Değerli Hukukçular Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkürler.Dedem geçen yıl vefat etti.Anlaşmazlık yüzünden tarlaları paylaşamadık.Dedemin Mirasçıları babam, halam, babaannem olmak üzere 3 kişi.Dededim tarlaları 3 parça halinde toplam 155 dekar.Anlaşmazlık şöyle: babam çiftçi olduğu için dedemin ilçe merkezine yakın tarlalarını istedi , halam ve babaannem buna karşı çıkıyorlar.Babam tüm tarlaların ederini hesapladıktan sonra ilçe merkezine yakın tarlayı bana verin diğer tarlalar sizin olsun ben size farkını vereyim demişti.Ancak mutabakat sağlanamadı.Yani kısaca babam tarımla uğraştığı için ilçe merkezine yakın olan tarlayı almak istiyor eğer böyle bir paylaşımda fark doğar ise fark vereceğini belirtmişti ve de anlaşamadılar.Sorum şu Toprak koruma kanununa dayanarak dava açarsak nasıl bir durum ortaya çıkar.Ve aldığımız duyumlara göre dava açarsak devlet tüm tarlaları çiftçilik yapan mirasçıya veriyormuş ve tarlaları alan mirasçı diğer mirasçılara tarlaların parasını ödüyormuş bu ne derece doğrudur??