+ Konuyu Yanıtla
11 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon
101 den 110´e kadar toplam 119 ileti bulundu.

Konu: Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin

Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin

Maverick35 ne güzel herkese bir söyleyecek bişey bulmuşsun ben hukuk fakültesi okurken ayrılıp kamu yönetimi ve ikinci bir okul olarak işletme okumuş ve her an işkenceyle yargılanmayla karşı karşıya kalmış ki defalarca (yalan dolanda olsa) ama hepsindende yaptığı işlerin doğruluğu sayesinde kazanmış akabinde açtığım her tazminat davasını da kazanmışım. bu ülkede çok üst düzeyde insanları yakalamış hakkında tahkikat dosyası hazırlamış ve bugün birçoğunun ceza almasını sağlayacak belgeleri sağlamış biri olarak yardımda bulundum ama saygı çerçevesinde. sen yazdıklarımı tam okusaydın geçmiş sayfaları okuduğumu gazihamdi kardeşime söylediğimi görecektin.2 yıl av. bürosunda çalışman herşeyi biliyosun yada en doğrusunu sen biliyosun anlamına gelmez.senin patronunun girdiği dava kadar benim benim meslekte deneyimim, görmüşlüğüm okumuşluğum yaşamışlığım ve uygulayışım var.

bak bende sana ispatlayayım birşeyler.
    1--- Cem NEMUTLU diyorki 4 kez kontrolden geçtim elbette geçeceksiniz başka başka ilçelere gidiyorsunuz hepsi birbiriyle kordineli olması imkansız.yolda polis durdurmasa bak durdurmuyor işini yapmıyor dersiniz durdurunca yahu bukadarınada pes dersiniz. işinize nasıl geliyorsa öyle uygulanmıyor kanunlar beyler. Cem Bey av.sınız ama Yeni trafik yasasındaki ana değişiklikleri bilmeden yazıyorsunuz. Beyfendi o yeni kanun derki:" Her yıl sürücülerin en az 1/3’ü alkol kontrolünden geçirilecek" umarım yeterli cevap olmuştur. operasyona gittiğim yada uygulamada takılan onlarca Av. ile karşılaştım ve bana biriside olsun ehliyet yada nüfus cüzdanını çıkartmadı. hepsi Av. kimliğini çıkarttı siz anladınız nedemek istediğimi. Sayın Cem NEMUTLU başıma geldiğinden biliyorumki memurlara ben Avukatım dediniz arkadaşlarda sizi herseferinde uygulamaya aldı.Çünkü desenizki ben şu ilçede yada mahallede uygulamaya alındım gerek varmı deseniz sizi emin olun hadi biri bekletti diğeri o uygulamaya tabi bırakmaz bundan adım gibi eminim. Allah vermesin bi yakınınız kaza geçirse ve kazaya neden olan sürücü 0,20 hatta 0,10 olsun yada kıyak geçeyim 0,05 alkollü olduğu tespit edilse sizin tavrınız ne olurdu lütfen Gazihamdi , Cem NEMUTLU ve Maverick35 buraya yazarmısınız?

2----Gazihamdi sana yardımcı olmak istedim ve özelden mail atmıştım sanırım gelmedi ki böyle konuşuyorsun.Bak kardeşim senin için arkadaşlarımı aradım senin samimiyetine güvenerek doktor arkadaşlarımada sordum. Doktor olanı dediki doktora geldi kan testi yapacak alet yok ise doktor nezdinde tekrar cihaza tabi tutulur yada koklama suretiyle alkollü olduğuna bakılır ve alkol kokusu sonucunda cihaza uygun olduğuna dair rapor verilir ki sanada böyle yapılmış. Polis arkadaşım başına geleni anlattı daha bu yıl olan.Mahkemesi bittiği için açık konuşacağım. Eski Meclis Başkanlarından birisinin eşi istanbulda alkol muayenesine takılıyor ve 0,55 alkollü çıkıyor. Polislerde torpil geçecek halleri yokya gerekli işlemi yapacaklarını söylemişler. Hanım yapın demiş ve avukatı aracılığı ile gerekli haklırını savunmak için iptal davası açmış.Karar bayandan yana hemennn sevinme nedeni şu Maverick35 sende oku "eski Alkol cihazları (ki hala birçoğu yenilenmedi ve bunun kabahatinin kimde olduğunu bilmem ama vatandaşın madur edildiği belli en çokta Polis arada kalıyor ve sorumlu tutuluyor ne yazikki) o cihazların yüzde 10 ama sadece bukadar yanılma payı olduğunu yaptırlan araştırma yani cihaz üzerinde yapılan araştırma ile kabul görmüş. Bayandada 0,55 çıktığı için yüzde 10 düşülmüş yani yasal sınırın altında olduğu için iptal edilmiş. Maverick35 buda mahkeme kararı kardeşimm. hangisi haklı şimdi) ve yine Maverick35 bende hukuk okudum. bir sürüü senin gibi ve Av hakim savcı arkadaşım ve abim var. Bunlardan biriside Sayın Ferudun YENİSEY abim,komşum,hocam ve büyüğüm.Tanırmısın kendisini Bu ülke ona güvenmiş ve AHİM de yer vermiş. Dedimki benmi biyerde hata yapıyorum Av. bürosunda çalışmış kurt gibi bi genç ve bir avukat benim söylediklerimin tersini söylüyor. bana dedilerki kanunu hatırlat tekrar okusunlar dendi bende hatırlatıyorum.

Uyuşturucu ve Keyif Verici Maddeler İle Alkollü İçkilerin Etkisinde Araç Sürme Yasağı

MADDE 97-

b) Alkollü içki almış olarak kandaki alkol miktarına göre araç sürme yasağı;

1) Taksi veya dolmuş otomobil, minibüs, otobüs, kamyon, çekici gibi araçlarla kamu hizmeti, yük ve yolcu taşımacılığı yapan sürücüler ile resmi araç sürücüleri alkollü içki kullanmış olarak bu araçları süremezler.

2) Alkollü içki almış olarak araç kullandığı tespit edilen diğer araç sürücülerinden kanlarındaki alkol miktarı 0.50 promilin üstünde olanlar araç kullanamazlar.

c) (Değ.: 18.05.2007-26526) Alkollü içki almış sürücülerin ve kanlarındaki alkol miktarının tespiti esasları;

1) Alkollü olarak araç kullandığından şüphe edilen sürücüler; alkol tespitine ilişkin tarih, saat ve ölçüm sonucu ile cihaza ait seri numarasını gösterir çıktı verebilen ve kalibrasyon ayarı yapılmış teknik cihazlar kullanılarak trafik zabıtası tarafından kontrol edilir.

2) Trafik kazalarında kazaya karışan sürücülerin alkol durumları, kaza tespit tutanağını tanzim eden görevlilerce, bu bendin (1) numaralı alt bendindeki özelliklere sahip teknik cihazlarla olay yerinde tespit edilerek, kaza tespit tutanağına yazılır.

