Sayin yetkili,
Endustri Muhendisi olarak 2005 yili itibariyle Makina Muhendisleri Odasina uyelik talebim olmustur ve bundan sonraki donemde aidat adi altinda alinan parayi odemek istemedigim icin uyelikten cikmak istedigimi bildirdim ancak bunun benim Endustri Muhendisligi meslegimi bir daha yapmayacagima dair dilekce vermem ile mumkun oldugu cevabini aldim. Daha sonraki israrlarimda ise benden asagidaki belgeleri istediler :

Oda Tüzüğü'ne göre; üyelikten ayrılmak isteyenler için gerekli belge ve yükümlülükler.

1. Üye, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Devlet Teşekkülleri ve Kamu İktisadi Kuruluşlarında asli ve sürekli görevde çalıştığını belgelemeleri (hangi kanun uyarınca ve hangi ünvanla çalıştıkları alınan belge üzerinde belirtilmiş olacak).
2. Eğer her hangi bir şirkete ortak veya ücretli çalışıyorsa kuruluş ticaret gazetesi.
3. Mesleki bir çalışma dışında bir işle uğraşıyor ise , o işle uğraştığını gösteren belge. Ayrıca Şubemiz tarafından mesleki çalışma yapıp yapmadığı kontrol edilip yazılı olarak Oda Merkezine bildirilir. (Hangi kanun uyarınca ve hangi ünvanla çalıştıkları alınan belge üzerinde belirtilmiş olacak)
4. Ayrılma tarihine kadar olan üye ödentilerinin tamamını ödediğini gösteren belge. Çalışmayan emekli üyelerimizden aidat alınmadığı için emekliler emeklilik tarihini ve emeklilik tarihinden itibaren mühendislikle ilgili her hangi bir işte çalışmadığını belgelendirmelidir.
5. İstifa dilekçesi.
6. Oda üye kimlik kartının iadesi eğer kayıp ise kaybettiğine dair dilekçe gerekmektedir.

Bana muhendislik hakkinin veren bu oda degildir ve benim meslegimi yapip yapmayacagima karar verecek ve beni denetleyecek kurumda degildir,ben artik surekli odamiza su kadar borcunuz vardir bu kadar borcunuz vardir seklinde mektuplar alip ailme mahcup olmak istemiyorumki onlar biselere inanarak benim okuma istegimi desteklemislerdi. Su anda benim uzerimde gosterdikleri uyelik borcunu kabul etmiyorum ve odemek istemiyorum.Geregi konusunda bana yardimci olurmusunuz?Ne yapmam gerekiyor?Kime icinde bulundugum durumu anlatmam gerekiyor?
Tesekkurler