+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Final notlarına itiraz

Final notlarına itiraz Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Final notlarına itiraz

Merhabalar

ben üniversite öğrencisiyim geçmiş olduğumuz dönemde final sınavı notum beklediğimden çok çok düşük geldi ve okula itiraz dilekçesini sundum fakat eve incelediği ve notumda herhangi bi değişiklik olmadığı konusunda yazı ulaştı..o zamanlar aklıma gelmedi şimdi ise uzun zaman geçti şu anda dava açabilirmiyim..ayrıca vakıf üniversitesinde burssuz olarak öğrenim görmekteyim ve bu konuda yani notumun düşük olduğuna çok eminim kendime çok güveniyorum hakketmediğim bir notu aldığım için..üstelik okulda görev alan bir tanıdığımda kağıdımın incelenmediğini incelendi diye yazıldığına şahit olup benimle paylaşmışken bu durumu hazmedemiyorum..umarım bi yol gösterirsiniz bana..yardımlarınız için şimdiden tşk ederim..

Hukuki NET Güncel Haber

Final notlarına itiraz konulu yargıtay kararı ara
    Final notlarına itiraz konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Final notlarına itiraz

Merhabalar. Dava açabilmeniz için öncelikle dilekçe ile okulu başvurmanız gerekiyordu. Dilekçeye verilen cevaptan itibaren 60 gün içerisinde idari mahkemeye okul adına dava açma hakkınız var. Bu durumda bilirkişi tutuluyor ve inceleme olarak ta aynı sınıvdan en yüksek notu alan öğrencinin kağıdı ile birlikte sizin sınav kagıdınız incelemeye alınıyor. Cevap kadıgı inceleniyor.Öncelikle gerçekten dogru yaptıgınıza inanıyorsanız kesinlikle dava açmalısınız. Bilirkişi ücreti 300 tl onu da belirteyim. Mahkeme açma masrafıda 150 ye yakın bir tutar. Miktar fazla gibi görünebilir ama sonuçta sizin emeğinizi hiçe saymaları üzücü. Bende buna benzer bir durumla karşı karşıyayım ve okula dava açtım onunla ugraşıyorum. Kolay gelsin size.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

anladım çok tşk ederim aradan 60 günden çok daha fazlası geçti sanırım şu vakitten sonrada yapılabilecek birşey yoktur..ama en azından bundan sonra aksilik olursa ne yapacağımı biliyorm tşk ederim tekrar tekrar..iyi günler..

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

siyasal bilgiler fakültesi 7.sene öğrencisiyim.yasal süremin son yılıydı bu sene.bir tek dersim kaldı şu anda verilmemiş.sınavdan 49 aldım.50 puan ortalama ile dersi geçmemi sağlayacaktı.kasti olarak verilmedi final sınavında.bunun üzerine itiraz ettim maddi hata dilekçesi verdim daha doğrusu.maddi hata olmadığının tespit edildiği tarafıma bildirildi.ardından tek ders sınavı açıldı ve buna girdim.sınav dün yapıldı bu kez de 41 alabildim aynı dersin final sınavından.hoca görüşme taleplerimi ısrarla geri çeviriyor.ders bölümün en kolay dersi,bununla birlikte dersten kalan yalnızca iki kişiydik muhtemelen diğer kişi de dersi bu tek ders sınavında geçti.şimdi bilgi edinme hakkımı kullanıp final sınavımın yani 49 aldığım sınavın tarafıma verilmesini istedim.dilekçe doldurmam gerektiğini söylediler.ilgili dilekçeyi dolduracağım.idari yargıya konuyu taşımayı düşünüyorum.final sınavım 16 haziran tarihinde açıklandı.okula maddi hata dilekçesi ile itirazımı da yaptım.bu durumda 60 günlük hak düşürücü süre de dolmadı.diğer yandan öğrenci işleri tek dersim kaldığı için okulla ilişiğimin kesilmeyeceğini yönetmeliğe göre okul harcını yatırmak koşuluyla her dönem tek ders sınavlarına katılabileceğimi bildirdi.bu durumda idari yargıdan lehime bir karar çıkmazsa şubat ayına kadar mezun olamayacağım.öbür taraftan kpssye girdim ve netlerim gayet tatminkar.açılacak tüm a grubu sınavlarına giriş hakkı elde edeceğim.lakin şubat ayına kadar mezun olamayacağım için bir çok önemli kurumun sınavını kaçıracağım.tüm bunları göz önünde bulundurursak 49 olan final notumun 50 olması için idari yargıya başvurmayı düşünüyorum.ne gibi bir yol işletebilirim?sınav haklarımı kaçırmak istemiyorum.ivedilikle nasıl bir hukuki yol izleyebilirim..bilgilendirirseniz çok sevineceğim.