3) Yaralanmalı ve ölümle sonuçlanan trafik kazalarında; yaralının durumunun aciliyeti gibi sebeplerle teknik cihazla ölçümün mümkün olmaması halinde; bu sürücülerin sevk edildikleri sağlık kuruluşlarınca kan almak suretiyle alkol tespitleri yapılır. Sevk edilen sağlık kuruluşunun kan üzerinden tahlil yapabilecek tıbbi ve teknik imkânlara sahip olmaması halinde; bu kuruluşlarca alınan kan örnekleri adli tıp kurumu olan yerlerde bu kuruma, olmayan yerlerde kan üzerinden tahlil yapabilecek tıbbi ve teknik imkânlara sahip Sağlık Bakanlığına bağlı resmi sağlık kuruluşularına gönderilerek alkol tespiti yaptırılır.

4) Bu bendin (1) numaralı alt bendinde belirtilen teknik özelliklere sahip olmayan cihazlarla yapılan ölçümlere vaki itirazlar ile mütecaviz davranışlarda bulunulması veya cihazla ölçüme mukavemet gösterilmesi gibi durumlarda; sürücüler adli tıp kurumu, adli tabiplik veya Sağlık Bakanlığına bağlı resmi sağlık kuruluşlarına olay anından itibaren en geç iki saat içerisinde sevk edilerek (1) numaralı alt bentte belirtilen teknik özelliklere sahip teknik cihazın özelliklerine eşdeğer özelliklerdeki teknik cihazlarla veya kan aldırmak suretiyle alkol tespitleri yaptırılır. Yapılan tespitin değerlendirilmesinde; tespiti yapan kurum/kuruluş tarafından olay anından tespit yapıldığı ana kadar geçen süre de göz önünde bulundurularak sonuç belirlenir ve çıkan sonuca göre yasal işlem gerçekleştirilir.

5) Kandaki alkol miktarının teknik cihazlarla ve kan alınarak laboratuvarda tespit imkânlarının bulunmadığı hallerde, alkollü olarak araç kullandığından şüphe edilen sürücüler en yakın resmi sağlık kuruluşuna sevk edilerek, kurum hekimi tarafından alkol muayenesinden geçirilirler.

6) Yapılan tespit sonucunda belirlenen limitlerin üzerinde alkollü içki aldığı belirlenen sürücülerin Karayolları Trafik Kanununun 48 inci maddesine göre, birinci defada 6 ay, ikinci defada da 2 yıl süreyle sürücü belgeleri geçici olarak geri alınır. İkinci defa geri alma süresi sonunda sürücü, sürücü davranışı geliştirme eğitimine tabi tutulur ve başarılı olması halinde belgesi iade edilir. Üçüncü defa ve fazlasında ise, bu sürücüler, 6 aya kadar hafif hapis cezası ile cezalandırılırlar ve belgeleri 5 yıl süre ile geri alınarak psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanı muayenesine tabi tutulurlar; bu süre sonunda yapılacak psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanı muayenesi neticesinde belgesinin iadesinde sakınca bulunmayanlara sürücü belgesi iade edilir. Muayene sonucunda sürücü belgesinin iade edilmesinde sakınca bulunanlara ise sürücü belgesi verilmez.

Maverick35: benim bilgimden ve uygulamalarından ve yazdıklarımdan yana bir yanlışım yok ama senin var. Oda şu: Hemen ceza tutanağını alıp Sulh Hukuka gidersen diyorsun o bikere Sulh Ceza Mahkemesi. ki onada gitmezsin kulak veriyorsun değilmi Gazihamdi arkadaşım!! cezanın kesildiği yer "İDARE MAHKEMESİ" nde dava açınız ve ayrıca İdare mahkemelerinde tanık dinlenmez. Yani tanıkla davanızın lehinize olduğunu ispat edemezsiniz. Bişeyler biloyormuymuşum Maverick35 veee gazihamdi seni doktora götürmüşler kardeşim sonunda doktorda yazmış üflemeyle alkol kokusu geliyor diye. bekle gör politikası izle bakalım.

ama gene diyorum özelden msj gelmediyse yaz özelden sana daha ayrıntılı yazayım çünkü tarafsızlık söz konusu değil burda. Bende çok dayak yedim polisten askerden fakültede okurken.hep küfür ediyordum onlara ama hepde haklıydılar şimdi daha iyi anlıyorum. sizinde ağzınız yandığı için çırpınıyorsunuz aklanmak için.Ama vicdan diye birşey var ona nasıl yalan söyleyeceksiniz onu nasıl ikna edeceksiniz onuda bilemem.

son söz: Kimse kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmasın. Senin başına 0,10 pm alkollü birisi yüzünden trafik kazası gelse nasıl davranırsan kendinde ona göre davran.Bunun şarabı,rakısı,bir şişe birası yok kardeşim kimsenin canını acıtmaya da hakkın yok.
    Saygılarımla

Hukuki NET Güncel Haber

Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin konulu yargıtay kararı ara
    Alkolsuz Araç kullansanız da kesinlikle üflemeyin konulu hukuk haber
    Konu saca tarafından (08-03-2009 Saat 00:24:14 ) de değiştirilmiştir. Sebep: daha iyi görmelerini sağlamak

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Ankara
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sürücülerin büyük çoğunluğunun "kırmızı ışık" kavramını tam olarak algılayamadığı, (Sağa dönüş yapacak araçların kırmızı ışıkta beklemeden dönebileceğini zanneden hatta bunun için önünde kırmızı ışıkta durup bekleyen araçlar varsa korna çalarak ısrarlı bir şekilde yol isteyen sürücüler) yakın takip kavramının yeterince bilinmediği, şerit çizgisi aracın ortasına gelecek şekilde yolu ortalayarak ve aynı zamanda iki şeridi birden işgal ederek araç sürmenin en güvenli sürüş şekli olarak bilindiği, acil yardım araçlarının geçişine ayrılan en sol şeridin bilinçsiz kullanım sebebiyle en çok tıkanan şerit olduğu, saatte 90 km olan azami hız sınırlarını aşmanın oluşturduğu risklerin algılanamadığı, aracın gücüne göre aşırı hızlı ve kurallara uymadan şerit değiştirerek (Halk arasında zikzak tabir edilen şekilde) araç kullanmanın marifet sayıldığı, Ülkemizde sanki bütün trafik kazalarının sebebi Alkollü araç kullanımıymış gibi bir değerlendirme yapılması çok ilginç...

Devletin yetkili kurumlarının yayımladıkları istatistiklerde Alkollü araç kullanımı sebebiyle meydana gelen trafik kazaları oldukça düşük sayılarda olmasına karşın, bu suça uygulanan cezanın çok yüksek olması da bir başka dikkat çekici husus.

Trafik Kanunu'nda yapılan değişiklikle alkol ölçümlerinde kullanılacak cihazların periyodik bakımları ve kalibrasyon ayarları yapılmış, yazıcı çıktısı alınabilen cihazlar olması şartı getirilmiş.

Bu durumda şöyle bir sonuç ortaya çıkmıyor mu? Demek ki Yasa değişikliği yapılmadan önce kullanılan ölçüm cihazları hatalıydı ve bir çok vatandaş yanlış ölçüm sebebiyle mağdur edildi.

Ayrıca, alkolmetre cihazlarının kalibrasyon ayarları belirli sürelerde mi yoksa belirli sayıda ölçüm yaptıktan sonra mı yapılıyor.

