+ Konuyu Yanıtla
3 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 72 ileti bulundu.

Konu: 34 Gün Süren Evlilik

34 Gün Süren Evlilik Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: 34 Gün Süren Evlilik

Alıntı hndakd rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İnşallah.Bir de eşim işsiz olduğuna dair belge sunmuş mahkemeye.Sigortası yatmıyor.Üzerindeki malları da sattı ya da devretti başkasına,bundan da eminim.Elinden geldiği kadar nafaka ve altın,vs için süründürme politikasında şu anda.Ama boşanma davasına kadar yıllarca sigortası düzenli olarak yatmış.Acaba hakim bunu dikkate alır mı?
    Ya bilmiyorum,belki işin içinde olduğum için,söylenenlerin yalan olduğunu bildiğim için onların her iddiası bana komik geliyor.Çocuk bile inanmaz buna diyorum.
    Mesela bir iddialarına göre benim psikoojim bozukmuş.Anneminki de bozukmuş.Annem zamanında kendi gelinliğini parçalamış,bana da demiş ki eğer bir gün bu eve dönersen senin gelinliğini de parçalarım.Ve ben evden ayrılırken gelinliğimi de götürmüşüm.
    Avukatım gelinliğimi sordu bana nerde diye ben de orda,gelinliği napıym ben dedim ve sonra bu saçmalıkları öğrendim.
    Annemin değil gelinliği 29 yıllık nişan kıyafeti bile duruyor ya,yuh yani...
    Ve bunun gibi akla mantığa uymayan ve nasıl bir hayal gücüyle uydurduklarını bir türlü çözemediğim bir sürü iddiaları var.
    Madem ki sizin psikolojiniz bozukmuş. Sizde hakimden talepte bulunun. tam teşekküllü bir hastaneden aklı dengemin raporunu istiyorum diyin. Raporunuz sağlam çıkınca ve mahkemeye bu rapor verilince bakalım iddilarına ne kılıf bulacaklar.

Boşanmaya gelince,herkes eteğindeki taşları dökmeye başlar.
    Dünya mahkemesinden sonra, öbür dünyanın da mahkemesi var.

Allah iyilerle karşılaştırsın.
    Bence kendinizi bunlarla yormayın. Kendinize güzel meşgaleler bulun. yoksa hakikaten psikolojiniz bozulur.

Hukuki NET Güncel Haber

34 Gün Süren Evlilik konulu yargıtay kararı ara
    34 Gün Süren Evlilik konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    53
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizblk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Madem ki sizin psikolojiniz bozukmuş. Sizde hakimden talepte bulunun. tam teşekküllü bir hastaneden aklı dengemin raporunu istiyorum diyin. Raporunuz sağlam çıkınca ve mahkemeye bu rapor verilince bakalım iddilarına ne kılıf bulacaklar.

Boşanmaya gelince,herkes eteğindeki taşları dökmeye başlar.
    Dünya mahkemesinden sonra, öbür dünyanın da mahkemesi var.

Allah iyilerle karşılaştırsın.
    Bence kendinizi bunlarla yormayın. Kendinize güzel meşgaleler bulun. yoksa hakikaten psikolojiniz bozulur.
    Amin,herkesi inşallah.Ben oluruna bıraktım gibi aslında.Bir yerlerde devam eden bir davam var sadece.
    Evden ayrılalı 7 ay oldu nerdeyse ve ben bu 7 ayda,şu moralle yüksek lisans tezimi yazıp verdim.Bir sürü sınava girdim ve yüksek puanlarla çıktım.
    Hayat devam ediyor ve daha da güçlü olmak lazım.Böyle durumlar kimseyi yıldırmamalı.
    Ama bir gerçek,ne yapsam aklımdan bir an olsun çıkaramadım şu davayı.İnşallah hayırlısıyla tez zamanda her şey istediğimiz gibi olur.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hndakd rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Amin,herkesi inşallah.Ben oluruna bıraktım gibi aslında.Bir yerlerde devam eden bir davam var sadece.
    Evden ayrılalı 7 ay oldu nerdeyse ve ben bu 7 ayda,şu moralle yüksek lisans tezimi yazıp verdim.Bir sürü sınava girdim ve yüksek puanlarla çıktım.
    Hayat devam ediyor ve daha da güçlü olmak lazım.Böyle durumlar kimseyi yıldırmamalı.
    Ama bir gerçek,ne yapsam aklımdan bir an olsun çıkaramadım şu davayı.İnşallah hayırlısıyla tez zamanda her şey istediğimiz gibi olur.
    Hayat düz bir çizgi değildir. Hayat bir sınavlar dizisidir.
    Bunu da bir sınav görün. Hukuki sorunuz olduğunda her zaman buradayız.

