+ Konuyu Yanıtla
17 / 69 Sayfa İlkİlk ... 78910111213141516171819202122232425262737475767 ... SonSon
161 den 170´e kadar toplam 689 ileti bulundu.

Konu: ÖSS - Hukuk

ÖSS - Hukuk Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Mersin, Merkez, Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba. ben de ankara hukuk hakkında bi şiler yazayım istedim... ankara hukuk, cebeci'de, ulaşımı kolay, kampusun caddye bakan tarafında, dışarıdan baknca müze mi fakülte mi belli olmayan şöle sütunlu mütunlu, faal bi üniversite eğitimi almak hayalinde olanların hayal kırıklığına uğradığı, "kimseye eyvallahı olmayan" öğrenci tipinin arayıp ta bulamadığı bi ortama sahip olan fakültemizdir.:D
    özellikle öss aşamasında olan arkadaşlara duyurulur::: dersanelerdeki rehberlik servislerinin dağıttığı, cafcaflı rengarenk fakülte tanıtım broşürlere kanmamak lazımdır... zira ankara hukukta tam bir "devlet dairesi" havası vardır.:D
    hocalara gelince, öğretim üyelerinin geneli proftur. çoğu, alanında tanınmıştır.. ör: Ahmet kılıçoğlu/borçlar hukuku , metin günday/idare vs..
    çok idealist hocalarımız da vardır. şöyle ki: 50 dakkalık ders süresinde kendi fkirleri doğrultusunda konuyu anlatıp, zil çalınca " ha arkadaşlar! unutmadan belirtiim, yargıtay tam aksini düşünüyor" tarzından tatlı hocalar...:D:D
    hakim-savcı olmaktan başka bi şi düşünmeyen arkadaşlara ankara hukuku hararetle öneririm... çünkü bu konuda fakültemiz tartışmasız en ii seçenektir. "iyi bir hukuçu olmak" niyetinde olanlara ise "illaki ankara hukuk" diyemem; eminim ki diğer hukuk fakülteleri de en az ankara hukuk kalitesinde eğitim veriyodur.
    son söz :başta bahsettiğim eksilerine rağmen artıları ağır basan fakültemiz ankara hukuk, okumaktan ve mezun olmaktan dolayı gurur duyulacak bir okuldur...

Hukuki NET Güncel Haber

ÖSS - Hukuk konulu yargıtay kararı ara
    ÖSS - Hukuk konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba ilk mesajımı buraya atayım dedim. Bilkent Hukukta 3.yılım 2.sınıftayım. 1. ve 2. sınıfta istatistik,ekonomi,muhasebe ve finans dersi veriliyor.hemde ingilizce olarak veriliyor. zaten sayısal işlerde kafamın basmadığı gibi bunların ingilizce olaması hepten beni yoruyor. emin olmamakla beraber muhasebe, hakimlik savcılık sınavında soruluyormuş ama eminimki türkçedir, ingilizcesi bana ne fayda sağlar bilmiyorum.. çok fazla zaman kayıbı ve dönem kayıbı yaşattı bana bu dersler. genel kültürü geliştirir dersenizde bu konulara ilgim olmadıgından sınav sonrası hepsi unutulup gidiyor.

bunların dışında kadrosu sağlam bir fakülte ama notlama sistemi öğrenciyi zorluyor. sınıf geçmesi de gerçekten çok zor. fakat bu sene yeni bir notlama sistemine geçildi tüm fakültede, sonuçlarını göreceğiz.

hukuk yazmayı düşünen öğrencilere de tavsiyem, istediğiniz üniversitenin derslerini araştırın.ben bakmadan atladım ama ingilizce sayısal derslerin olduğunun önceden öğrenseydim, bir kere daha düşünürdüm.

Nerede
    istanbul, beyazıd, Turkey.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

merhaba.ben istanbul üniversitesi hukuk 2.sınıf öğrencisiyim.Hukuk her zaman istediğim bir bölümdü,lisede istanbulda okumak istediğime karar verdim ve tercihim istanbul üniversitesi oldu.Okulu,istanbul'u çok seviyorum. tercih yapacak arkadaslar vakıf üniversiteleriyle devlet üniveversitelerini fiziki koşullar ve diğer olanaklar açısından karşılaştımamalılar cünkü bu açıdan bakıldıgında üzücü oluyor gerçekten de ancak eğitim açısından,hocalar açısından pek eksik oludugunu duşunmuyorum.Bunun dışında hukuk fakultesini tercih edecek arkadaslar bu bölümü gerçekten isteyip istemedıklerine karar wermelıler zira hukuk istenmeden okunacak bir bölüm değil,derslerin zorluğu sebebiyle bölümünü en çok sevenlerin bile şevki kırılırken gerisini siz düsünün...Onun harıcınde tercih edilecek butun okulların eğitim,sınav sekillerine bakılmalı,sorumlu olunan dersler incelenmeli cunku her okul farklı bir sistem belirleyebiliyor..her neyse b
    iraz fazla konustum galiba sınava hazırlanan butun arkadaslara kolaylıklar diliyorum,çalısanlar karsılıgını bulur umarım..