Yapılan ölçümde tereddüt oluşması halinde cihazın kalibrasyonunun doğru yapılıp yapılmadığını denetleyecek bir kurum veya birim mevcut mu?

Ben yaptım oldu mantığıyla yerleştirilmeye çalışılan bir sistemde bir çok vatandaş haketmediği şekilde mağdur edilmektedir. Hukuk güçlüyü ve haksızı değil mağduru korumalıdır. Devletin görevlileri önce vatandaşı mağdur edip sonra da "pardon" diyerek geçiştiremezler. Hesap verme mekanizmasının mutlaka işletilmesi gerekir. Zira sadece bir cihazın ölçümü gerekçe gösterilerek Devletin bir memuru günümüz şartlarında bir ailenin bir aylık geçimini sağlayabileceği miktarda para cezası uygulama ve sürücü belgesine el koymak suretiyle de şoförlük mesleğiyle geçimini sağlayan bir vatandaşa meslekten men cezası verme yetkisine sahiptir.

Birde olayı duygusal boyuta taşıyıp "... promil alkollü birisi sizin bir yakınınıza çarpsa ne düşünürsünüz" diye soranlar var. Ben de onlara şöyle bir soru yöneltmek istiyorum; Diyelim ki sizin bir yakınınız alkollü olarak araç kullanıyor.Kavşağa geldiğinde kendisine yeşil ışık yandığı sırada diğer yönden gelen ve kırmızı ışıkta geçen alkolsüz bir şahıs yakınınızın kullandığı araca çarparsa siz ne düşünürsünüz? Alkollü araç kullandığı için yakınınıza mı kızarsınız yoksa hala kırmızı ışığın anlamını bilmeden trafiğe çıkan magandaya mı sinirlenirsiniz?

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevap yazmayacaktım ama gene duramayacağım. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. yaşasın onuncu köy diyor ve bişey daha söylüyorum. Alkan3514 Birde olayı duygusal boyuta taşıyıp "... promil alkollü birisi sizin bir yakınınıza çarpsa ne düşünürsünüz" diye soranlar var. Ben de onlara şöyle bir soru yöneltmek istiyorum; Diyelim ki sizin bir yakınınız alkollü olarak araç kullanıyor.Kavşağa geldiğinde kendisine yeşil ışık yandığı sırada diğer yönden gelen ve kırmızı ışıkta geçen alkolsüz bir şahıs yakınınızın kullandığı araca çarparsa siz ne düşünürsünüz? Alkollü araç kullandığı için yakınınıza mı kızarsınız yoksa hala kırmızı ışığın anlamını bilmeden trafiğe çıkan magandaya mı sinirlenirsiniz? diyosunda ben aksini mi söyledim ona yapılmasınmı dedim nedir bu kuyruk acısı yasaları benmi çıkarıyorum, o cihazları ben denetliyorum benmi bakımını yaptıracağım, yada bunları düzeltmek için kaç kez ilgili yerlere yazı yazdın.biz teşkilat olarak defalarca görüş bildiriyoruz.bizim ailemiz yakınlarımız yapılan uygulamalardan zarar görmüyormu sanıyorsunuz. duygusal boyuta taşıdığımı söylüyorsun.elbete taşıyacağım Ama sana diyorumki Alkan3514 alkollü sürücü yüzünden benim trafik polisi abim görev başında senin gibi adamların trafik güvenliğini sağlamak için görevini karda yolda kalmış birine yardım ederken görevi başında şehit oldu. allah öyle büyüktür ki o acıyı basite alanlarada yaşatır inşallah. Hadi bakalım amin de. ben amin dedim kardeşim
    Konu saca tarafından (08-03-2009 Saat 02:08:24 ) de değiştirilmiştir. Sebep: yok

Nerede
    Ankara
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı saca rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    cevap yazmayacaktım ama gene duramayacağım. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. yaşasın onuncu köy diyor ve bişey daha söylüyorum. Alkan3514 Birde olayı duygusal boyuta taşıyıp "... promil alkollü birisi sizin bir yakınınıza çarpsa ne düşünürsünüz" diye soranlar var. Ben de onlara şöyle bir soru yöneltmek istiyorum; Diyelim ki sizin bir yakınınız alkollü olarak araç kullanıyor.Kavşağa geldiğinde kendisine yeşil ışık yandığı sırada diğer yönden gelen ve kırmızı ışıkta geçen alkolsüz bir şahıs yakınınızın kullandığı araca çarparsa siz ne düşünürsünüz? Alkollü araç kullandığı için yakınınıza mı kızarsınız yoksa hala kırmızı ışığın anlamını bilmeden trafiğe çıkan magandaya mı sinirlenirsiniz? diyosunda ben aksini mi söyledim ona yapılmasınmı dedim nedir bu kuyruk acısı yasaları benmi çıkarıyorum, o cihazları ben denetliyorum benmi bakımını yaptıracağım, yada bunları düzeltmek için kaç kez ilgili yerlere yazı yazdın.biz teşkilat olarak defalarca görüş bildiriyoruz.bizim ailemiz yakınlarımız yapılan uygulamalardan zarar görmüyormu sanıyorsunuz. duygusal boyuta taşıdığımı söylüyorsun.elbete taşıyacağım Ama sana diyorumki Alkan3514 alkollü sürücü yüzünden benim trafik polisi abim görev başında senin gibi adamların trafik güvenliğini sağlamak için görevini karda yolda kalmış birine yardım ederken görevi başında şehit oldu. allah öyle büyüktür ki o acıyı basite alanlarada yaşatır inşallah. Hadi bakalım amin de. ben amin dedim kardeşim
    Sevgili kardeşim ettiğin duaya (bedduaya) seni rahatlatması için tüm yürekten amin diyorum. Zira gerçekten kazanın oluş sebebi sürücünün alkollü olmasıysa sen haklısın. Ancak kaza gece meydana gelmiş ve polis gerekli tedbirleri almadan taşıt yoluna çıkmışsa, örneğin reflektif kemeri bulunmuyorsa o zaman sürücü alkolsüz de olsa görülmesi mümkün değildir. Kaza yine kaçınılmaz olacaktı.Bu arada rahmetli abinin de mekanı cennet olsun. Sanırım trafik polisisin ve Devletin sana verdiği yetkileri kişisel duygularınla kullanıyorsun. İnşallah ileride büyük bir yanlışa düşmezsin. Aldığın maaşta alkol alan kişilerin ödediği vergi de var. Bu kadar kindar olma.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Alkan3514 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Aldığın maaşta alkol alan kişilerin ödediği vergi de var.
    Bunun adı züğürt tesellisidir.
    Senin aldığın maaşı ben ödüyorum.
    Sen benim kim olduğumu biliyormusun?
    Emniyet müdürünün şöförünün komşusunun kedisini götürdüğü veteriner bizim mahallede oturuyor.
    Var mı böyle bir şey? Kimse kimseye babasının hayrına maaş ödemiyor.
    Alkol alıp keyif yapan ( yapsın , rahatsızlık yaratmadığı sürece kimsenin bir şey dediği yok) binsin arabasına neymiş çok içmiş ama kendindeymiş bünyesi kuvvetliymiş! gelsin benim için hayati tehlike yaratsın.Tüküreyim o bünyeye.İçsin içeceği kadar.İstediği kadar vergi versin,polisin de maaşına katkıda bulunsun, evsize de yardımı olsun, hastalandığında gittiği hastanede tek kuruş ödemeden tedavisini de olsun o vergiyle sağlanan imkanlardan son damlasına kadar faydalansın,ama benim canıma zarar verebilecek, bünyesi sağlam potansiyel bir katil olarak yola çıkmasın.Keyfi için ödediği miktarının 3/1 kadarını da bir taksiye ödesin, gideceği yere öyle gitsin.
    Konu alkollü araç kullandığı( yanlış yada doğru kalibre edilmiş cihazla) tesbit edilen kişinin ne yapabileceğidir, devlet memurunun maaşının hangi yollarla karşılandığı değil.Benim ücretimden kesilen vergi, alkol alanların yaptığı katkıdan daha fazla katkı sağlıyor o polisin maaşına merak buyurmayın.O zaman ben daha çok vergi veriyorsam, benim hakkımı, güvenliğini sağlamak zorunda polis.Yani yanlış yok sizin maaşa katkı mantığınızla.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    105
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Saca;

