+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 34 ileti bulundu.

Konu: Aldatma ve Boşanma Davası

Aldatma ve Boşanma Davası Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Aldatma ve Boşanma Davası

Ben 18 yıllık evli bir erkeğim. Eşimin kullandığı cep telefonu benim adıma kayıtlı idi. Bir olay üzerine şüphelendim ve ilgili GSM operatöründen görüşme kayıtlarını istedim. Son altı ayın kayıtları geldi ve dehşet verici. Ayrıca elimde eşimin bu kişilerin telefon numaraların kodlayarak kendi el yazısı ile yazdığı kağıtlar var. Görüşülen tel. nolarının o kişilerin üzerine kayıtlı olduğunu tespit ettim. Gelen kayıtlarda eşim belli bir süre bir erkekle günde 25-30 kez sesli yada sms yolu ile görüşmeler yapıyor. Görüşmeler özellikle mesai saatleri içersinde yapılıyor. Ancak ben memleketime gittiğimde gece saat 01:00 kadar devam ediyor. Sonra ilk şahısla olan görüşmeler seyrekleşiyor başka bir şahısla aynı yoğunlukta devam ediyor. Ayrıca bu şahıslardan birisi eşime ait msn adresinde kayıtlı. Msn kayıtlarına ulaşamadım.
    Size sorularım şunlar:
    1.Ben boşanma davasını hangi sebepten açmalıyım? Zinadan açabilir miyim? anlattığım olay hukukun ön gördüğü zina kavramı içinde telakki edilebilir mi? yada suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürmeden açabilir miyim. Medeni kanunun ilgili maddelerini defalarca okudum bir yanıt bulamadım. Aslında anlattığım olay "sadakat bağlılığına aykırı davranma ve iffetsiz yaşama" ama kanunda böyle bir tanım yok.
    2. Mahkeme kanalı ile ilgili kuruluştan msn kayıtlarını isteyebilir miyim?
    3. 17 yaşındaki oğlum benimle yaşıyor. Dershaneye gidiyor ve yaptığım masrafların senetleri var. Bu harcamaların yarısını eşimden isteyebilir miyim?
    4. Eşim evi terk etmeden önce kendi adıma tüketici kredisi çekmiştim. Bunun ödemelerine eşimi dahil ettirebilir miyim. Çünkü kendisi de bir kamu kuruluşunda çalışıyor.
    5. Maddi ve manevi tazminat talebinde bulunabilir miyim?
    6. Bununla ilgili bir dilekçe öreneği koyabilirmisiniz?

Hukuki NET Güncel Haber

Aldatma ve Boşanma Davası konulu yargıtay kararı ara
    Aldatma ve Boşanma Davası konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Aldatma ve Boşanma Davası

Zina sebebi ile boşanma davası açabilirsiniz.

I. Zina
    Madde 161.- Eşlerden biri zina ederse diğer eş boşanma davası açabilir.
    Davaya hakkı olan eşin boşanma sebebini öğrenmesinden başlayarak altı ay ve her hâlde zina eyleminin üzerinden beş yıl geçmekle dava hakkı düşer.
    Affeden tarafın dava hakkı yoktur.

Eşinizin kullandığı cep telefonunun sizin üzerine olduğunu yazmışsınız. Zina sebebi ile boşanma davası açarsanız, eşiniz bu telefonu kullandığını belki inkar edebilir. İnkar etme ihtimalini ortadan kaldırmak ve bu konuda daha net,kuşku götürmeyecek bir delil ile mahkemeye gitmek daha doğru olur diye düşünüyorum. Telefon görüşmesi dışında reel görüşme var mı bunu tespit etmek ve bununla mahkemeye gitmek çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Hukuk mahkemelerinde ispat kesinlikle şart.

Boşanma davası açan bir çok erkek mahkeme önünde kendisini yeterinde savunamaması sebebi ile aleyhine sonuçlanmıştır. Ve zina çok ciddi bir iddiadır. Bunu çok somut delillerle ortaya koyup davayı açmak çok daha mantıklı.

Sadece telefon görüşmesi değil, resim ile ya da eşinizi aldattığı kişi ile 2-3 kişinin görmesi gibi net delillerin hepsi birden olursa açtığınız boşanma davasında sonucu lehinize alabilirsiniz. Manevi Tazminat talep de edebilirsiniz eşinizin zina etmesi sebebi ile.

