Merhabalar. Ben Bursa'da bulunan büyük bir bilgisayar mağazısından almış olduğum üründe garantisinin bitiminde 2 ay önce sorun yaşadım ve servise götürdüm. Ürünümü yetkili servisi gönderdiler, ürünün tamir edilemeyeciğini belirtip bana danışmadan daha büyük ve 1,5 yıl önce aldığım ürünün fiyatından daha düşük bir ürün gönderdiler. Ben ürünü kabul etmedim ürün önceki ürünümden daha kötü görünüyor ve daha kalın sonuçta bunlar taşınabilir diskte önemli bir özelliktir. Ürünü kabul etmediğim formada ürünü beğenmediğimi bana aynı modelde bir ürün göndermelerini yada alışveriş çeki göndermelerini kendi irademle beğendiğim bir ürün almayı talep ettiği belirttim. Bir ay sonra garantisi bittiğinde mağaza bana firma olumlu yanıt vermedi bu ürünü almanız gerektiğini belirttiler dedi.

Benim bilmek istediğim bağlı bulunduğum ilin ilgili birimlerini başvurduğumda bu konu benim lehime sonuçlanır mı? Mevzuatta beni haklı çıkarıcak bir madde varmı. Lüften bu konuya hakim olanlarınız varsa beni bilgilendirilebilir mi?