+ Konuyu Yanıtla
68 / 69 Sayfa İlkİlk ... 818283848585960616263646566676869 SonSon
671 den 680´e kadar toplam 689 ileti bulundu.

Konu: ÖSS - Hukuk

ÖSS - Hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ÖSS - Hukuk

Ben de sayısal çıkışlı olarak 14688.sıradan Yeni Yüzyıl Hukuk'u tam burslu olarak kazandım.Ailemin morali bozuk okulun isimsizliğinden ötürü ben de kurtuluş çaresi arıyorum.Yatay geçiş yapmam için nasıl bir çalışma takip etmeliyim ve iyi bir hukuk bilgisiyle avukat olmanın yolu nerelerden geçiyor? Ek bir sorum da var burs bulabileceğim yerler neresidir?

Hukuki NET Güncel Haber

ÖSS - Hukuk konulu yargıtay kararı ara
    ÖSS - Hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    turkey
    İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yatay geçiş için ortalamanızı yüksek tutmanız gerekmekte. Muhtemelen kazandığınız üniversitede hazırlık sınıfı mevcuttur. Hazırlık okursanız, 1. sınıfta yatay geçiş yapamazsınız. Bildiğim kadarıyla, en az 1 yıl okumuş olmak gerekiyor mevcut bulunduğunuz okulda.

Yatay geçiş yapabilmeniz için de, dediğim gibi, 1. sınıftan itibaren not ortalamanızı yüksek tutmanız lehinize olacaktır.

Nerede
    antalya
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar ben bu yıl sınava gireceğim antalyada yaşıyorum ilk aşama sınavından sonra bir şeyler netleşti akdeniz cebimde diyebilirim. Avukat olmak istiyorum ve ailemin yanında rahat okumak mı yoksa çok daha iyi puanlar yaparsam ankara istanbul gibi hukukları düşünmeli miyim? ya da tüm bunların yerine tam burslu çok iyi dil eğitimi veren vakıf üniversitesine mi gitmeliyim? Yani günümüzde her sektörde vakıf üniversiteleri ön planda verecekleri imkanlar çok geniş ama hukukta sizin bakışınız nedir?

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı avmehmet07 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar ben bu yıl sınava gireceğim antalyada yaşıyorum ilk aşama sınavından sonra bir şeyler netleşti akdeniz cebimde diyebilirim. Avukat olmak istiyorum ve ailemin yanında rahat okumak mı yoksa çok daha iyi puanlar yaparsam ankara istanbul gibi hukukları düşünmeli miyim? ya da tüm bunların yerine tam burslu çok iyi dil eğitimi veren vakıf üniversitesine mi gitmeliyim? Yani günümüzde her sektörde vakıf üniversiteleri ön planda verecekleri imkanlar çok geniş ama hukukta sizin bakışınız nedir?
    Merhaba Mehmet,

Hukuk fakültesi okumak hukuk nosyonu elde etmenizi garanti etmez. Hangi fakülteyi tercih ettiğini önemli değil, hukukçu olmak istemeye ciddi karar vermeniz ve gayretiniz önemlidir. Hukuk yolu dikenlidir, acı ve gözyaşı ile sulanmış bir patikada yalınayak cesur bir seyyah olmak mı, son model bir araba, ev ve standart üstü bir yaşam mı amacınız?

İkincisi ise, avukatlık mesleğinin sizin mezuniyetinize kadar albenisini daha da yitireceği kanısındayım. Binlerce hukuk mezunu çok kötü koşullarda iş hayatına başlıyor ve çoğu çeşitli nedenlerden dolayı işçi sıfatı ile bir müteşebbis avukat büyüğünün yanında kafasını dosyalardan kaldıramaz yoğunlukta mesai yapıyor.

Size önerim, kendinize mesleki anlamda hedef koymayınız. Eğer hukuk okumak istiyor iseniz, hukukla donanmış bir yaşamınız olsun ve sonrasını sonraya bırakın.

Nerede
    antalya
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İsmail Arslan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba Mehmet,

Hukuk fakültesi okumak hukuk nosyonu elde etmenizi garanti etmez. Hangi fakülteyi tercih ettiğini önemli değil, hukukçu olmak istemeye ciddi karar vermeniz ve gayretiniz önemlidir. Hukuk yolu dikenlidir, acı ve gözyaşı ile sulanmış bir patikada yalınayak cesur bir seyyah olmak mı, son model bir araba, ev ve standart üstü bir yaşam mı amacınız?

İkincisi ise, avukatlık mesleğinin sizin mezuniyetinize kadar albenisini daha da yitireceği kanısındayım. Binlerce hukuk mezunu çok kötü koşullarda iş hayatına başlıyor ve çoğu çeşitli nedenlerden dolayı işçi sıfatı ile bir müteşebbis avukat büyüğünün yanında kafasını dosyalardan kaldıramaz yoğunlukta mesai yapıyor.

Size önerim, kendinize mesleki anlamda hedef koymayınız. Eğer hukuk okumak istiyor iseniz, hukukla donanmış bir yaşamınız olsun ve sonrasını sonraya bırakın.
    Öncelikle bu benim 2.senem ben geçen sene kaza kudret akdenizde mühendislik tercih ettim fakat üniversite değil de yeniden lise okuyormuş hissine kapıldım seçtiğim bölüm kapasitemin altında kalıyordu. İnsanları küçümsemek değil ama hayata bakış açımız çok farklıydı belki de ben aşırı ciddiyetçi eğitimci bir kişiliğim. Öğretim görevlileri adeta karşılarında çocuk varmış gibi garip ve küçümseyici tutumdaydılar fiziki altyapı da eksikti. Ben okul hayatım boyunca aslında türkçe matematik yönü ciddi ağır basan bir öğrenciydim. Fakat genelde de başarılıydım lise hayatım bu başarılardan dolayı direk fene yönlendirilip tıpçı zihniyetle hareket edilerek harcandı. Lise sonda fenden ne denli nefret ettiğim de sınav sonucumla belgelendi ancak mühendislik kazandım. Neyse üniversite hayatı öyle giderken ben sevmediğim dersleri daha da sevmez çekemez oldum ganom oldukça yüksek gelecekti işin garibi çünkü isteksiz de olsa çalışıyordum ve basit geliyordu bana. Ama benim beklentim zor ama severek çalışmaktı gerekirse sabahlamak ama merak etmek öğrenmenin o müthiş hazzını yaşamaktı.

Birgün karar verdim yaklaşık 4 ay önce aileme de dedim okulu bıraktım.Dersaneye yazıldım malum yerleştiğiniz sene sınava girdiğinizde ortaöğretim başarı puanı yarıya düşüyor. Yani bunu katsayı olan zamandaki gibi alandışı tercih olarak görebilirsiniz şu an 93 not ortalamam 56 puan getirecekken 28 getirecek. İnsanlar hukuk kazanabileceğime inanmıyordu ilk aşamada 10000 civarı bir derece alınca şu an inanıyorlar ama lys matematiğim fazlasıyla iyidir, geometrim de yeterince 2.5 aylık düzenli bir çalışmayla bahsettiğim özellerin tam burslularını kazanabilirim. Akdeniz üniversitesine gelince beni tatmin etmemesinden korkuyorum ben bilgiyle eğitimle doyurulmak istiyorum donanım sahibi olabilmek birkaç dil öğrenmek mesleğimle ilgili eğitimler almak kitap başında sabahlamak.

Para pul istemiyor muyum? Belli bir standart istiyorum. Ama ailemin bana sağlayacakları olanaklar mevcut belli bir sosyal cevremiz de var. Bahsettiğim özellerde belki burssuz da okuyabilirim ama o paralar da kolay kazanılmıyor boşa saçmak yerine 2.5 ay dişimi sıkar kendi emeğimle kazanırım. Avukat olduğumda sosyal çevre sayesinde sürüneceğimi de sanmıyorum. Bu mesleği severek yapacağıma eminim eğer bunu istemesem yine mf den devam ederdim.

Peki öyle ya da böyle hiç akdeniz üniversitesi hukuk bölümü hakkında bilginiz var mı? yani tavsiyeler selçukta bitmiş hep kimse akdenizi tavsiye etmemiş o kadar forum okudum durum bu. cevabınız için teşekkür ederim, iyi geceler...
    Konu avmehmet07 tarafından (04-04-2013 Saat 22:42:40 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yazım yanlışı

Nerede
    Kayseri
    İletiler
    1.135
    Blog yazıları
    144
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı avmehmet07 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Peki öyle ya da böyle hiç akdeniz üniversitesi hukuk bölümü hakkında bilginiz var mı? yani tavsiyeler selçukta bitmiş hep kimse akdenizi tavsiye etmemiş o kadar forum okudum durum bu. cevabınız için teşekkür ederim, iyi geceler...
    Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. Okulumuz köklü bir geçmişe sahip. Duvar ustasının ustalığını ördüğü duvardan anlarsınız. Bu okuldan mezun olmuş nice insan, nice makam ve mekanlarda saygı ile anılır.

Yukarıda dediğim gibi aslında hangi okul olduğu önemli değil, sizin eğitime asılmanız çok önemli...

Sonuçta hangi okuldan mezun olursanız olun, staj sonrası müvekkiliniz sizi taltif edecek ve başarılarınız sizi yüceltecek...

Başarılar dilerim.

Esen kalın.

Nerede
    antalya
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İsmail Arslan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. Okulumuz köklü bir geçmişe sahip. Duvar ustasının ustalığını ördüğü duvardan anlarsınız. Bu okuldan mezun olmuş nice insan, nice makam ve mekanlarda saygı ile anılır.

Yukarıda dediğim gibi aslında hangi okul olduğu önemli değil, sizin eğitime asılmanız çok önemli...

Sonuçta hangi okuldan mezun olursanız olun, staj sonrası müvekkiliniz sizi taltif edecek ve başarılarınız sizi yüceltecek...

Başarılar dilerim.

Esen kalın.
    Çok teşekkür ederim. Önemli olan okuduğum fakülte değil benim ne kadar asıldığım. Bu noktada bu işi kendi şehrimde yapacağıma göre altif bir yaşam içinde hem kendimi hem de çevremi geliştirmeliyim. Evet Ankara Hukuk kuvvetli bir isim ama oraya gidip sadece eğitim alabilirmişim gibi geliyor ama akdenizde eğitim belki o kadar köklü değil ama zannedersem kendimi rahat geliştirebilirim mezuniyet sonrasına hazırlayabilirim belki de. Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için, lakin son bir soru daha bir avukat için dil eğitiminin yeri ve önemi nedir? Bu sorumu da yanıtlarsanız memnun olurum, iyi günler iyi çalışmalar.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Üniversitelerde -en azından mühendisliklerde- bir şeyleri doğrudan öğretmek yerine neleri öğrenmeniz gerektiği söylenip bunları öğrenmeniz isteniyor. Çünkü artık bilgiye ulaşmak çok kolay.
    Eskiden ise çok "üstün insan" mühendislik hocaları vardı. Örneğin Gauss bu hocanın talebesi olsaydı, meşhur yöntemini hocaya söylediğinde kesin o dersten kalırdı. Çünkü hocanın öğretmediği bir cevabı vermişti.
    Hukuk eğitimi nasıldır bilmiyorum; Birinci anlattığım gibi ise hangi okulda okuduğunuzun hiç bir önemi yoktur. Çünkü müstakbel müvekkilleriniz sizin hangi okulu bitirdiğinizle değil, hangi davaları kazandığınızla ilgilenecektir. Tek sorun olsa olsa geçmeye çalışacağınız bir rakibin olmamasından kaynaklanan problemler (daha fazla ilerlemenizi engelleyecek aşırı özgüven) olabilir.
    İkinci anlattığım gibi ise, "üstün insan" hocaların olmadığı okullar daha iyidir muhakkak

Nerede
    Ankara
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar,ben bu sene LYS'ye girdim.11200. oldum ve İstanbul ve Marmara 2.öğretim,9 Eylül,Yıldırım Beyazıt,Bilkent konusunda kararsız kaldım.Ailem vizyon kazandırması açısından Bilkent'e ücretli olarak göndermeyi istiyor ve maddi durumumuz uygun.Ancak ben vereceğimiz paranın karşılığının alıp alamayacağımızı önemsiyorum yapım itibariyle.Sizce bu devlet hukuklarını kazanabilecekken Bilkent'e para vermek doğru olur mu?Siz hangi üniversiteyi önerirsiniz?Ailem ingilizce eğitimini çok önemsiyor ve Bilkentin hazırlık sınıfı olması tercihlerinde etken.Sizce bu devlet üniversitelerine giderek kurslarda ve yazları yurtdışında ingilizce öğrenebilir miyim?Ayrıca hazırlıkta hukuk ingilizcesi de öğretiliyor mu bilgi verirseniz memnun olurum bu arada Ankara'da oturduğumuzu göz önüne almanızı isterim,saygılar.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hocam tercih günleri yaklaşıyor,değerli yorumlarınızı bekliyorum.

+ Konuyu Yanıtla
68 / 69 Sayfa İlkİlk ... 818283848585960616263646566676869 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

uluslararası ilişkilerden hukuka geçiş

galatasaray hukuk mezunu

uluslararası ilişkiler yatay geçiş hukuk

uluslararasi iliskilerden avukatlik gecis

uluslararası ilişkiler hukuk geçiş

uluslararası ilişkilerden hukuk fakültesine geçiş

uluslararasi iliskilerden hukuka gecis

uluslar arası ılıskılerden hukuka gecısuluslar arası iliskilerden hukuka gecıshukuku 7senede bitirenlergs hukuk diplomatçekingenlerin hukuk okumasıcankaya universitede uluslararasindan hukuk a gecis sartiselcuk hukuka gitmelimiyimyıldırım beyazıt hukuk yorumlaruludağ hukuk hakim savcı kazandırma başarısıUluslararası İlişkilerden uluslararası hukuka geçişoss-hukukuluslararası ilişkiler hukuk dikey geçişuluslararasi iliskilerden hukuka gecis nasil mumkun oluruluslar arasi iliskilerden hukuka gecisgalatasaray hukuk mezunlarıgalatasaray hukuk mezunu ne iş yaparuluslar arasi iliskiden hukuga gecmeyıldırım beyazıt üniversitesi hukuk fakültesi yorumlar
Forum