Merhaba,ben 2002 yılında evlendim,evlenmeden önce eşimle oturacagımız evi ve eşyaları ortak aldık.2006 yılı mayıs ayında eşim ve annesi beni evden kovdular,2006/temmuzda boşanma davası açtılar.
Oldukca zor bi dönemdi evli oldugum süre,eşimin 2 eşiydim ve ilk eşinden oglu vardı,biz evlendikten 1 yıl sonra oglu yanımıza geldi,istememe ragmen kayınvalide ile oturuyordum,üvey cocugumla aram cok iyiydi.Gecen süre zarfında çocugumuz olmadı ilk 1 yıl bi hastanede kadın dogum bölümünde tedavi gördüm cünkü eşimin cocugu vardı benim olmayacagını düşünüyorduk,1 yıl sonunda eşimden test istediler ve eşimin cocugu olmadıgı rahatsız oldugu kanısına vardılar,Tüp bebek merkezine yönlendirdiler,orda 2 kere aşılama tedavisi gördüm 2 yıl icinde,Yanlız bu süre icinde tedavi gördügümü aynı evin icindeki kayınvalidem dahi bilmiyordu sadece eşim,ben ve benim annem biliyorduk.3 yıllık evli olmus cocugumda olmayınca aile icinde beni kücük görmeler aşşagılamalar başladı,neden cocuk istemedigim kısır oldugum ,iş aileme kişiligime hakaretlere kadar giderdi ve eşim asla sesini cıkarmazdı,ve tedavilere kendim giderdim hicbir şekilde destek vermezdi.SOn yıl baskılar artınca aileye söylemeye karar verdim ,benim degil kendi ogullarının cocugu olmadıgını 3 yıldır tedavi gördügümü söyledim ve o hafta son bi aşılama yapılacaktı olmadıgı takdirde tüp bebek yapıcaktık.Beni yalancılıkla sucladılar aileme geri göndermeye calıstılar,son aşılamayı tekrar olmadı aile ici huzursuzluk,kayınvalidemin baskıları,eşimin sürekli geceleri dısarı cıkmaları beni aşşagılamaları iyice sinirlerimi germişti,hastaneye gittigim sürede aileme telefon acıp göndermeyin en kısa zamanda dava acıp bu iişi bitiricez dediler,ne eşyalarımı alabildim nede boşanma davası bitmedigi icin evden hakkımı alabiliyorum.
Boşanma mahkemesi Red.edildi haksız actıgı icin.ben haklılıgımı ispatladım.Şuan yargıtayda davamız.mahkeme 300tl tedbir nafakası verdi 7 ay sonra ben tekrar dava actım bu paranın az geldigini 1000tl olmasını istedigimi ve gerektirdiğini gösteren şartlarımı mahkemey sundum mahkeme 500tl ye karar verdi ben az buldugum icin yargıtaya gönderdim,boşanma Mahkemesinde eşim asgari ücretle calıstıgını 300tl cok oldugunu sölemişti,nafaka davasında eşimin üstünde mal bulundurmadıgını fakat harcalamalarının gelirinin yüksek oldugunu(visa kartı,fransız kolejinde okuyan oglu,şahitleri 6-7 yıldır yanında calıstıklarını söylemişlerdi) ispatladım.ve visa kart ödemelerinde kefil olan sözde işvereni olan amcasını oglu gelirinin 3000tl oldugunu söyledi ve bu sayede eşimin hicbir sözünün güvenilir olmadıgı mahkemelerde verdigi ifadelerle ortaya cıktı.ortak evimizi sulh mahkemeleri aracılıgıyla icraya verip sattırmak istedi kendisi ankarada en ünlü mütahitlerden oldugu icin evi kolayca degerinden düşük bi fiyata alıcaktı beni hem evden kovmus hemde azcık bi parayla madur etmiş olcaktı.benim aile şerhi davası acmamla bunun mümkün olmayacagını anladı ve artık hicbir davaya girmiyor avukatı.
Suan actıgım ev eşyasının satılması ve hakkımın verilmesi davası Tebilgatları almadıkları icin beklemede,onunla ilgili ne yapabilirim?sanırım boşanma gercekleşmeden ev eşyasının satılması mümkün olmayacaktır,fakat boşanma davası yargıtaydan gelmesi 6 ay,ondan sonra da 3 yıl tekrar dava acamıcak karşı taraf ,yaklaşık 4 yıl icinde ev eşyası adına bişey kalmayacak ve ben daha cok madur olucam.Bununla ilgili ne yapabilirim?
Ve ortak olan evimizde eşim oturuyordu son 3 ay icinde actıgım davaların tebligatları tasındı diyerek eline ulaşmıyor,fakat evde oturudugunu görüyorum,elektirik ve sular idaresine baktım evi yanında calısan işciye kiraya vermiş kira kontratı var.Benim iznim olmadan bu yaptıgı suc,bunun icin ne davası acmalıyım ve kiraya verdigi günden bugune kira gelirinin yarısını bana ödemeye mecbur edebilirmiyim?Evimden ben yararlanmak istiyorum evin tahliyesi ve bana tahsisi icinde ayrı bi davamı gerekir?
Nafakam 300tl idi temmuz ayında nafaka mahkemesi 500tl ye cıkardı dosya yargıtayda kararda kesin degil.temmuzdan bu yana nafakaları 2 ayda bi 1000 tl olarak yatırıyor.bu son 3 aydırda yatırmıyor.kesinleşmemiş bi kararla parayı yatırdıgı icinde fazladan yatırdım parayı deme şansı varmı?ve neden kesinleşmemiş bi hükmü yerine getiriyor?
Bugune kadar acılmıs olan davalarda haklı ve haklılıgımı ispat ettiğim icin davaları kazanıyorum fakat hukuki sürecler cok yavas ilerliyor.ben yaklaşık 32 aydır eşyalarımı alamadım ve madur olan ben iken neden evimi kullanamıyorum?evimin yakınlarında bile olmamın suc oldugunu söylediler bana öle bişi olabilir mi? nakafa icin ne yapabilirim?