A) Tekrar söylüyorum, sen eski sayfaları okumuyorsun, okuyorsan da, herhalde çok meşgul birisi olduğundan olacak, iyice hafızaya alacak şekilde okumuyorsun. Bunu %100 olarak ispatlayabilirim;

“1--- Cem NEMUTLU diyorki 4 kez kontrolden geçtim elbette geçeceksiniz başka başka ilçelere gidiyorsunuz hepsi birbiriyle kordineli olması imkansız”

Demişsin, Komiserim ya da Müdürüm; “4 defa alkol mayenesinden geçtim” diyen, Av. Cem NEMUTLU değil, Phantom Of Law rumuzlu üye.

B) “işinize nasıl geliyorsa öyle uygulanmıyor kanunlar beyler.”

Demişsin, evet, böyle, doğrudur.Eski sayfaları okursan göreceksin ki, Melbu adlı üyeyi, Karşıyaka’da, alkol muayenesinde yakalayan polis “Durumunu söyleseydin, sana bir güzellik yapardık” diyor.

Bu “Bir güzellik” nedir? Polisler nasıl “Bir güzellik” yaparlar? Ben polis olmadığım için ve beni yakalayan polisler bana “Bir güzellik” yapmadıkları için bu güzelliği bilmiyorum, sen biliyorsan burada açıklayabilir misin?

İkincisi, ben 2003 yılında alkolü olarak yakalandım, polis :-“Alkol var mı?” dedi, ben de :-“Evet var, acil durumda memleketten çağırdılar, çocuk hastalanmış, merak ettik. Ben, 4. birayı içerken masadan kalktım” dedim.

Sonuç ne oldu biliyor musun? Polis :-“Tamam, git, işlem yapmayalım, ama, bir kazaya karışma sakın” dedi.

Hani, yasalar, keyfe göre uygulanmıyordu?

C) Uyuşturucu ve Keyif Verici Maddeler İle Alkollü İçkilerin Etkisinde Araç Sürme Yasağı

MADDE 97-

1) Taksi veya dolmuş otomobil, minibüs, otobüs, kamyon, çekici gibi araçlarla kamu hizmeti, yük ve yolcu taşımacılığı yapan sürücüler ile resmi araç sürücüleri alkollü içki kullanmış olarak bu araçları süremezler.

2) Alkollü içki almış olarak araç kullandığı tespit edilen diğer araç sürücülerinden kanlarındaki alkol miktarı 0.50 promilin üstünde olanlar araç kullanamazlar.

c) (Değ.: 18.05.2007-26526) Alkollü içki almış sürücülerin ve kanlarındaki alkol miktarının tespiti esasları;

Bakın, kanun çok güzel ve çok açık. Ne diyor “… Alkollü İçkilerin Etkisinde araç Sürme yasağı” diyor. Ne diyor “… Kanlarındaki alkol miktarı” diyor.

“Benim oğlan, bina (Osmanlı zamanında, mahalle mekteplerinde okutulan bir çeşit alfabe) okur, döner döner bina okur” misali, ben, dönüp dönüp buraya aynı lafları yazıyorum;

Bu 0,50 Pm neye göre belirleniyor? Kime göre belirleniyor?

Bir insan 100 ml birayla kafayı bulur kendini kaybeder, diğeri 35’lik rakıyı devirir, ama, alkollü olduğunu anlayamazsın. Nitekim, ben, 2006 yılında Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda genel kontrole yakalandığımda, benden ehliyet ve ruhsatımı isteyen polis, benim alkollü olduğumu anlayamadı(Galiba bir ihbar vardı, alkol muayenesi yapmıyorlardı. Benim konuşmamdan da alkollü olduğumu anlayamadılar, çünkü ben “Alkolün etkisi altında değildim”

Kanun diyor ki: “… kanlarındaki alkol miktarı”

Eee.. Bu cihazlara üfleniyor, alkol midede, üflerken ağzımızdan çıkan nefes de mideden geliyor.
    Sonuç: Üfleme sonucu alkol fazla çıkabilir.
    Hı…Adam 1-2 pm alkollüdür, ona bir şey demiyorum, ama, bir insan 0,60-0,70 gibi sonuçla alkollü görünürse, o makinalar kul yapısı, Allah yapısı değil, bir hata olabilir.

Bu hatayı polisler kabul etmiyor “İsterseniz sizi hastaneye götürebiliriz” demiyorlar.”Görev başındaki memura mukavemet etmekten mahkemeye veririz” yada “Aracınızı bağlarız” diyerek ceza tutanağı imzalatıyorlar.

D) Bana şu lafı söylüyorsun;

“Maverick35: benim bilgimden ve uygulamalarından ve yazdıklarımdan yana bir yanlışım yok ama senin var. Oda şu: Hemen ceza tutanağını alıp Sulh Hukuka gidersen diyorsun o bikere Sulh Ceza Mahkemesi. ki onada gitmezsin kulak veriyorsun değilmi Gazihamdi arkadaşım!! cezanın kesildiği yer "İDARE MAHKEMESİ" nde dava açınız ve ayrıca İdare mahkemelerinde tanık dinlenmez. Yani tanıkla davanızın lehinize olduğunu ispat edemezsiniz. Bişeyler biloyormuymuşum Maverick35 ”

Ben, Gazihamdi’ye ne demişim:

“İdare Mahkemesi'ne dava açacaksınız, iyi bir avukata danışıp, dilekçe yazdırın.
    İdare Mahkemesi, davayı usul yönünden inceler, siz gitmiyorsunuz.
    Sonuçta, Yargıtay 8.Ceza Dairesi'nin vermiş olduğu bir karar da var.”

Bu lafı söylemişim.

İşte, söylüyorum:-“Saca, sen okumuyorsun, ya da dikkatli okumuyorsun”

E) Saca;

“Eski Meclis Başkanlarından birisinin eşi istanbulda alkol muayenesine takılıyor ve 0,55 alkollü çıkıyor. Polislerde torpil geçecek halleri yokya gerekli işlemi yapacaklarını söylemişler. Hanım yapın demiş ve avukatı aracılığı ile gerekli haklırını savunmak için iptal davası açmış.Karar bayandan yana hemennn sevinme nedeni şu Maverick35 sende oku "eski Alkol cihazları (ki hala birçoğu yenilenmedi ve bunun kabahatinin kimde olduğunu bilmem ama vatandaşın madur edildiği belli en çokta Polis arada kalıyor ve sorumlu tutuluyor ne yazikki) o cihazların yüzde 10 ama sadece bukadar yanılma payı olduğunu yaptırlan araştırma yani cihaz üzerinde yapılan araştırma ile kabul görmüş. Bayandada 0,55 çıktığı için yüzde 10 düşülmüş yani yasal sınırın altında olduğu için iptal edilmiş.

Diye çok güzel yazmışsın. Bu bağlamda;

a) Ben, 0.52 pm ile yakalandım.Sınır ise; 0,50 pm. Yani, ben 0,02 pm farkla, toplam 1.538,00-YTL ceza yedim ve 2 yıl ehliyetim gitti.

Hata payı %10 diyorsun, ben ise BİNDE 2 oranında sınırı geçtim.

Evet Saca, ne düşünüyorsun?

b) Bir polis olarak, eski cihazlardan sen de şikayetçisin.Hadi bir anda bütün cihazları değiştirmeye devletin gücü yetmiyor diyelim, peki, bana ceza yazan, ehliyetimi 2 yıllığına alan polisler bunu bilmiyorlar mıydı?

Ceza tutanağını hazırladılar, en son bana bir soru sordular, cevabım üzerine yaptıklarından çok pişman olup, çok üzüldüler ve bana “… ‘yı neden daha önce söylemedin, bilseydik, bunu yapmazdık” dediler.Ama, iş işten geçmişti, telsizle merkeze bildirmişlerdi.(Bu arada, kanunun keyfi uygulandığı bir kere daha ispatlanmış oluyor)

Şimdi, o gece, polislerle aramda geçen konuşmayı buraya yazsam, velev ki; Onlar’dan biri burayı okursa; beni şıp diye tanırlar. Ama, cezam bitip ehliyetimi alınca burada yazacağım.Keyfi uygulama o zaman daha iyi anlaşılacak.

F) Alkan3514 adlı üyeden:

“bir başka dikkat çekici husus.

Trafik Kanunu'nda yapılan değişiklikle alkol ölçümlerinde kullanılacak cihazların periyodik bakımları ve kalibrasyon ayarları yapılmış, yazıcı çıktısı alınabilen cihazlar olması şartı getirilmiş.

Bu durumda şöyle bir sonuç ortaya çıkmıyor mu? Demek ki Yasa değişikliği yapılmadan önce kullanılan ölçüm cihazları hatalıydı ve bir çok vatandaş yanlış ölçüm sebebiyle mağdur edildi.

Ayrıca, alkolmetre cihazlarının kalibrasyon ayarları belirli sürelerde mi yoksa belirli sayıda ölçüm yaptıktan sonra mı yapılıyor.

Yapılan ölçümde tereddüt oluşması halinde cihazın kalibrasyonunun doğru yapılıp yapılmadığını denetleyecek bir kurum veya birim mevcut mu?”

Saca,

2. Paragrafa ilgini çekerim “Bir çok vatandaş yanlış ölçüm sonucu ile mağdur edildi” yazıyor.

Ben zaten BİNDE 2 farkla yakalandım.

Bana “Siz, ağzınız yandığınız için çırpınıyorsunuz aklanmak için” yazmışsın…

Evet, haklı olarak çırpınıyoruz, devlet, kendisi bir hata yaptığını kabul etmiş, kanunda değişiklik yapmış.

Ayrıca eski sayfalarda göreceksin, yine bir trafik polisi diyor ki:-“Dişinizde çürük ve dolgu varsa, üfleme sonu yüksek çıkabilir”

Benim dişlerimde, hem dolgu hem de çürük vardı, peki, bu polisin bildiğini beni yakalayan polisler bilmiyorlar mıydı?

Eğer bilmiyorlarsa; görevi ihmal var.
    Eğer biliyorlardı da, bildiklerini uygulamayıp beni mağdur ettilerse; görevi kötüye kullanma var.

G) Gelelim “…pm alkollü birisi, sizin bir yakınınıza çarpsa” olayına;

Tekrar yazıyorum, eğer, o kişi, alkol alıp kendini kaybetmişse; herkes kızar. Ceza ve tazminat davası açılır, adamı hem kodese tıkarlar hem de ayağındaki donuna kadar alırlar.Benim bir tanıdığım, bundan 6-7 yıl önce koca kamyonunu sattı tazminat ödemek için.

Burada tekrar başa dönüyoruz, yanlış olan: Devletin belirlediği 0,50 pm rakamı.Halbuki, birisi alkollü yakalandığında “vay, sen sınırı geçtin, ver ehliyetini, öde cezanı” demek yerine, öyle bir kanun yapılsa ki; o kişi hastaneye götürülse şu an bu tartışmalar olmaz.

Sonuç;

1-Geçmiş sayfalarda yazmıştım, bu kanun değişse, örneğin şöyle bir kanun yapılsa;

Alkollü araç kullanırken yakalanan kişiye:

Birinci yakalanmada: 3 Ay süreli bir uyarı cezası verilir,
    İkinci “ : Kullandığı aracın, kasko bedelinin % 50’si oranında
    para cezası kesilir,
    Üçüncü “ : Kişinin kullandığı araca el konularak, araç 1 ay
    içerisinde açık artırma yoluyla satışa çıkartılır ve parası
    “devlet hazinesine gelir kaydedilir” ve ilgili kişinin
    ehliyeti ÖMÜR BOYU İPTAL EDİLİR, bu kişi tekrar
    ehliyet alamaz.

İnanın ki, ne kimse alkollü araç kullanabilir ne de bu tartışmalar olur.

2- Erdoğan Bey, bu konuya tekrar hoş geldiniz. Size:-“7. sayfayı, Phantom Of Law adlı üyenin yazdıklarını tekrar okumanızı, naçizane olarak tavsiye ediyorum”

Burada, o kadar yazı yazıldı, devlet dahi yaptığı hatayı kabul edip telafi etmek için kanuni düzenleme yapmış, Sizse; hala, vatandaşın, yanlış, hatalı ölçüm yapan cihazlarla mağdur edildiğini kabul etmiyorsunuz.

3- Saca, ben de Alkan3514 gibi, yürekten bir “AMİİİNNNN….” Diyorum.

