+ Konuyu Yanıtla
4 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon
31 den 40´e kadar toplam 59 ileti bulundu.

Konu: Emin Çölaşan ne zaman tutuklanacak?

Emin Çölaşan ne zaman tutuklanacak? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Emin Çölaşan ne zaman tutuklanacak?

Sn. Sdt23,

Sizi takdir ediyorum. Çevik Bir'i pas geçiyorum da , diğerlerinden hangisine Yahudi Mafyası ADL'nin bir katkısı vardır?

Ben demiyorum, hocaefendinin gazetesi diyor.

İngilizce hazırlanan ve dağıtılan "hoşgörü ve diyalog" kitabı hocaefendinin midir? Bunu dağıtan ADL denilen Yahudi -FBI-Mossad yapılanması mıdır?

Bu, görüşme falan değil, açıkça organik bağdır.

Ebced ve Cifr demiştik değil mi?

Bu da Kabala felsefesi Yahudileri'nin kullandığı harflerden rakamlara ve oradan da geleceğe yönelik çıkarımlar yapmaya yönelik, bugünkü astroloji, tarot, falcılık vb. bir metoddur.

Hele yüce Kuran'ın ilk ayetlerini Kabala düşüncesi ile, hem de kendi çıkarına yorumlayanlara ben "sapkın" derim. Bediüzzaman dediğiniz adam da bugünün ilkokul mezunu bile olmayan, sırf belli ilişkileri için abartılan bir mürtecidir.

Papa'nın eline kapanıp öpmek hocaefendiniz için , bir başka Din'in baş mensubuna saygı olarak addedilebilir ama, uyarıyorum, sapkın görüşlüler benim dinimden değildir.

Hukuki NET Güncel Haber

Emin Çölaşan ne zaman tutuklanacak? konulu yargıtay kararı ara
    Emin Çölaşan ne zaman tutuklanacak? konulu hukuk haber
    Konu Harun Gür tarafından (19-01-2009 Saat 09:46:55 ) de değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Adana, Seyhan, Turkey.
    İletiler
    2.930
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Harun Gür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bediüzzaman dediğiniz adam da bugünün ilkokul mezunu bile olmayan, sırf belli ilişkileri için abartılan bir mürtecidir.
    Sayın Gür;

Bence Saidi Nursi ile ilgili değerlendirmeniz hiç gerçekçi değil. Görüşlerine katılmayabilirisiniz ya da katılmayabiliriz. Ama "ilkokul mezunu bile olmayan" bu adamın yazdığı kitapları üst üste koyarsanız boyunuzu aşar.

"Abartılan bir mürteci" dediğiniz bu adam hakkında sadece Türkiye'de değil, yurt dışında da çok sayıda araştırma, tez yazılmıştır. Yazdıkları dinsel bir yorumdur ve pek çok kişi tarafından orijinal bulunarak araştırma konusu yapılmıştır.

Şerif Mardin ve Cemal Kutay'ın bu konudaki kitaplarından bahsetsek siz mutlaka onlara bir kulp bulacaksınız.

Selam.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn. Bilgili,

Amacım hiç kimseye veya görüşe hakaret etmek değil, kaldı ki eleştirilen görüşe sahip önemli bir kitlenin varlığı da yadsınamaz. Bu fikirlere katılırız , katılmayız o ayrı bir keyfiyet...

Mürtecilik konusu zamanında bu suçlama ile açılmış ve kesin hüküm haline gelmiş, hapis ve sürgün cezalarına istinadendir. Aşağılama veya hakaret kastı bulunmamaktadır.

Sapkınlık konusu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın "Nurculuk Hakkında" adlı yayınında ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yayınları içerisinde çıkan Prof.Dr. Neşet Çağatay'ın "Türkiye'de Gerici Eylemler" adlı kitaptaki “Eserlerinde kendisini peygamber taklitçisi görür. Kendisine gaipten sesler geldiğini, kuşlarla konuştuğunu söyler. Kur'an'da kendi yaşantısı ile ilgili haberler olduğunu söyleyecek derecede sapık fikirlidir. Birkaç eseri vardır ve bunlar ne dediğini bilmeyen akli dengesi bozuk bir kimsenin anlamsız söz boğuntuları gibi laflar ile doludur. Taraftarları bu acayip kitaplardan pasajlar alarak yeni kitaplar çıkarmışlar ve risalelerin sayılarını 136'ya çıkarmışlardır. Bir araya getirilen risalelerin çoğundan Said Nursi'nin bile haberi yoktur ve taraftarları bunları parayla satarak çıkar sağlarlar.” olarak özetlenebilecek görüşlere istinadendir. Yine hakaret amacı taşımamaktadır.

