+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: İftira

İftira Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı İftira

Vatandaşın birisi karakola gidip ar maskeli 4 kişi işyerime gelip beni gasp edip paramı telefonumu aldılar diye ifade verince poliste sabıkalı kişilerin fotografını gösterince sözde gasp edilen kişide resimlerden bir kişiyi teşhis edip o kişiyide sözde olaydan 2 gün sonra evinden alıp karakola getirip 18 yaşındakı kısının yanına 4 tanede 35 yaslarında polis koyup yüzleri açık olarak teşhis işlemi yapılsa ve sözde gasp edilen kişide hemen 18 yasındakı kişiyi teşhis etse ve gasp edildiği söylenen saatlerdede kişi evde oldugunu hem ailesi (anne -baba) hemde başka bir komşuları ifadelerinde söylerse , bu kişi sadece bir kişinin beni kar maskeli 4 kişi gasp etti diye söylemesiyle sözde birtanesini sabıkalı resimlerinden teşhis etmesiyle 18 yasında ve evde oldugunu hem ailei hemde komsusu söylemesine rağmen tutuklanması T.C kanunlarına göre normal mı.?

Tutuklanan kişi 4 aydır cezaevinde ve ilk mahkemesi yenı görüldü.Mahkemede şahitler de dinlendi ve savcı tutuklulugun devamına dedi.....hakimde 1 aysonraya erteledi....

Gasp edildim diyen kişinin hiç şahidi vs yok sadece kendi beyanı var.

Siyah bir araçla geldiler dedi markası xx modeli xx veya ax yanı modellerden bırtanesı HB diğeri sedandı. İlk ifadesinde plakadan bir harf gördüğünü söyledi bu mahkemede plaka karartılmıstı dedi.

Kar maskeli kişiyi sözde gözlerinden tanıdı( eminimki 100 kişiden 95 tanesi babası dahi karmaskesi taksa tanıyamaz onu)

***Sözde gasp magduru olan kişi sanıgı daha önceden tanıyordu.....!!!

Sanıgın o gece evde olup olmadıgına dair telefon şebeke sinyal kayıtları ve görüşmeleri istendı ve hakim kanımca pek kaale almadı.telefon evdede bırakılmıs olabılır dedı.

Kanaatimce bırdahakı mahkemede ya tahliye olacak yada ceza alacak.

Tahliye olması normal derim. Fakat ceza alması bence normal değil diye düşünüyorum.Sadece iddia var ortada ,şahit ve delil yok .

Sayın avukatlar ; sizce bu davanın sonucu ne olabılır.(sanıgın avukatı var ve iyimser görünüyor gibi yapıyor ama bana göre iyimser değil...hal ve hareketlerinden onu tahmın ettim)

ADALETİN BUMU DÜNYA......!!

Hukuki NET Güncel Haber

İftira konulu yargıtay kararı ara
    İftira konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: İftira

Vatandaşın birisi karakola gidip ar maskeli 4 kişi işyerime gelip beni gasp edip paramı telefonumu aldılar diye ifade verince poliste sabıkalı kişilerin fotografını gösterince sözde gasp edilen kişide resimlerden bir kişiyi teşhis edip o kişiyide sözde olaydan 2 gün sonra evinden alıp karakola getirip 18 yaşındakı kısının yanına 4 tanede 35 yaslarında polis koyup yüzleri açık olarak teşhis işlemi yapılsa ve sözde gasp edilen kişide hemen 18 yasındakı kişiyi teşhis etse ve gasp edildiği söylenen saatlerdede kişi evde oldugunu hem ailesi (anne -baba) hemde başka bir komşuları ifadelerinde söylerse , bu kişi sadece bir kişinin beni kar maskeli 4 kişi gasp etti diye söylemesiyle sözde birtanesini sabıkalı resimlerinden teşhis etmesiyle 18 yasında ve evde oldugunu hem ailei hemde komsusu söylemesine rağmen tutuklanması T.C kanunlarına göre normal mı.?

Tutuklanan kişi 4 aydır cezaevinde ve ilk mahkemesi yenı görüldü.Mahkemede şahitler de dinlendi ve savcı tutuklulugun devamına dedi.....hakimde 1 aysonraya erteledi....

