+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Kanuni takipteki kredi kartı

Kanuni takipteki kredi kartı Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kanuni takipteki kredi kartı

kkb sorgumda adıma kayıtlı bir kredi kartım takipte gözüküyor. ama ben bu kart hangi bankadan bilmiyorum.daha önce kredi kartım olan birkaç bankadan borcu yoktur yazısıda aldım.bu kartın hangi bankadan oldugunu nereden öğrenebilirim?

Hukuki NET Güncel Haber

Kanuni takipteki kredi kartı konulu yargıtay kararı ara
    Kanuni takipteki kredi kartı konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Kanuni takipteki kredi kartı

Kredi kartı kolleksiyonunuzu açıp tek tek aramak zorundasınız bankaları.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

tesekkürler çok açıklayıcı bir cevap oldu. fakat koleksiyon yapacak kadar kredi kartım olmadı belirttiğim gibi kredi kartını kullandığım bankaları aradım ve borcu yoktur yazılarını aldım.yukarıdaki tavsiyeniz dısında aydınlatıcı bilgilerinizi merakla bekliyorum

İletiler
    28
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

iptal ettirmiş olduğun kart olabilir.
    avukat beye hak veriyorum.
    benim aynı olay oldu 2002 senesinde cit......... 'tan kartım vardı
    iptal ettirdim ,ancak onlar bazı kayıtlarında iptyal etmemiş çıktı.
    bir bireysel kredi talebimde kara liste çıktı önüme, şaştım kaldım.
    avukat beyin dediği gibi tüm ksartlarımı açtım önüme hepsine gittim hiçbirinden çıkmadı iptal ettiğim ancak onların etmeyip kart ücreti mahsup ettirdikleri kartımdaki 20 milyon tl faiziyle 60 milyon tl olmuş (eski parayla bu)
    bankaya gidip öğrendim,parayı ödedim, sonra banka müdürüyle sıkı bir kavga ettim (laf kavgası),istanbul genel müdürlüğe gittim, banka genel müdürlüğünden yanlışlıkla kara listeye girmiş takip yapılmıştır yazısı aldım, sonra bu yazıyı T.C MERKEZ BANKASI İSTİHBARAT BAŞ MÜDÜRLÜĞÜNE bir dilekçe ve ekleri ile başvurdum,onlarda bana 1 ay sonra yazıyla cevap verdi, kayıtları silemedişklerini ancak yolladıkları yazıyı her türlü kredi/kredi kartı talebinin ekine koymamı istediler, dedikleri gibi yapıyorum halen o yazıyı en emniyetli yerde saklarım ne zaman kart veya krediye başvursam başvuru kine o yazıyı koyarım.
    Kısacası iptal ettirmiş olduğunuz kartlar aslında iptal olmuyor, size faizdir,kart prasıdır v.s bişiler çıkarıyorlar ve olan bize oluyor haberimiz olmadan 3-5 kuruş için kara listeye giriyoruz.

selalar,

ilkay

Alıntı offis34 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    tesekkürler çok açıklayıcı bir cevap oldu. fakat koleksiyon yapacak kadar kredi kartım olmadı belirttiğim gibi kredi kartını kullandığım bankaları aradım ve borcu yoktur yazılarını aldım.yukarıdaki tavsiyeniz dısında aydınlatıcı bilgilerinizi merakla bekliyorum

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ilkaytrade rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    iptal ettirmiş olduğun kart olabilir.
    avukat beye hak veriyorum.
    benim aynı olay oldu 2002 senesinde cit......... 'tan kartım vardı
    iptal ettirdim ,ancak onlar bazı kayıtlarında iptyal etmemiş çıktı.
    bir bireysel kredi talebimde kara liste çıktı önüme, şaştım kaldım.
    avukat beyin dediği gibi tüm ksartlarımı açtım önüme hepsine gittim hiçbirinden çıkmadı iptal ettiğim ancak onların etmeyip kart ücreti mahsup ettirdikleri kartımdaki 20 milyon tl faiziyle 60 milyon tl olmuş (eski parayla bu)
    bankaya gidip öğrendim,parayı ödedim, sonra banka müdürüyle sıkı bir kavga ettim (laf kavgası),istanbul genel müdürlüğe gittim, banka genel müdürlüğünden yanlışlıkla kara listeye girmiş takip yapılmıştır yazısı aldım, sonra bu yazıyı T.C MERKEZ BANKASI İSTİHBARAT BAŞ MÜDÜRLÜĞÜNE bir dilekçe ve ekleri ile başvurdum,onlarda bana 1 ay sonra yazıyla cevap verdi, kayıtları silemedişklerini ancak yolladıkları yazıyı her türlü kredi/kredi kartı talebinin ekine koymamı istediler, dedikleri gibi yapıyorum halen o yazıyı en emniyetli yerde saklarım ne zaman kart veya krediye başvursam başvuru kine o yazıyı koyarım.
    Kısacası iptal ettirmiş olduğunuz kartlar aslında iptal olmuyor, size faizdir,kart prasıdır v.s bişiler çıkarıyorlar ve olan bize oluyor haberimiz olmadan 3-5 kuruş için kara listeye giriyoruz.