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhabalar
    Ben Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden yeni mezun oldum. Fakültemizi anlatmaya çok yaygın bilinen yanlışları düzeltmekle başlamak istiyorum:
    1)Fakültemiz genel kanının aksine Alanya'da değil; Antalya Akdeniz Üniversitesi merkez kampüsündedir ve hiçbir zaman da Alanya'da olmadı. Sadece ilk öğrenci alımında ösym klavuzunda ismi bir yıl Alanya Hukuk Fakültesi olarak geçti; buna rağmen o yıl dahi merkez kampüste öğretim verildi.
    2) Yeni bir fakülteyiz; ama sanıldığı kadar da değil) Yedi yıldır öğrenci alıyor ve ben 3. dönem mezunuyum.
    Bunun yanı sıra İletişim Fakültesi'yle ortak da olsa kendi binasına taşınmıştır ve eskiden olan derslik sorunu kalmamıştır. Öğrenci sayımız çok azdır. 40-42 civarı. Bu nedenle amfiler yerine sınıflar ya da küçük amfilerde ders görülür. Hocalarımızla yüz yüze ders yapıyor, rahatlıkla tüm sorularımızı sorabiliyorduk. Bu yüzden kalabalık amfilerdeki gürültülü ortam, hocayı duyamama problemimiz olmuyordu. Kampüsümüz derli topludur. Hemen hemen bütün fakülteler tek kampüstedir. Olbia çarşısındaki kafelerde, fakülte kantinlerinde öğrenci ortamını bulabilirsiniz. Yemekhane gerçekten çok kalitelidir,yemekleri güzel,temiz ve ucuzdur. Buna karşın hukuk fakültemizin kendi bünyesinde hocası pek azdır; bu nedenle çok değerli hocalarımız diğer fakültelerden,büyük özveriler göstererek gelmekteydi.Bu nedenle haftasonları çok ders yapmışızdır. Ama hemen hemen her hukuk fakültesinin havasını solumuş olduk. Kadro sorunu da yavaş yavaş hallediliyormuş.Kampüs güzeldir ancak Antalya; bilhassa dışarıdan gelecek öğrenciler için pahalı bir şehirdir. Ev sahipleri ve esnaf sizi turist zanneder ve fiyatlar ona göredir. Hakimlik savcılık sınavı diyen arkadaşlar için; 2004 yılı verilerine göre Adli hakimlikte Akdeniz Hukuk'un başarı oranı %50 dir. Çünkü sınava 4 kişi girdi ve 2'si kazandı. Eee, okulumuz kalabalık değil demiştim. ) İsteyen olursa seçmeli Almanca hazırlık okuma imkanı vardır; kardeş şehir Nürnberg'e geziye giden arkadaşlarım oldu, Erasmus'tan faydalananlar oldu. Almanca bilmenin büyük bir avantajı da Alanya'da yaşayan Almanlardan dolayı Almanca bilen hukukçu ihtiyacıdır.Şahsen ben Almanca okumadığıma şimdi pişmanım)
    Hukuk okumak isteyen arkadaşlar,bence yer, okul mühim değildir. Kendinizi geliştirmeye ve öğrenciliğin keyfini çıkarmaya bakın...
    Çok konuştum ama umarım faydalı olur...Sınava hazırlanan arkadaşlara başarılar dilerim.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Smile Re: ÖSS - Hukuk

kesinlikle marmara hukuku seçmeyin derim.okul binası ,kampüs yapısı ve benim okuduğum dönem okul kulüpleri oldukça faaldi lakin son derece ağır bir hukuk eğitimi verilmektedir.Zaten özel üniversite de okumadıktan sonra hukuk eğitimi ağır bir eğitimdir.marmara hukuk hocaları doktrinlerle kafayı bozdukları için eğitim oldukça sıkıntılı geçmektedir.Avukat olmak isteyen arkadaşların değilde akademik kariyer yapmak isteyen arkadaşların tercih etmesi daha doğru olacaktır.Hakim ve C.savcısı olmak isteyenlerinse bireysel becerisine kalmış...başarılar .

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: ÖSS - Hukuk

Sayın Engin;
    Sizinle Marmara ü. Hukuk Fakültesi verilen eğitimin ağırlığı ve kalitesi konusunda hem fikirim. Okulunuzdan mezun arkadaşlarınızın donanımları hakikaten çok iyi .
    Ve fakat ben de özel okul mezunuyum ve bilmeden o sıralarda oturmadan yorum yapmanızı yadırgadım.

Ankara Ü. Hukuk Fakültesi'nde ki arkadaşlar ile aynı sorularla sınavlarımız yapıldı.

Yorumunuz ilginçti.
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    ankara
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

herkese merhabalar,
    öncelikle böyle bir konu baslıgı için tesekkürler. ÖSS hazırlık aşamasındayım ve idealim hukukçu olmak.. Ancak bazen meslek seçimi konusunda karmaşa yaşadığım oluyor bunun nedeni de işin üniversiteyi bitirdikten sonra gelecek olan kısmı, iş bulma vs. Fakat bu forumda yazılanlardan anladım ki, hukuku secenler genel anlamda halinden memnun ve herseye ragmen bölümlerinde mutlular. Umarım bende seneye hukuk ögrencisi olarak aranızda yer alırım..
    sınava cok az bir süre kaldı ve ben sectiğim bölümden ileride pişman olmamak için bölümleri şimdiden arastırmaya basladım. Bu yasımıza kadar bize dogru dürüst bir secim hakkı tanınmamısken şimdi bizden bir meslek ve üniversite secmemiz isteniyor. Ve bizler daha kendimize tam anlamıyla bir kimlik olusturamamısken, o kimliğe bir de ünvan secmeye calısıyoruz.. Bu aşamada bu sitede yazılan pek çok sey bana yardımcı oldu, herkese tekrar tekrar tesekkürler...

eger aranızda Anadolu Üni ve Kocaeli Hukuk'tan arkadaslar varsa üniversitelerinizle ilgili bilgi verirseniz sevinirim..

İletiler
    17
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Post Re: ÖSS - Hukuk

Merhaba Arkadaşlar,

Yakındoğu Üniversitesi 4. sınıf öğrencisiyim. Okulumuz Lefkoşa merkeze 20 dakika uzaklıkta ve sabah 07.00 den akşam 22.00 ye kadar çalışan servisiyle lefkoşa içerisinde öğrencilerin ulaşımını sağlamaktadır.

Öncelikle kalacağınız yer eğer yurtsa (4 kişilik oda) yıllık en az 1.000-1.500 euro yu gözden çıkarmalısınız. Tabi ev kiralamak isterseniz o da genelde 6 aylık ve ya 1 yıllık peşin alınıyor. Ama değişmeyen tek şey fiyatı, yani en az 250 sterline (yaklaşık 700-750 ytl'ye) ancak ev bulabilirsiniz. Evin servis güzergahında olması da fiyatını artırıyor kuşkusuz. Öğrencinin ev alışverişinin ve kendi özel alışverişinin de (gıda, temizlik malzemeleri vs..) Türkiye'ye oranla daha pahalı olduğu da bir gerçek. Öğrenciyi kısaca yürüyen dolar, euro, sterlin olarak görüyorlar diyebilirim.

Kıbrıs diyip de, hani ülke ve ortam olarak duyduğumuz ve gördüğümüz gibi bir yer olmadığını söylemek isterim. Yani ilk gittiğimde tam bir hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Sehir hatta ülke içinde toplu taşıma '0' sıfır, ayrıca kıbrısa gidecekseniz eğer imkanınız varsa sakın deniz yolunu tercih etmeyin çünkü tam bir facia, kentleşme bozuk, devlet hastanesi acile! gidiyorsunuz sıra bekliyosunuz, tabi trafik soldan olduğu için ona da kazasız belasız alışmanız lazım. Her türlü yapılanma Türkiye'ye göre geride. Tabi herşeyin en lüksü de orda her 10 arabadan biri ya ferrari ya lamborghini, subaru, hummer..... Lüks bir tatil için ideal bir ada...

Okulun eğitimine gelince; kadrosunun gerçekten çok iyi olduğunu düşünüyorum, isim vermek gerekirse, Prof Dr Hakan Pekcanıtez, Prof Dr Nevzat Koç, Prof Dr Necmi Yüzbaşıoğlu, Prof Dr Durmuş Tezcan, Prof Dr Polat Soyer, Prof Dr Asuman Turanboy, Prof Dr Bülent Tahiroğlu, Prof Dr Hüseyin Pazarcı, Prof Dr Şükrü Sina Gürel, Prof Dr Asuman Turanboy, Prof Dr Polat Soyer, Prof. Dr. Işıl Özkan, Prof. Dr. Ahmet Kumrulu, Prof. Dr. Eser Köker, Prof. Dr. Ayşe Havutçu........

Gerçekten kaliteli hocalardan eğitim aldığımızı düşünüyorum. Tabi iş öğrencinin isteği ve çabasında bitiyor. Bütün dersler anfilerde görülüyor, bu nedenle fazla kaynaşma ortamı olmadığı için aynı sınıfta olduğunuz arkadaşınızı hiç görmediğiniz olabiliyor. Ders devamlılığı zorunlu değil ve dersler de yıllık görülüyor. Bir dersten bir sene boyunca bir vize ve bir final sınavı oluyor. Bütünlemeler de ücretsiz olarak mevcut.

Sosyal aktivite bakımından ele alırsak bir öğrenciyi fazlasıyla tatmin ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Ekstra olarak olimpik yüzme havuzu (henüz hiç girmedim), 3 katlı dev bir kütüphanesi var (bütün günüm orda geçiyor diyebilirim).

Üniversite Yönetimi her sene özellikle hukuk bölümüne yönelik zorluklar çıkarsa da, öğrencilere verilen ders sayıları yönetmeliklerle değiştirilse de, hangi tarihte hangi dersten sınav olacağımız en erken 10 gün önceden belli olsa da, öğrenciler her an yine yeni bir olumsuzluğun çıkabileceğini hissetse de (en azından kendi adıma söyleyebilirim) her ne kadar ümitsiz olsak da 4 yılda mezun olmak için canla başla uğraşıyoruz...

Yani kısaca KKTC de herşey çok güzel, ama herşey çok kötü...
    Konu İbrahim Hakkı Koç tarafından (08-02-2007 Saat 06:09:23 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bilirim
    Sadece ben. Kalbimi duyuyor ve insanları tanıyorum. Gördüklerimden hiçbiri gibi yaratılmamışım; yaşayanlardan hiçbiri gibi yaratılmış olmadığıma inanmak cüretini gösteriyorum. Öteki insanlardan daha iyi değilsem bile, hiç olmazsa başkayım. J.J.Rousseau

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    7
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

herhangi bir vakif universitesinin hukuk fakultesini secicekseniz egitim kadrosuna cokta takilmamanizi oneririm sonucta ustteki yazida necmi yuzbasi ve bulent tanorun kibrista da derslere girdigini duyunca sok oldum maltepe basibuyukten cikip kibrisa ders vermek ilginc olsa gerek ama akabinde bu hocalar yeditepe kultur halic maltepe istanbul ticaret bahcesehir galatasaray marmara ve istanbulda da derslere girdigi icin cok fazla birsey kadro acisindan fark yapmiyor soyle orneklendirmek gerekirse necmi yuzbasioglunun anayasa hukuku derslerini okulum maletepenin bana uzak olmasi nedeniyle uskudarda ticaret universitesinde takip ediyordum konu ayni tarz ayni isleyis ayni peki fark nerde olusuyordu tabii ki ogrencide cunku hocalari stabil olandan cikaran o an amfide bulunan ve sorusuyla dersin zenginlesmesini saglayan ogrencilerdir bir cok vakif universitesinin isleyisini gormus derslerine girmis birisi olarak vasat denebilecek ogrenci topluluklarinin toplandigi yerler oldugunu soyleyebilirim akabinde de bir vakif universitesinde okumayi dusunuyorsaniz egitimin kalitesinden supheniz olmasin lakin okul ortaminiz icin cok iyimser olamayacagim !!!

+ Konuyu Yanıtla
17 / 69 Sayfa İlkİlk ... 78910111213141516171819202122232425262737475767 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

uluslararası ilişkilerden hukuka geçiş

galatasaray hukuk mezunu

uluslararası ilişkiler yatay geçiş hukuk

uluslararasi iliskilerden avukatlik gecis

uluslararası ilişkiler hukuk geçiş

uluslararası ilişkilerden hukuk fakültesine geçiş

uluslararasi iliskilerden hukuka gecis

uluslar arası ılıskılerden hukuka gecısuluslar arası iliskilerden hukuka gecıshukuku 7senede bitirenlergs hukuk diplomatçekingenlerin hukuk okumasıcankaya universitede uluslararasindan hukuk a gecis sartiselcuk hukuka gitmelimiyimyıldırım beyazıt hukuk yorumlaruludağ hukuk hakim savcı kazandırma başarısıUluslararası İlişkilerden uluslararası hukuka geçişoss-hukukuluslararası ilişkiler hukuk dikey geçişuluslararasi iliskilerden hukuka gecis nasil mumkun oluruluslar arasi iliskilerden hukuka gecisgalatasaray hukuk mezunlarıgalatasaray hukuk mezunu ne iş yaparuluslar arasi iliskiden hukuga gecmeyıldırım beyazıt üniversitesi hukuk fakültesi yorumlar
Forum