Bu arada, Abinize Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    68
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Alkan3514 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sanırım trafik polisisin ve Devletin sana verdiği yetkileri kişisel duygularınla kullanıyorsun. İnşallah ileride büyük bir yanlışa düşmezsin. Aldığın maaşta alkol alan kişilerin ödediği vergi de var. Bu kadar kindar olma.
    Alıntıyı tam yapsaydınız görecektiniz ki konu polisin yaptığı işe şahsi duygularını ve inançlarını karıştırmasıdır. Bu bağlamda toplumun her kesimine hitap etmesi, herkesin hakkını savunması gerekliliğine vurgu yapılarak aldığı maaşta her kesimden insanların katkısının olduğunun hatırlatılması ve sadece belli bir kesime kindar davranmamasıdır.
    Kaldı ki 2918 Sayılı Yasada alkollü araç kullanımıyla ilgili zaten en ağır ceza tanzim edilmiştir. Buna rağmen bu tatminkarsızlık ve kin niye? Konu başlığında yer alan yazılar incelendiğinde genel olarak alkol ölçümüne itiraz edilmesine rağmen polisin bu itirazları göz ardı ettiği, mevzuatı uygulamamakta direndiği ve sonuçta hiç alkol almayan kişilerin de alkollüymüş gibi işlem gördüğünden şikayet ediliyor.
    zihniyet ortada.... Mevzuatta en ağır ceza hükmedilmesine rağmen sırf alkol aldığı için vatandaşa düşman gözüyle bakan, yasal haklarını kullandırmaktan imtina eden bir zihniyetten daha iyi bir davranış beklemek zaten hata olurdu.
    Evet Bu Ülkede görev yapan polisin maaşını Bu Ülkenin vatandaşları ödüyor. Bu vatandaşın içerisinde sabıkasız insanlar olduğu gibi cinayet, gasp, hırsızlık, kaçakçılık vb. suçlardan hüküm giymiş insanlar da var. Onun içindir ki polis görevini yaparken sadece Yasaları klavuz almalıdır. Yasaların emrettiği oranda zor kullanmalı ve her sanığa yasal haklarını sonuna kadar kullandırmalıdır. Sonrasının takdiri mahkemelerindir. Ancak günümüzde görüyoruz ki polis hem savcı hem hakim gibi hareket edip alkol ölçümüne itiraz eden vatandaşa bile haklarını kullandırmayıp yetkisini kötüye kullanarak doğrudan hüküm ihdas edebilmektedir.

Bu sebeple Bir vatandaş olarak haklarımı biliyorum ve bunları sonuna kadar savunurum. Haklarımı bilmem konusunda züğürt değilim. Teselliye de ihtiyacım yok. Bu konuda bilgi züğürtlüğü olanlar varsa da teselliyi başka yerde arasınlar.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı saca rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Maverick35 ne güzel herkese bir söyleyecek bişey bulmuşsun ben hukuk fakültesi okurken ayrılıp kamu yönetimi ve ikinci bir okul olarak işletme okumuş ve her an işkenceyle yargılanmayla karşı karşıya kalmış ki defalarca (yalan dolanda olsa) ama hepsindende yaptığı işlerin doğruluğu sayesinde kazanmış akabinde açtığım her tazminat davasını da kazanmışım. bu ülkede çok üst düzeyde insanları yakalamış hakkında tahkikat dosyası hazırlamış ve bugün birçoğunun ceza almasını sağlayacak belgeleri sağlamış biri olarak yardımda bulundum ama saygı çerçevesinde. sen yazdıklarımı tam okusaydın geçmiş sayfaları okuduğumu gazihamdi kardeşime söylediğimi görecektin.2 yıl av. bürosunda çalışman herşeyi biliyosun yada en doğrusunu sen biliyosun anlamına gelmez.senin patronunun girdiği dava kadar benim benim meslekte deneyimim, görmüşlüğüm okumuşluğum yaşamışlığım ve uygulayışım var.

bak bende sana ispatlayayım birşeyler.
    1--- Cem NEMUTLU diyorki 4 kez kontrolden geçtim elbette geçeceksiniz başka başka ilçelere gidiyorsunuz hepsi birbiriyle kordineli olması imkansız.yolda polis durdurmasa bak durdurmuyor işini yapmıyor dersiniz durdurunca yahu bukadarınada pes dersiniz. işinize nasıl geliyorsa öyle uygulanmıyor kanunlar beyler. Cem Bey av.sınız ama Yeni trafik yasasındaki ana değişiklikleri bilmeden yazıyorsunuz. Beyfendi o yeni kanun derki:" Her yıl sürücülerin en az 1/3’ü alkol kontrolünden geçirilecek" umarım yeterli cevap olmuştur. operasyona gittiğim yada uygulamada takılan onlarca Av. ile karşılaştım ve bana biriside olsun ehliyet yada nüfus cüzdanını çıkartmadı. hepsi Av. kimliğini çıkarttı siz anladınız nedemek istediğimi. Sayın Cem NEMUTLU başıma geldiğinden biliyorumki memurlara ben Avukatım dediniz arkadaşlarda sizi herseferinde uygulamaya aldı.Çünkü desenizki ben şu ilçede yada mahallede uygulamaya alındım gerek varmı deseniz sizi emin olun hadi biri bekletti diğeri o uygulamaya tabi bırakmaz bundan adım gibi eminim. Allah vermesin bi yakınınız kaza geçirse ve kazaya neden olan sürücü 0,20 hatta 0,10 olsun yada kıyak geçeyim 0,05 alkollü olduğu tespit edilse sizin tavrınız ne olurdu lütfen Gazihamdi , Cem NEMUTLU ve Maverick35 buraya yazarmısınız?

2----Gazihamdi sana yardımcı olmak istedim ve özelden mail atmıştım sanırım gelmedi ki böyle konuşuyorsun.Bak kardeşim senin için arkadaşlarımı aradım senin samimiyetine güvenerek doktor arkadaşlarımada sordum. Doktor olanı dediki doktora geldi kan testi yapacak alet yok ise doktor nezdinde tekrar cihaza tabi tutulur yada koklama suretiyle alkollü olduğuna bakılır ve alkol kokusu sonucunda cihaza uygun olduğuna dair rapor verilir ki sanada böyle yapılmış. Polis arkadaşım başına geleni anlattı daha bu yıl olan.Mahkemesi bittiği için açık konuşacağım. Eski Meclis Başkanlarından birisinin eşi istanbulda alkol muayenesine takılıyor ve 0,55 alkollü çıkıyor. Polislerde torpil geçecek halleri yokya gerekli işlemi yapacaklarını söylemişler. Hanım yapın demiş ve avukatı aracılığı ile gerekli haklırını savunmak için iptal davası açmış.Karar bayandan yana hemennn sevinme nedeni şu Maverick35 sende oku "eski Alkol cihazları (ki hala birçoğu yenilenmedi ve bunun kabahatinin kimde olduğunu bilmem ama vatandaşın madur edildiği belli en çokta Polis arada kalıyor ve sorumlu tutuluyor ne yazikki) o cihazların yüzde 10 ama sadece bukadar yanılma payı olduğunu yaptırlan araştırma yani cihaz üzerinde yapılan araştırma ile kabul görmüş. Bayandada 0,55 çıktığı için yüzde 10 düşülmüş yani yasal sınırın altında olduğu için iptal edilmiş. Maverick35 buda mahkeme kararı kardeşimm. hangisi haklı şimdi) ve yine Maverick35 bende hukuk okudum. bir sürüü senin gibi ve Av hakim savcı arkadaşım ve abim var. Bunlardan biriside Sayın Ferudun YENİSEY abim,komşum,hocam ve büyüğüm.Tanırmısın kendisini Bu ülke ona güvenmiş ve AHİM de yer vermiş. Dedimki benmi biyerde hata yapıyorum Av. bürosunda çalışmış kurt gibi bi genç ve bir avukat benim söylediklerimin tersini söylüyor. bana dedilerki kanunu hatırlat tekrar okusunlar dendi bende hatırlatıyorum.