selalar,

ilkay
    sorunum sizinki ile birebir örtüşüyor gibi. zira bende kredi basvurusunda boyle bir takip çıkınca aynı saskınlığı bende yasadım ve daha once kullandığım ve iptal ettirdiğim kartlarımı arastırdım.zaten çok fazla sayıda kart kullanmadım .(3) ilk baslıktada belirttiğim gibi bu bankalardan borcu yoktur yazısı aldım.ama hala kbb sorgumda kanuni takipte bir kredi kartı görünüyo. insanın aklına farklı seylerde geliyor malum birçok dolandırıcılık olayı var. baskalarının adına kredi kartı çıkarma sirket kurma vs.siz ulaşmısınız borcun kaynagına ama ben bulamıyorum nerden kaynaklandığını bunu öğrenebilecegim bir merci olmalı

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kart veya kredi almasında kefil olduğunuz biri var mı?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    600
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

DİKKAT!

Eğer kredi başvurunuz sırasında başvuruda bulunduğunuz Üyemiz size “KKB’de sorun görüyoruz” demiş ise:

Sorununuzla ilgili bilgileri ancak ve sadece size bu beyanda bulunan Üyemiz aracılığı ile edinebilirsiniz…

Sır kapsamındaki kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından bize doğrudan ulaşarak bilgi almanız kesinlikle mümkün değildir!

Şirketimiz’in soruna konu olan kaydınızı ya da kayıtlarınızı tarafımıza şahsen telefonla, e-posta mesajı ya da faksla yapacağınız başvurularınız üzerine belirleyerek size bilgi verme olanağı ve yetkisi bulunmamaktadır.

Size bilgi verebilmemiz ancak kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuz Üyemiz’in belirlemiş ve size belirtmiş olduğu sorunla ilgili detaylı bilgileri Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi olarak adlandırdığımız sistemimiz aracılığı ile bize iletmesi ile mümkün olabilecektir.

Sorunlu kaydın hangi bankaya ait olduğunu bize başvurarak öğrenmeniz mümkün değildir. Bu bilgiyi edinmek için de kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuz Üyemiz’in Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi’miz aracılığı ile bu talebinizi bize iletmesi şarttır.

Kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuz Üyemiz’in bize itirazınız/bilgi talebinizi iletmesi sonrasında gereken araştırma yapılacak ve araştırma sonucu tarafınıza iletilecektir. Bu hizmetlerimiz karşılığı herhangi bir ücret talebimiz söz konusu değildir.

Belirlenen hatalı ya da eksik bildirilmiş kayıtlar ise bu kayıtları paylaşıma açmış olan üyelerimiz tarafından düzeltilecektir. Şirketimizin üyelerimizin paylaşıma açmış oldukları bilgiler üzerinde herhangi bir değişiklik ya da yorum yapma yetkisi bulunmamaktadır.

Üyelerimiz’in Şirketimiz aracılığı ile paylaşımına açmış oldukları hesap kayıtları kapanış tarihlerinden itibaren 5 yıl süreyle paylaşımda kalmaktadırlar.

“İdari Takip” ya da “Kanuni Takip” kodu ile kapanmış olan hesaplar da tüm borç ödenmiş olsa dahi kapanış tarihlerinden itibaren 5 yıl süreyle ilgili kod (“İdari Takip” ya da “Kanuni Takip” kodu) ile paylaşımda kalacaklardır ve bu kayıtların “borcun ödenmiş” olması gerekçesiyle paylaşımdan çıkarılmaları mümkün değildir.

Kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuz Üyemiz aracılığı ile yapacağınız itiraz/bilgi talebi başvurularınız iki gün içinde değerlendirilerek yanıtlanacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla...

Aradığınız cevap kredi kayıt bürosunun kendi sitesinde açıkça var.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Phantom of law rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    DİKKAT!

Eğer kredi başvurunuz sırasında başvuruda bulunduğunuz Üyemiz size “KKB’de sorun görüyoruz” demiş ise:

Sorununuzla ilgili bilgileri ancak ve sadece size bu beyanda bulunan Üyemiz aracılığı ile edinebilirsiniz…

Sır kapsamındaki kişisel bilgilerinizin güvenliği açısından bize doğrudan ulaşarak bilgi almanız kesinlikle mümkün değildir!

Şirketimiz’in soruna konu olan kaydınızı ya da kayıtlarınızı tarafımıza şahsen telefonla, e-posta mesajı ya da faksla yapacağınız başvurularınız üzerine belirleyerek size bilgi verme olanağı ve yetkisi bulunmamaktadır.

Size bilgi verebilmemiz ancak kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuz Üyemiz’in belirlemiş ve size belirtmiş olduğu sorunla ilgili detaylı bilgileri Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi olarak adlandırdığımız sistemimiz aracılığı ile bize iletmesi ile mümkün olabilecektir.

Sorunlu kaydın hangi bankaya ait olduğunu bize başvurarak öğrenmeniz mümkün değildir. Bu bilgiyi edinmek için de kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuz Üyemiz’in Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi’miz aracılığı ile bu talebinizi bize iletmesi şarttır.

Kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuz Üyemiz’in bize itirazınız/bilgi talebinizi iletmesi sonrasında gereken araştırma yapılacak ve araştırma sonucu tarafınıza iletilecektir. Bu hizmetlerimiz karşılığı herhangi bir ücret talebimiz söz konusu değildir.

Belirlenen hatalı ya da eksik bildirilmiş kayıtlar ise bu kayıtları paylaşıma açmış olan üyelerimiz tarafından düzeltilecektir. Şirketimizin üyelerimizin paylaşıma açmış oldukları bilgiler üzerinde herhangi bir değişiklik ya da yorum yapma yetkisi bulunmamaktadır.

Üyelerimiz’in Şirketimiz aracılığı ile paylaşımına açmış oldukları hesap kayıtları kapanış tarihlerinden itibaren 5 yıl süreyle paylaşımda kalmaktadırlar.

“İdari Takip” ya da “Kanuni Takip” kodu ile kapanmış olan hesaplar da tüm borç ödenmiş olsa dahi kapanış tarihlerinden itibaren 5 yıl süreyle ilgili kod (“İdari Takip” ya da “Kanuni Takip” kodu) ile paylaşımda kalacaklardır ve bu kayıtların “borcun ödenmiş” olması gerekçesiyle paylaşımdan çıkarılmaları mümkün değildir.

Kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuz Üyemiz aracılığı ile yapacağınız itiraz/bilgi talebi başvurularınız iki gün içinde değerlendirilerek yanıtlanacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla...

Aradığınız cevap kredi kayıt bürosunun kendi sitesinde açıkça var.

verdiğiniz bilgi için tesekkür ederim .sizinde belittiginiz gibi bahse konu hesap kredi basvurusunda bulundugum bankanın Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemine yaptıgı basvuru sonucu hangi bankaya ait oldugu kredi kayıt bürosu tarafından bana bildirildi.ama işin ilginç yanı bu kredi kartı benım daha once kapattırdıgım. banka tarafından kkb sorgumun güncellenmesini yaptırdıgım hatta bu bankadan borcu yoktur yazısı aldıgım halde kredi basvurusu yaptıgım bankada hala borcun aktif görunmesi.birde su ucret meselesi var siz belirmişsiniz ucret talep edilmemekte diye ama banka benden 30 tl+bsmv adı altında bir ucret talep etti bu itiraz mailini yazmak için.(tabiki kabul etmedim)

sonuç olarak sorun çözülmüşe benziyor.ama anlaşılan o ki bankalar müşteri aleyhine olan butun konularda buyuk bir disiplinle butun prosedürleri uyguluyor ama iş müşteri menfaati olunca her nedense sistemlerde bir ahata oluyor ve müşteri talebi olmadan bu hatalar duzeltilmiyor.

