Ben özel bir şirkette gümrük müşavir yrd.olarak çalışmaktayım.2006 yılında gümrük irtibat bürosu olarak kullandığım ofis barakaların ruhsatsız olması nedeniyle mühürlenmişti.İşlerimi yanımdaki arkadaşın ofisinde devam ettirdim.3-4 gün sonra sabah işe geldiğimizde barakaların sahibi tarafından bütün bürolara hırsız girdiğini mühürlerin koparıldığını ve bunun polis zaptıyla kayıt alltına alındığı ve belediyeden hallettiklerini belirterek bürolara girebileceğimiz söylendi.3-5 gün sonra belediye tarafından bir zapta imza attım.5-6 ay sonra savcılığa çağrılıp ifade verdim ve suçsuz olduğumu söyleyip mahkeme tarihi verilip o tarihte ifade vermeye gittim .26.ocak.2009 tarihide muhtarlıktan aldığım gerekçeli kararda sanığın mühürlenen işyerinin mühürü bozarak çalışmaya devam ettiği sabit olduğundan T.C.K nun 203-1 maddesi gereğince 3000 tl adli para cezası ile cezalandırılmasına ve 7 gün içinde temyiz yolu açık olmak üzere diye karar geldi.
Benim gibi diğer 9 barakanın mahkeme kararı beraat ile sonuçlanırken bana para cezası verilmesi ve mühürün hırsız tarafından koparıldığı zapt altına alınmasına rağmen verilen cezayı nasıl lehime çevirebilirim .Ne yapmam gerekir