Herkese merhaba. 11.11.2008 tarihinde iş akdim haksız yere sonlandırılmış ve iş çıkış bildirgem verilmişti. İşe iade davası süre içerisinde tarafımdan bilerek açılmadı. Daha sonra işverenler tarafından iş çıkış bildirgemin yürürlüğe sokulmadığı, sigortamın halen devam ettiği, kuruma benimde bildirmemem gerektiğini, bu sebepten dolayı ceza alabileceklerini ve tekrar iş başı yapmamı istediklerini söylediler. Bende yapılan haksızlıktan dolayı işe dönmemin mümkün olmadığını ama dedikleri gibi iş akdini yürürlüğe sokmayacağımı söyledim ve yeni bir işçi çıkış bildirgesi alarak ve başka herhangi bir belge imzalamayarak görevimden ayrıldım. Elimde halen mevcut 2 adet iş bildirgesi de bulunmakta. İhbar ve kıdem tazminatlarım insan kaynakları tarafından hesaplandı ve yönetime mail atıldı ve bu bilgiler banada fakslandı. Bu geçen dönem içerisinde herhangi bir ödeme yapılmadı ve sonunda şirket boş bir adres göstererek farklı bir şirket adına tüm mağazalarını devretti. Kayıtlı bir mal varlığıda bulunmamakta adına hali hazırda. Avukatımla olan görüşmelerimde parayı almamızın zor olacağı, hatta davayı kazansak bile yapacak birşey olmadığını söyledi. Tek çıkar yolumuzun Anonim şirket olduğu için ortaklarında bir şekilde borçlu tutulabileceği ve ama bu davanın da en az 2-3 sene arası süreceği bildirildi. Elimde şirket antetli kağıtlarında yazılı olarak maaşımın sigortada yatırılan asgari ücretle aynı olmadığına dair gerçek ücretimi ispatlayan evraklarım mevcut, işe giriş tarihi 27.08.2003 olduğu halde sigortamın başlangıç tarihi olan 12.12.2003 ile aynı olmadığını belirten şahitlerim de var. Kaldı ki hesaplamalarla ilgili yönetim kuruluna atılan maillerde tarafımda faks olarak bulunmakta. Acaba avukatımın atladığı yada aklına gelmeyen bir madde, ya da buna benzer birşey varmıdır. Ya da gerçekten 20-30000 gibi bir rakamı eski işverenlerime hibe etmek zorunda kalıp her gün mağazalarının önünden geçmeye devam mı edeceğim. Uzun yazı için özür dilerim, yorumlarınız ve fikirleriniz için de ayrıca teşekkür ederim. Saygılarımla