30 nisan 2007 tarihinde,5 yıldır çalıştığım işyerinden çıkarıldım. İşkur işsizlik maaşı başvurusunda bulunarak, 10 ay maaş alma hakkını aldım. Bu arada 06 ağustos 2007 tarihinde başka bir işe başladım. Yaklaşık 4 ay işsizlik maaşı almıştım.O dönemlerde 8 yaşındaki Hemofili-A hastası oğlum beyin kanaması geçirmişti. Bu arada işkura bildirim yapamamıştım. Yaklaşık 4 ay fazladan hesabımdaki işsizlik maaşlarını da çok zor ve sıkıntılı bir durumda olduğum için, çekmek zorunda kalmıştım. Elime işkurun geri ödeme ihbarnamesi geçtiği anda ,fazla çektiğim maaşları geri iade ettim. 31 aralık 2008 itibarı ile kriz bahanesine dayanılarak işten çıkarıldım. Bu iş yerinde toplam çalışma sürem 509 gündür. İşkura tekrar başvuru yaptım ve 600 gün doldurmadığımdan dolayı işsizlik maaşını hakketmediğim söylendi. Aynı zamanda daha önce, işe giriş bildiriminde bulunmadığım için, eski maaşımın süresi sonuna kadar olan hakkımın da düştüğünü ve işsizlik maaşını hiç bir şekilde alamayacağımı söylediler. Oğlumun sürekli ve düzenli olarak tedavisi ve takibi devam etmekte. Bu arada sigortalı iş aramaktayım, fakat şu içinde bulunduğumuz ortamda bu kısa vadede mümkün görünmüyor. Yukarıda bahsettiğim konularla ilgili olarak 1- işsizlik maaşını haketmedeki sürelerin düşürüleceğini duydum ,bu nezaman olabilir; 2- işsizlik maaşındaki hak düşmesini ne şekilde giderip eski maaşımın süresine kadar yararlanabilirim.