İyi günler ben Barış H.Tekirdağ/Çorlu da bir deri fabrikasında çalışmaktayım.
Malum bu sene kriz bizi de vurdu 3 ay ücretsiz izine çıktık ve işler halen düzelmedi şu an çalışıyoruz ama korkumuz daha da arttı.
Benim gibi fabrikada 6_7 arkadaş 6 sene ve üzeri bu fabrikada çalışıyoruz her işi yapıyoruz ama patron kendine çekeçeği en ufak şeyi yararına kullanıp bizi istediği gibi parasız pulsuz dışarı bırakabiliyor. Korkumuz da bu.
1)Patron bizi yine ücretsiz izine çıkarırsa biz nasıl tazminatlı çıkış alabiliriz.
2)Hepimiz asgari ücretten çalışıyor gözüküyoruz ama maaşlarımız iki katı kadar alacağımız tazminat yarı yarıya düşüyor bunu engellemek için neler yapmalıyız.Maaşımızın yarısını elden alıyoruz

3)Haftada 70 saate varan mesailerimiz oluyor bunlar tabi ki maaş bodrosuna yansımıyor ve ssk dan aynı şekilde zararlı oluyoruz.
Şimdi bizim gördüğümüz ve bildiğimiz bunlar elimizde bu var ve bizim yasal olarak neler yapıp ta hakettiğimiz alın terinin hakkını nasıl alabiliriz?
Özel bir sorum daha olacak ben bu fabrikada teknikerim işim gereği kimyasal maddeler ile çalışıyorum işe girdiğimden beri ellerimde aşırı derece alerji yapıyor acaba çıkışımı almak için ne gibi bir yol izlemeliyim şimdiden size çok teşşekür ederim iyi günler.