Merabalar saygı değer arkadaşlar.Konuya başlamadan önce böyle bir sitenin oluşu ve bizi aydınlatan siz değerli arkadaşlar sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim.Hemen konuyu anlatmak istiyorum 2007 yılının 7. ayında bir sağlık kurumuna yardımcı sağlık personeli olarak 657 ye 4/b şeklinde sözleşmeli olarak atandım.Malumunuz,ilk defa kamuya personel olarak istihdam edildiğim için sözleşme şartlarını okumadan sevincimle imzaladım gerçi okusamda imzalayacaktım ama dediğim gibi ben bu kuruma işçi olarak başladım.(Dikkat ederseniz İŞÇİ olarak başladım diyorum)Bu durumumdan da geçen yıla kadar hiçte şikayetçi değildim lakin Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmenlerine kadro verilipte 657 devlet memurlarının bütün haklarını ellerine alınca benimde içimde bu devlette neden ayrımcılık yapılıyor düşüncesi doğdu.Sağlık Bakanlığınında bu konuda elle tutulur bir çalışma olduğunu görmedim.Artık ben kendi çabalarımla bu İŞÇİ lik statüsünden çıkıp DEVLET MEMURU olmak istiyorum.Nereye ne şekilde başvuracağımı bilmiyorum arkadaşlar.Bana yardımcı olursanızı sevinirim.Veya böyle benim durumumda olan arkadaşlar varsa lütfen bilgi paylaşımı yapalım.Şimdiden teşekkür ediyorum konuya ilginizden ötürü.