Yaklaşık 1 sene öncesinde Tekirdağ' da görüntü kirliliğini engellemek amacı ile çanak antenlerin kaldırılmasına Site Yönetimi karar vermiş. Tanıdıkları bir antenciye de merkezi sistem kurulumu için anlaşmışlar.Yönetim bizlere çanak antenler çıktığında hiçbir zararımızın olmayacağını söylediler.

Ancak durum hiç te öyle değil. sorunlar aşağıdaki gibidir.

1. Kafalarına göre bazı kanallar engellenmiş durumda.
2. Her problem olduğunda sitenin anlaştığı elektronikçi gelmek zorunda. (Serbest piyasada istediğim firma ile iş yapma özgürlüğüm yok mu) Böylece adamlar nasıl olsa mecburlar diye işimizi 2 hafta geç yapıyorlar.
3. Çanak antenler izin vermediğim halde iskeleden çıkan inşaat işçileri tarafından kesildi. Şikayet etmediğim için pişmanım. (Ters gitmek istememiştim o zamanlar)

4.Geçen gün Digiturk aldım binbir hesap ile. amacım şudur. 2 haftada bir haftasonları ailemin yanına gidiyorum ve digiturku taşımam lazım. sonuçta o kadar parayı maçların yarısını kaçırayım diye vermiyorum. fakat siteye göre aktive edilirse babamın evindeki normal çanak antenden seyredilemiyor. ( benim de balkonuma çanak anten taktığım zaman bu olay düzelecektir.)

5. Bilim ile uğraşıyorum. avrupa tvlerindeki haberleri ve bazı bilimsel kanalları takip etmem gerekiyor. sitenin merkezi sistemi bunu sağlamıyor. ( Haber alma özgürlüğümüz var sanırım)

6. Bulgaristan' da arazimiz var. ve benim oranın meteoroloji haberlerini takip etmek için gereken kanallar da sitenin merkezi sisteminde yok. ( ayrıca evimde internetim de yok ve meteorolojiyi takip etmek için vereceğim internet ücreti siteyi alakadar etmez)

Şimdi Gelelim Soruya :Sitenin merkezi sistemi kendi çanak antenimdeki imkanları sağlamayarak bazı imkanlarımı kısıtlayarak beni maddi ve manevi sıkıntıya düşürmüştür. Balkonuma çanak Anten takmak istiyorum.(anten balkon demirine takılacak ve bir kısmı dışarıda kalacaktır)

Bu konuda görüş ve önerilerinizi bekliyorum