Şerif Mardin ve Cemal Kutay mevzuuna hiç girmiyorum. Bu fikirlere inananların özellikle Cemal Kutay'dan hazettiklerini de hiç sanmıyorum.

Selamlar,

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Harun Gür,
    Benim Fethullah Gülen veya sevdiğim veya sevmediğim bir başka kişi için toptan ret veya toptan kabul anlamına gelecek bir değerlendirmem olmaz.
    Değerlendirmelerim bir kişinin belli bir konudaki eylem veya söylemiyle sınırlıdır.

Sayın turkuaz1923'ün buraya alıntıladığı iddia, yüce şahsiyet asrın bilge insanı Profesör Doktor Haydar Baş Hocaefendi'nin Yeni Mesaj gazetesi'nde Emin Kazcı veya başka yazarlar tarafından gündeme getirilmişti.

İddia sahipleri 1992 yılında Yunus Altınöz tarafından hazırlanan ve Zaman gazetesinde yayınlanan bir analizden yola çıkarak ADL'nin ne olduğunu ortaya koyuyor ve ardından 1998 yılında aynı gazetede çıkan başka bir makaleden yola çıkarak Gülen'i Çetin, Cem ve Bir'in de görüştüğü ADL yetkilileriyle görüşmesiyle suçluyorlardı.

Benim yanıtım bu suçlamaya yönelikti. Söylediğim "Nasıl ki, Hikmet Çetin, İsmail Cem ve Çevik Bir'in ADL yetkilileriyle görüşmesi yanlış değilse Fethullah Gülen'in de görüşmesi yanlış değil."den ibaretti.

Siz yüce şahsiyet asrın bilge insanı Profesör Doktor Haydar Baş Hocaefendi'nin Yeni Mesaj gazetesi'nden alınmış bir başka iddiayı gündeme getiriyor ve Fethullah Gülen'in "hoşgörü ve diyalog" kitabının ADL tarafından basılıp dağıtıldığını söylüyorsunuz.

Bunu teyit eden bir bilgiye, yüce şahsiyet asrın bilge insanı Profesör Doktor Haydar Baş Hocaefendi'nin Yeni Mesaj gazetesi ve bu gazeteden kaynaklanan haberler dışında rastlayamadım. Doğru mudur, yanlış mıdır bilmiyorum.

Eğer bir kişi inandığı düşüncelere dair bir kitap yazıyor ve bu kitabı başkaları dağıtıyorsa bunda yanlış bir şey yok. Ancak bir kişi sipariş üzerine basan kişinin hoşuna gidecek bir kitap yazdıysa bu elbette ki eleştirilmeli.

Yani eleştirilecek konu kitabın içeriğidir.

İslam hoşgörüsüz ve diyaloga kapalı bir din midir ki, bir din adamı "hoşgörü ve diyalog" konulu kitap yazmasın?

Bu kitabın içinde itiraz edilecek bir düşünce var mıdır? Bu itiraz edilen düşüncede ADL'nin parmağı var mıdır? Varsa bunların somut olarak ortaya konması lazım.

İçeriğine itirazımız yoksa kimin dağıttığının hiç de önemi yok.
    Yani zarfı tartışmakla vakit kaybetmek yerine mazrufu tartışmalı.

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Madem istediniz yapayım. :o

Türkiye'de internette yayınlanmaya başlayan ilk gazete Zaman gazetesi oldu. Diğer gazeteler aylar sonra İnternet'e geçti. Ancak 20 Kasım 1992, Zaman gazetesinin bile internette yayınlanmadığı bir zamana denk geldiği için ilk alıntıyı teyit etme imkanı olmadı. Yunus Altınöz'ün kim olduğunu bulma imkanım da olmadı. Ancak bu iddianın yüce şahsiyet asrın bilge insanı Profesör Doktor Haydar Baş Hocaefendi'nin Yeni Mesaj gazetesi'nde Emin Kazcı tarafından gündeme getirildiğini okudum.

Dünyayı dost-düşman, siyah-beyaz diye sınıflandırmak ancak basit insanlara özgüdür. Bir zamanlar birbirleriyle en kanlı savaşları yapan insanlar yeri geldiğinde barışa ön ayak olabilmişlerdir. Esas olan "yurtta sulh, cihanda sulh"tur. Yani her zaman barışa açık ve barışı bozana karşı olmalı insan.

Bu çerçevede Hikmet Çetin, İsmail Cem ve Çevik Bir'in ADL yetkilileriyle görüşmesi yanlış olmadığı gibi Fethullah Gülen'in de görüşmesinde yanlış bir şey yok.

Görüşmek demek, bütün konularda mutabık kalmak, her konuda aynı fikirde olmak, karşı tarafın bütün fiillerini onaylamak anlamına gelmez.
    Konu sdt23 tarafından (20-01-2009 Saat 20:03:24 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sdt23 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz yüce şahsiyet asrın bilge insanı Profesör Doktor Haydar Baş Hocaefendi'nin ....
    Hey yüce Allahım, sen aklımı koru yarabbim...

Metinde, "ADL'nin teklifiyle hazırladığı kitaptan" bahsediliyor, siz hala ne anlatıyorsunuz...

Şu memleket ne hale geldi? Kimler adam oldu, kimler tu kaka oldu...
    Bir tarafta CIA, Mossad işbirlikçileri, bir tarafta sözde milliyetçi dinci, kerameti ve ünvanları kendinden menkul hocaefendiler...

Humeyni'yi sevip Atatürk'ü sevmeyen, 3+1'in artı birinde çarkıfelek olmaya dünden gönüllü, bunu da din iman adına kabullenen kadınlar...

Yazılacak çok şey var ancak "söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil."

İyisi mi, Allah müstehakınızı versin...

İletiler
    5.000
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Harun Gür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster

Metinde, "ADL'nin teklifiyle hazırladığı kitaptan" bahsediliyor, siz hala ne anlatıyorsunuz...
    Sayın Gür,
    Hala zarfa yönelik eleştirileriniz devam ediyor.
    Okumadığınız/okumadığımız bir kitaptan bahsediyoruz.

Mesela Doğan Yayın Grubu'nca basılan çok güzel kitaplar var.
    Bunları Doğan Yayın Grubu bastı, dağıttı diye kitap değersiz mi olur?

Nerede
    İstanbul / Beyoğlu
    İletiler
    3.411
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bak kıymetli kardeşim,

O metin doğrudur, yanlıştır, şu tarafından yazılmış veya alıntılanmıştır falan demiyorum. Dediğin gibi ise; yazılan da yazan da bana göre makbul değiller.

Şunu soruyorum:

6 yıl evvel Yahudi Mafyası- CIA- MOSSAD bağlantılı olarak kendi yayın organında tanıtılan bir oluşumun, 6 yıl sonra teklifi ile kitap yazmak, bu kitabın peşinen bu kuruluş tarafından dünyaya dağıtılması hayatın olağan akışına uygun mudur, değil midir?

Uygun değilse , o kitapta yazarının hangi özgün ve tarafsız fikirlerinin olmasını beklersiniz? (Bu roman kitabı falan değil hatırlatırım.)

Soru bu kadar basit, eğip bükmeye, kıvırmaya gerek yok sanırım...

Selamlar,

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ergenokon olayı polis teşkilatındaki fethullaçılar tarafından yürütülüyor , poliste sıkıntıları yok, yüksek yargıyı ve orduyu tamamen dağıttılarmı ülkemiz düşmüş demek, iranın işgali , kukla kürt devleti ve en sonda türkiye bölünecek ve abd nin yeni eyaletleri olacak ,bunu başarabilmeleri için içerde sesini yükselten ulusalcıları topladılar ,yüksek yargıya her türlü saldırı yapılıyor orduya saldırılıyor ve terörist damgası vuruluyor böylece itiraz eden kimse kalmayacak ,söz dinleyeun suudi devletine benzer bir devlet kuruldumu israil ve abd amacına ulaşacak ....sananlar ,bu ülkeyi tanımıyorlar,bundan daha önemlisi abd kanser hastası ve bugünleri görecek ömrü kalmadı bunları bir kaç yıl içinde başarması imkansız.

Nerede
    Mersin / Türkiye
    İletiler
    760
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

"Emin Çölaşan ne zaman tutuklanacak?" değil miydi forum başlığı...

Ben fikrimi söyleyeyim peşinen; "hiçbir zaman"...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.042
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Operasyonun bilmem kaçıncı dalgasında Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek te gözaltına alındı. ART Televizyonu polis tarafından basıldı. Çalışanların kimlikleri toplandı. Televizyona giriş ve çıkışlar durduruldu. Bigisayarlara el konuldu. Hard-diskler kopyalanıyor.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 6 Sayfa İlkİlk 123456 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: