+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: Ben hayat kadınıyım derse

Ben hayat kadınıyım derse Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    206
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Ben hayat kadınıyım derse

merhabalar ben devlet memuruyum.reşit olan bir bayan arkadaşımla yaklaşık yedi ay kadar beraberliğim oldu(telefon kayıtları, sms ler, aramalar,tanıklardan belli) .ben bu bayanaın bir donem hayat kadınlığı yaptığını öğrendim ve ayrıldım.kendisi ayrıldığım saatten yaklaşık olarak 22 saat sonra bi rapor almış(basit tıbbı müd giderilebilir) beni 4 aydır tehdit ediyor, olay gunu beni zorla goturdu bana 1 kere tecavuz etti daha sonra benzinliğe gittik sonra bana bir kez daha tecavuz etti. fakat sonra beni arkadaşımın evine bıraktı dedi. ve şikayetti oldu.sonra savcıya kendisi gitti şikayyetten vazgeçtiğini soledi savcıda dilekçe yazdırdı ve dosyaya koydu buna rağmen
    sonra ben tutuklandım nöbetçi mahkeme tarafından.72 gun cezaevinde yattım.sonra ben cezaevindeyken kız savcıya gidip bana baskı yaptı ben tekrar şikayetçiyim dedi
    ik duruşmamda kız geldi yuzleştik ilk kez orda ve ben tahliye edildim. kızda davada ağır cezada ŞİKAYETÇİYİM DAVALARA KATIMAK İSTEMİYORUM AVUKATTA İSTEMİYORUM dedi ve bu durum tutanağa geçti.
    2. celseye kız avukatını yollamış avukatıda idari tahkıkat evrakını isteyelim ve kızın annesi kapıda hazırdır dinleyelim dedi
    mahkeme bir ara verdi ve kızın annesi taraflı ifade verir düşüncesiyle redetti
    idari tahkıkat evrağını red etti ve avukatın katılma talebini red etti sebep olarakta davalara katılmıcam dedi diye yazıldı tutanağa
    sonra ben beraat ettim alınan raporda ırza geçme belirtileri olmadığı için ayrıca kızın zorla arabaya bindirdiğim yer olan karakolun yanında polisler varken onlardan yardım istemediği ve benzinliğe gittiğimizde kaçmadığı için tecavüzden beratt hurriyeti yoksun bırakma unsurları oluşmadığı ve o gece orda buluşacağımıza dair sms olduğu için beraat ettim.
    darp ve hakarettten suçumu mahkeme sabit gordu fakat savcılığa şikayetten vazgeçtiğini belirten bi dilekçe verdiği için davayı duşurdu (hakaret ve basit yaralamadan)
    şimdi kızın avukatı ıtıraz etti yargıtaya sizce ne olur??

korkum yok ama???

YÖNETİM:Yazdıklarınızın daha anlaşılır olması için lütfen yazım kurallarına uymaya, cümleleriniz büyük harfle başlamaya özen gösterin.

Hukuki NET Güncel Haber

Ben hayat kadınıyım derse konulu yargıtay kararı ara
    Ben hayat kadınıyım derse konulu hukuk haber
    Konu men2000 tarafından (14-07-2009 Saat 00:38:39 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    206
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Nitelikli cinsel saldırı

merhabalar ben polis memuruyum.kız arkadaşımla yedi ay ilişkım oldu.en sonunda ben bu bayanın geçmişte hayat kadınlığı yaptığını oğrendim ama resmı bir kaydı yok hiçbir yerde. bende bu bayanla buluşup anlattım herşeyi ve kendisiyle ayrıldık.benım onu arkadaşına bırakmamı istedi ve 22 saat sonra darp raporu alarak basit tıbbı müd. giderilir. benden şikayetçi olmuş beni darp etti hakaret etti ve dun gece beni zorla kaçırdı tecavuz etti diye.
    neyse ben savcıya ifade verdim nobetçi savcıya ve benı mahkemeye sevk etti.mahkemeye giderken kız arkadaşım gidip şikayetinden vazgeçti.dilekçeyi bizzat savcıya kendi el yazısıyla savcının dediklerini yazarak verdi.
    beni mahkeme tutukladı.72 gun cezaevinde kaldım.
    ben cezaevindeyken kız tekrar gidip şikayetçi olmuş bana baskı yaptı diye ilk mahkemeye geldim ilk kez orda yuzleştik kızla ve ben tahlıye oldum.
    alınan dr. raporunda ve adli tıp rapoporunda sadece kızın bakire olmadığı herhangi bir zorlama olmadığı ve ilişkiden bahsetmıyor.bende ifademde ilişkıye o gece girmedim diyorum.ama bayan iddaa ediyor.zorla goturduğumu iddaa ettiği yer karakolun önü.ve orda buluşacağımıza dair msj var.
    kız beni zorla goturdu beni doverek kendi arabasına karakolun orda bindirdi ordakı polisler sevgilisi oldumu sandı yardım etmediler bende yardım istemedim diyor.bana bir kez tecavuz etti benzinliğe gittik ama marketçilerden pompacılardan ve bayanlar tuvalaetine gelen 2 bayandan yardım isteyemdim diyor.bana hakaret te etti beni dövdüde diyor.
    Ama duruşmada şikayetçiyim davalara katılmak istemiyorm avukatta istemıyorum diyor. sonrakı celseye avukatını yolluyor.avukatıda mahkemede kzıın annesini dinleyelım kapıdadır ve idari tahkıkat evrakını ısteyelim dedi
    mahkeme aradan sonra iki talebi red etti ve davalara katılmıcam dediği için kızın avukatının katılma talebinide red etti. dava 3. celsede sonuca bağlandı.
    doktor raporunda ırza geçme belirtileri olmadığı ve karakolun onunde bayanın yardım isteme imkanı varken istemediği ayrıca benzinlite farklı insanlar pompacı marketçi bayanlar tuvaletini kullanan bayanlar varken yardım istemediği için BERAAT ayrıca huriyeti yoksun kılma suçundan orda buluşacağımıza dair sms olduğu için ve unsurları oluşmadığı için beratt verdi savcının da goruşu bu yonde agır cezada yargılandım ve karşı oy yok.
    darp ve hakaretten de şikayetten vazgeçtiği için soruşturma aşamasında tekrar şikayetçi olmasının durumu değiştirmeyeceğinden beratime karar verdiler
    şimdi yargıtaya itiraz etti avukatı sizce sonuç ne olur??

İletiler
    206
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Ben hayat kadınıyım derse ...

merhabalar bir polis memurunun bir bayanla arkadaşlığı var fakat kadın hayat kadınlığını geçmişte yamış birisi.fakat resmi olarak hiçbir kaydı yok çevresindende kımse bu kadını böyle biri olarak tanımıyor.polis memuru bu durumu bilmeden bayanla goruşuyor ve öğrenince bayanla arkadaşlığını bitiriyor. kadında gururuna yediremeyip bana tecavuz etti beni zorla kaçırdı beni ekibe alıp dovdu diye şikayet ediyor.bu durumda polis ağır cezada yargılandı ve beraat etti fakat idare tarafından ihraç edildi.konu idare mahkemesinde şimdi sizce ne olur? ihraç sebebi hayat kadıınşlarıyla ilişki kurmak?? emniyet örgütü disiplin tüzüğü madde 8/16 dan

Nerede
    ankara
    İletiler
    1.107
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ben hayat kadınıyım derse ...

Alıntı men2000 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhabalar bir polis memurunun bir bayanla arkadaşlığı var fakat kadın hayat kadınlığını geçmişte yamış birisi.fakat resmi olarak hiçbir kaydı yok çevresindende kımse bu kadını böyle biri olarak tanımıyor.polis memuru bu durumu bilmeden bayanla goruşuyor ve öğrenince bayanla arkadaşlığını bitiriyor. kadında gururuna yediremeyip bana tecavuz etti beni zorla kaçırdı beni ekibe alıp dovdu diye şikayet ediyor.bu durumda polis ağır cezada yargılandı ve beraat etti fakat idare tarafından ihraç edildi.konu idare mahkemesinde şimdi sizce ne olur? ihraç sebebi hayat kadıınşlarıyla ilişki kurmak?? emniyet örgütü disiplin tüzüğü madde 8/16 dan

Hernekadar ihrac kararı verilmiş isede adli kararda göz önününe alınarak mesleğe iade edilir.Bu meslekte ispatedilmeden iddia doğrultusundada bazı böyle iğraclar yaşanmakta olup, bilaire idiari yargıdan bu kararlar bozularak mesleğe iade edilmektedir.Sadece mesaj icerehinizdeki bilgiye dayanarak bu kişinin meslee iadesi idari yargı neticesi sağlanıcaktır.

İletiler
    206
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Cevap: ben hayat kadınıyım derse ...

öncelikle soruma cevap verdiğiniz için teşekkur ederim.
    fakat bu memuru tecavüzden atmıyorlar. hayat kadınlarıyla ilişki kurduğu için atıyorlar meslekten.
    polis memuruda ifadesinde ben bu bayanın böyle bırısı olduğunu bilmiyordum kaydı yok bilmem imkansız oğrendim ve ayrıldım diyor. öğrendikten sonra cinsel yada duygusal hiç bir şey yaşamadım diyor ama bilmeden görüştüm diyor. son gun ile ilgili olarak doktor raporuda var cinsel ilişki olmadığı yönunde. bu bayanın başka bir mahkemede sorgulanmasında boşta gexerin çalışmam dediği mahkeme tutanağıda var. yani kadın bir oyle bir boyle diyor
    kadının iki bayan arkadaşıda bu bayan hayat kadınlığını geçmişte yaptı su an yapmıyor polis memuru ceza alsın diye boyle bir ifade vermiş bunuda bize soyledi diyorlar sizce bu durumda ne olur

Nerede
    Aydın
    İletiler
    1.962
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Ben hayat kadınıyım derse ...