Gasp edildim diyen kişinin hiç şahidi vs yok sadece kendi beyanı var.

Siyah bir araçla geldiler dedi markası xx modeli xx veya ax yanı modellerden bırtanesı HB diğeri sedandı. İlk ifadesinde plakadan bir harf gördüğünü söyledi bu mahkemede plaka karartılmıstı dedi.

Kar maskeli kişiyi sözde gözlerinden tanıdı( eminimki 100 kişiden 95 tanesi babası dahi karmaskesi taksa tanıyamaz onu)

***Sözde gasp magduru olan kişi sanıgı daha önceden tanıyordu.....!!!

Sanıgın o gece evde olup olmadıgına dair telefon şebeke sinyal kayıtları ve görüşmeleri istendı ve hakim kanımca pek kaale almadı.telefon evdede bırakılmıs olabılır dedı.

Kanaatimce bırdahakı mahkemede ya tahliye olacak yada ceza alacak.

Tahliye olması normal derim. Fakat ceza alması bence normal değil diye düşünüyorum.Sadece iddia var ortada ,şahit ve delil yok .

Sayın avukatlar ; sizce bu davanın sonucu ne olabılır.(sanıgın avukatı var ve iyimser görünüyor gibi yapıyor ama bana göre iyimser değil...hal ve hareketlerinden onu tahmın ettim)

İletiler
    34
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

valla benim abimde sırf bu yüzden bir ay boyunca yattı sadece teşhisle ve sanırım hakim teşhisi tek başına delil olarak tutabiliyor bizde mağdur üç taneydi hem gidip yalvar yakar ifadelerini deiğşrimelerini sağladık sizde öyle yapın Allah yardımcınız olsun

İletiler
    166
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşhis işlemi pek sağlıklı olmamış aynı yaş ve benzer şahıslar teşhise sokulmalı ve aynı zamanda teşhis kar maskeli bir şekilde yaptırılmalı idi.Polisin mağdura suçlulara ait resimleri gösterip mağdur tarafından teşhis edilmesi tutuklanmasına ve tütukluluğunun devam etmesine en büyük etkendir.Davanın sonucunu ortaya konan somut deliller belirleyecektir.

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hazıranın ortalarında sanırım karar duruşması olacak ve sözde zanlının beraat edecegıne dair ümidi olmasına rağmen neyazıkkı zanlının avukatının bu davadan hiç ümidi yoktur.

Çocugun avukatının hangı delili suanarsa sunsun sayın savcı ve hakımın kesınlıkle kabul etmedıgıne bızzat şahıt olmusumdur.Avukatın hiçbir istegını kabul etmıyorlar .Ne sözde magdurun cep telefonunun gercekten olay saatınde dedıgı marka model telefonun tespiti...nede magdurun telefonunun olay satınden sonra hala kullanılıyor olup olmadıgı vs hıcbırseyın arastırılmasına gerek dahı görmüyorlar.

Bu olayın bır komplo oldugunu bizler bılıyoruz ama komployu çocuga kuran kişi veya kısılerın maalesef tespitını yapmamız ımkansız fakat polisin ve savcılıgın aslında bıraz arastırma yapsa herseyın ortaya çıkacagını bılıyoruz..

Zaten sözde magdurun bırkaç kelımeyı yanyana getırıp düzgun cümleler dahı kuramayan bırısı oldugunu göeren kişi bu zat ın bu olayda bır piyon oldugunu hemen anlar fakat gelin görün ki ne arastırma ne delil ve kısı aylardır cezaevınde yatıyor.

Birde demezlermı ADALETE GÜVENIN.....ADALETIN KESTIGI PARMAK ACIMAZ..... Bu sözlere güvenen kiğşilerınde başına benzer olaylar geldıgınde aynen şöyle dediklerıne şahıt olursunuz ''BURASI TÜRKİYE VE HERAN HERŞEY OLABILIR''

Gelecek mahkemeden sonra ayrıntılı olaraktan durumu burada izah edecegım.

Saygılar sunarım

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    96
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

her adalet adil bir şekilde tecelli etmiyor ne yazık ki,
    umarım anlatılan olayda iftiraya konu olan kişi en kısa zamanda beraat eder,

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

16.06.2009 karar duruşması yapılacak.Adalet in tecelli edeceğine pek inancım yok ama bekleyip göreceğiz.Belki adalet tecelli eder.Aylardır boşyere cezaevinde yatıyor kişi ve belki bu mahkemede beraat edecek , belkide aylar a devam olaraktan yıllarda eklenecek.

