+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Satanizm Tehlikesi

Satanizm Tehlikesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Satanizm Tehlikesi

İnsanlar heralde inanç açlığında yada ilgi çekme merakında. Yoksa aklı fikri olan bu saçma sapan şeytana uyar mı? ayinler filan... öyle değil mi?

alıntı:
    Geçmişi 1700'lere dayanan SATANİZM son yıllarda şiddet, vahşet ve intihar olayları ile bir kez daha gündeme geldi. Satanistlerin kendilerini tarif etmek için kullandıkları ifadeler, hayata bakış açıları, savundukları değerler, kan ve vahşetle dolu dünyaları ilk başta insanlara inanılmaz gibi gelse de, yaşanan olaylar bu sapkın akımın giderek yayılan bir tehlike olduğunu ortaya çıkardı.

http://www.satanizmtehlikesi.com/
    http://muhammedhasenoglu.org/seytanin_ozellikleri.html

Hukuki NET Güncel Haber

Satanizm Tehlikesi konulu yargıtay kararı ara
    Satanizm Tehlikesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

satanizm in gençlerin ilgi çekmek we farklı olmak adına yaptıkları etraftan gördükleri aslında moda adı altında yayılan bi samalık olduunu düşünüyorum.

psikolojik sorunları olanların toplanıp saçmasapan şeyler yapmasından başka bişey değil...

ama bu konuda bi sorun war.. toplumda siyah giyinen zincir küpe takan herkez anında satanist dmgası yeme potansiyeline sahip görünüyor...
    bu biz gençler için şikayet edecek derecede rahatsız edici bi durum...

toplumumuz sürekli bi simgeleştirme arayışı içinde.. ööle giyinirsen böölesin bıdı bıdıııı bıdıı gibi...

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bence bu bir anlamada insanda var olan isyan düşüncesinin kişilerde somutlaşması.İnsanaın bir yere dayanma veya inanma içgüdüsünün doyurulması.Kendileri açısından genelde acıyla devam eden ve acıyla sona eren bir yaşam şekilleri olmasına rağmen içlerinden geldiği gibi yaşamasını bilmeleri azımsanamaz.Bir tehlike oluşturdukları kanısında da değilim.Çünkü en azından nereye gideceklerini ve yönlerini açıkça belirlemiş kimseler.Aslında nereye gideceklerini belirlemiş olmakla bence çok büyük bir sorunu da çözmüşler.Nereye gideceğini belirleyebilmiş olmak takdire değer bir konu.Yanılıyormuyum?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

pardon anlamadım gidecekleri yer derken cennet cehennemimi kastediyosunuz??

daha oralara gelmeden bu toplumsal bi sorun değil mi yani? gençler kitap okumak spor yapmak sosyalleşmek yerine acıyla bütünleşmeleri we içlerinden bööle geliyor die ööle saçmasapan bi hayat yaşamaları gidecekleri (!) yer açıcısından bi sorun mu sadece?

eğer yanlış anladımsa özür dilerim. biraz daha açabilir misiniz?

Nerede
    Türkiye.
    İletiler
    59
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Hayır cennet veya cehennemi kastedmiyorum.Bu konular çok farklı ve beni aşan ve iyi bilgi sahibi olduğum konular değil.
    Toplumsal sorunmu derseniz?Belki yüzlercesini yaşadığımız toplumsal sorun olarak bakılabilir.Ama bunu yaşam tarzı haline getirmiş birilerini yani kendi tercihlerini yapmış birilerini bu tercihi yapışta suçlamak ne kadar hukuksal olur bilemiyorum.Belki size göre yanlış olabilir ve bu düşüncenize de hak veririm. Ama etrafınıza bir baksanız ne kadar da çok nereye gideceğini bilemeyen insan göreceksiniz.Belki beni bile..
    Yoksa bu görüş veya yaşayış tarzını benimsediğim anlaşılmasın.Saece farklı bir bakış açısı.Bilmem anlatabildimmi?(özür dilemenize sebep olmuş olmaktan dolayı ben özür dilerim)

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bu durum,nereye gideceğini belirleme kaygısıyla açıklanamaz. Çünkü işin içine girmeden önce hemen herkes şeytan ve onun yanında olmaktan,olacak olmaktan korkar,istemez.
    BU işe cahil olarak girenler konusunda bir fikrim yok fakat günümüzde parapsikoloji,okultizm gibi unsurlar da insanları,özellikle gençleri etkiliyor.
    Gençler,gördükleri,duydukları bilgileri daha kolay denemek istiyorlar. Bu,eski ilimler,büyüler,vb olunca da sorunlar yaşanabiliyor.

Bir yerlerde şeytanla anlaşma konusuna geliyorlar,her ilgili kişinin karşısına en az bir kere çıkar...

Şimdi,sorunca şeytan bir insana ne verebilir? Hiçbir şey diyenler pek de haklı sayılmazlar..Din ve iman açısından bir şey veremeyebilir ama öteki dünyanın muallağı yerine burada bir şeyler vererek bir güven oluşturur. Mesela;
    -İntikam nesnelerinin ortadan kaldırılması
    -zenginlik
    -istenilen bir kişinin elde edilmesi,vb..

Fakat burada sorun şudur ki aslında sizin ruhunuzun değeri sadece bir nesne,bazen zenginlik,bazen intikam almak kadar basit midir? Sonuçta ruh her şeye rağmen bize tanrının bir armağanıysa,bunun üzerinde pazarlık yapmak ne kadar doğru olur,burası tartışılır.
    Fakat ben yapayım anlaşmamı,alayım sonucunu,ruh tanrıya ait,şeytan beni alamaz diyenler için şöyle diyorum "öyle bir alır kiii!"...
    Anlaşma kuralları aynen bildiğimiz anlaşma kurallarına benzer. Sadece malzeme ve alacak konusu değişmiştir. [:cb]

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Peki Satanizmin Turkiye de hukuksal acidan ne gibi sakincalari, yaptirimlari var ? Satanizm genel anlamda bildigimizi dusundugumuz uzere cinayete, korlene genclige, madde bagimliligina yol acan bir inanc sistemi. Bu inanca gore bir cinayet isleyen kisi sadece isledigi cinayetten oturu mu yargilanir ? Yoksa ayri yaptirimlar var midir daha dogrusu hepsinin kisacasi bir kisinin satanist oldugunu soylemesi veya satanist olmasi hukuk cercevesinde onun ceza almasini saglar mi ?

(Forumda ikinci mesajini atan yeni bir uyeyim umarim konunun disinda kalacak bir mesaj yazmamisimdir)

Saygilarimla,

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Satanizm Tehlikesi

Alıntı ONE rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Peki Satanizmin Turkiye de hukuksal acidan ne gibi sakincalari, yaptirimlari var ? Satanizm genel anlamda bildigimizi dusundugumuz uzere cinayete, korlene genclige, madde bagimliligina yol acan bir inanc sistemi. Bu inanca gore bir cinayet isleyen kisi sadece isledigi cinayetten oturu mu yargilanir ? Yoksa ayri yaptirimlar var midir daha dogrusu hepsinin kisacasi bir kisinin satanist oldugunu soylemesi veya satanist olmasi hukuk cercevesinde onun ceza almasini saglar mi ?

(Forumda ikinci mesajini atan yeni bir uyeyim umarim konunun disinda kalacak bir mesaj yazmamisimdir)

Saygilarimla,
    Satanistim diyen ceza almaz. Satanist olmak her ne demekse bir suç değildir. Benim kendi mantığımda bir türlü bir yere oturtamadığım bir inançtır.

Ancak satanistler dediğiniz eylemleri işliyorlarsa işledikleri cürümden dolayı kanunda yazılı cezalara çarptırılırlar. Bu eylemler toplu olarak işleniyorsa kanunda arttırıcı birleştirici cezalar öngörmektedir onlar devreye girer.

Satanist olan bir kişi özetle satanist diye ceza alamaz almaz.
    Ben satanistim diyene hukuk çevrelerinde genelde
    Allah akıl fikir versin derler...

İletiler
    24
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

2 Temmuz'da Madımak Otelinde katledilen insanların inanışları da,eminim ki hukuk çevremizde 'allah akıl fikir versin' diye karşılanmıştı.Bu mesajları okumak beni gerçekten,bir sünni müslüman olarak çok üzdü.Başkasının düşünüşünü inanışını beğenmeyebilirsiniz ama onla alay edip,onu küçümseyemezsiniz.Bu mesajlar aslında suç teşkil ediyor.Eğer Türkiye gerçekten laik bir ülkeyse,tüm inanış mensuplarını korumalı,toplumda madımak faciasında örneniği görüldüğü üzere infiallere neden olabilecek,faşizan ve küçümseyici akım ve düşünceleri mutlaka soruşturmalı ve önlemelidir.Suç meydana geldikten sonra zararı karşılamak mümkün olamayabiliyor.Hadi biri çıksın da o katledilen insanları geri getirsin.Bu ülkede Aleviler de öldürüldü,yezidiler de kesildi,hristiyanlar da zorla din değiştirdi.
    Şeytana tapmıyorum ama biri başkasına hakaret edince dayanamıyorum işte...Bugün arkadaşıma hakaret eden yarın bana eder.Öbürgün de sana.
    Büyük Önerme: Tck md2:Kanunun açıkça suç saymadığı bir fiil için kimseye ceza verilemez.
    Küçük Önerme:Satanizm kanunda suç olarak düzenlenmemiştir.
    Sonuç/tasım:O halde satanist olana ceza verilmez.
    Ayrıca insan anlamadığı şeye de saçma der zaten,yada ondan korkar.Sokrates'i diğer insanlardan ayıran da zaten bu.Adam bildiğim tek bir şey var o da bir şey bilmediğimdir demiş.Bilmediği şeye hemen ... atmamış.Objeyle suje arasında kuramadığı bağın sorumluluğunu kendinde aramış.
    Lisede din derslerinde sünni islam öğretildi hepimize.Şeytan hepimize düşman olarak öğretildi.Ama şunu ne yazık ki öğretemedileriri suç işlemiyorsa istediğini yapmakta özgürdür.Ve sen de ona hakaret edemezsin bu düşüncelerinden ötürü.Şeytana tapan biri değilim ama bir insan diğerini haksız yere küçümsediğinde yada ona hakaret ettiğinde dayanamıyorum,savunma gereği duyuyorum!ızgın:
    Bizim hukuk çevrelerinde hukukçu çok az olduğu için,satanistim diyene Allah akıl fikir versin derler....Yezidilikten haberi de yoktur zaten bu saygın! hukuk çevrelerinin.Ülkesini tanımaz insanlarından da bihaberdir,bu seçkin çevre.Kanunlarda her şey yazıyor zaten.İnsanların inanışları,davranışları kısaca toplumun kültürünü bilmeğe ne gerek var?İnsanlar kanunlar içindir.Kanunlar insanlar için değil.
    Alevi olana da ensestçi gözüyle bakarız,Hristiyanları misjoner ajan,türbanlıları şeriatçı sanırız,ateistlerin hepsini de komünist.Hukuk çevremiz işte bu kadar seçkin ve çağdaştır.1000 yıldır bu topraklarda yaşayan yezidiler de bu sığ ve faşist anlayıştan ötürü kırımlara uğramıştır.
    Adamlar neden şeytana tapıyor diye bir sorar insan.'Şeytan insana secdeyi reddetmiştir ama bunu insanı küçümsemek için yapmamıştır ben allahtan başkasına secde etmem diye yapmıştır.' diye düşünür bu inanış.Siz anlamadığınız şeye saçma deyip gülün geçin.Ama onunla alay eder,mensuplarını rencide ederseniz devreye hukuk girer.Bir vatandaş ve hukukçu olarak da,her türlü inanışa saygı duyulmasını ve duyulmasının da devletin eğitim sisteminde öğretilmesi gereğini savunuyorum.
    Tekrar söylüyorum ben şeytana tapan biri değilim:yezidi yada satanist değilim.Ama bir haksızlık görünce de,içim cız ediyor,ezilenleri koruma gereği duyuyorum.Şükrediyorum ki iyi ki hukuk fakültesini seçmişim.Hukuk çevrelerine duyrulur.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu nick e sayın demek gülümsetiyor ama demek lazım sayın Delizehra ;

Aslı kim bilmem ama Allah onun neden belasını verecek neden kahredecek düşünmedim de değil ;

Sanırım ufak bir yanlış anlaşılma var. Belkide ben yanlış ifade ettim. Hiç kimseyi küçümsemediğim gibi satanistleride küçümsemem. Düşüncelerine fikirlerine katılmam inanmam o ayrı...
    Ben '' Ben satanistim diyene hukuk çevrelerinde genelde
    Allah akıl fikir versin derler...'' sözünü, sayın One yanıt olarak verdim. Yani ''kisacasi bir kisinin satanist oldugunu soylemesi veya satanist olmasi hukuk cercevesinde onun ceza almasini saglar mi ?'' sorusuna yanıttı o.
    Zaten yanııtımın sadece onu kapsadığını göstermek için de alıntıyı yaptım.
    Kişilerin inancının başkalarının özgürlük ve inançlarına direk müdahale etmediği sürece sonuna kadar saygı duyulmasından yanayım. Benim kabul edip etmemem önemli değildir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

satanizm tehlikesi

Forum