Yukarıda bahsettiğim şeyleri dikkate almanızı tavsiye ederim. Bu forum sitesinde dardayım rumuzlu üyemizinde bu sebeple açılmış bir davası mevcut. Kendisi baya bir süredir hukuk mücadelesini devam ettirmekte. İddalarını ispat etme konusunda çok ciddi tecrübeleri var. Eğer sisteme girerse onun yazdıklarını da dikkate almanızı tavsiye ederim.

3. 17 yaşındaki oğlum benimle yaşıyor. Dershaneye gidiyor ve yaptığım masrafların senetleri var. Bu harcamaların yarısını eşimden isteyebilir miyim?
    4. Eşim evi terk etmeden önce kendi adıma tüketici kredisi çekmiştim. Bunun ödemelerine eşimi dahil ettirebilir miyim. Çünkü kendisi de bir kamu kuruluşunda çalışıyor.

diye yazmışsınız. Eşiniz evi terk etme sebebi nedir? Ne kadar zamandır eşinizle ayrı yaşıyorsunuz?

Çok geçmiş olsun.
    Konu denizblk tarafından (07-04-2009 Saat 12:36:41 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tikence rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ben 18 yıllık evli bir erkeğim. Eşimin kullandığı cep telefonu benim adıma kayıtlı idi. Bir olay üzerine şüphelendim ve ilgili GSM operatöründen görüşme kayıtlarını istedim. Son altı ayın kayıtları geldi ve dehşet verici. Ayrıca elimde eşimin bu kişilerin telefon numaraların kodlayarak kendi el yazısı ile yazdığı kağıtlar var. Görüşülen tel. nolarının o kişilerin üzerine kayıtlı olduğunu tespit ettim. Gelen kayıtlarda eşim belli bir süre bir erkekle günde 25-30 kez sesli yada sms yolu ile görüşmeler yapıyor. Görüşmeler özellikle mesai saatleri içersinde yapılıyor. Ancak ben memleketime gittiğimde gece saat 01:00 kadar devam ediyor. Sonra ilk şahısla olan görüşmeler seyrekleşiyor başka bir şahısla aynı yoğunlukta devam ediyor. Ayrıca bu şahıslardan birisi eşime ait msn adresinde kayıtlı. Msn kayıtlarına ulaşamadım.
    Size sorularım şunlar:
    1.Ben boşanma davasını hangi sebepten açmalıyım? Zinadan açabilir miyim? anlattığım olay hukukun ön gördüğü zina kavramı içinde telakki edilebilir mi? yada suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürmeden açabilir miyim. Medeni kanunun ilgili maddelerini defalarca okudum bir yanıt bulamadım. Aslında anlattığım olay "sadakat bağlılığına aykırı davranma ve iffetsiz yaşama" ama kanunda böyle bir tanım yok.
    2. Mahkeme kanalı ile ilgili kuruluştan msn kayıtlarını isteyebilir miyim?
    5. Maddi ve manevi tazminat talebinde bulunabilir miyim?
    6. Bununla ilgili bir dilekçe öreneği koyabilirmisiniz?

Öncelikle geçmiş olsun. Zor bir dönem geçiriyorsunuz ve önünüzde cidden zor bir süreç var. Bu süreçten beden ve ruh sağlınızda hasar oluşmadan, evladınızı kaybetmeden ve hukuksal anlamda haklılığınızı ispat ederek çıkmanız için mutlaka aşağıdaki önerilerime kulak veriniz..

Mutlaka ama mutlaka bir avukatınız olsun. Avukatınız olmadan haklı olduğunuz bu davayı kaybedebilirsiniz..

Mutlaka ama mutlaka avukatınıza güvenin. O da sizin haklılığınıza güvenmeli..

Net tavrınızı başından sonuna koruyun. istikrar çok önemlidir.

Davanıza sahip çıkın, çıktığınızı gösterin, Dava dosyanızın bir sureti mutlaka elinize bulunsun. Delillerinizi de yedeklemeyi unutmayın.

