Merabalar. ben 30 aydır bir firmada satış sorumlusu olarak çalışmaktayım.Şirketim ilk zamanlarda 9,5 aylık ssk mı yapmadı.bunuda paramız yok dedik sende kabul ettin diyerek kabul etmiyorlar.ücretim asgari ücret gösteriliyor. hiçbir yazılı sözleşmemiz yok şirktle. müdürlük sözü verilip kayseri, bursa istanbul gibi illere geçici olarak gönderildim sözlerini tutmadılar ve ocak ayında şirkete müdür alındı . en yüksek satışları yapmama rağmen maaşlarımız düşük ve 1 yıldan fazladır zam alamıyorum. primimiz yarıya düşürüldü ,kotalarımız yükseltildi ve birsürü yasal olmayan kesinti gündeme geldi. ayrıca primimizi almamız satış müdürnün insiyatifine bırakıldı. bende çalışma şartlarını ağırlaştığını kesintileri ve prim sistemini kabul etmediğimi gelen maile cevaben bildirdim. ama sen bilirsin deniyor bana. Sana istifa et diyen yok diyolar iştende çıkarmıyorlar.
şirkette bu şartlarda verimli çalışmam mümkün görünmüyor.
bugün ihtarname yollayarak mobing uygulamasına son verilmesini ihtar ettim.şirketle mailleşmelerimiz var. bunlar açılacak mahkemede delil olurmu?ayrıca patronla konuşmaya kalksam müdüre, müdür patrona yönlendiriyor.
en son hafta şirket benden 328 lira keserek prim yatırdı ,bende kabul etmedim ve 350 lira şirket parasını bu kesinti ve masraflarım için tutuyorum.çünkü bana ödememe ihtimalleri var.
Yardımcı olursanız, yol gözterirseniz çok sevinirim
Saygılar