+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 21 ileti bulundu.

Konu: İcra takibi nasıl yapılır?

İcra takibi nasıl yapılır? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkey.
    İletiler
    92
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

özür dilerim sayın apranti, bütün meslektaşlarım adına. lütfen bizi fırçalamayın hemen böyle, emrinize amadeyiz. siz yeter ki sorun, biz pulu nereye yapıştıracağınızı bile söyleriz

Hukuki NET Güncel Haber

İcra takibi nasıl yapılır? konulu yargıtay kararı ara
    İcra takibi nasıl yapılır? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: İcra takibi nasıl yapılır?

merhaba arkadaşlar benim size danışmak istediğim bir konu var.bir bankadan kredi kartım yüzünden nerdeyse icra süresine geldim öğrenmek istediğim taksitlendirmeyi nasıl yapabilirim yada nereye başvurmam gerekli. evraklarım daha avukata gitmedi

İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

sayın av.tayfun bey bana bu konuda ne yapmak gerektiğini söylermisiniz

Nerede
    Mersin / Türkiye
    İletiler
    760
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı fecriye rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sayın av.tayfun bey bana bu konuda ne yapmak gerektiğini söylermisiniz
    Av.Tayfun bey bu aralar yoğun... Sitenin nöbetçi avukatı olarak ben yanıtlayayım sorunuzu izin verirseniz;

Hakkınızda yasal takip süreci başlamadıysa bankanıza müracaat ederek borcunuzu taksitler halinde ödemek istediğinizi bildirebilirsiniz. Taksit miktarı ve süresinde anlaşabilirseniz, ödemeye başlarsınız. Bu aşamada taksitlendirme konusunda hukuki bir korumanız yok. Yani bankanızı taksitle ödeme konusunda zorlayamazsınız.

İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İcra takibine konu olan evrağın aslı ile icra müdürlüğüne gidin eğer yaşadığınız yer büyük il adliyesi ise icra tevzi bürosu vardır burdaki görevli memur sizin takip talebini ve ödeme emrinizi hazırlar ve hangi icraya düştüğüne dair tevzi edip sizi icraya yönlendirir.İcra'daki memura ben takip açacağım derseniz gerekli evraklarla bir dosya isteyim harç ve pul masrafını istedikten sonra dosyanızı açıp esas'a koyar ve size verilen makbuzda dosya esas numaranız yazılmaktadır.Tebligatı yolladıktan sonra belirli bi kesinleşme süresi var yapmak istediğiniz işlemi görevli memur'dan talep eder ve takibe devam edersiniz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İcra takibi nasıl yapılır?

Sevgili Nihilist,
    Bütün avukatlar adına özür dilerken muhtemelen bütün avukatların sizden haberdar olmamasından yararlanıyorsunuz. Ancak bu alaycı üslubunuzu gören meslektaşlarınızın sizi destekleyeceğinden emin olmamanızı öneririm. Kuşkusuz burası bir forum, hukuk yolunu tercih edenlerin sorunları için çare aradığı bir yer. Eğer derdiniz, yol yöntem gösterilmesini isteyenlerin vermeleri gereken parayı vermeleleri endişesiyle, size ancak pek çok avukatın, insanların haklarını koruyarak namuslu biçimde hayatlarını sürdürdüklerini hatırlatabilirim. Para bu kadar öncelikliyse kinik bir dili daha iyi kullanabileceğiniz pek çok mesleğin de farkında olmalısınız. Bu foruma zaman ayıran meslektaşların, buradaki insanların yerine kendilerini koymalarını öneririm. Avukatlar, meslektaşlarının mesleğe gösterdiği saygıyla değer kazanır ancak.

Nerede
    ANTALYA
    İletiler
    220
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı nihilist rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    özür dilerim sayın apranti, bütün meslektaşlarım adına. lütfen bizi fırçalamayın hemen böyle, emrinize amadeyiz. siz yeter ki sorun, biz pulu nereye yapıştıracağınızı bile söyleriz
    Mükemmel cevap

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Hasan990 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    sizi destekleyeceğinden emin olmamanızı öneririm
    Hasan bey sizin düşündüğünüzün aksine kendisini destekliyoruz. Neden desteklediğimizi merak ediyorsanız üyelik hakkı kazandığınızda okudum diye işaretlediğiniz forum kurallarını tekrar okuyunuz.

Kuşkusuz burası bir forum, hukuk yolunu tercih edenlerin sorunları için çare aradığı bir yer.
    Yanlış burası hukuku anlatma sevdirmek ve yol göstermek niyetinde olan bir sitedir. ÇARE ARANAN BİR YER DEĞİLDİR. ÇARE AVUKAT İLE SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ANLAŞMA YAPMASIDIR.

Eğer derdiniz, yol yöntem gösterilmesini isteyenlerin vermeleri gereken parayı vermeleleri endişesiyle,
    Bu endişe için arkadaşımızın dayanağı yasalardır. Avukatların bedelsiz hizmet vermeleri hukuken yasaktır.

pek çok avukatın, insanların haklarını koruyarak namuslu biçimde hayatlarını sürdürdüklerini hatırlatabilirim.
    Tabi biz Avukatlar aslında başka işlerden para kazanıyoruz ve avukatlık mesleğini de şan olsun diye yapıyoruz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Eyilik [Yönetici],

Daha erken beklediğim yanıtınız beni hem sevindirdi hem üzdü. Sizin Sevgili Nihilist gibi bütün avukatlar adına değil de belki "site yöneticileri" ya da "sitede yazan meslektaşlar" gibi bir sıfatın altını çizmek suretiyle çoğul eki kullandığınızı düşünüyorum. Ki buna saygı duymamak mümkün değil, nihayetinde bir fikir açıklamasıdır. Yine de, tüm meslektaşlar adına konuşmak gibi bir yanılgıya karşı medeni bir uyarı yapma görevimi yerine getirmek isterim.

"Çare aranan bir yer değildir" ifadenizi dar anlamda kabul etmem mümkün, çareyi avukatla müvekkili arasında bir kontrat yapmak olarak düşünürsek. Ancak bunu, sizin de pek güzel belirttiğiniz üzere geniş anlamda "yol gösterme" hatta izin verirseniz "seçenek sunma" diye anlamak de facto olarak hem meslektaşlar hem de hukuki problemleri olanlar için rahatlatıcı olacaktır diye düşünüyorum.
    Ancak Sevgili Eyilik [Yönetici], farkında mısınız ki, düşüncelerimin küçük bir bölümünü alıp (biraz da beceriksizce) yanıtlarken, Sevgili Nihilist'in sergilediği üzere, hukuktan medet ummak gibi bir hareket noktası olan birilerine küstah bir üslupla yaklaşmanın ne hukuku anlatmakla, ne de sevdirmek ve yol göstermekle ilgisi olabilir. Bu noktada, benim de size forum kurallarını (medeni üslup hatta sadece temel nezaket açısından) hatırlatmama izin verir misiniz? Ama vakit kaybedip okumayın zira forum kuralları saygısızlığı onaylamıyor...

Hukukun üstünlüğü prensibini benimsemiş herkesin, böyle bir sitede çeşitli taleplerinin dile getirilmesinin olgunluk, anlayış ve nezaketle karşılanması gerektiğine inanıyorum. Kaba bir "hizmet bedeli önceliğiyle" değil...

Bir yandan bir kural olarak "kişisel sorunların yanıtlanmayacağını" söylüyorsunuz diğer yandan da fiilen bunlara izin veriyor hatta pek çoğunu mükemmel bir ayrıntılandırmayla yanıtlıyorsunuz. Yani "bir yanda, yardım isteyenlerin tepesinde bir Demokles kılıcı bulunsun ama bizi kontrata götürmeyenlerin de kafasını yarsın" mı diyorsunuz?

Hayır, ben sadece böyle bir sitenin tutarlı bir biçimde sürmesini ve öncelikle de "sorunlu insanlara terbiye sınırlarını aşan bir biçimde yanıt verilmemesini istiyorum". Önce bir insan, sonra da bir hukukçu olarak derdim bu.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sevgili Eyilik [Yönetici],

Daha erken beklediğim yanıtınız beni hem sevindirdi hem üzdü. Sizin Sevgili Nihilist gibi bütün avukatlar adına değil de belki "site yöneticileri" ya da "sitede yazan meslektaşlar" gibi bir sıfatın altını çizmek suretiyle çoğul eki kullandığınızı düşünüyorum. Ki buna saygı duymamak mümkün değil, nihayetinde bir fikir açıklamasıdır. Yine de, tüm meslektaşlar adına konuşmak gibi bir yanılgıya karşı medeni bir uyarı yapma görevimi yerine getirmek isterim.
    Keşke bu duyarlılığı cevap verme zorunluluğumuz varmış gibi davranan üyelerimize de gösterseydiniz. Hukukçulara özgü bölüme girebilen üyelerimiz için kesinlikle onlar adına konuştuğumu söylüyorum.
    Hukukçu olduğunuzu söylüyorsunuz en azından sizin adınıza konuşmadığımı kabul ediyorum. Elbette hukukçu iseniz. Sizi de hukukçulara mahsus bölümde görmek isteriz. Benimle aynı görüşte olmadığını düşündüğünüz meslektaşlarımla tanışırsınız.

"Çare aranan bir yer değildir" ifadenizi dar anlamda kabul etmem mümkün, çareyi avukatla müvekkili arasında bir kontrat yapmak olarak düşünürsek. Ancak bunu, sizin de pek güzel belirttiğiniz üzere geniş anlamda "yol gösterme" hatta izin verirseniz "seçenek sunma" diye anlamak de facto olarak hem meslektaşlar hem de hukuki problemleri olanlar için rahatlatıcı olacaktır diye düşünüyorum.
    Ancak Sevgili Eyilik [Yönetici], farkında mısınız ki, düşüncelerimin küçük bir bölümünü alıp (biraz da beceriksizce) yanıtlarken, Sevgili Nihilist'in sergilediği üzere, hukuktan medet ummak gibi bir hareket noktası olan birilerine küstah bir üslupla yaklaşmanın ne hukuku anlatmakla, ne de sevdirmek ve yol göstermekle ilgisi olabilir.
    Bu konuda benimle ilgili sadece bu foruma saplanıp kalmayın

Tüm iletilerimi izleyin göreceksiniz ki forum kurallarını okumadan siteyi bedava avukatlık hizmeti olarak gören üstelik cevap verilmediği için feveran eden üyelerimize fazlasını yaptığımı göreceksiniz.

Saygısızlık yapan üyelerimize karşı çok sempatik değilim bundan da her hangi bir rahatsızlık duymuyorum.

Her önüne gelenin sitemize, sitemizin yöneticilerine, hukukçulara hakaret etmesine, kendi avukatını test etmesine, sitemizi avukat aramaya, müvekkil bulmaya aracılık edilmesine izin vermeyiz. Bakın yine çoğul konuştum.

Bu arada sevgili hukukçu üyemiz hakkınızdaki istatistiki bilgilere göre

* Tüm İletiler: 2
    * Günlük ileti ortalaması: 1,56
    # Son Aktivitesi: 17-11-2009 21:03:19
    # Kayıt Tarihi: 16-11-2009

Merak ediyorum sadece bana cevap vermek için mi üye oldunuz yoksa avukatlık hizmeti bekleyen üyeye yardım etmek için mi ? Doğrusu ne tür cevap verirseniz verin olağanüstü hassasiyetinizi eleştirdiğiniz arkadaşlarınız kadar katkı yaparak gösterebilseydiniz.

Bu noktada, benim de size forum kurallarını (medeni üslup hatta sadece temel nezaket açısından) hatırlatmama izin verir misiniz? Ama vakit kaybedip okumayın zira forum kuralları saygısızlığı onaylamıyor...
    Lütfen efendim forum kurallarını bana medeni uslup ve temel nezaket açısından hatırlatınız

Ama ben bir kaçını bana hatırlatmanız için kopya vereyim

Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun Arama Özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren Konular açılamaz.

(biliyormusunuz yukarıdaki kurala uyulsa idi hem icra dairesinde kullanılan formlara ulaşabilecek, nerde takip açılır nasıl açılır bulabilecek idi)

Bakın bir kural daha

Sitenin ücretsiz hukuki danışma sağlama gayesi bulunmamaktadır. Sitenin amacı genel hukuk bilgisi vermek olup, şahsi hukuki sorunlarınız için Avukatınıza danışmanızı öneririz. Forumlarda sorduğunuz sorular, yeterli hukuki veriye sahipse ve şahsi danışmanlık talebi olarak nitelendirilmediği sürece, diğer site üyeleri tarafından yanıtlanabilir. Site yönetiminin veya site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur. Forum hukuki bilgi paylaşımı esası üzerine kurulmuş olup, farklı amaç güdenlerin kayıtları silinecektir.

Hukukun üstünlüğü prensibini benimsemiş herkesin, böyle bir sitede çeşitli taleplerinin dile getirilmesinin olgunluk, anlayış ve nezaketle karşılanması gerektiğine inanıyorum.
    Dilediğiniz şekilde inanmaya devam edebilirsiniz.

Çok güzel atasözlerimiz var konuya uygun "Bekara karı boşamak kolay " "uzaktan davulun sesi hoş" "gelir"

Sanırım siz de sitemiz için yanlış bir yanılgı içindesiniz SİTEMİZ DEMOKRATİK BİR SİTE DEĞİLDİR.

Kaba bir "hizmet bedeli önceliğiyle" değil...

Bir yandan bir kural olarak "kişisel sorunların yanıtlanmayacağını" söylüyorsunuz diğer yandan da fiilen bunlara izin veriyor hatta pek çoğunu mükemmel bir ayrıntılandırmayla yanıtlıyorsunuz. Yani "bir yanda, yardım isteyenlerin tepesinde bir Demokles kılıcı bulunsun ama bizi kontrata götürmeyenlerin de kafasını yarsın" mı diyorsunuz?
    Bu sitede vatandaşın yazması gereken dilekçeyi yazıp üyenin eline tutuşturan mı var ? Kast ettiğiniz benmiyim. Bu siteyi kullanarak kendisine müvekkil temin eden bir meslektaşımıza izin verdiğimizi mi gördünüz ? örnek verirseniz çok sevinirim. Veremeyecekseniz eğer sanal bir kişilik tarafından hakarete uğradığımızı düşüneceğiz .

Hayır, ben sadece böyle bir sitenin tutarlı bir biçimde sürmesini ve öncelikle de "sorunlu insanlara terbiye sınırlarını aşan bir biçimde yanıt verilmemesini istiyorum". Önce bir insan, sonra da bir hukukçu olarak derdim bu.
    Çok dertlenmeyin site çok tutarlı ve çok uzun bir süre yayına devam edecek

ve "her daim" Açıldığı 2002 yılından itibaren bağımsız istatistiki veriler gereğince en iyi ve ilgi çeken hukuk sitesi olmaya da devam edecektir.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 3 Sayfa İlkİlk 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

yhs-ddc_bd

şehirdışı icra takibi nasıl yapılır

Forum