Merhabalar,
Forumda arattım ancak bulamadığımdan yeni bir konu açma gerekliliği gördüm. Şöyle ki;

Sevgili Babacığımın önceki evliğinden 3 kardeşim var. Şimdikinden ise ben dahil 2 kardeşiz(1 kız, 1 erkek). Babacığımı bundan 3 sene evvel kaybettik. Öz annceigim ise sağ. Vefat ettiğinde üzerinde Kütahya'da Anneciğimin oturduğu evdeki telefon dışında bir mal varlığı da bildigim kadarıyla yoktu. Hatta ben o telefonu da veraset ilamı cıkartıp kendi üzerime aldım. Şuan Kütaya'da oturdugumuz ev 30 yıldır öz Ablam'a ait. Yani Babacığım bu evi ablamın üzerine 30 yıl once bebekken tapu etmiş. Gene daha sonra(yaklaşık 25 yıl once) aldıgı baska bir mulku de öz Annecigimin üzerine tapu etmişti. Hatta bu evi daha sonra Annecigim baska bir sahsa sattı. Ondan da bir sure sonra öz Ablam satın aldı. Babacıgımın saglıgında satın alınan baska bir arsa da gene Annecigimin uzerine(zaten Annem kendi birikimleriyle satın alıyor) tapu ediliyor. Hoş onu da gene daha sonra baska birine satıyoruz. Özetle bir kere benim bir dikili agacım bile yok . Ailecek sahip oldugumuz mallar da bunlar ve hepsi öz Ablam'a ait...

Benim için bir sıkıntı yok, herkes çalışmış kazanmış helali hoş olsun. Ancak gecenlerde beni avukat oldugunu iddia eden bir sahıs aradı ve miras uzlaşması için buroya gelip gelemeyecegimi sordu. Babamın onceki evliignden olan erkek kardesim bizi miras için mahkeme vermiş. Benim anlamadıgım benim zaten üzerime kayıtlı olan elektrik, telefon haric bir dikili agacım yok. İkametimi bile Kutahya'dan çalıştıgım sehre aldırdım. Bu dava ne alaka? Acaba Ablam'ın uzerine olan mulk'ten mi birsey koparacagını dusunuyor. Amacı ne olabilir? Bir şey elde edebilir mi davacı taraf? Yardımcı olabilirseniz cok memnun olurum...