06/03/2008 tarihinde dersane hocama ait olan bi word belgesini memurlar.net'te buldum word belgesinde herhalgi bi şekilde bu eser telif hakları ile korunuyor veya basılamaz çoğaltılamaz gibisinden herhangi bir ibare de bulunmuyor bende bunun normal internette yer alan sıradan belgeler gibi gördüm ve memurlar.nette gördüğüm belgeyi kendi siteme ekledim ve bunu gören hocam da telif hakları var diyerek benden şikayetçi olmuş. Bende emniyete yaptığım ifademde bu belgeyi memurlar.nette üyelerden birinini yapmış olduğu paylaşım sonucu bulduğumu ve telif hakkı vardır gibisinden de bi ibare olmadığını görünce normal bi belge gibi yayınladığımı bu durumdan da herhangi bir maddi kazanç elde etmediğimi söyledim. Bu ayın 26 sında mahkemeden ifademe başvurulmak üzere çağrıldım ve 29 mart seçimlerinde ise görevliyim ve 26 martta vereceğim ifadeye gidememe gibi bir durumum da var. Benim açıklığa kavuşturmak istediğim konu şu; herhangi bir maddi kazanç beklemeden ve bilmeden telif haklarına sahip olan bi eseri yayınladım diye herhangi bir hukuksal işlemden geçer miyim? Ve bu belgeyi yayınlayan memurlar.nette yayınlayan kişinin açtığı konu tarihi bile ispatlı bir şekilde elimde var yani benden önce kitabı yayınlayan kişi bir başkası bende onun verdiği linkten kitabı buldum ve işin önemli bir ayrıntısı da indirdiğim word belgesinde bu kitap basılıp çoğaltılamaz ve ISBN numaarası gibi bir numara da yoktu sıradan bir word belgesiydi bu durumda ne olur sayın hukukçular