıp kurban olmak istemiyorum pekı avukat ucretını karsı taraftan talep edebılırmıyım?

Nerede
    İletiler
    1.580
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Avukatlık ücretleri müvekkil yani burada siz ile sizi savunacak savunman yani avukat arasında ki özel bir anlaşmadır. Mahkeme barolar birliğinin belirttiği avukatlık ücretini kaybeden tarafa yükler. Ancak bunun sizin yapmış olduğunuz anlaşma ile ilgisi yoktur.

Tabiiki burada gene teknik bir detay söz konusudur. Avukatınız sizin talebiniz dışında kendi avukatlık ücretinide protokola yansıtarak eşinizden alabilir... Bu da ayrı bir avukatlık hususudur. Her ne şekilde olursa olsun siz bir profesyonel yardım alınız bu hususlarıda orada hiç bir tereddüte yer vermeyecek şekilde konuşunuz. Dediğim gibi avukatlık teknik bilgi işidir. Tek geçimlerini sağlama yöntemleride bu teknik ve bilgiyi kullanmalarıdır.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Çok teşekkür ederim tavsiyenize uyucam!

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle geçmiş olsun dilerim.

Bence iyi bir avukatla anlaşınız.Neticede eşiniz tüm istediklerinizi vermeyi kabul etmiş.Boşanma durumunuzda da herşey sizin yanınızda.Boşanma gerçekleşene kadar hiç riske girmeyin.Neticede talep etiğiniz tazminat miktarını, avukatınıza vereceğiniz miktar oranında arttırırsanız madden bir kaybınız olmamakla birlikte,kandırılma korkunuzdan da kurtulmuş olursunuz.

Kolay gelsin..

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

korkuyorum kandirilmaktan

Forum