Uyuşturucu ve Keyif Verici Maddeler İle Alkollü İçkilerin Etkisinde Araç Sürme Yasağı

MADDE 97-

1) Alkollü olarak araç kullandığından şüphe edilen sürücüler; alkol tespitine ilişkin tarih, saat ve ölçüm sonucu ile cihaza ait seri numarasını gösterir çıktı verebilen ve kalibrasyon ayarı yapılmış teknik cihazlar kullanılarak trafik zabıtası tarafından kontrol edilir.

2) Trafik kazalarında kazaya karışan sürücülerin alkol durumları, kaza tespit tutanağını tanzim eden görevlilerce, bu bendin (1) numaralı alt bendindeki özelliklere sahip teknik cihazlarla olay yerinde tespit edilerek, kaza tespit tutanağına yazılır.

3) Yaralanmalı ve ölümle sonuçlanan trafik kazalarında; yaralının durumunun aciliyeti gibi sebeplerle teknik cihazla ölçümün mümkün olmaması halinde; bu sürücülerin sevk edildikleri sağlık kuruluşlarınca kan almak suretiyle alkol tespitleri yapılır. Sevk edilen sağlık kuruluşunun kan üzerinden tahlil yapabilecek tıbbi ve teknik imkânlara sahip olmaması halinde; bu kuruluşlarca alınan kan örnekleri adli tıp kurumu olan yerlerde bu kuruma, olmayan yerlerde kan üzerinden tahlil yapabilecek tıbbi ve teknik imkânlara sahip Sağlık Bakanlığına bağlı resmi sağlık kuruluşularına gönderilerek alkol tespiti yaptırılır.

4) Bu bendin (1) numaralı alt bendinde belirtilen teknik özelliklere sahip olmayan cihazlarla yapılan ölçümlere vaki itirazlar ile mütecaviz davranışlarda bulunulması veya cihazla ölçüme mukavemet gösterilmesi gibi durumlarda; sürücüler adli tıp kurumu, adli tabiplik veya Sağlık Bakanlığına bağlı resmi sağlık kuruluşlarına olay anından itibaren en geç iki saat içerisinde sevk edilerek (1) numaralı alt bentte belirtilen teknik özelliklere sahip teknik cihazın özelliklerine eşdeğer özelliklerdeki teknik cihazlarla veya kan aldırmak suretiyle alkol tespitleri yaptırılır. Yapılan tespitin değerlendirilmesinde; tespiti yapan kurum/kuruluş tarafından olay anından tespit yapıldığı ana kadar geçen süre de göz önünde bulundurularak sonuç belirlenir ve çıkan sonuca göre yasal işlem gerçekleştirilir.

5) Kandaki alkol miktarının teknik cihazlarla ve kan alınarak laboratuvarda tespit imkânlarının bulunmadığı hallerde, alkollü olarak araç kullandığından şüphe edilen sürücüler en yakın resmi sağlık kuruluşuna sevk edilerek, kurum hekimi tarafından alkol muayenesinden geçirilirler.

6) Yapılan tespit sonucunda belirlenen limitlerin üzerinde alkollü içki aldığı belirlenen sürücülerin Karayolları Trafik Kanununun 48 inci maddesine göre, birinci defada 6 ay, ikinci defada da 2 yıl süreyle sürücü belgeleri geçici olarak geri alınır. İkinci defa geri alma süresi sonunda sürücü, sürücü davranışı geliştirme eğitimine tabi tutulur ve başarılı olması halinde belgesi iade edilir. Üçüncü defa ve fazlasında ise, bu sürücüler, 6 aya kadar hafif hapis cezası ile cezalandırılırlar ve belgeleri 5 yıl süre ile geri alınarak psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanı muayenesine tabi tutulurlar; bu süre sonunda yapılacak psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanı muayenesi neticesinde belgesinin iadesinde sakınca bulunmayanlara sürücü belgesi iade edilir. Muayene sonucunda sürücü belgesinin iade edilmesinde sakınca bulunanlara ise sürücü belgesi verilmez.

Maverick35: benim bilgimden ve uygulamalarından ve yazdıklarımdan yana bir yanlışım yok ama senin var. Oda şu: Hemen ceza tutanağını alıp Sulh Hukuka gidersen diyorsun o bikere Sulh Ceza Mahkemesi. ki onada gitmezsin kulak veriyorsun değilmi Gazihamdi arkadaşım!! cezanın kesildiği yer "İDARE MAHKEMESİ" nde dava açınız ve ayrıca İdare mahkemelerinde tanık dinlenmez. Yani tanıkla davanızın lehinize olduğunu ispat edemezsiniz. Bişeyler biloyormuymuşum Maverick35 veee gazihamdi seni doktora götürmüşler kardeşim sonunda doktorda yazmış üflemeyle alkol kokusu geliyor diye. bekle gör politikası izle bakalım.

ama gene diyorum özelden msj gelmediyse yaz özelden sana daha ayrıntılı yazayım çünkü tarafsızlık söz konusu değil burda. Bende çok dayak yedim polisten askerden fakültede okurken.hep küfür ediyordum onlara ama hepde haklıydılar şimdi daha iyi anlıyorum. sizinde ağzınız yandığı için çırpınıyorsunuz aklanmak için.Ama vicdan diye birşey var ona nasıl yalan söyleyeceksiniz onu nasıl ikna edeceksiniz onuda bilemem.

son söz: Kimse kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmasın. Senin başına 0,10 pm alkollü birisi yüzünden trafik kazası gelse nasıl davranırsan kendinde ona göre davran.Bunun şarabı,rakısı,bir şişe birası yok kardeşim kimsenin canını acıtmaya da hakkın yok.
    Saygılarımla
    Bana mesajın gelmedi benim söylemek istediğimi tam olarak anladığını düsünmüyorum birdaha birdaha yazmakta istemiyorum.
    ben bu kadar haklı olduğum konusunda ısrar ediyorsan bir sebebi vardır.

Sen güzel anlatıyorsun burada timlerin hiç hataları yokmu yani
    önceki yazdıklarımda bunları bir bir anlattım.

örnek: timler ceza tutanağına araç parka çekildi demiş.
    mademki ben bu kadar alkollüyüm neden aracı bana teslim ettiler.
    yanında olanlara vermislerdir demişsin
    öyle olmadı bana verdiler bende yanlarında bindim gittim.

timler hata yapmamışlarmı
    doğru ben Sulh Ceza Mahkemesine dava açtım avukatım beni öyle yönlendirdi.

benim amacım buraya girip birileri ile tartışmak değil
    bilgi almak Benim kakuni bir hakkım varmı yokmu onu öğrenmek
    sizdende böyle bir hakkım varsa bana bilgi vermenizi beklerdim.
    koşulsuz arkadaşlarınıza destek çıkmayı değil.