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bugün mahkemeye gittim ve tutuklu getirilmemiş.Koridorda tutuklunun annesi ile beraber duvardakı mahkemesi olanların listesıne bakarken 2 polis geldi ve onlarda listeye bakmaya basladı tam arkadasın oglunun oldugu sıraya gelınce sözde magdur olanın adını görünce yanındakı arkadasına polis memuru bu olayı yapanları yakaladık dedi ve hemen çocugun annesi kımı yakaladınız dedyınce poliste siyah peugeot marka araçlı soygun çetesını dedi ve o olaydan oglunun cezevınde yattıgını söyledi.Polislerde oglunuz sucsuz asıl suçlulları yakaladık dedi.Buarada avukat geldi ve polislerle ayrıntılı konustu.İrtıbat telefonunu vs aldı.Gayrettepe gasp büro amiri idi yanlıs duymadıysam.Daha sonra mahkeme sırası geldi ve avukat mahkemede asıl suçlulların yakalandıgını gerekli bilginin gayrettepe gasp bura amirliğinden alınabılecegını söylemesıne ragmen mahkeme heyetı zerre kadar ilgilenmedi.Zaten mahkeme tavrını taa ilk durusmada belli etmişti.( KİŞİ KESİNLİKLE SUÇLUDUR -bunu sadece ben değil avukattta aynı şeyı düşünüyor.) Bu arada yenı bırşeyin daha farkına varıldı.Zanlının sol elinın uzerı ve konunda dövmeler var kısaca sol elının üzerı ve kolu ile nerdeyse dıresgıne kadar resım ve yazılarla dolu olmasına ragmen zanlıyı gözlerınden teşhıs eden vatandaş silahı sag elınde tutup sol eliylede paraları vs alan kısının sol elinin üzerındeki dögmeleri yazıları vs görememıs.Bunuda mahkeme maalesef kaale almadı.

Dün gece 3 sayfalık savunma gıbı dilekçe benzeri birşey yazdım zanlının annesı yazmıs gıbı zanlının annesıne verdım avukatada okuttu ve ondan sonra mahkemeye verdıler.3 sayfada çocugun sözde magdurun iftıra attıgını veya bır komplonun parcası oldugunu kısaca olayın zanlı tarafından yaplmadıgını herturlu ıspat etmemıze ragmen gerekli arastırmanın ne polis nede savcılık tarafından yapılmadıgını sadece dosyayı kapatmak için herseyın bır düzmeceden ibaret oldugunu vs vs vs anlattım.

Zanlı mahkemeye bugun getırılemedıgınden 23.06.2009 tarıhıne ertelendı durusma.İnşallah o gune kadar avukat gayrettepe emnıyetınden yeterli delil ve belgeyıalıp mahkemeye sunar ve zanlının masum oldugu ıspatlanır ve ondan sonra avukatın gerekenı yapması mümkün olur.

Teşekkürler

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tiyatroda acı son .: 11 yıl hapis cezası verildi.

(İSTANBUL/ KADIKÖY 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİ)

Kesinlikle ama kesinlikle yargılamayla alakası yoktu düpedüz tiyatro yaptılar ve hiçbir suçu olmadıgı halde bir kişi daha bugun ceza aldı hemde 11 yıl. Şaka değil olay tamamiyle gercektir.

Kişinin olaysaatinde evinde oldugu şahitlerle vs ıspat edildi....

Olayın gerçek faillerinin yakalndıgı ve hemde silahlı çatısmayla yakalandıgı mahkemeye sunulmasına rağmen mahkeme hiçbirşeyi kaale almadı ve 11 yıl cezayı bastı.

Ben bugune kadar ortalama 20 kez değişik mahkeme salonuna girdim ve hiçbirisindede adalet denen şeyi göremedim. Demekki adalet diye birşey yokmuş.....Var diyenlere soruyorum ozaman neden 20 değişik duruşmadada hep masumlar kaybetti.?

ADALETİ GÖREN VARMI.....?

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: