Siz değerli forum yöneticileri ve hukukçu üyelere birkaç sorum olucak.
2007 yılında ortağı olduğum(abim) şirkete bir bankadan şahsi kefaletimle ticari rotatif kredi aldık.Dört ay sonra şirkette ayrıldım.Kredi 80.000 ytl idi.Abim daha sonra kredi limitini 230.000 ytl çıkarmış.Buraya verdiği çeklerde kimisi hatır kimisi reel ticareti karşılığında aldığı çekler.Abim geçen ay iflas etti.Banka beni arayarak içerde 150.000 ytl çek var odenecek diğerleri ödenmiyor avukata vericeğiz dedi.Dolandırıcılık davası açıcaz kaçaksınız diyor.Benim bu borcu odeme şansım hiç yok.İcra dosyası açılmış kendi arabama haciz koydular.Babam kalp hastası ve bunun için ikametgahımızı almayarak taşındık.Gelen tebliğler muhtara dahi gitmiyor artık.Forumda araştırmalarıma gore banka savcılığa bana ulaşamadığı için suç duyurunsunda bulunabilirmiş.Bu olabilir mi? Bir iş buldum asgari ucret ordan ayda 200 ytl odemek istiyorum ikametgamızı almadan çalıştığım yeri adres vermek istiyorum.Çünkü babam rahatsız icradan etkilenmesini istemiyorum.Gücümün yettiğince odemek ve kaçak olmak istemiyorum.Yolda yururken arkama bakmak inanın çok kotu bişey.Bu dosya için benim neler yapmam gerekir.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.Saygılarımla