Birde mesajınızı merak ettim dört gözle bekliyorum.
    Saygılarla

İletiler
    29
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

alkan sen hala polistesin askerdesin tedbirdesin cihazdasın.kimseye işini öğretmeye kalkma biz hertürlü tedbirimizi alıyoruz sendende akıl ve fikir istemiyoruz. ben terörle mücadele şube ve özel harekatta yıllarca çalışmış birçoğu anasının eteğine saklanırken onlar yerinede dağlarda hudutlarda sınırlarda hem trafiği hem ülkemi hem senin gibi kurum düşmanlarını korumak için terörle çatıştık. bunları yaparken belkide senin bi yakınına kurşun sıkmış teröristi imha etmek için çatıştık.Polisler öyle insanlardırki; bir ailenin dağılmaması için karakollarda para toplayıp aileye yardım ederler, bunuda kimseye söylemezler, 1 mayıslarda üzerlerine sidik torbası bok torbası atılırken, ana avrat küfürler yerken duygusal davranmamışki trafikte duygusal davransın.ve en önemlisi kimsenin bin lirasına tenezzül etmedik hakıkımızla kazandık, "o maaşını ben veriyorum benim vergimle maaş alıyor" dediğin polis ve asker senin kafana dayanacak silahın önüne geçerek kazanıyor helaliyle o parayı. sen eğer ananın kucağında rahatcana yatıyor ve rahatçana gezebiliryor ve burda onlara hakarete varacak kadar sorgulama yapabiliyorsan onu bu ülkenin askerine polisine borçlusun.biz o maaşı alırken daha nasıl faydam olur bu ülkeye diyerek yoksul ailelerin kız çocuklarını okuturduk kendi alnımızın hakkıyla aldığımız maaşımızla. haddini bilerek konuşacaksın.senin vergi vermen bana hakaret, kurumuma hakareti ve onları yargılamanı vermez.eğer bi yanlış görüyorsan işte mahkemesi de savcısıda orada gidip şikayet edeceksin.oturduğun yerde herkese laf yetiştirmeyeceksin, ahkam kesmeyeceksin, hakaret etmeyeceksin. ben burayı hukuk sitesi diye üye olmuştum ama yanılmışım.meğersem kin ve nefretin aşılandığı doğru yada yanlış örneklerle kurumların ve şahısların yıpratıldığı bir site haline gelmiş. burda üyeliğime son verilmesini , yazdığım cevap ve konuların silinmesini istiyorum.
    Konu saca tarafından (09-03-2009 Saat 16:24:27 ) de değiştirilmiştir. Sebep: ..

Nerede
    istanbul, şişli, Türkiye.
    İletiler
    1.653
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    1

Hukuki.net hukuk sitesidir sayın saca. Ancak bu herkesin belirli şablonlar dahilinde düşüneceği ve olaylara sadece bir yönünden bakması gerektiği zorunluluğunu doğurmaz. Karşıt düşünceleri öğrenmenin en iyi yolu da izlemektir. Katılmamak, hoşlanmamak ise en doğal hakkınızdır. Düşünceler farklı olmasa idi veya yeni düşünceler, akımlar gelişmeseydi kanunlar hiçbir zaman değişmezdi.

Senelerce şerefli bir şekilde mesleğinizi ifa ettiğinize eminim. Peki her hukuka aykırı fiil gördüğünüzde; 1) "Burada hukuk yok ben görevi bırakıyorum mu" dediniz? 2)Yoksa doğru bildiğinizi yapıp, yolunuza devam mı ettiniz?

Ben sitenin yöneticilerinden biriyim. Cevabınız 1.cisi ise site üyeliğinize isteğiniz üzere ve site kurallarına göre mümkün olmasa da bir ayrıcalık yaparak "evet" diyerek üyeliğinizi sonlandıracağım. Cevabınız 2.cisi ise gerisini biliyorsunuz...

Genel olarak konuya gelince; hiç kimse bir diğerine senin maaşını ben veriyorum deme saygısızlığını yapamaz. Hepimizin birer mesleği var ve adı üstünde meslek; "para kazanılan bir iş". Nasıl ki bir müvekkil bana davasını verdiğinde benim tüm haklarımı satın almış olamıyorsa, bir memura da maaşını ödemekle onu satın alamazsınız. Eğer hayata bu yönden bakarsanız "hepimiz satılıkız"... Çünkü her insan diğer bir meslek gurubu ile iş yapmakta ve emeklerinin karşılığını ödemekte. Kasap hırsız, memur satılık, bakkal 3 kağıtçı, doktor paragöz, avukat yalancı... İşte bir toplumun tükenişi!

Alkolometre uyuşmazlığına gelince... Toplumdaki fertlerin sadece HAK'ları yoktur! Borçları (ödeveleri) da vardır. Nedense son zamanlarda demokrasi şerbetini çılgınca içen toplumumuz, herşeyin kendine HAK, devlete (veya diğer insanlara) BORÇ/GÖREV olduğunu düşünmekte. Bir şeyin nimetlerinden faydalanmak isteyen külfetlerine de katlanmalıdır. Bu çerçevede alkolometre cihazları hakkında ne teknik ne de hukuki anlamda benimsenebilecek bir çözüm yolu yazıldığını göremiyorum.
    Bu ihtilafı hem vatandaş hem de emniyet mensupları açısından "tereddüte düşmeyecek şekilde" çözümleyebilecek bir hareket tarzı önermek yerine polemik üretmenin faydası yoktur.
    Vatandaşımızın da, polisimizin de, mahkemelerimizin de işi başından aşkın olup, bir cihaz ve bunun sağlıklı ölçüp ölçmemesi yüzünden oluşan tadsız durumun giderilmesi gerekmektedir. Kanımca ihtilaf halinde nöbetçi psikoteknik laboratuarları kurulmalı ya da eskiden olduğu gibi doktor muayenesi sonucunda alınan alkolün temyiz kudretine engel olup, olmadığına bakılmalıdır. Bunun ön şartı ise %10 civarında bir sapmanın sözkonusu olabileceği olaylarda yukarıdaki önerimin uygulanmasıdır. Hatta şahit alkolometre cihazı, yani 2.ci bir cihazla test edilip de, alkol oranı %10 fazlasından az ise doktor/psikoteknik çözümü zorunlu hale getirilebilir...
    Yazımın başındaki vatandaşın ödevleri açısından da baktığımızda alkollü araç kullanmamak topluma borcumuzdur! Önce borçları ödemeye çalışmalı, bunu yapmadan herşey benim yasal hakkım dememeliyiz.

+ Konuyu Yanıtla
11 / 12 Sayfa İlkİlk 123456789101112 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

1.52 promil alkol

ehliyet kaptirdik geri alma sansi varmi 2017

https:www.hukuki.netshowthread.php47538-Alkolsuz-Arac-kullansaniz-da-kesinlikle-uflemeyinpage7

alkolluaraba kullanma ceza itarazı

1.52 promil alkol ile kazanın cezası

ehliyeti kaptiranlar forum

ehliyeti kaptirdim 2 aya inme sansi yok mu

https:www.hukuki.netshowthread.php47538-Alkolsuz-Arac-kullansaniz-da-kesinlikle-uflemeyin

Forum