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

şimdi öğrenmek istediğim bir kaç önemli nokta daha var.idari yargıda davalar ne kadar sürede sonuçlanır.benim için önemli olan sonbahar döneminde açılacak kurum sınavlarına katılabilme hakkını elde etmektir.zira şubat ayında yeni bir sınav hakkım daha zaten olacak.idari yargıda açacağım bu iptal davasını çabuklaştırmak için ne yapmak gerekir?olası bir lehime karar çıkması durumunda üniversite buna tekrar itiraz edip yargı sürecini uzatır mı?(böyle bir hakkı olduğu açık lakin teamüller nasıl onu merak ediyorum.uğraşırlar mı?sonuçta üniversite tüzel kişiliğini dava etsem de benim asıl itilafım dersin hocası ile)olası bir iptal davasının lehime sonuçlanması durumunda açacağım tam yargı davası ile yoksun kalacağım gelirleri(kpss netlerim gayet tatminkar,orta düzeyde bir a kadroyu rahatlıkla kazanabilecek bilgi düzeyim mevcut)hakim göz önünde bulundurur mu?yoksa kesinlik arz etmediği için tam yargı davasında zararlarımı tazmin edemez miyim?hakimin kararı ne yönde olur,onu merak ediyorum.sonuçta hedeflediğim kurumlar eylül ayında sınav açıyorlart muhtemelen ekim kasım gibi mülakat süreci bitecek.bu durumda aralık ayından itibaren elde edebileceğim aylık gelirlerinden yoksun kalmış olacağım,haksız şekilde sınav kağıdıma 49 puan verildiği için.oysa kağıdım objektif şekilde değerlendirildiğinde en az 50 puan alabilecek bir kağıttı.50 puan da ağırlıklı ortalama ile dersi geçmeme yetecekti.tüm bunlar göz önünde bulundurulursa ne yapmamı tavsiye edersiniz?içimde adaletsizliğe uğradığıma dair bir his var.bunu yok sayamıyorum.sindiremiyorum maalesef.diğer taraftan dava giderleri ve bilirkişi ücretleri ile olası bir davanın kaybı halinde karşı tarafa ödemem gereken avukatlık ücretleri de beni düşündürüyor açıkçası hala daha öğrenciyim sonuçta.benim yerimde olsanız nasıl bir yol izlerdiniz,bilgilendirirseniz çok sevinirim..

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar öncelikle ortada sizin içinde bulunmuş olduğunuz maddi bir zarar söz konusu. Bu durumun hukuka aykırı olması yada olmaması konusu hakkında şuan bir yorum yapamıyorum çünkü kagıdınız incelenecek ve ona göre karar verilecek. Şu süreçte 1 agusto ile 30 agustos arası adli tatildir ve dava çabuk görüşülmez. Dönem başında harcı yatırmak zorundasınız ama açtıgınız davada kazandıgınız takdirde ödemiş oldugunuz harcın tekrar tarafınıza ödenmesini talep edebilirsiniz.Çünkü harrç ödemek durumunda ve kpss sonucunda girebileceğiniz kurumdan alabileceğiniz maaşı alamama konusu kesinlikle telafisi mümkün olmayan bir sonuç ortaya çıkarıyor. Ben sizin yerinizde olsam kesinlikle sonuna kadar devam ederdim ki öyle de yapıyorum benim davamın sonucuda adli tatil dönüşü eylülde açıklanacak. Önemli olan elinizden gelen bütün çabayı göstermiş olmaktır. Bende bir ögrenciyim masraflar çok agır haklısınız ama istediğimiz sonuca ulaşabilmek en büyük mutluluk olacaktır diye düşünüyorum. Kolay gelsin size de iyi günler