Nerede
    konya, Turkey.
    İletiler
    99
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hukukçu değilim ama içiniz rahat olsun.Hakimler bu konularda oldukça tecrübelilerdir.En fazla bir kaç duruşma daha uzar.Siz bu duruşmaları da fazla aklınıza takmayın.Nafaka,eşya vs. gelsede,gelmesede inanın çok önemi yok.Zaten tahsiliniz,kariyeriniz varmış,onlara odaklanın bence.Cevabım hukuktan uzak oldu ama yazmadan da geçemedim.

İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhabalar, benimde sizin gibi 1 yılı doldurmamış evliliğim oldu..daha doğrusu 4-5 günlük..18-19 ay sürdü davam ve sonucunda boşanma davam reddoldu.hemde iki tarafında boşanmayı istemesine rağmen..şuan temyizde..ve temyiz sürecide 1-1.5 yıl sürüyormuş..hani diyorsunuzya psikolojim bozuldu..aynen öyle şu süreci düşünmek insanı umutsuzluğa ve kendinizi hernekadar haklı görseniz haklıda olsanızda adliye yoluna düştükten sonra ömrünüzden 5-6 yıla mal oluyor..buna bir çözüm yolu bulunmalı..hep yalan dolanla devam eden mahkeme sürecinde belgelerde sunmama rağmen boşanmak için elimden geleni yapmam karşınında bunu istemesine rağmen boşanamıyorum...ve evliliği para para para gören biri ile karşı karşıyayım..

adalet bir gün tecelli edecek diye bekliyorum ama ömrümden giden bu sıkıntılı yılları kim verecek geri bana....hakimlermii savcılarmı avukatlarmı...

İletiler
    139
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Okan Bey bu konuda ben bir tespit yaptım. Benim de kısa süren bir evliliğim oldu. Eşim boşanma davası açtı. Ama elinde hiçbir delil yoktu. Önce hayali bir senaryo uyguladılar. Mahkemenin hakimleri de buna inanıyormuş gibi yaptılar. Eşimin avukatıyla danışıklı dövüş yapıp boşanma kararı verdi. Gerekçeli kararında benim eşimi dövdüğümü ve bunun da deliller ile şahitlerle tespit edildiğini yazdı. Ama bunların tamamı ve her kelimesiyle yalan olduğu açık. Zira boşanma kararı veren hakimin delil olarak kabul ettiği dosyalar benim lehime ifadeler içeriyor ve hepsi de boşanma davasından sonra ortaya çıkarılan şeyler. Yani eşim 23.09.2007'de dava açıyor. Dava açtıktan 4 ay sonra asılsız bi suç duyurusu yapıyor, bir sürü iftira atıyor ve hiçbirini kanıtlayamadığı için şikayetini geri alıyor. Fakat soruşturma dosyası açılıp mahkemeye delil diye sunuluyor. Sonra her duruşmada tanımadığım ve beni hiç görmemiş insanları şahit olarak mahkemeye getiriyor. Eşime yumruk atıp dişini kırdığımı gördüklerini söylüyorlar. Oysaki şahitler İstanbul'da, biz Ankara'dayız. Hakimler siz 450 km uzaktaki olduğunu iddia ettiğiniz olayı çıplak gözle nasıl gördünüz diye sormuyorlar bile. Çünkü yalancı şahitlik yaptıklarını hakimler de biliyorlar. Ortada bir kumpas ve çeteleşme olduğu çok açık. Ben gerekli suç duyurularını savcılıklara yaptım, muhtemelen hakim ve avukat haricindeki herkes yargılanacak. Bu mahkeme süreci bendeki adalete güven duygusunu sarstı gerçekten. Mahkemede yaşadıklarımın gerçek olduğuna yemin bile edebilirim. Hakimlerin bir çeteleşme sürecinde olduklarına %100 eminim. Bu çok korkunç ve bir o kadar da üzüntü verici bir olay. Aslında bunu okuyan hukukçular hangi mahkeme ve hangi hakimler olduğunu anlayacaklarına eminim. Saygılar

İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı muratbayram1984 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Okan Bey bu konuda ben bir tespit yaptım. Benim de kısa süren bir evliliğim oldu. Eşim boşanma davası açtı. Ama elinde hiçbir delil yoktu. Önce hayali bir senaryo uyguladılar. Mahkemenin hakimleri de buna inanıyormuş gibi yaptılar. Eşimin avukatıyla danışıklı dövüş yapıp boşanma kararı verdi. Gerekçeli kararında benim eşimi dövdüğümü ve bunun da deliller ile şahitlerle tespit edildiğini yazdı. Ama bunların tamamı ve her kelimesiyle yalan olduğu açık. Zira boşanma kararı veren hakimin delil olarak kabul ettiği dosyalar benim lehime ifadeler içeriyor ve hepsi de boşanma davasından sonra ortaya çıkarılan şeyler. Yani eşim 23.09.2007'de dava açıyor. Dava açtıktan 4 ay sonra asılsız bi suç duyurusu yapıyor, bir sürü iftira atıyor ve hiçbirini kanıtlayamadığı için şikayetini geri alıyor. Fakat soruşturma dosyası açılıp mahkemeye delil diye sunuluyor. Sonra her duruşmada tanımadığım ve beni hiç görmemiş insanları şahit olarak mahkemeye getiriyor. Eşime yumruk atıp dişini kırdığımı gördüklerini söylüyorlar. Oysaki şahitler İstanbul'da, biz Ankara'dayız. Hakimler siz 450 km uzaktaki olduğunu iddia ettiğiniz olayı çıplak gözle nasıl gördünüz diye sormuyorlar bile. Çünkü yalancı şahitlik yaptıklarını hakimler de biliyorlar. Ortada bir kumpas ve çeteleşme olduğu çok açık. Ben gerekli suç duyurularını savcılıklara yaptım, muhtemelen hakim ve avukat haricindeki herkes yargılanacak. Bu mahkeme süreci bendeki adalete güven duygusunu sarstı gerçekten. Mahkemede yaşadıklarımın gerçek olduğuna yemin bile edebilirim. Hakimlerin bir çeteleşme sürecinde olduklarına %100 eminim. Bu çok korkunç ve bir o kadar da üzüntü verici bir olay. Aslında bunu okuyan hukukçular hangi mahkeme ve hangi hakimler olduğunu anlayacaklarına eminim. Saygılar

anlattıklarınız çok üzücü...keşke benide boşasalardıda kurtulsaydım bu çileden..evi terkeden kendi...sorununu dile getiren kendi ama mahkemeye gelince akıl hocaları olayı saptırarak ifade verdiler..sanki boşanma nedeni benmişim gibi oldu ama kendi evi isteyerek arzu ederek terk etti...benim davam reddoldu temyizde,burdan mahkemesi olan herkese el vicdan,el sabır diyorum bu dünyadaki menfaatiniz ve 3-5kuruş para için hiç kimsenin evladına
    iftiralar atarak bu şekilde ızdırap çekmesine neden olmayın..elbett bir gün sizlerinde evladı olacak aynı olaylar gerçekleştiğinde ben ne yaptım demeyin...

Nerede
    Ankara
    İletiler
    53
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şuna bakın ya genç genç insanlar ve kısa süren evlilikler...Nereye gidiyoruz anlamadım ki...
    Allah bu durumda olan herkesin yardımcısı olsun.Keşke saygı çerçevesi içinde dürüst olabilse taraflar.
    Bir de anlamadığım şu,iki taraf da karşılıklı boşanmayı istiyorsa tek celsede bitse daha mantıklı olmaz mı!
    Arada nafaka,mal,diğer anlaşmazlıklar,vs. konuları ne kadar sürerse sürsün ama kısa sürede boşanıp da şu stresi yaşamasak iyi olurdu.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Forumu geriye doğru tek tek okuyun, kimlerin başına neler gelmiş görün derim. Hem bilgi sahibi olmuş olursunuz hemde yaşanmış olaylardan gelecek yaşamınıza dair dersler çıkartabilirsiniz. Yaşayarak ders çıkartılır ama bazen yaşanmış olayları okuyarak da kendi adımıza ders çıkartabiliriz. Aslında ders çıkartmak tam karşılığı olmadı ama, yine de okuyun derim. Ben okudum ilk üye olduğumda.

İletiler
    36
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı okan_kırım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhabalar, benimde sizin gibi 1 yılı doldurmamış evliliğim oldu..daha doğrusu 4-5 günlük..18-19 ay sürdü davam ve sonucunda boşanma davam reddoldu.hemde iki tarafında boşanmayı istemesine rağmen..şuan temyizde..ve temyiz sürecide 1-1.5 yıl sürüyormuş..hani diyorsunuzya psikolojim bozuldu..aynen öyle şu süreci düşünmek insanı umutsuzluğa ve kendinizi hernekadar haklı görseniz haklıda olsanızda adliye yoluna düştükten sonra ömrünüzden 5-6 yıla mal oluyor..buna bir çözüm yolu bulunmalı..hep yalan dolanla devam eden mahkeme sürecinde belgelerde sunmama rağmen boşanmak için elimden geleni yapmam karşınında bunu istemesine rağmen boşanamıyorum...ve evliliği para para para gören biri ile karşı karşıyayım..

adalet bir gün tecelli edecek diye bekliyorum ama ömrümden giden bu sıkıntılı yılları kim verecek geri bana....hakimlermii savcılarmı avukatlarmı...
    ------__________________________________________________ __
    merhaba sebebi neymiş davanızın reddolmasının ikiniz de boşanmak istiyorsunuz. sebebini gerekçesini size belirttilermi ? kolaylıklar diliyorumm

+ Konuyu Yanıtla
3 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: