+ Konuyu Yanıtla
65 / 69 Sayfa İlkİlk ... 515253545555657585960616263646566676869 SonSon
641 den 650´e kadar toplam 689 ileti bulundu.

Konu: ÖSS - Hukuk

ÖSS - Hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    manisa
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ÖSS - Hukuk

Alıntı hkaan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    iyi avukatlık bürolarının en az bir dili şart koşarlar, kendi büronu açmayacaksan ama iyi bir yerde çalışmak düzgün para kazanmak istiyorsan dil şart. Ayrıca akademisyenlik için de öyle. Yakında hakim savcılık için de dil sınavı açarlarsa şaşırmam. Ama sırf dil için marmaraya yaşarı tercih etmezdim.
    ayrıca marmaranın akademik kadrosu; http://hukuk.marmara.edu.tr/index.php?sayfa=8
    ve istanbul http://istanbuluniversitesi.hukukfak...timUyeleri.asp

maramara istanbul ve ankaranın akademik kadrolarına bakarsan sayısal açıdan özeller bunlarla rekabet edemez. en azından kendi okulum için söyleyebilirm ki kalite açısından da öyle.

Bu senin tüm hayat planınla da ilgili bu durum. İlerde hangi şehirde yaşayacağını bile az çok şimdi belirleyeceksin. Senin öğretmenin nasıl anlatmış bilmiyorum ama ben Yaşarın o kadar isim yapmış bir hukuk fakültesi olduğunu sanmıyorum. Nereye gidersen git avukatlıkta işi biraz sende biter, benim tanıdığım dicle hukuk mezunu ve dünyayı kazanan adamlar var. Amaç çok para kazanmaksa bir şekilde yolunu bulursun ama iyi bir hukukçu olabilmek için Marmara Yaşardan mutlaka birkaç gömlek üstündür.

Benim sana naçizane önerim. Gerçekten çalışkan birisi isen ve dil öğrenmek için para ayırabileceğini düşünüyorsan kafan hiç karışmasın. Ama gene seni en iyi sen bilirsin.
    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için bende suan yaşardan vazgeçmiş durumdayım zaten İstanbul ve Marmara'nın akademik kadroları tartışılamaz bile.

Sizlere bir sorum daha olacak benim hukuk için sıralamam 10167

Dokuz Eylül 8100
    Anadolu 8630
    İstanbul ikinci öğretim 9080
    Uludağ 9110
    Akdeniz 10700
    Marmara ikinci öğretim 10900

Ben suan bu üniversiteleri nasıl sıralayacağımı bilmiyorum yani olurda belli olmaz attı sıralama öne diyelim ben 8 binlerde bir yere yerleştim diyelim bu durumda Anadolu veya Uludağı tercih sıralamamda İstanbul ikinci öğretimden veya Marmara ikinci öğretimden önce yazmalı mıyım? Akdenizi Marmara ikinci öğretimden sonra yazmayı planlıyorum.

Anadolu hukuk ve Uludağ hukuk hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Hukuki NET Güncel Haber

ÖSS - Hukuk konulu yargıtay kararı ara
    ÖSS - Hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    turkey
    İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Uludağ Hukuk 2008'de ilk öğrencilerini almış olan bir fakülte. Yani daha çok yeni. Ancak Anadolu ondan biraz daha eski. Hangisi daha fazla oturmuştur bilemem fakat Uludağ Hukuk'ta bazı hocaların isimlerinin akademik kadro kısmında yer aldığı halde derslere girmediğini duydum.

Ayrıca Uludağ Hukuk Görükle kampüsünde değil, yani Gemlik'te ve merkezden uzak. Eğer Uludağ'ı yazacsanız Bursa'nın merkezinde değil de bir ilçesinde yaşamaya hazırlıklı olun.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı s.grgn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için bende suan yaşardan vazgeçmiş durumdayım zaten İstanbul ve Marmara'nın akademik kadroları tartışılamaz bile.

Sizlere bir sorum daha olacak benim hukuk için sıralamam 10167

Dokuz Eylül 8100
    Anadolu 8630
    İstanbul ikinci öğretim 9080
    Uludağ 9110
    Akdeniz 10700
    Marmara ikinci öğretim 10900

Ben suan bu üniversiteleri nasıl sıralayacağımı bilmiyorum yani olurda belli olmaz attı sıralama öne diyelim ben 8 binlerde bir yere yerleştim diyelim bu durumda Anadolu veya Uludağı tercih sıralamamda İstanbul ikinci öğretimden veya Marmara ikinci öğretimden önce yazmalı mıyım? Akdenizi Marmara ikinci öğretimden sonra yazmayı planlıyorum.

Anadolu hukuk ve Uludağ hukuk hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
    istabul ve marmara dururken diğerlerini çok aklından geçirme derim.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Oğuzhan Beşik rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Mrb ben tm 2 puanına göre 8148. oldum .Geçen sene İstanbul hukuk 2 . öğretim en son 9000. kişiyi almış sizce buraya yerleşebilir miyim?
    İst. 2. öğretimi kazanamama ihtimalim olduğu için Marmara 2 . öğretimi de yazmayı düşünüyorum ama hemen istanbul altına mı yazayım yoksa araya Anadolu üniversitesini mi sıkıştırayım kararsız kaldım.Sizce ne yapmalıyım?
    9 Eylül 'ün puanı İstanbul 2 .öğretimden yüksek ;ama ben İstanbul da okumak istiyorum.9 Eylül ' ü İstanbul un altına yazsam ölü tercih olur biliyorum ama bu sene İzmir e olan talebin azalıp onun yerine İstanbul 2. öğretime talep artarsa durum değişir bu durumu göz önüne alıp 9 Eylül ' ü İstanbul ve Marmara 'nın arasına yazmayı düşünüyorum siz ne dersiniz?
    Marmara ile İstanbul arasında ne gibi farklar vardır ?
    Biliyorum çok fazla soru sordum ama inanın aklım çok karıştı .Yardımcı olursanız sevinirim.
    İstanbulda okuma istiyorsan boş yere kumar oynama. İstanbul ve marmara arasındaki fark fiziksel olarak birisi avrupada birisi asyada . fırsatın varsa git gez. istanbul azıcık daha kalabalık ama çok daha büyük sınıflara sahiptir. bence istanbulu öne yaz ama marmara gelirse üzülme.

Nerede
    manisa
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Aslı Aydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Uludağ Hukuk 2008'de ilk öğrencilerini almış olan bir fakülte. Yani daha çok yeni. Ancak Anadolu ondan biraz daha eski. Hangisi daha fazla oturmuştur bilemem fakat Uludağ Hukuk'ta bazı hocaların isimlerinin akademik kadro kısmında yer aldığı halde derslere girmediğini duydum.

Ayrıca Uludağ Hukuk Görükle kampüsünde değil, yani Gemlik'te ve merkezden uzak. Eğer Uludağ'ı yazacsanız Bursa'nın merkezinde değil de bir ilçesinde yaşamaya hazırlıklı olun.
    Cevabınız için teşekkür ederim bu Gemlik'te olmasını bende duydum ama birinci sınıflar Görük'lüye alınmıs acaba daha sonraki yıllar Gemlik'e geçecekler mi bunu bilmiyorum.

Uludağ değilde suan aslında kafamı karıştıran Anadolu Üniversitesi onun hakkında da güzel şeyler yazılmış hocaların şekerliğinden cok ilgili olduklarından gibi.
    istabul ve marmara dururken diğerlerini çok aklından geçirme derim.
    Sıralamada Dokuz Eylül(evime yakınlığı büyük bir önemi var) birinci olacak daha sonra İstanbul İkinci öğretim mi? Anadolu mu? diye düşünüyorum.Bu arada ben kesin olarak Marmara ikinci öğretime girebilirim değil mi?Şimdi ki büyük korkum ise ya giremezsem oldu.Sıralama o kadar değişmez herhalde değil mi? Yani ben diğerlerini istemiyorum ama şimdi kendimi bu kadar hukuka empoze etmişken diğer bölümlerede sıcak bakamıyorum.Gecen hafta hukuklardan sonra psikolojileri yazarım son tercihim ise Ankara Üni. Uluslararası ilişkiler olur diyordum yani psikoloji gelirsede cok üzülmem derken simdi beni ya hukuk gelmezse endişesi sardı.
    Konu s.grgn tarafından (31-07-2011 Saat 00:40:10 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Ünye
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İstanbulda okuma istiyorsan boş yere kumar oynama. İstanbul ve marmara arasındaki fark fiziksel olarak birisi avrupada birisi asyada . fırsatın varsa git gez. istanbul azıcık daha kalabalık ama çok daha büyük sınıflara sahiptir. bence istanbulu öne yaz ama marmara gelirse üzülme.
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim söylediklerinizi dikkate alacağım .
    Ankarada yeni açılan bir üniversite var Yıldırım Beyazıt üniversitesi.O üniversite hakkında bilgisi olan var mı?Sizce tercih etmelimiyim?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Aslı Aydın rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şimdi şöyle bir durum var ki o da yeni açılan hukuk fakültelerindeki öğretim üyesi eksikliği. Bu konu öğrencileri ciddi anlamda bazı şeylerden mahrum bırakabilir. Mezun olur ve diplomanı alırsın, hatta yabancı dilini de öğrenirsin fakat hukuk eğitimi konusunda bazı eksikliklerin olabilir. Çünkü bu okullarda çoğu hoca yarı zamanlı olarak ders vermekteler. Bu da hocalarını ders dışında görememen demek oluyor maalesef. Bir hukuk öğrencisi için ders dışında hocasına gidip soru soramamak kadar eksik bir durum daha olamaz bence.

Bunun yanında da Bilkent'te yatay geçiş uygulaması var. Yani bazı koşulları gerçekleştirerek, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden Hukuk Fakültesine geçiş yapabilirsin. Bu seçenek de mevcut. Gerçi bu konuda çok fazla bir bilgim yok maalesef, fakat hukuk bölümüne yatay geçiş yapan birçok kişi tanıyorum iktisat veya işletme bölümlerinden. Tabii bildiğim tek koşul var o da 1. sınıf ortalamanın yüksek olması gerektiği. Bu konuda kafanda bir soru işareti oluşursa eğer şu adreste sorularını sorabilirsin: http://adayforum.bilkent.edu.tr/

Ayrıca bu sayfa da mevcut: http://www.adaybilgi.bilkent.edu.tr/bolum_gecis.html
    Merhaba öncelikle biraz geç cevap yazdığım için özür diliyorum sizden Ayrıca mesaj sayım yeterli olmadığı için özel mesaj atamıyorum sıralamada 173 bin oldum.Doğal olarak fazla tercih şansım görünmüyor aslında şuanda

Nerede
    Ankara
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Puanım geçen senenin Ankara hukukuna ve Bilkent yarı burslusuna yeticek ama Bilkent mi Ankara mı daha iyi olur , ingilizceyi de hesaba katarsanız sevinirim ve ingilizce eğitimi olmayan fakülteden mezun olup bi şekilde ingilizcesini halleden var mı varsa nasıl? yardım edebilir misiniz bugün yarın tercih yapmayı düşünüyorum

Nerede
    turkey
    İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Eğer hakimlik, savcılık gibi daha çok kamuya yönelik bir meslek hayaliniz varsa; Ankara Hukuk'u tercih etmenizi öneririm. Ancak bana göre onun dışındaki her şey, özellikle şirket avukatlığı veya uluslararası bir kariyer için kesinlikle Bilkent derim.

Bilkent'in yabancı dil konusundaki avantajından bahsetmeme gerek yok sanırım. Bunun dışında hocalarımızın birçoğu kendi alanında efsaneleşmiş isimler ve hepsi kadrolu olarak fakültemizde görev yapmaktalar. Bu nedenle de Bilkent'in diğer devlet üniversitelerinden pek fazla eksiği yok denebilir. Hocalarımızın çoğu ankara Hukuk kökenli oldukları için biz de biraz Ankara Hukuk ekolünden gidiyoruz fakülte olarak genelde.

Ayrıca hoca-öğrenci ilişkileri Bilkent'te daha kolay. Çünkü öğrenci sayısı az ve hocaları istediğiniz zaman odalarında bulabilirsiniz herhangi bir soru aklınıza takıldığında.
    Tabii tüm bunları taraflı olarak yazıyorum bir Bilkent öğrencisi olarak. Muhtemelen Ankara Hukuk öğrencileri dediklerimie karşı çıkacaklardır. Bunlar benim şahsi görüşlerim. Bunu da belirtmek isterim.
    Konu Aslı Aydın tarafından (31-07-2011 Saat 15:29:14 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    turkey
    İletiler
    81
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Oğuzhan Beşik rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim söylediklerinizi dikkate alacağım .
    Ankarada yeni açılan bir üniversite var Yıldırım Beyazıt üniversitesi.O üniversite hakkında bilgisi olan var mı?Sizce tercih etmelimiyim?
    Bence yeni açıldığı için pek tercih etmemelisiniz o üniversiteyi. Bildiğim kadarıyla henüz akademik kadrosu dahi yayınlanmamış internet adresinde. Bunun yerine puanınızın tuttuğu bir devlet üniversitesini tercih etmeniz sizin için daha doğru olacaktır kanımca.

+ Konuyu Yanıtla
65 / 69 Sayfa İlkİlk ... 515253545555657585960616263646566676869 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

uluslararası ilişkilerden hukuka geçiş

galatasaray hukuk mezunu

uluslararası ilişkiler yatay geçiş hukuk

uluslararasi iliskilerden avukatlik gecis

uluslararası ilişkiler hukuk geçiş

uluslararası ilişkilerden hukuk fakültesine geçiş

uluslararasi iliskilerden hukuka gecis

uluslar arası ılıskılerden hukuka gecısuluslar arası iliskilerden hukuka gecıshukuku 7senede bitirenlergs hukuk diplomatçekingenlerin hukuk okumasıcankaya universitede uluslararasindan hukuk a gecis sartiselcuk hukuka gitmelimiyimyıldırım beyazıt hukuk yorumlaruludağ hukuk hakim savcı kazandırma başarısıUluslararası İlişkilerden uluslararası hukuka geçişoss-hukukuluslararası ilişkiler hukuk dikey geçişuluslararasi iliskilerden hukuka gecis nasil mumkun oluruluslar arasi iliskilerden hukuka gecisgalatasaray hukuk mezunlarıgalatasaray hukuk mezunu ne iş yaparuluslar arasi iliskiden hukuga gecmeyıldırım beyazıt üniversitesi hukuk fakültesi yorumlar
Forum