İyi günler yapacağınız yorum ve katkılardan dolayı şimdiden teşşekkür ederim.
657 ye tabi bir devlet memuruyum,yaklaşık iki yıl önce hakkımda yapılan disiplin soruşturması neticesinde 4 günlük maaş kesim cezası verilmişti.Forumunuzunda katkıları ve engin bilgilerinizden istifade ederek hiçbir avukattan yardım almadan (çünkü konu bana göre utanç vericiydi ne kadar haklıda olsam insanların farklı bir bakışı olacağı düşüncesindeyim) İdare mahkemesine işlmin iptali için dava açtım ve nihayet aklandım davayı kazandım yapılan işlemin hukuka aykırı olduğu temyiz yolu açık olmak üzere iptal kararı verildi.Burdaki tazminat konusu ise yapılan disiplin soruşturması yüz kızartıcı bir olaydan kaynaklanıyordu biz 112 acil de görev yaparken vatandaşın biri kendisini arayan birinin ağza alınmayacak küfürler telaffuz ettiğini (arayan bayan bu küfürleri açık seçik utanmadan söylüyor ben hayatımda o sözleri ağzıma almadım) ve ahlaksız tekliflerde bulunduğunu söylüyor ve bir hafta önce önce 112 yi aradığını ve bu arayanlarında onlar olduğunu söylüyor.Bunun üzerine sorumlularımız kayıtlardan o malum şahısla bir hafta önce acil yardım konusuyla ilgili (özel olmayan ) görüştüğüm gerekçesiyla rapor tutuyorlar. Ancak bu çirkin olayın tüm ayrıntıları bir gün içerisinde yüzlerce çalışanın bulunduğu bu kurumda herkesçe biliniyor kısacası bir empati kuracak olursanız eminim kurmak bile istemezsiniz günlerce işe gelmekten utandım kimsenin yüzüne bakamadım soruşturma açılmasını ve temize çıkmayı bizzat ben istedim ancak soruşturma sonucunda muhakkikin 2 kez cezaya mahal yoktur açıklamasına rağmen 4 maaş kesimi ceza verildi.Aradan 2 yıl geçti Evliliğim büyük yara aldı bu olaydan sonra eşimle hiç eskisi gibi olamadım işimden soğudum farklı bir pozisyonda çalıştırıldım hala olduğu gibi Mahkemeyi kazandım ancak bunu kimseye duyuramıyorum halbuki o rezil olay nede çabuk yayılmıştı.Olay bundan ibaret bu çirkin olaıyın 2.5 yıl geçmesine rağmen bende bıraktığı izleri ve izlenimleri yok edemedim halen acısını çekiyorum ve tazminat davası açmak istiyorum ne yapmalıyım.İdarenin verdiği karar elime geçeli 15 gün oldu.Hepinize teşekkür ediyorum.