bugun bankaya gittim para cekcem arkadas dediki bu kadar meblayı tek defada veremem masraf almamız lazım. ya ben sizin müşterinizim maas hesabım burdan alıyorum maasımı. subemizde değil hesabınız vermeyiz maasınızın 2 katına kadar verebiliriz.peki dedim maasımın 2 katını verin on dakka sonra ben tekrar gelicem bi o kadar daha cekicem.haklısnız dedi 2 defada çıkış yaparsak problem olmaz heralde ) aklını seveyim aklını

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Su anda basimi agritan kart borcumla ilgili duruma dair onerilerinizi cok rica ediyorum.

Hikaye soyle: Bir bankadan kullandıgım kredi kartimin asgari borcunu, 3-4 ay kadardi saniyorum odeyemedim, cunku o donemde issiz kalmistim. Bu arada her zamanki adresimden baska sehirde yasayan ailemin yanina tasindim apar topar. Ancak, bu bankadan hem eposta ile ekstre talep etmistim, dolayısı ile ekstreleri eposta ile bana ulasiyordu. Ancak, gecen nisan ayinda bana ekstre gonderilmedi. Ben de o gunlerde bunu farketmedim, sonra nisan sonuna dogru idi sanırım, bana bankanin avukatı telefon ettii, bana ihtar gondereceklerini, bu ihtar gonderildikten sonra 10 gun icinde borcumu odemezsem icra takibine baslanacagini; ancak simdiden bir odeme plani icin anlasma yaparsak ihtar, avukat masrafi vb odemeden sadece borc toplami uzerinde islem yapilacagini bnun benim avantajıma olacagını soyledi.

Son borcum olarak soyledigi miktar benim o gunku guncel borcum degil, kartla yaptigim taksitli nakit avans isleminin ileriye yonelik taksitleri dahil toplam borcu idi. Ben buna itiraz ettigimde, aylardır hic odeme yapmadigim icin, bankanin sozlesme hukumleri geregince tum borcu tahsil etme yetkisi oldugunu, kendisinin teklifinin zor durumda birakmadan odeme imkani saglamak icin oldugunu soyledi. Ben de ihtarı gonderin o zaman, ben de degerlendiririm, itiraz vb haklaimi kullanırım, zaten su an odeme yapamam dedim. Avukat zaten ihtari gonderecegini ama bun iyi niyetle bir uyarı olarak yaptıgını soyledi. Sonra bana konusmanın yapildigi gun gonderilecegi soylenen ihtar gelmedi, ki yeni adresimi verdim avukata. Bu arada, bu banka ile kredi karti icin bir sozlesme yapmamıstım, kullandıgım kart bankadan kullandigim bir bireysel kredi sonrası kendileri telefonla bildirerek gonderdikleri bir kart idi. Kredi sozlesmeme baktim, kartla ilgili bir hukum gecmiyor gordugum kadarıyla.
    o ARADA BEN İHTAR FİLANDA almayınca, zaten odeyecek paramda olmadıgından bir odeme yapmadım.Banka musteri hizmetlerinden nisan ayı ekstremi talep ettigim halde gondermediler. 18 mayısta avukat tekrar aradı ve bu defa avukatlık ucreti olarak 500 tl daha eklenmis hale gelmis borcumu hemen odemezsem, icra ve haciz islemi baslatacagini soyledi. Bende bunu simdi odemem mumkun degil, ayrıca ihtarınız gelmedi dedim. Iadeli taahhutlu gonderdiklerini, adresim dogruysa bir sekilde ulasması gerektigini, ama ulasmamasını kendilerini baglamadıgını soyledi. Adresim dogru idi ancak ben o adreste duzenli olarak kalmadıgımdan kayıp mı oldu bilmiyorum, sonucta yazılı ihtar bana ulasmadı. Ben, ozellikle gelecege donuk taksitlerle boyle telefonla yazısız vb odeme talep edemeyeceklerini,kart icin bir sozlesme yapılmadıgını soyledigimde, sozlesmeniz var, sizin gozunuzden kacmıstır, ihtar da gonderdik, kaybolması bizim sorunumuz degil, artik eski taksit planinin bir hukmu kalmadı dedi. Bu asamadan sonra en fazla iki ay icinde bitecek sekilde taksitlendirerek borcu kapatmazsam, icra ve haciz isleminden baska yol kalmayacagını soyledi. mayıs sonuna kadar en fazla 600-700 gibi bir miktar odeyebilirim dedim. Avukat o zaman, haziran sonunda daha buyuk, orn. 1.500 lira, temmuz sonuna kadarda, kalan borcu odemeyi taahhut edersem ve odemeleri yaparsam, icra islemini baslatmayacagini ama taahhudume uymadigim takdirde hemen isleme baslayacagini soyledi. Ben de bakariz dedim kapattik. Mayis sonunu ben birazda zaman kazanmak icin soyledşm kendisine.. Boyle bir plana gore odeme yapmam gerekmedigini dusunuyorum ama kafamda karisti cunku :
    1- kredi kartıyla ilgili bankayla bir sozlesmemiz yok, bireysel kredi sozlesmemiz var sadece ama danıstıgım bankacı arkadaslar, banka mutlaka elindeki sozlesmeye kartla ilgili bir madde koymustur gozunden kacmıstır, odemeler yapılmadıgı icinde borcun hepsini tahsil etme hakları dogar, o nedenle eninde sonunda bu para senden tahsil edilir , avukatla taksitleri uzatmak icin anlasmaya bak daha fazla icra, faiz vb ile ugrasmadan diyorlar. Ancak avukattan veya bankadan bana yazılı bir ihtar vb gelmis degil. Neye istinaden o miktarı telep ettkleri belli degil, avukatlık ucreti dahil. Yani, ben dedigi plana gore odemesem ve bankaya yazılı itiraz etsem ne gibi ir sonuc olur? Avukat gene haciz icra islemi yapabilr mi hukuken?

2- Ben iki ay once yeni ise girdim kamu kurumunda, Avukat, maasinizin dortte biri kesilir icra durumunda ve banka bunun yanı sıra evinize haciz icin de kapınıza gelebilir dedi. Bu nasil oluyor? Hem maasimdan kesinti hem eve haciz yani?

Ben hic odeme yapmadan kacmayi filan planlamıyorum ama su an bu miktari bu kadar kisa surede kapatacak durumum da yok. Acikcasi banka avukatınin tam dogru bilgi verdiginden de supheliyim, daha ziyade bir an once ve kendisi de daha fazla bu dosyayla ugrasmadan ucretini tahsil edip borcu kapatmam icin baskı yapmaya calısıyor gibi geliyor. Ama boyle bir sey basımdan gecmedigi icin daha once, acaba kaale almazsam verdigi tarihleri ve miktarları, dedigi gibi hem maas hem esya haczi, hemde baskalarının soyledigi gibi ekstra tenmerrud vb borclar eklenirmi dye de cekinyorum acikcası. Itirazlarimi nereye nasil yapmaliyim? Banka avukati, artik dosyaniz bize devredildi, bankaya yapacaginiz itirazlar gecerli olmaz, bizim de size sundugumuz secenekler bunlar, kabul etmezseniz, gelen ihtar ve icra takibi uzerinden mahkemeye itiraz edersiniz diyor. Ama ihtar yok ortada iste. Ihtar bana imzali teblig edilmediyse hukuki gecerliligi var midir? Gonderdikleri yazili bir belge olmadan nereye nasil itiraz edecegim?
    Kisacasi ne yapmamı onerir siniz? Bir de kanuni takibe girmis olak tam olarak nedir musteri acisindan? Avukatla telefonda gorusmek degildir saniyorum, ama avukat su an yasal takiptesiniz bankayla baglantiniz kalmadi diyor. Dosyanizin avukata deredilmesi sizin bankaya dogrudan yapacaginiz itirazları vb gecersiz mi kılar hukuken? Icra takibinin fiilen baslatilmasi midir, ne zaman kanuni takiptesinizdir yani?

Uzun oldu ozur dilerim ama bu konularda bilgisi ve deneyimi olan, -ozellikle avukat arkadaslar -dusuncelerini ve onerilerini iletirse cok sevinirim.
    Saygılarımla

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: