Merhaba,
Bir Kamu Hastanesinde Hekim Olarak çalişmaktayim.yaklaşik Onsekiz Aydir Ayni Hastanede Ayni Birimde, Ayni şartlarda, Ayni Aylik çalişma Süreleri Ile Istihdam Edilen Sözleşmeli Hekimlerle Birlikte çalişmaktayim. Ancak Sözleşmeli Hekimlere Bize ödenenin Yaklaşik Iki Kati Maaş ödemesi Yapilmaktadir.
Bu ücret Adaletsizliğini Dava Etmek Istiyorum. Zira Anayasamiza Göre ücret Emeğin Karşiliğidir. Tamamen Ayni Emeği Harcadiğimiza Göre Başta Bu Farkli ücret Uygulamasi Anayasaya Açikça Aykirilik Göstermez Mi? Nitekim Benimle Ayni Birimde çalişan üç Hekim Mecburi Hizmet Atamasi Ile Atanmiş Yeni Mezun Hekimlerdi,(ben On Yillik Hekimim), Sözleşmeli Statüye Geçtiler. Geçen Ay Bakanlik Hatasini! Düzeltti Ve Sözleşmeli Statüye Geçişlerin Mecburi Hizmet Bitiminde Yapilmasi Yönünde Genelge Yayinladi. Bunun Da Açilacak Davaya Güçlü Bir Hukuki Delil Olacağini Düşünüyorum.
öğrenmek Istediğim Konu Ise; Bu ücret Farkliliğinin Lehimize Düzeltilmesini Talep Edip Edemeyeceğimiz Ve Geçmişe Dönük Zararimizin Tazmin Edilmesini Isteyip Isteyemeyeceğimiz. Ayrica Bu Konuda Açilacak Bir Davanin Lehimize Sonuçlanma Olasiliği Nedir? Dava Için Izlemem Gereken Yol Nedir?
Bu Konuda Açilmiş-neticelenmiş Bir Dava Var Mi Bilemiyorum. Yoksa Neticesinin Onbinlerce Kamu çalişanina Emsal Teşkil Edeceğine Eminim. Nitekim Daha önce Harcirahlar Konusunda Açilan Davalarda Bunu Tecrübe Ettik(o Dönemde Dava Edip Kazananlardanim).
Yardimlariniz Için şimdiden Teşekkürler..