Bir süre birlike olduğum ancak ayrılınca bunu kaldıramayan ve psikolojik sorunlar yaşayan bir kişi ailemi aradı ve kimliğimle ilgili konuştu. Devlet memuruyum ve iş yerimi de aramasını bekliyorum. Kendisinin hayatının mahvolduğunu ve benimkini de mahvedeceğini söylüyor. Benimle olursan aramam tarzında yaklaşmıyor, Amacı acı vermek. Ayrıca kendi kimliğinin ortaya çıkması da umurunda değil çünkü o kimliğini açıklamış birisi.

Ancak bu kişi uzun yıllardır alkol bağımlısı (imiş, ben ayrıldıkan sonra öğrendim; her ne kadar onu telkin edip sakinleştirmeye çalıştıysam da olmadı) ve şu anda da 3 tane ciddi (bipolr-dipsmani-depresyon) sorunu var. Böyle birisinin telefonları dikkate alınarak şahsımla ilgili kurumuda her hangi bir eylemde ( soruşturma vb ) bulunulur mu? Ben inkar yoluna gideceğim. Ayrıca bu kişi intihara da teşebüs ettiği için benim bulunduğum yere gelmesi durumunda can güvenliğimin tehlikede olması nedeniyle polise gitmeyi düşünüyorum. Polise her şeyi açklamak zorunda mıyım yoksa sadece bu adamın yanımda olmasını istemiyorum, sorunları var ve beni de rahahtsız ediyor diyerek bu kişiden kurtulabilir miyim?

Durumu içinde bulunduğum ruhsal durum sebebiyle ne kadar açıklayabildim bilmiyorum ama biraz olsun remedebildim umarım. Bu konuda ne yapmamı önerirsiniz... Şimdiden teşekkürler...