Akıl ve mantık şunu bekler:İdare mahkemesinin, idareye;"Kişinin ilişki kurduğu kişinin 'hayat kadını' olduğunu iddia ediyorsun,iddia edenin ıspatlaması gereği olarak, bunu ıspatla." demesini...Bu durumda, netice; ihraç işleminin iptalidir.Ama şimdi -Kötü olan kısma geliyorum, şahsen yaşadığım olaya bağlı olarak- İdare mahkemelerimizin böyle "Temel hukuk kurallarına uyma" diye bir alışkanlığı yok.
    Benim hakkımda da soruşturma açılmış ve bu soruşturma sonucu düzenlenen -Ki daha savunmam bile alınmamıştı- "Soruşturma sonucu raporu"na dayanılarak başka yere postalanmıştım(!)
    Hakkımda:
    a-Sene başı yapılan kontrollerde yıllık plân yapmadığım ve bundan dolayı ceza aldığım,
    b-İdare ile lüzûmsuz yazışmalar yaptığım,
    c-Geçici görevlendirmelere karşı olduğum ve öğretmenleri kışkıttığım... gibi tamamı gerçeğe aykırı iddialarla ortaya atılmıştı.Hakkımdaki iddiaların hiçbirinin gerçek olmadığını, mahkemeye dememe rağmen -İdare, Bölge idare ve Danıştay da dahil- hiçbiri, idareye; "Dediklerini ıspatla" demedi.Deseydi idarenin dediklerinin tamamının uydurma olduğu ortaya çıkacaktı.
    6 yıl süren iç hukuktan sonra, "Bilgi Edinme Hakkı" çerçevesinde, valilikten soruşturma dosyasıyla ilgili belgeleri istediğimde, bana ne gönderdiler biliyor musunuz?İdarenin işlemlerine karşı açtığım ve kazandığım davaların birer örneği ile, yasadışı işlemleri hakkında üst makamlara yazı yazdığım ve görev yerini değiştirttiğim kaymakamın, değişiklikten önce Valiliğe yazdığı "Falan kişinin başka yere gönderilmesi" konulu resmi yazının örneği!...Ne ceza aldığıma dair belge, ne de "Beni kışkıttı." diyen öğretmen veya "Öğretmenimi kışkırttı." diyen idareci ifadesi...
    Yani ben suç işlediğim için hakkımda soruşturma açılmamış, soruşturma; MEB Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 29. maddesine dayanak sağlamak için (Orada soruşturma sonucu bulunduğu yerde görev yapması sakıncalı bulunanlar...der.) suç uydurularak yapılmıştır.Böylesine komediyi mahkemelerimiz -Maalesef- HUKUKa uygun bulmuştur.
    Demek istediğim; burası Türkiye'dir ve Kastamonu'lunun dediği gibi:"Daş düşebilü, ayı çıkabülü, her şey olabilü..."
    Kolay gelsin.

İletiler
    206
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Red face Cevap: Ben hayat kadınıyım derse ...

anladım haksız yere tayin edilmişsiniz. ama sormak istediğim şey şuydu.

polis memurunun birlikte olduğubir kız arkadaşı var. 7 ay arkadaş olarak sevgili olarak goruşuyorlar.daha sonra polis memuru bu bayanın geçmişte hayat kadınlığı yaptığını öğreniyor ve ayrılıyor.
    hayat kadınıyım ben diyor ve polis memuru buna istinaden meslekten çıkarılıyor.polis memuru ifadesinde ben bu durumu bilmiyordum diyor bana kımse soylemedii ve bu bayanın kaydı yok diyor. sizce ne olur hukuken

İletiler
    23
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Memur ceza alacak sonra idare mahkemesine gidecek haklı bulunacak sonra iftira etti diye kendine bu işleri başına açanlardan hesap soracak
    Polis memurunun hakkında bir mail at ihraç olsun durum vahim
    ama aynı memur hakkında attığın maili amirlerini suçlayarak atarsan birşey olmaz bu dahada vahim

İletiler
    71
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bence bu arkadaş sizsiniz.yapacağınız şey çok basit.idare mahkemesine dava açmak dışında yapılabilecek bişey yok.adli mahkeme beraat kararını ekleyerek idareye başvurun onlar talebinizi reddedince 60 günlük süre içinde dava açın yazdıklarınıza göre büyük bi ihtimalle kazanırsınız.ama dilekçenizi iyi yazmanız gerekli davayı kazandıran dava dilekçesidir yani dava başta kazanılır bu yüzden bir avukattan yardım alın anlatııklarınız kadarıyla kazanmanız muhtemel.kolay gelsin

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Aynı konuyu farklı başlıklar altında tekrarlamaya devam eder, yazım kurallarına uymaya özen göstermezseniz konularınız kilitlenecek,bilginize!

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: