+ Konuyu Yanıtla
63 / 69 Sayfa İlkİlk ... 3132333435354555657585960616263646566676869 SonSon
621 den 630´e kadar toplam 689 ileti bulundu.

Konu: ÖSS - Hukuk

ÖSS - Hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    manisa
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: ÖSS - Hukuk

Bir şey daha sormak istiyorum Anadolu Üni. ve Uludağ Üni.'ndeki hukuk bölümleri nasıldır bana bu konuda bilgi verebilir misini?
    Birde somut bir şekilde hukukun artılarını ve eksilerini öğrenmek istiyorum şuan sıkışıp kalmış durumdayım İstanbul Üni. hatta belki Ankara Üni. Psikoloji bölümleride oluyor ve ben hukuk seçtiğimde ne kadar doğru bir karar verebileceğimi bilmiyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

ÖSS - Hukuk konulu yargıtay kararı ara
    ÖSS - Hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    adana
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ayçaozbek rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba,
    Ben bu sene Ted Ankara Kolejinden mezun oldum ve lys sınavına girdim.Türkiye başarı sıralamam 7040, Ankarada yaşıyorum ve burada hukuk okumak istiyorum,sınava Ankara Hukuk hayalleriyle girdim ancak okul puanım düşük olduğu için sıralamam baya düştü Şu an önümde bazı vakıf üniversitelerinin burslu bölümleri ve 2010 Türkiye sıralamaları mevcut sizden bu bölümlerle ilgili fikir istiyorum;
    1.Başkent Hukuk 8240
    2.Çankaya Hukuk 9870
    3.Ufuk Üniversitesi Hukuk 10400
    4.Atılım Üniversitesi Hukuk 16300
    Başkent Üniversitesinin kadrosunun çok güçlü olduğunu duydum ancak bursun 2.00 ortalamanın altına düşülmesi durumunda kaybedilmesi durumu var tek endişem bu yani yan gelip yatmayı planladığımdan duymuyorum bu endişeyi ancak öğretmenlerle ilgili herhangi bir sıkıntı durumunda bu bursu kaybetme endişem var.Devlet üniversitelerinden ise İstanbul ve Marmara Hukuk bölümlerinin ikinci öğretimlerine girebiliyorum ancak bu bölümlerin İstanbulda olması benim için dezavantaj.Sizce bu vakıf üniversiteleri yerine İstanbulda devlet üniversitesinde mi okumak daha makul?Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.
    üniversitelerde hocaların takma olayı pek olmaz.özellikle burslu okullarda olacagını hic sanmıyorum.o yuzden bursun kesilmesinden korkmayın.ancak hukuk bolumunde 2 ortalama tutturmak zannedildigi kadar kolay olmayabliyor.ben bu sene 2 ortalama tutturamayan bircok arkadas gordum.ozellerde eger burs kesiliyorsa okunmaması taraftarıyım.ben senin yerinde olsam dusunmeden istanbul ikinci ogretimi yazardım cunku hicbir farkı yok birinci ogretiminden,orada olan arkadaslarım da var.ben ankara hukuktayım ama istanbulda verilen egitimin de burası kadar kaliteli oldgunu biliyorum.onun icin o kadar uzulme.ama bana kalırsa özelleri dusunme.yazdıgın okulların cogunun ogretim kadrosu da bizim okuldan giden hocalardır,bunu da belirteyim.

Nerede
    adana
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı s.grgn rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle merhaba diyorum.Malum tercih zamanları ve bana yardımcı olursanız çok sevineceğim.İlk önce size niye hukuku tercih ettiniz diye sormak istiyorum.Yani bana hukuk derslerinden gelecekte nasıl bir planınız var ya da şimdi işini yapan hukukçulardan bir iş gününün nasıl geçtiğini öğrenmek istiyorum.
    Psikoloji mi hukuk mu arasında tıkanıp kaldım çünkü puanım en iyi hukuklara yetmiyor ama psikolojiden tercih yapacak olursam İstanbul Üni. ve Ege Üni. oluyor.
    Birde hukukta özel üniversite,devlet üniversitesi arasındaki farkları merak ediyorum.Tam burslu gidebileceğim İstanbuldan Maltepe,Kültür,Ticaret,Beykent üniversileri var.

Başarı sıralamam 10167 bugün bir hocamla konustuğumda kontenjan artacağını bunun sonucundada benim 8000 lerde bir üniversitenin hukuk bölümünüde kazanabileceğimi söyledi.

İstanbul Üni. ikinci öğretim Hukuk 9080 sıralamasında,Dokuz Eylül Hukuk 8100 ve Marmara ikinci öğretim hukuka sıralamam yetiyor.

Ve sizden ikinci öğretim hakkındada bilgi alabilirsem cok mutlu olurum.

Bunun yanında hocamın dediği doğru olursa Ankarada Başkent,Çankaya üniversitelerinde hukuk bölümleri tutabilir.

Devletten ise Selçuk Üni. tutuyor ve ona iyi diyorlar ama Konya insanının pek iyi olmadığını özellikle rahat giyinen kız öğrencileri sevmediklerini duydum.Yani çevremde o tarz insanların olması beni olcukça mutsuz eder.
    Hukuk olarak devletten puanımın yetebileceklerini ise en yakından Uludağ ve Akdeniz üniversitesi gözüme iyi görünenler.

Bunun dısında sıralamama göre bana tavsiyede bulunursanız cok sevinirim.Ve en önemlisi neden hukuk ve artıları eksileri nelerdir?

Çok iyi üniversitelerin hukuklarına puanım yetmesede hukuka gitmeli miyim?

Evet biraz fazla soru sordum özür dilerim ama kafam o kadar karışık ki biri bana katlanıpta cevap yazarsa cok cok mutlu olurum
    öncelikle sunu üzülerek belirteyim,kontenjan yukselmesi maalesef senin 8000lerdeki yerleri kazanmana yetmez cunku 2000lik bir artıs yok bildigim kadarıyla.en fazla 200 kişilik bir artıs var sanırım.o da 8000lere gelmeni maalesef saglayamaz.bir de her sene hukuk alanına yonelen ilgiyi dusunecek olursak,o kontenjan artısının pek de onemli olmadıgını anlarız.onun icin pek ümide kapılıp sonra uzulme derim.
    ikinci olarak once ne okumak istedigine karar vermelisin.psikoloji mi yoksa hukuk mu?iyi üniler geliyor diye istemedigin bir bolume gitmen cok sacma olur cunku sen hayatını icra edecegin bolumleri seciyorsun burada.hukuk ve psikoloji tamamen farklı dallar.
    ozel ünileri pek tercih etmeni tavsiye etmem.cunku bursun kesilmesi falan olayı da var.senin yazdıgın unilerde de genel olarak var bildigim kadarıyla.ayrıca egitim kadroları da pek iyi degil.ben devletten tercih yapmanı tavsiye ederim
    ikinci ogretimin birinci ogretimden tek farkı aksam olması.yoksa aldıgın egitimin ve mufredatın farkı yok.ama ogretim kadrosu olarak farkı var mı o konuda bilgim yok.ikinci ogretimi gonul rahatlıgıyla yazabilirsin.
    senin puanını almıs olsam gelebilcek yerler arasından ilk sıraya marmara ikinci ogretimi yazardım.zira cok koklu ve iyi bir hukuk fakultesi.ikinci sıraya da konya ya da antalyayı yazardım.antalyanın egitim kalitesinden haberim yok ama konyanın cok iyi oldugunu biliyorum.ayrıca cukurovayı da dusunebilirsin adana cok ucuz ve guzel bir sehirdir,ayrıca hukukunun kontenjanı da az,bu senin icin avantaj olur.
    cok iyi unilere puanın yetmese de bence gitmelisin yine de eger hukuk istiyorsan.cunku bitirdigin zaman nereden bitrdigin degil,senin kendini ne kadar gelistirdigin onemlidir hukukta.

Nerede
    adana
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

bu da merak edenler icin son hakimlik savcılık sınavında fakultelerin kazandırma oranları
    UKUK FAKÜLTELERİNİN BAŞARILARINA İLİŞKİN İSTATİSTİK
    SIRA--OKUL ADI--- ÜNİVERSİTE BAŞVURU SAYISI --YAZILI SINAVI KAZANAN--MÜLAKATI KAZANAN
    1 Akdeniz Üniversitesi ANTALYA 68 13 3
    2 Anadolu Üniversitesi ESKİŞEHİR 186 26 8
    3 Ankara Üniversitesi 779 196 93
    4 Asya Yükseköğretim kurumları 1 - -
    5Atılım Üniversitesi ANKARA 20 1 -
    6Atatürk üni. 98 16 9
    7 Bahçeşehir üni. 24 1 -
    8 Başkent Üniversitesi ANKARA 100 12 3
    9 Bilkent üniversitesi 27 6 2
    10 Çağ Üniversitesi İÇEL-TARSUS 30 1 1
    11 Çankaya Üniversitesi ANKARA 136 5 1
    12 Dicle Üniversitesi DİYARBAKIR 150 21 7
    13 Dogu Akdeniz Üni . 146 2 1
    14 Dokuz Eylül Üniversitesi İZMİR 381 71 32
    15 Erciyes Üniversitesi KAYSERİ 53 9 6
    16 Erzincan Üniversitesi 50 5 2
    17 Galatasaray Üniversitesi İSTANBUL 2 1 1
    18 Gazi Üniversitesi ANKARA 238 50 25
    19 İstanbul Bilgi Üniversitesi 35 - -
    20 İstanbul Kültür Üniversitesi 63 - -
    21 İstanbul Ticaret Üniversitesi 33 - -
    22 İstanbul Üniversitesi 479 97 57
    23 Kadir Has Üniversitesi İSTANBUL 26 1 1
    24 Kırıkkale Üniversitesi 109 18 8
    25 Kocaeli Üniversitesi 131 17 7
    26 Koç Üniversitesi İSTANBUL 1 - -
    27 Maltepe Üniversitesi İSTANBUL 46 1 1
    28 Marmara Üniversitesi İSTANBUL 683 100 59
    29 Selçuk Üniversitesi KONYA 840 134 71
    30 Ufuk Üniversitesi (Ankara) 34 1 -
    31 Yakın Dogu Üni. 205 6 2
    32Yeditepe Üni. 19 - -
    Toplam 5193 811 400

Nerede
    manisa
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı eneskocamaz rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikle sunu üzülerek belirteyim,kontenjan yukselmesi maalesef senin 8000lerdeki yerleri kazanmana yetmez cunku 2000lik bir artıs yok bildigim kadarıyla.en fazla 200 kişilik bir artıs var sanırım.o da 8000lere gelmeni maalesef saglayamaz.bir de her sene hukuk alanına yonelen ilgiyi dusunecek olursak,o kontenjan artısının pek de onemli olmadıgını anlarız.onun icin pek ümide kapılıp sonra uzulme derim.
    ikinci olarak once ne okumak istedigine karar vermelisin.psikoloji mi yoksa hukuk mu?iyi üniler geliyor diye istemedigin bir bolume gitmen cok sacma olur cunku sen hayatını icra edecegin bolumleri seciyorsun burada.hukuk ve psikoloji tamamen farklı dallar.
    ozel ünileri pek tercih etmeni tavsiye etmem.cunku bursun kesilmesi falan olayı da var.senin yazdıgın unilerde de genel olarak var bildigim kadarıyla.ayrıca egitim kadroları da pek iyi degil.ben devletten tercih yapmanı tavsiye ederim
    ikinci ogretimin birinci ogretimden tek farkı aksam olması.yoksa aldıgın egitimin ve mufredatın farkı yok.ama ogretim kadrosu olarak farkı var mı o konuda bilgim yok.ikinci ogretimi gonul rahatlıgıyla yazabilirsin.
    senin puanını almıs olsam gelebilcek yerler arasından ilk sıraya marmara ikinci ogretimi yazardım.zira cok koklu ve iyi bir hukuk fakultesi.ikinci sıraya da konya ya da antalyayı yazardım.antalyanın egitim kalitesinden haberim yok ama konyanın cok iyi oldugunu biliyorum.ayrıca cukurovayı da dusunebilirsin adana cok ucuz ve guzel bir sehirdir,ayrıca hukukunun kontenjanı da az,bu senin icin avantaj olur.
    cok iyi unilere puanın yetmese de bence gitmelisin yine de eger hukuk istiyorsan.cunku bitirdigin zaman nereden bitrdigin degil,senin kendini ne kadar gelistirdigin onemlidir hukukta.
    yok zaten çok ümitlenmiş değilim sadece başlara yazacağım ama genel olarak tutabilecekler arasından tercih yapmaya calısıyorum suan öncelik hangisinin olsun diye.Ben İstanbul'da yaşamıyorum Manisalıyım İstanbul gibi bir şehirde ikinci öğretimde okumanın zor olacağınıda düşünüyorum bu şekilde İstanbul'da okuyanlardanda fikir alabilirsem çok mutlu olurum aslında.

Cevap için çok teşekkür ederim.Şimdiden zaten bitirince tamam avukat oldum oh yat diye düşünmüyorum istediğim dış işleri yada banka müfettişliği yada hakimlik-savcılık yönünde adımlar atmak istiyorum farklı dallara yönelmek istiyorum.

Verdiğiniz sınav sonuçlarıda cok yararlı oldu onlar içinde çok teşekkürler Marmara'danda baya varmış bu daha iyi göründü şimdi gözüme

Arkadaşlarım rehber hocam hukukta başarılı olabileceğimi yapabileceğimi söylüyorlar fakat bazılarıda gözümü çok korkuttu kazanması kolay okuması cok zor giren cıkamıyor insanlar kampüste otururken hukuktakiler her zaman kütüphanede oturur cilt cilt kitap bitirir okumayı göze al ezberi göze al hukuk aşkın yoksa girme pişman olursun gibi konuştular ben bu yasıma kadar işte hukuk okuyacağım hedefim istediğim o diye gelmedim bir dönem psikoloji düşündüm bir dönem hukuk bir dönem uluslararası ilişkier bu yılda hedefim ODTÜ Uluslararası ilişkilerdi yani o puanla iyi bir hukuk olacakken benim hedefim istediğim orasıydı böyle konusmaları beni korkuttu açıkcası.Ama ben hırslı bir insan olduğuma inanıyorum yapabileceğimide düşünüyorum.

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Son veriler sizi aldatmasın.

Son 4 yıldır genelde böyle gidiyor.

Ankara 1
    Selçuk 2
    Marmara veya Istanbul 3

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İÜ hukukta ikinci öğretimde okuyorum. Derslerin geç olması pek sıkıntı olmuyor. Ha sen benim için zor olur ben geç saatte giremem dersende örgünlerden tekler veya çiftlerle hocaların aynı denk geliyor mutlaka. Yani istediğin derse sabah girebilirsin. Sormak istediğin başka şeyler varsa cevaplayabilirim.

Nerede
    manisa
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hkaan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İÜ hukukta ikinci öğretimde okuyorum. Derslerin geç olması pek sıkıntı olmuyor. Ha sen benim için zor olur ben geç saatte giremem dersende örgünlerden tekler veya çiftlerle hocaların aynı denk geliyor mutlaka. Yani istediğin derse sabah girebilirsin. Sormak istediğin başka şeyler varsa cevaplayabilirim.
    İstanbul'da öğrenci olmak nasıl bir şey bunu sormak istiyorum.Herkes gözümü korkutuyor İstanbul büyük şehir yutar insanı öğrenci yaşamayaz mutsuz olursun para yetmez gibisinden ama yani bir öğrenci olarak zaten lüks yaşamayıp kendini bilen birinin gayette parasını yetirebileceğini düşünüyorum.

İstanbul'da yurt bulma yerleşme konusundaki düşünceleriniz nelerdir?

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İstanbul'da öğrenci olmak bir yana İstanbul'da olmak başlı başına harika birşey benim için. Çünkü ulaşmak istediğin, ulaşabileceğin her türlü yer, kaynak, insan herşey burda. İstanbul Türkiye'den başka bir yer. Eğer gerçekten kendini geliştirmek istiyorsan gelmelisin. Zor mudur? Evet. Ama korkacak bir durum yok. Biraz mücadele gerektirir, eğer bir devlet yurdunda kalırsan para sıkıntın olmaz. Ama ev kiraları ve özel yurtlar pahalı. O para yetmez durumu nasıl bir adam olduğunla, nasıl bir yaşam tarzın olduğunla alakalı. İstanbul uzaktan çok karışık, korkutucu gözüküyordu bana da ama o kadar da değil. Bilmemek ürkütüyor insanı. Sen kendini biliyorsan İstanbul seni yutmaz seni uçurur. Kafanda hangi fakülte var bilmiyorum ama devlet okulunda okuyacaksan gerek İstanbul gerek Marmara prestijli okullar sana hukuk anlamında en iyisini verir. Kendini geliştirmen için kültürel anlamda da İstanbul sana en iyisini verir. Ben çok sevdiğim için şehri böyle konuşuyorum sen nasıl yaklaşırsın bilmiyorum ama İstanbul'da okumak seni kişisel anlamda çok geliştirir.

Nerede
    manisa
    İletiler
    18
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı hkaan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İstanbul'da öğrenci olmak bir yana İstanbul'da olmak başlı başına harika birşey benim için. Çünkü ulaşmak istediğin, ulaşabileceğin her türlü yer, kaynak, insan herşey burda. İstanbul Türkiye'den başka bir yer. Eğer gerçekten kendini geliştirmek istiyorsan gelmelisin. Zor mudur? Evet. Ama korkacak bir durum yok. Biraz mücadele gerektirir, eğer bir devlet yurdunda kalırsan para sıkıntın olmaz. Ama ev kiraları ve özel yurtlar pahalı. O para yetmez durumu nasıl bir adam olduğunla, nasıl bir yaşam tarzın olduğunla alakalı. İstanbul uzaktan çok karışık, korkutucu gözüküyordu bana da ama o kadar da değil. Bilmemek ürkütüyor insanı. Sen kendini biliyorsan İstanbul seni yutmaz seni uçurur. Kafanda hangi fakülte var bilmiyorum ama devlet okulunda okuyacaksan gerek İstanbul gerek Marmara prestijli okullar sana hukuk anlamında en iyisini verir. Kendini geliştirmen için kültürel anlamda da İstanbul sana en iyisini verir. Ben çok sevdiğim için şehri böyle konuşuyorum sen nasıl yaklaşırsın bilmiyorum ama İstanbul'da okumak seni kişisel anlamda çok geliştirir.
    Şuan kesin olarak tutan Marmara ikinci öğretim hukuk ve tutabilecek olan İstanbul ikinci öğretim hukuk fakültesi İstanbul'da özellere pek sıcak bakmıyorum cünkü çok iyi özellere zaten puanım yetmiyor.Cevap için çok teşekkür ederim.Bugün avukat bir hanımla konuştum bu konuyu kendisi dokuz eylül hukuk mezunu ama bana sizin gibi konuştu İzmir'de kesin olarak tutan Yaşar Üni. tam burslu oluyor ondansa Marmara'yı öne yazmamı söyledi sizde herhalde bu yönde diyorsunuz Anadolu Üni. Hukuk fakultesi hakkında da bir şeyler söyleyebilir misiniz?
    İstanbul bana uzak bir şehir ve benim gibi ailemide korkutan bir şehir ama bende altından kalkabileceğimi ondan yararlanabileceğimi düşünüyorum.

+ Konuyu Yanıtla
63 / 69 Sayfa İlkİlk ... 3132333435354555657585960616263646566676869 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

uluslararası ilişkilerden hukuka geçiş

galatasaray hukuk mezunu

uluslararası ilişkiler yatay geçiş hukuk

uluslararasi iliskilerden avukatlik gecis

uluslararası ilişkiler hukuk geçiş

uluslararası ilişkilerden hukuk fakültesine geçiş

uluslararasi iliskilerden hukuka gecis

uluslar arası ılıskılerden hukuka gecısuluslar arası iliskilerden hukuka gecıshukuku 7senede bitirenlergs hukuk diplomatçekingenlerin hukuk okumasıcankaya universitede uluslararasindan hukuk a gecis sartiselcuk hukuka gitmelimiyimyıldırım beyazıt hukuk yorumlaruludağ hukuk hakim savcı kazandırma başarısıUluslararası İlişkilerden uluslararası hukuka geçişoss-hukukuluslararası ilişkiler hukuk dikey geçişuluslararasi iliskilerden hukuka gecis nasil mumkun oluruluslar arasi iliskilerden hukuka gecisgalatasaray hukuk mezunlarıgalatasaray hukuk mezunu ne iş yaparuluslar arasi iliskiden hukuga gecmeyıldırım beyazıt üniversitesi hukuk fakültesi yorumlar
Forum