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Final notlarına itiraz

dava harcını bilirkişi ücretini falan göze aldım.başka da şansım yok zaten.aksi halde telafisi güç ya da imkansız zararla karşı karşıyayım.ısrarla kağıdımın değerlendirilmesinde objektif davranılmadığını düşünüyorum.aksi halde zaten 49 alabilen bir kağıdın 50 alması gerekirdi.yalnız merak ettiğim bir konu var.iptal davasını açtıktan sonra yürütmenin durdurulmasını talep edeceğim.zira kaymakamlık sınavına 5 ağustosa kadar başvurmam gerekiyor.bu durumda yürütmenin durdurulması kararı çıksa bile bu bana mezuniyet ya da çıkış belgesi verilmeyeceğinden sınava başvuru hakkımı yitireceğim.dolayısıyla ivedilikle yargıyı nasıl harekete geçirebilirim?ne yapabilirim?en azından kaymakamlık sınavını kaçırsam bile ekim kasım ayında yapılacak sınavlara nasıl yetişebilirim?yargıyı hızlı çalıştırmak,daha hızlı bir karar çıkmasını sağlamak için ne yapabilriim?zira telafisi güç ya da imkansız neticelerle karşı karşıya kalacağım..

İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

iptal davası açarsam ve yürütmenin durdurulmasını talep edersem bu durumda sonbaharda açılacak sınavlara giriş hakkı elde eder miyim?yani sonuçta sınavların mülakatları ardından güvenlik soruşturmları zaten kasım sonu hatta aralık başını buluyor.bu tarihe kadar mahkemeden lehime karar çıkması durumunda göreve başlamak üzere kurumların açtığı sınavlara başvuru hakkım olur mu?
    iptal davasında sürecin hızlandırılması için ne yapabilirim?
    iptal davasının gerekçeli kararının çıkması hangi tarihi bulur?
    dava açıldıktan sonra tayin edilecek olan bilirkişi sınav kağıdım üzerinden değerlendirme yapıp 49 olan final notumun 50 yapılmasına mı karar verecek yoksa sınav kağıdımda hukuksuzluk yapıldığını saptayıp kağıdın yeniden değerlendirilmesi için üniversiteye mi kağıdı gönderecek?
    tam yargı davasını iptal davası ile birlikte mi açmam benim için avantaj olur yoksa iptal davasının sonucunu gördükten sonra mı tam yargı davası açmalıyım?bu konularda tecrübeli bir hukukçu beni bilgilendirirse çok memnun olacağım.günlerdir kararsız kaldım,bilgi edinmeden sınav kağıdımı talep etmeme rağmen bir haftadır elime ulaşmadı.bunun üzerine ankaraya gidiyorum,doğrudan üniversiteden talepte bulunacağım kağıdımın örneğini almak için.acil yardıma ihtiyacım var ama güvenebileceğim bu konuda uzman bir hukukçu tanıdığım da yok..

İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar. Uzun zaman oldu neler yaptınız herhangi bir girişimde bulundunuz mu? Ben size güzel haberi vereyim ben davayı kazandım notlarım geri verilecek Şu an hangi aşamada olduğunu yazarsan bende elimden gelen yardımı yapabilirim. iyi günler

Nerede
    istanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

kardeşim bende davayı kazandım şimdi cvp geleli 4 gün oldu gelen kararı okula göndermem gerekirmi?
    -tazminat davası açabilirmiyim?
    davayı kazandıktan sonra neler yapmalıyım bana meail gibi bişi atabilirmisiniz? dicem ama burada yasakmı yeni üyeyim:D

...

Yönetim Notu: https://www.hukuki.net/rules.asp

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

final notuna itiraz dilekçesi

final notuna itiraz etmek

final notuna itiraz

final sınavına itiraz

universite final itiraz dilekceleri

sınavlara itiraz forumfinale itiraz etme suresiuniversite final notuna itiraz suresifinal sınavına itiraz dilekçe örneğiüniversite final itiraz dilekçesifinal sınavına itidilekçe örneği üniversite final itirazıfinal sinavlarina itirazfinal.sinavi itiraz dilekcesifinal itiraz suresi kac gunfinale itirazfinal sinavina itiraz suresifinal sinavini nasil itiraz edebilirimfinallere itiraz nasil edilirfinale itiraxbasilfinal.sinavina nasil itiraz edebilirimbirine borclandim sadaka varsem olurmuFinal sinavina itirazfinal notuna itiraz dilekce ornegifinal itiraz
Forum