Merhabalar,

Bundan 1 yıl önce iki ortaklı açılan Ltd. Şti'nin %50 ortağı ve aynı zamanda tek imza yetkili şirket müdürüydüm. Çeşitli nedenlerden dolayı kendi aracımı satıp şirket adına banka kredisi ile yeni bir araç aldık. Banka ayrıca beni yani şahıs şirketimi de kefil olarak aldı.

Tahmin edebileceğiniz gibi bir süre sonra ortaklığımızı sonlandırmaya karar verdik. Ortağım arabamı sattığım için aracın benim hakkım olduğunu söyledi. Aracın kredi borçlarının ilk 3 aylık taksidini şirket hesabından kalan 6.000 TL sını da kendi hesabımdan ödedim. Şirket hissemi devretmeden önce kuzenime aracın satışını yapabilmesi için vekaletname verdim. Şirketi de 3 ay kadar önce devrettim. Şimdi aracın kredisini hala ödeyen kişi olarak aracı kuzenim aracılığı ile satsam herhangi bir sorun yaşar mıyız? Kuzenim ve en ayrı ayrı ya da birlikte bir sorun olur mu? Kendi avukatım bir sorun omayacağını ancak daha sonra dava açılırsa aracın bedelini eski ortağımın talep edebileceğini söyledi. Ben aracı satıp kredi borcunu kapatmak istiyorum. Kefili olduğum için bir sorun yaşamak istemediğimden bir an önce bu işlemi yapmak istiyorum. Araç bende. Ancak eski ortağıma da ulaşamıyorum. Yoksa ayrıca vekalet isteyeceğim. Bu haliyle satışı gerçekleştirsek sorun olur mu? Biraz uzun oldu ama kuzenimin de avukatı dolandırıcılığa girer dediği için detaylı bir şekilde durumu anlatmak istedim. Şimdiden teşekkürler.