Akıl unutur kalem unutmaz, yaşadıklarınızı, daha önceden yaşanmış ama bağlantısı olabilecğeini bildiğiniz her bir bilgiyi not edin. Bazen bir puzzle gibi bu parçaların bir kaçı size ciddi deliller yada delil bulabileceğiniz yolalr gösterebilir.

Çok eski olaylara dalmayın. hakim istemez o kadar eski bilgileri. Son 3-4-5 yıl daha önemlidir. Bu sürede yaşanan olaylara odaklanın.

Mümkünse son ana kadar dosyanıza delil koymayın. karşı taraf elinizde birşey olmadığı serbestisini yaşasın. Elindekiler ile size saldırsın. Elindekiler bitip tükendiğinde siz delillerinizi dosyaya koyun.

Mahkemede hakimle / karşı avukatla / eşinizle / tanıklarla / akrabaları ile / mübaşir yada katiple tartışmayın söz dalaşına girmeyin,

Karşı kişileride tanığınız olarak bildirin. Korkmayın bu konuda size tüyolarım olacak. Hatta varsa karşı tarafın eşlerini de tanık yapın. Korkmayın. Onlar karı koca birbirlerine girdiklerinde o kargaşadan siz karlı çıkacaksınız. (ben yaptım oldu.. hemde süper oldu)

Size ait olan cep telefon numaralarını eşinizin kullandığını teyit edecek 2-3 tanık bulun. tanıklara bu numaraları sordurtun. Kimin kullandığını, eşinizn kullandığını teyit ettirin. tutanaklara geçirtin.

Aynı telefon numarası / numaralarını, e-mail adreslerini karşı tarafa / taraflarada sordurtun. tanıyıp tanımadıkalrını o numaraları arayıp aramadıklarını, msn üzerindne yazışıp yazışmadıklarını sordurtun. İnkar ederler diye korkmayın. O inkarlar bile size avantaj sağlayacak kapı olacaktır.

Tehdit etmeyin, saldırmayın, şiddet uygulamayın yoksa astronomik cezalar ödersiniz. (ben 2 tokata 4500 TL ödeyeceğim)

Eşinizin ailesi, kardeşleri, yeğenleri vs. ile bu konuda tartışmaya girmeyin. üzerine konuşmayın, yorum yapmayın, yapılmasına izin vermeyin.

İmkanlarınız el veriyorsa psikolojik destek alın. Terapi olun. Zor süreçte en büyük desteğinizin psikologunuz olduğunu göreceksiniz.

Gelelim sorularınıza.. Madde medde yardımcı olmaya çalışacağım..

1- Zina kusurdur suç değil. İspatıda zordur. Zira iki kişi arasında ve kapalı kapılar ardında gerçekleşir. Ama ses kaydı / itiraf / fotoğraf / otel faturası / msn yada e-mailde yada sms de yazılmış zina olgusunu çağrıştıran bir mesaj bile kanaat oluşmasına neden olur. Zina değilse bile sadakatsizlik ve buna bağlı güven bunalımı gibi bir nedenle dava açabilrisiniz (ben böyle yaptım)

2- Msn kayıtlarını msn Tr bürosundan mahkeme müzekkere yolu ile isteyebilir. Biz de Msn Tr ye bilgi sorduk ama henüz yanıtı alamadık. Umarım gelir. Ancak elinizde e-mail yada msn görüşmeleri var ise dijital ortamda olmasına dikkat edin.

3- Oğlunuz sizinle yaşıyor ise tedbir nafakası talebinde bulunun. Velayet konusunda da bastırın. Çocuğunuza hakim sorar " annen ile baban boşanacak olursa kimle yaşamak istersin" diye. "Babam" derse velayetinide alırsınız nafakayı da..

4- Kullandığınız tüketici kredisi ödemelerine dahil edemezsiniz. kişiler 3 ncü şahıs ve Kuruluşlara karşı borçlarından kendileri sorumludur. Ancak her ne hikmetse ödemeler bittiğinde mal bölüşülürken mala diğer taraf ortak olur.

5- Evet maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz. Hatta Boşanma gerçekleştikten sonra eşinizin birlikte olduğu şahsa da Borçlar Kanunu gereği de tazminat davası açabilirsiniz. (emsal Yrgıtay kararı var vereceğim size)

6- Bu kadar ciddi bir davayı basit bir dilekçe ile yürütebileceğinize inanıyormusunuz ? Bence bir kez daha düşünün.. En kısa sürede bir avukat arkadaşla görüşün.

