Merhabalar

Şuan evimize dekorasyon yaptırıyoruz. Fayans ustanın bize tanıştırdığı bir mutfak dolap ustasından mutfak dolabı yaptırdık. Kendisi bir marangoz şirketinde de ustalık yapıyor. Kendisi malzeme almak için bizden 500TL(Kredi kartından) 100TL (Nakit olarak imzalı belgeyle) almıştır (dolabın toplam ücreti 1150TL). Kredi kartından çekilen para çalıştığı marangoz şirketine ait post cihazından çekti. Kendisi firma yetkilisiyle gelerek çekmiştir. Ancak usta 2 aydır krizi bahane ederek dolabı teslim etmemektedir. Bizde firma ile görüştük. Firma bizi ilgilendirmeğini malzemeleri ustaya teslim ettiğini söylüyor.

Şimdi ortalıkta şöyle bir kusur görüyorum. Marangoz firması bizden izinsiz malı, biz ödeme yaptığımız halde başkasına (ustaya) teslim etmiştir. Sonrada biz ilgilenmeyiz diye bizi ortada bırakmıştır.

Şimdi bizim firma ile mi yoksa ustayla mı muhattap olmamız lazım?
Bunun için tüketici mahkemesine mi başvurmamız lazım?
Tüketici mahkemesine kendimiz başvursak sonuç alabilirmiyiz? (avukat olmadan)
Tüketici mahkemesine veya başvulcak yerin hangi prosüdürlerden geçilmesi gerekiyor?

Yardımlarınızı en kısa zamanda bekliyorum. Lütfen yardımcı olunuz bu konularda hiç bilgim yok daha önce hiç mahkemeyle işim olmadı. Yardımlarınızı esirgemeyiniz lütfen. En ufak bir öneriniz bile benim için önemlidir. Şimdiden sizlere çok çok teşekkür ediyorum.