Merhabalar
İşyerim 2 ortaklı bir şirket ve ortaklarından birisi aralık ayı itibarıyla ayrılıyor.Ocak ayında şirket çalışanların %90 nın işine son veriyor ve şimdi başka bir adreste kalan %10 ile işine devam ediyor.Şirket bize kıdem ve ihbar tazminatı ödeme yapamıyacağını ocak ayında söylüyor.Aldığımız maaşlar ssk da gösterilenden farklı ve maaşları ssk da gösterilen rakamlar üzerinden şirket senedi kalanı içinde şahıs senedi önerdi ve çalışanların bir çoğu bu teklifi kabul etti.Fakat bu senetleride tarihleri gelmesine rağmen ödemediler.Ben bu teklifi kabul etmedim ve kabul etmediğim içinde bana şirket işsizlik maaşımı almamı sağlayacak belgeyi vermedi.Ocak ayında Çalışma müdürlüğüne maaşların ödenmediğine dair dilekçe verdim.Şirket 1 ayda 9 dan fazla işçi çıkarılamıyacağı gerekçesiyle benim ssk mı ödüyor.Şimdi bu noktada şirket benim ssk primimi ödemeyi durdurduktan sonra ben Noter kanalıyla şirketin yeni adresine benim kıdem,ihbar,kullanamadığım izin paraları,fazla mesailerimin vede 3 aylık maaşımı ödenmesi aksi takdirde iş mahkamesine dava açacağımı bildirir bir ihtarname göndermek istiyorum.Sizlerin bu konuda bana tavsiye edebileceği farklı bir yönteminiz varmıdır.
Not:
1-İş mahkemesine param olmadığı için Avukat tutmadan dava açıp davamı takip edebilirmiyim.
2-SSK ya primlerin gerçek değerlerinden yatırılmadığına dair dilekçe vermemi tavsiye edermisiniz.
İlginiz için ilgilenenlere şimdiden teşekkürler...