Yaşadıklarınız zor. Sizi belki en iyi ben anlıyorum. Unutmayın önce siz.. Sonra davanız, mücadeleniz, tavsiyem evladınızı bu olanlardan izole tutun. Onun dünyasını yıkmayın. Eşinize olan hiddetinizin bedelini evladınız ödemesin. Ama mücadeleden de vazgeçmeyin.

ben bir kardeşiniz / abiniz / dostunuz olarak bilgi ve tecrübelerimle paylaşımımla hep yanınızdayım.. ne zaman isterseniz çekinmeden bana ulaşın.

Geçmiş olsun..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (07-04-2009 Saat 15:24:13 ) de değiştirilmiştir.
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
    NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET...

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizblk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bu forum sitesinde dardayım rumuzlu üyemizinde bu sebeple açılmış bir davası mevcut. Kendisi baya bir süredir hukuk mücadelesini devam ettirmekte. İddalarını ispat etme konusunda çok ciddi tecrübeleri var. Eğer sisteme girerse onun yazdıklarını da dikkate almanızı tavsiye ederim..
    Aşkolsun hocam ya.. kime ne yapmışız ? Acizane Rahmetli İsmet İnönü'nün aşağıda yazılı sözünün gereğini yapmaya çalışıyoruz. Mübalağa etmişsiniz..
    .
    "BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı dardayım rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aşkolsun hocam ya.. kime ne yapmışız ? Acizane Rahmetli İsmet İnönü'nün aşağıda yazılı sözünün gereğini yapmaya çalışıyoruz. Mübalağa etmişsiniz..
    .
    Ben hoca değil olsa olsa öğrenci olurum. Sizin yaşadığınız tecrübelerim yok. Sizin yaşadığınız hukuk süreci de takdirle karşılıyorum. Son derece akıllı ve hakkını savunma konusunda tecrübelisiniz. Ehhh atalarımızla (Rahmetli ismet inönü gibi) gurur duyuyorum. Onun böyle sizin gibi akıllı nesilleri olduğu için.

Şaka bir yana, bu soruya cevap verebilecek yegane kişi siz olduğunuz için öyle yazdım. Tek kalemde bir çok şeye cevap yazıyorsunuz. Yönlendirici oluyorsunuz. Bu anlamda sizi yazdım. Asıl hoca sizsiniz bence. Hayat tecrübenizi kullarak iyi bir yönlendirici olabilirsiniz tikence üyemize ve bu gibi sorusu olabilecek üyelerimize.

İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

[QUOTE=denizblk;268140]Zina sebebi ile boşanma davası açabilirsiniz.

I. Zina
    Madde 161.- Eşlerden biri zina ederse diğer eş boşanma davası açabilir.
    Davaya hakkı olan eşin boşanma sebebini öğrenmesinden başlayarak altı ay ve her hâlde zina eyleminin üzerinden beş yıl geçmekle dava hakkı düşer.
    Affeden tarafın dava hakkı yoktur.

arkadaşlar zina maddesi ile ilgili anlamadığım bir nokta var.
    eşimin aldattığını öğrendim. maddeye göre, bu sebepten dava açma hakkım 6 ay mı yoksa 5 yıl mı, anlayamıyorum. açıklarsanız çok minnettar olurum.

saygılar.

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim çok sevdiğim arkadaşımda aynı sebepten muzdarip. Karısının aldatması sonucu 2 mahkemedir davası sürüyor. Yetersiz delil sebebiyle bunu mahkemeye sunamıyor ve karısı da boşanmaya karşılık 30.000 TL tazminat istiyordu ama avukatı aracılığıyla 15.000 Tl ye düşürmüşler. Tek tesellisi ortada bundan etkilenecek bir çocuğu olmaması. Maalesef bu parayı ona ödeyerek boşanmaya ikna edecek. Ne kadar sinir bozucu bişey hem aldatılıyor fakat ispat edemediği için üstüne bir de para ödüyor. Adaletin bu mu dünya diye boşuna dememişler.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı misspoem rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim çok sevdiğim arkadaşımda aynı sebepten muzdarip. Karısının aldatması sonucu 2 mahkemedir davası sürüyor. Yetersiz delil sebebiyle bunu mahkemeye sunamıyor ve karısı da boşanmaya karşılık 30.000 TL tazminat istiyordu ama avukatı aracılığıyla 15.000 Tl ye düşürmüşler. Tek tesellisi ortada bundan etkilenecek bir çocuğu olmaması. Maalesef bu parayı ona ödeyerek boşanmaya ikna edecek. Ne kadar sinir bozucu bişey hem aldatılıyor fakat ispat edemediği için üstüne bir de para ödüyor. Adaletin bu mu dünya diye boşuna dememişler.
    İşte belkide en önemli sıkıntılardan bir tanesi de bu yeni nedeni yasada..
    Mağdur olan tarafın, sadakatsizlik yapan tarafla ilgili iddialarını ispat için gereken delil bulma yolları ile yöntemlerinin önünü keserek toplumsal dejenerasyona sebep oluyor.

Evvelden zinanın / sadakatsizliğin ispatı durumunda ceza uygulaması vardı. Şimdi bu uygulama kalkmış durumda. Yeni Medeni Yasadaki bu boşluk bazı insanların sadakatsizlik ve zina gibi gayri ahlaki ilişkiler yaşama cesareti bulmasına neden olurken, bazı kişilerin ise yasanın amir hükümlerinden istifade ederek, eşin maddi ve manevi imkanlarını ele geçirmek, mal edinmek, yada geleceğini garanti altına almaya yönelik yine gayri ahlaki girişimlerde bulunmasına neden olmaktadır. Ne zaman delil elde etmeye kalkışılsa, belge ve bilgi istenilse, yok ondan delil olmaz yok burdan bilgi gelmez, yok onu karşı taraf kabul etmez denilmektedir.

Farkında değil belki yasa koyucular ama.. mağdur olan tarafı, mağdur eden tarafın onursuz ve gayri ahlaki yaşamına sponsor olmaya zorluyorlar.
    Kişi sadakatsizlik yapacak, yuvayı dağıtacak, çocukların velayetini alacak, eşyaları alacak, nafakayı alacak, özgür kalacak, üstelik bundan sonra bu gayri ahlaki yaşamını devam ettirecek, nafaka ödeyen, malı bölüşen, evlatlarını kaybeden taraf yasanın yaptırımları nedeni ile bu duruma SPONSOR / FİNANSÖR olacak. Bir tek tesellisi kalmıyor mağdur olan tarafın. Hele özelliklede erkek ise.

Belki; nadiren erkek sadakatsiz davalarda ispat sıkıntısı yaşanıyor. Ancak kadın sadakatsiz olduğunda erkeğin heyecanlı tavrı, sabırsızlığı, geç farketmiş olması, aşırı güven gibi nedenlerle, hemen anında müdahale etme ve tepki vermesi sonucu delil elde etme imkanlarını kaybediyor. E-mail adresleri iptal ediliyor, cep telefonları ev telefonları iptal ediliyor, yada önceden alınan önlemlerle delile gidiş ve ispat yolları kapatıldığından mağduriyet ve çaresizlik yaşanıyor.

Kadın yada erkek farketmiyor. Ancak yeni yasanın Türkiye deki yapıya çok uymadığı, yaptırımsızlığı ve boşlukları nedeni ile suistimale açık olduğu aşikardır.

Örneğin yasada şöyle bir madde olsa... Bir evlilik zina yada sadakatsizlik nedeni ile bitti ise, ve bu boşanma aynı gerekçe ile Yargıtayca onandı ise zina yada sadakatsizlik yapan taraf en az 100 asgari ücret tutarında manevi tazminatla cezalandırılır..
    Keza kusurlu olan taraf velayet hakkına sahip olamaz, kusurlu olan taraf mal paylaşımındaki hakkının da yarısını kaybeder..

Bakın aile mahkemelerinde Zina veya sadakatsizlik nedeni ile açılan dava sayısı ne kadar azalacak. Tabii tazminat hükümlerinin olduğu da söyenecektir şimdi. Ama ne kadar caydırıcılığı var. Erkek sadakatsiz olunca vur abalıya misali tepesine binilirken, nafaka / tazminat konularında alabildiğine acımasız davranılırken, kadının sadakatsiz olduğu durumlarda hem tazminat miktari düşük tutuluyor hemde bazan nafaka bile bağlanılıyor.

Adaletin içindeki adalatsizlik daha çok can yakıyor. Hani o kadar yazı okuduk o kadar mesajı inceledik, internet sitelerinde aramadığımız emsal dava kalmadı bu konularda, ben şahsım adına sadakatsizlik yapan, zina yapan kadına şöyle cidden adam akıllı ders niteliğinde ağır bir tazminat, yada yaptırım uygulandığını görmedim, okumadım.

Bakınız sevgili dostlar. Türkiye de erkek sadakatsiz boşanma davalarının tamamına yakın kısmı kadın lehine tazminat ve nafaka yaptırımı ile Aile Mahkemelerinde görülürken, Kadın sadakatsiz davaların büyük kısmı Ağır ceza mahkemelerinde cinayet davası olarak görülüyor.
    İnsaf etmek lazım, insanların hakkı olanı vermek lazım, kamu adına adalet dağıtan el olan hakimlerin elinde bilgi belge ve tanıkları ile aile mahkemelerin kapısına paspas, hakimin ayağına turap olan mağdur erkekleri ve kadınları biçare bırakmak yerine yasanın gereğini tam bir tarafsızlık içinde yerine getirmeleri gerekmektedir.

Şimdi bazı üyeler yada hukukçular belkide beni eleştirecek. Ama bu haliylede yasa görüldüğü üzere bir çok kişiyi mağdur etmektedir.
    Benimkisi sadece bir temenni. Umarım yasa koyucular veya yasa koyma görevinde olanlar bu serzenişleri mağduriyetleri görür / duyarda önlemler alınır. Yoksa sokak ortalarında / adliye koridor ve önlerinde / evlerde / dükkanlarda kendi yargı sistemi ni işleten kendi yargılayıp kendisi infaz eden çok kişi olacaktır.
    Çağdaş medeni yasaymış.. Ecnebinin ahlaki genişliği bu topluma uymaz. Bunun anlaşılması için daha kaç erkek ceza almalı yada daha kaç kadın anlık heveslerinin ve macera arayışının kurbanı olmalı. BU mintan bizim sırtımıza uymuyor...
    Saygılar..
    Konu Abdullah Yaman tarafından (10-04-2009 Saat 12:10:44 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    2.586
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın dardayım, çok güzel konuyu ele almışsınız.
    Sizi destekliyorum.
    Umarım uygulamada bunları görürüz,başta sizin davanızda olmak üzere.

Nerede
    ankara
    İletiler
    3.294
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizblk rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın dardayım, çok güzel konuyu ele almışsınız.
    Sizi destekliyorum.
    Umarım uygulamada bunları görürüz,başta sizin davanızda olmak üzere.
    Syn dnzblk bende merakla bekliyorum sonuç ne olacak. Umuyorum ki, günceliği / çekişmesi / süresi / detayları / hareketliliği / kapsamı gibi nedenlerle bu dava Hukuk Fakültelerinde örnek dava dosyası olarak yer alacak.
    Yaşadıklarımı tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim. Çok örnek çıkacak bu davadan çok.
    İlginize ve desteğinize çok teşekkür ediyorum.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 4 Sayfa 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

aldatma davalarında telefon kayıtları

aldatmalı boşanma davası

aldatma boşanma davası dilekçe örneği

aldatmali bosanma

boşanma davasında kadının hakları

aldatmalı boşanma davaları

boşanma davasında kadın hakları

http:www.hukuki.netshowthread.php54805-Aldatma-ve-Bosanma-Davasi

aldatılan erkeğin yasal hakları

aldatma nedeniyle boşanma davası dilekçesi

aldatma ve boşanma

erkek boşanma davası açarsa

aldatmalarda boşanma davası

boşanma davasında aldatan erkek

aldatma nedeniyle boşanma dilekçesi örneği

aldatma boşanma davası

boşanma davasını erkek açarsa

aldatan eşin dava açma hakkı var mı

aldatma bo

kadın kocasını aldatırsa bosanma nasıl gerceklesialdatılan erkek boşanma davalarıboşanma davasında aldatmaboşanmada 3. kişiboşanmada erkeğin haklarıAldatmali bosanma davasinda kadinin haklari
Forum