Merhaba arkadaslar ben mevlut , konyalıyım

bundan bir sene once bir sirketten mal karsılıgı cek aldım ve cekin vadesi 20-07-08 di ama cek ödenmedi bende avukata verdim avukatım ceki aldıgında bana bu işi en fazla 2 ay içerisinde cözecegini soledi bende kabul ettim ama aradan 7 ay gecti ve hala cekin ödemesi gelmedi avukatıma gidiorum beni savusturur gibi yok tapudan red geldi trafikte araba var ve 6. sıradayız iste onların satıs isteme suresi dolunca biz basvuracagız dio ayrıca cekin arkasında 2 tane de ciro var birisi karamanda bir sirket sahibinin birside konyada bir fabrikanın sahibinin oglu ama bu sahıslarada hiç bisey yapamadı.

yanlız kulagıma gelen duyumlara gore bizima avukat karsı tarafla bir miktar paraya anlasmıs ve benim işimi erteliyormus ve bunuda soleyen alacaklı oldugum kişilerden birisi imiş.

bende bunun üzerine avukatımdan cekimi geri istedim ama bu seferde benden 24 milyarlık ceke karsılık 6milyar para istior bu yasalmıdır.bana ne yaptında benden para istiorsun diorum sana hesapmı vercem ver parayı al ceki gibi kelimeler kullandı bende biraz bagırdım cagırdım ve aramızda söz dalası oldu bunun uzerine avukatımın benim isimi yapmıyacagını ve solenenlerin dogru oldugunu düsünmeye basladım

simdi sorum su acaba baska bi avukata cekimi nasıl gecirrim
2-7 aydır cekin ödenememesi normalmidir
3-Eger diger alacaklıların hakkı 1 yılda dolacaksa benim alacagımda bu durumda 1 yılda suresi dolarmı nedir tam anlayamıorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim
herkeze kolay gelsin iyi gunler